dubacik
28.09.09,14:54
Vramci sluzobnej cesty sme zakupili letenky Ryanair cez internet. U Rayanairu to funguje len cez internet, to znamena, ze vypise sa formular, uvedie sa kreditna karta, potvrdi a peniazky su uz prec. Lenze ako to teraz dat do nakladov? Prosim vas, ma niekto skusenosti s tym, ci sa da od Ryanairu dostat nejaka faktura, alebo co vlastne mi treba na to, aby som to mohol uznat ako danovy naklad?
Jedine co mame k dispozicii je kod objednavky a z tlaciarne vytlacene informacie o lete a ich podmienky. Este je povinnost on-line check-inu, ked pred letom sa musim zaregistrovat na ich stranke a vytlacit si letenku. S takouto vytlacenou letenkou idem priamo na odbavenie k odletovej brane. Nikde ani zmienka o moznosti danoveho dokladu. Prosim, poradte.
dubacik
29.09.09,12:53
Takze nikto este nekupoval letenku od Ryanair?
dubacik
01.10.09,18:17
Vidim, ze nikto nema skusenosti.
Ja som ale trosku zistoval a volal priamo na zakaznicku linku Ryanair do Irska.
Tymto chcem vsetkych varovat pred spolocnostou Ryanair, ktora je voci svojim zakaznikom velmi arogantna a take veci ako vystavit fakturu alebo iny doklad na zakupenu letenu (teda poskytnutu sluzbu) je pre nich sci-fi. Vyslovene to povedala ich operatorka na zakaznickej linke, ze take veci oni nerobia.
Nechapem, ako je mozne, ze v Europskej unii moze fungovat taká velka spolocnost s globalnym posobenim a verejne nedavat za svoje sluzby danovy doklad. My keby sme nedali fakturu alebo doklad z ERP, tak mame na krku SOI, danovych kontrolorov s pokutami a mozno aj kriminal.