nana134
28.09.09,14:54
ahojte,chcela by som si zalozit zivnost a chcem sa spytat,ze ci sa daju niekde stiahnut formulare.Chcela by som si to doma vyplnit,vie niekto poradit,kde by som to mohla najst?Dakujem velmi pekne,Nana
Xanti
28.09.09,13:11
ahojte,chcela by som si zalozit zivnost a chcem sa spytat,ze ci sa daju niekde stiahnut formulare.Chcela by som si to doma vyplnit,vie niekto poradit,kde by som to mohla najst?Dakujem velmi pekne,Nana
No skús tu http://www3.ekf.tuke.sk/zu/zu.htm#povinne ,
tam nájdi
Ohlásenie voľnej, remeselnej alebo viazanej živnosti právnickou osobou s bydliskom na území SR (http://www3.ekf.tuke.sk/zu/OHLASENIE_PO_ekf.doc)
Ale čo ja si pamätám tak to vypísanie na živnostenskom úrade netrvalo dlho. Bolo to šup šup aj bez predprípravy.
marina8
28.09.09,13:18
ahojte,chcela by som si zalozit zivnost a chcem sa spytat,ze ci sa daju niekde stiahnut formulare.Chcela by som si to doma vyplnit,vie niekto poradit,kde by som to mohla najst?Dakujem velmi pekne,Nana



vsetky tlaciva su na www.zrsr.sk, nedaju sa mi sem vlozit lebo je to rtf.koncovka
su vypisatelne v PC
nana134
28.09.09,16:46
Dakujem Vam,idem kuknut.
marian152
28.09.09,17:04
mne na ŽU povedali že to tlačivo si vypíšu oni, že treba priniesť OP, a 3€ kolok na každú činnosť.
brato
29.09.09,04:07
mne na ŽU povedali že to tlačivo si vypíšu oni, že treba priniesť OP, a 3€ kolok na každú činnosť.

Mne povedali presne to iste.Nebyva tam vela ľudi....skor by som povedal že skoro nikto.Len si prines kolko 3€ ak chceš aj vypis zo živnosti prines si dva.
ZuzanaP
29.09.09,04:27
ahojte,chcela by som si zalozit zivnost a chcem sa spytat,ze ci sa daju niekde stiahnut formulare.Chcela by som si to doma vyplnit,vie niekto poradit,kde by som to mohla najst?Dakujem velmi pekne,Nana


Prikladám formulár na založenie živnosti + správne poplatky.:)
nana134
30.09.09,20:05
chcem sa spytat,ze ci posielaju zivnostenske listy aj postou.Bola som som dnes na zivnostenskom a povedala mi pani,ze treba prist osobne.Lenze termin co mi dala,tak budem prec.Mozem prist aj o den,dva neskor?Pytala som sa jej nato a ona,ze to nemozem.Tak to sa mi nezda.
A chcem sa spytat,ze ci treba doniest na danovy urad ukazat iba zivnostenske listy,alebo treba aj vypis zo zivnostenskeho?Dakujem
ondrejvla
30.09.09,20:10
Ak si zaškrtla na žiadosti o ŽL kolónku, že chceš aby si bola zároveň zaregistrovaná na DÚ a ZP, mali by to urobiť za teba, ale odporúčam sa zaregistrovať osobne, stačí fotokópia ŽL a originál k nahliadnutiu, taktiež to potrebuješ na ZP a SP, pokiaľ chceš byť prvým rokom dobrovoľným platiteľom.
nana134
30.09.09,20:39
Dakujem velmi pekne,takze DIC si potom musim vybavit do 30 dni od zalozenia zivnosti?
nana134
30.09.09,20:41
ako myslim,ze ci potom staci ist na danovy urad do 30 dni od zalozenia zivnosti,aby som dostala pridelene dico?
veronikasad
30.09.09,20:46
ako myslim,ze ci potom staci ist na danovy urad do 30 dni od zalozenia zivnosti,aby som dostala pridelene dico?
Môže to za teba urobiť aj ŽU ak si si to zaškrtla v žiadosti. Ak nie, treba isť na DU osobne. Predtým si však založ účet (ak ho budeš pri podnikaní potrebovať), aby si ho mohla uviesť do žiadosti
Katy a R
30.09.09,22:00
Dakujem velmi pekne,takze DIC si potom musim vybavit do 30 dni od zalozenia zivnosti?
nemusíš chodiť vôbec na DU .. DIČ ti pošlú poštou. Vlasti mala asi na mysli, že osobne by to bolo rýchlejšie:confused: (u nás to vlani trvalo týždeň - neviem, ako teraz)
a ak aj nenahlásiš na živnostenskom úrade číslo účtu - aj to sa dá poslať dodatočne poštou.