koordinatoreva
28.09.09,14:56
Prosím Vás veľmi pekne o radu, mám dohodára, ktorý ma pred rokom ukecal aby som jeho peniaze posielala na svoj účet, lebo on nemá a jediným spôsobom uhrádzania odmeny dohodára bol jeho účet....takže zmluva vystavená na jeho meno, len s mojim účtom, keďže išlo o študenta, tak neplatil da)n, mesačne zarobil približne 3.000,-Sk, keď som mala krátkodobých dohodárov, tak som ich neevidovala len som poslielala aj ich peniaze na môj účet pod jedným doručovateľom......dnes mi oznámil, že on nevedel, že ak sú rodičia poberatelia sociálnych dávok, že nesmie na seba zarábať, musí spätne vrátiť všetky peniaze + pokuta 10%.......ale ide o to, že pod jeho meno som mesačne ešte posielala mesačne ďalších 4.000,-Sk, ktoré neboli jeho a vyplácala som tých dočastných dohodárov, chce po mne aby som mu ten rozdiel teraz dala...........je nejaká možnosť čo s tým????
Nutricia
28.09.09,13:00
ak tomu dobre rozumiem ty si na jeho meno resp.jeho dohodu vyplácala viac ludí?čiže meno bolo jedno ale viacej odmien?
koordinatoreva
28.09.09,13:04
ak tomu dobre rozumiem ty si na jeho meno resp.jeho dohodu vyplácala viac ludí?čiže meno bolo jedno ale viacej odmien?
Presne tak, boli to takí krátkodobí, čo len skúsili a už viac nepracovali, nemalo význam na nich robiť zmluvu, a som si myslela, že veď je to môj účet, tak si naň môžem posielať do sumy, aby on nemusel platiť daň, to že je soc. mi oznámil až dnes po vyše roku
Nutricia
28.09.09,13:09
nechcem to povedat škaredo ale príde mi to ako zneužívanie osobných údajov.To že to bol tvcoj účet to je to najmenej ale na výkazoch sa objavovalo jeho rodné číslo aj s odvodmi.To ako keby si našla občiansky preukaz a spravila nan dohodu.Myslím že ten dohodár, na ktorého si to všetko vyplácala je teraz v práve a mala by si mu nejak vykompenzovat škodu,ktorá mu tým vznikla,nakolko ak podpísal dohodu musela byt v nej uvedená odmena za vykonávanú prácu(je to jedna z podmienok ZP).Samozrejme len tú škodu za tých iných dohodárov nie za neho samého.
Nutricia
28.09.09,13:11
ako keby na teba si niekto vyplácal dohodu a ty o tom nevieš a na konci roka sa dostaneš do polmilionárskej dane a budeš mat len kvoli tomu nedoplatok.Na dohodu sa totiž dajú zarobit aj väčšie sumy.to len čisto hypoteticky.
koordinatoreva
28.09.09,13:15
nechcem to povedat škaredo ale príde mi to ako zneužívanie osobných údajov.To že to bol tvcoj účet to je to najmenej ale na výkazoch sa objavovalo jeho rodné číslo aj s odvodmi.To ako keby si našla občiansky preukaz a spravila nan dohodu.Myslím že ten dohodár, na ktorého si to všetko vyplácala je teraz v práve a mala by si mu nejak vykompenzovat škodu,ktorá mu tým vznikla,nakolko ak podpísal dohodu musela byt v nej uvedená odmena za vykonávanú prácu(je to jedna z podmienok ZP).Samozrejme len tú škodu za tých iných dohodárov nie za neho samého.
ako som zneužila jeho osobné údaje?ved on naozaj pracoval...ja som mu vyšla v ústrety a ked nemal ten úcet tak som tam dala do zmluvy ten môj,a potom som ho na ruku vyplácala, nezneužila som ho ani nepodviedla...a v dohode o vykonaní práce nebola presne stanovená suma..keďže sa mení mesačne počtom zákaziek
koordinatoreva
28.09.09,13:17
ako keby na teba si niekto vyplácal dohodu a ty o tom nevieš a na konci roka sa dostaneš do polmilionárskej dane a budeš mat len kvoli tomu nedoplatok.Na dohodu sa totiž dajú zarobit aj väčšie sumy.to len čisto hypoteticky.
ale ved on ma o to žiadal aby som nejak to zabezpečila, a nepresiahla som tam ročne sumu 47.000, Sk, tekže pre neho to nepredstavovalo žiadnu stratu...až na to že mi dnes oznámi že je poberateľ soc. dávok...a že aj jemu až teraz povedali, že vtedy žiaden člen domácnosti nemôže nič!!!!
Nutricia
28.09.09,13:18
ako som zneužila jeho osobné údaje?ved on naozaj pracoval...ja som mu vyšla v ústrety a ked nemal ten úcet tak som tam dala do zmluvy ten môj,a potom som ho na ruku vyplácala, nezneužila som ho ani nepodviedla...a v dohode o vykonaní práce nebola presne stanovená suma..keďže sa mení mesačne počtom zákaziek
ja som myslela tých druhých dohodárov čo pracovali alebo boli vyplácaný na jeho dohodu.
pozri príspevok 2 tam som sa na to pýtala.
Xanti
28.09.09,13:19
musí spätne vrátiť všetky peniaze + pokuta 10%.......ale ide o to, že pod jeho meno som mesačne ešte posielala mesačne ďalších 4.000,-Sk, ktoré neboli jeho a vyplácala som tých dočastných dohodárov, chce po mne aby som mu ten rozdiel teraz dala...........je nejaká možnosť čo s tým???? Prepáč nedivím sa že chce tie peniaze čo nezarobil, pred pár dnami tu bola téma , kde písal mladík s opačnou skúsenosťou. http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html a navyše tým tvojím konaním je ukrátený aj o dávky v hmotnej núdzi, teda jeho rodičia a ešte aj o tú pokutu.
koordinatoreva
28.09.09,13:21
ja som myslela tých druhých dohodárov čo pracovali alebo boli vyplácaný na jeho dohodu.
oni tak isto dostali to čo mali..a nechceli dohody..a nemali účty, tak isto to bolo na ich podnet..a ja sprostá, že ved nevadí...nejak to vymyslím, len nech si môžu privyrobiť
Nutricia
28.09.09,13:22
to je ok že každý dostal čo chcel ide o to že všetko bolo vyplácané na jedno rodné číslo.
koordinatoreva
28.09.09,13:23
Prepáč nedivím sa že chce tie peniaze čo nezarobil, pred pár dnami tu bola téma , kde písal mladík s opačnou skúsenosťou. http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html a navyše tým tvojím konaním je ukrátený aj o dávky v hmotnej núdzi, teda jeho rodičia a ešte aj o tú pokutu.
Mojim konaním???? Vedieť že on poberá sociálku, tak zamozrejme nesmie pre mňa robiť, alebo by to robil na kamoša, on zamlčal , nevedel, zatajil....nie ja..prečo mam pykať?
Xanti
28.09.09,13:27
Mojim konaním???? Vedieť že on poberá sociálku, tak zamozrejme nesmie pre mňa robiť, alebo by to robil na kamoša, on zamlčal , nevedel, zatajil....nie ja..prečo mam pykať? Viem si chcela dobre a dostala si sa sama, podpisoval Ti preberanie penazí?
Ved si si posielala na svoj účet, ak ťa dá na súd a ten začne preverovať tak ešte ostaneš na tom tak , že ty si zneužila ich údaje a vyplácala si si odmenu na svoj účet. A spreneverila peniaze.
Máš nejaký doklad, ktorým by si sa preukázala, že si mladému zaplatila toľko koľko si mala?
Vieš dostala si sa do riadnych ťažkostí, a teraz v podstate ťa mladý vydiera. Ten rozdiel súm, čo si mu vyplatila a čo bolo na jeho meno zúčtované hovorí v tvoj neprospech. :(
koordinatoreva
28.09.09,13:32
to je ok že každý dostal čo chcel ide o to že všetko bolo vyplácané na jedno rodné číslo.
ved áno ale on mi ho dal, jeho bola zmluva..a nikdo mu ho nezneužil..ani nijak nepoužil
koordinatoreva
28.09.09,13:34
Viem si chcela dobre a dostala si sa sama, podpisoval Ti preberanie penazí?
Ved si si posielala na svoj účet, ak ťa dá na súd a ten začne preverovať tak ešte ostaneš na tom tak , že ty si zneužila ich údaje a vyplácala si si odmenu na svoj účet. A spreneverila peniaze.
Máš nejaký doklad, ktorým by si sa preukázala, že si mladému zaplatila toľko koľko si mala?
Vieš dostala si sa do riadnych ťažkostí, a teraz v podstate ťa mladý vydiera. Ten rozdiel súm, čo si mu vyplatila a čo bolo na jeho meno zúčtované hovorí v tvoj neprospech. :(
nemám absolútne žiaden doklad o tom, že som mu peniaze mesačne vyplácala, a ešte som mu ten rozdiel súm nedala a ani tak ľahko dať ani nechcem...on bol ten čo zamlčal, že jeho rodkovia su poberatelia dávok, mám také mesačné zostavy...čo sú ako výplatné listiny, kde su jeho údaje, meno, jeho podpis..a moje č. účtu
Xanti
28.09.09,13:41
nemám absolútne žiaden doklad o tom, že som mu peniaze mesačne vyplácala, a ešte som mu ten rozdiel súm nedala a ani tak ľahko dať ani nechcem...on bol ten čo zamlčal, že jeho rodkovia su poberatelia dávok, mám také mesačné zostavy...čo sú ako výplatné listiny, kde su jeho údaje, meno, jeho podpis..a moje č. účtuTakže máš jeho podpis pri nejakej sume? Takže Ti podpisoval preberanie penazí?
No neviem dostala si sa do riadnych problémov, za dobrotu na žobrotu. Len nedokážeš, že ten rozdiel súm o kt. ťa žiada sú jeho peniaze. A s ostatnými ked si nemala podpísané dohody, tak si ich zamestnávala načierno. A ten rozdiel súm ti tam lieta. Lebo sa nemôžeš obranovať, že to som vyplatila Jankovi Hruškovi, ked je tam tvoje číslo účtu a zmluva Miška Kuriatka.
:eek:
koordinatoreva
28.09.09,13:57
Takže máš jeho podpis pri nejakej sume? Takže Ti podpisoval preberanie penazí?
No neviem dostala si sa do riadnych problémov, za dobrotu na žobrotu. Len nedokážeš, že ten rozdiel súm o kt. ťa žiada sú jeho peniaze. A s ostatnými ked si nemala podpísané dohody, tak si ich zamestnávala načierno. A ten rozdiel súm ti tam lieta. Lebo sa nemôžeš obranovať, že to som vyplatila Jankovi Hruškovi, ked je tam tvoje číslo účtu a zmluva Miška Kuriatka.
:eek:
čo sa mi môže tada reálne stať?
Xanti
28.09.09,14:05
čo sa mi môže tada reálne stať?
Tebe? Katastrofický scénar?
Pošle na teba mladý IP, ten bude skúmať nájde chyby. A budeš musieť vyplatiť peniaze mladému. Tie ktoré nezarobil, ktoré si vyplatila iným. Ak sa budeš ohánať že to si iným vyplatila, tak ešte dostaneš pokutu za nelegálne zamestnávanie.

Koľko sk mladý mal zarobil? A koľko sk tvorí tá suma od tých iných dohodárov?
koordinatoreva
28.09.09,14:09
Tebe? Katastrofický scénar?
Pošle na teba mladý IP, ten bude skúmať nájde chyby. A budeš musieť vyplatiť peniaze mladému. Tie ktoré nezarobil, ktoré si vyplatila iným. Ak sa budeš ohánať že to si iným vyplatila, tak ešte dostaneš pokutu za nelegálne zamestnávanie.

Koľko sk mladý mal zarobil? A koľko sk tvorí tá suma od tých iných dohodárov?
Zarolil 52.000,- ja by osm mu mala dat 23.000,-Sk
Xanti
28.09.09,14:11
Zarolil 52.000,- ja by osm mu mala dat 23.000,-Sk
Nie tak som myslela, na svoj účet si koľko poslala ( jeho aj iných dohodárov peňazí ) dokopy.
Takže od neho máš podpísané, že prevzal cash 52 000 sk? Ale ved sama píšeš, že nemal mať viac ako 47 000 sk, že tak ste sa dohodli. A už je to viac.
koordinatoreva
28.09.09,14:20
Nie tak som myslela, na svoj účet si koľko poslala ( jeho aj iných dohodárov peňazí ) dokopy.
Takže od neho máš podpísané, že prevzal cash 52 000 sk? Ale ved sama píšeš, že nemal mať viac ako 47 000 sk, že tak ste sa dohodli. A už je to viac.
ratam to za rok 2008 a aj za rok 2009 doteraz...na svoj ucet som priblizne poslala 80.000,-
koordinatoreva
28.09.09,14:20
Nie tak som myslela, na svoj účet si koľko poslala ( jeho aj iných dohodárov peňazí ) dokopy.
Takže od neho máš podpísané, že prevzal cash 52 000 sk? Ale ved sama píšeš, že nemal mať viac ako 47 000 sk, že tak ste sa dohodli. A už je to viac.
a podpisane nemám od neho ani vyndru
Xanti
28.09.09,14:26
ratam to za rok 2008 a aj za rok 2009 doteraz...na svoj ucet som priblizne poslala 80.000,-Prepáč ja som s toho celá domotaná, skús rozpísať po rokoch.

V podstate časť jeho príjmu sa nepovažuje za príjem pre dávky v hmotnej núdzi. http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument

· príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov,
· príjem žiaka strednej školy a príjem študenta vysokej školy, ktorý študuje dennou formou štúdia získaný za 12 mesiacov, ak tento príjem neprevyšuje 1,2 násobku sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu,
· náhrada časti cestovných výdavkov a náhrada cestovných výdavkov uchádzača o zamestnanie podľa zákona o službách zamestnanosti,Náhodou nebol u teba zamestnaný v rámci prípravy na zamestnanie?


- odmena za produktívnu prácu žiakovi, ktorý v rámci praktického vyučovania v súlade so školským vzdelávacím programom vykonáva produktívnu prácu,
- hmotné zabezpečenie žiaka, ktoré slúži na úhradu nákladov spojených s jeho odborným vzdelávaním. Vtedy by sa jeho príjem tiež nerátal do príjmu rodiny na určenie dávok v hmotnej núdzi.
Xanti
28.09.09,14:28
a podpisane nemám od neho ani vyndru
A to čo podpisoval? Si nejaký podpis spomínala?
Teda ak nemáš podpísané nič tak ťa môže dototo ako malé šteňa. A budeš mu to musieť celé cvaknúť. Celých 80 000 sk.

Ak mu dakto dá dobré rady. Bola riadna hlúposť to posielať na svoj účet. A nedávať mu to na protipodpis :mee:
koordinatoreva
28.09.09,14:29
Prepáč ja som s toho celá domotaná, skús rozpísať po rokoch.

V podstate časť jeho príjmu sa nepovažuje za príjem pre dávky v hmotnej núdzi. http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
Náhodou nebol u teba zamestnaný v rámci prípravy na zamestnanie?

Vtedy by sa jeho príjem tiež nerátal do príjmu rodiny na určenie dávok v hmotnej núdzi.
on ako študent...on zodpoveda všetkému a tak som to aj všetko robila..aby to mesacne a následne ani ročne neprekročilo nič zo zákonom ALE jeho rodičia poberajú sociálku a v tom prípade nesmie nikdo s členov rodiny poberať žiadne iné penieze..či už na dohodu..a pod...takže za rok mne na 2008 účet prišlo 44.000,-Sk..v skutočnosti on dostal 20.000,- a za tento rok mne na účet dokopy prišlo 32.000 a on dostal na ruku 31.000,-Sk, chcú aby som im vyplatila ten rozdiel čo naozaj v skutočnosti nedostali
koordinatoreva
28.09.09,14:30
A to čo podpisoval? Si nejaký podpis spomínala?
Teda ak nemáš podpísané nič tak ťa môže dototo ako malé šteňa. A budeš mu to musieť celé cvaknúť. Celých 80 000 sk.

Ak mu dakto dá dobré rady. Bola riadna hlúposť to posielať na svoj účet. A nedávať mu to na protipodpis :mee:
podpisoval svoju zmluvu
Xanti
28.09.09,14:32
on ako študent...on zodpoveda všetkému a tak som to aj všetko robila..aby to mesacne a následne ani ročne neprekročilo nič zo zákonom ALE jeho rodičia poberajú sociálku a v tom prípade nesmie nikdo s členov rodiny poberať žiadne iné penieze..či už na dohodu..a pod...takže za rok mne na 2008 účet prišlo 44.000,-Sk..v skutočnosti on dostal 20.000,- a za tento rok mne na účet dokopy prišlo 32.000 a on dostal na ruku 31.000,-Sk, chcú aby som im vyplatila ten rozdiel čo naozaj v skutočnosti nedostali
A oni z toho vyplatia UP tie dávky v hmotnej núdzi a pokutu. Vybitý.
Asi ti iné neostane, len vyplatiť aby si nemala väčšie problémy . Ale dodatočne by som mu dala podpísať , že prevzal za rok 2008 tých 20 000 sk a za rok 2009 tých 31 000 sk.

A ukončila by som spoluprácu s ním. A do budúcna, nech si založia mladý študenstké účty v bankách vedenie majú zadarmo. A ty nebudeš mať problémy.
koordinatoreva
28.09.09,14:34
Prepáč ja som s toho celá domotaná, skús rozpísať po rokoch.

V podstate časť jeho príjmu sa nepovažuje za príjem pre dávky v hmotnej núdzi. http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
Náhodou nebol u teba zamestnaný v rámci prípravy na zamestnanie?

Vtedy by sa jeho príjem tiež nerátal do príjmu rodiny na určenie dávok v hmotnej núdzi.
nie robil na dohodu..ako študent..podľa všetkého ako mal..mal podpísané aj to vyhlásenie že to nemá u nikoho iného a teda sa mu nestrhávala 19% daň, chodilo mu to v plnej sume
oni tvrdia, že nesmie nikdo z rodiny nič robiť ak sú poberatelia sociálky, takže ale podľa toho čo čítam, tak študent sa z toho vyjíma?koľko je tá suma toho minima?
koordinatoreva
28.09.09,14:35
A oni z toho vyplatia UP tie dávky v hmotnej núdzi a pokutu. Vybitý.
Asi ti iné neostane, len vyplatiť aby si nemala väčšie problémy . Ale dodatočne by som mu dala podpísať , že prevzal za rok 2008 tých 20 000 sk a za rok 2009 tých 31 000 sk.

A ukončila by som spoluprácu s ním. A do budúcna, nech si založia mladý študenstké účty v bankách vedenie majú zadarmo. A ty nebudeš mať problémy.
takže im UP nedá zaplatiť všetko to čo zarobili?len odpičitateľnú položku?
Xanti
28.09.09,14:38
takže im UP nedá zaplatiť všetko to čo zarobili?len odpičitateľnú položku?
No mne sa vidí, že len časť ale zase neteš sa životné minimum je od 1.7.2009 vo výške 185.19 EUR.
koordinatoreva
28.09.09,14:38
A oni z toho vyplatia UP tie dávky v hmotnej núdzi a pokutu. Vybitý.
Asi ti iné neostane, len vyplatiť aby si nemala väčšie problémy . Ale dodatočne by som mu dala podpísať , že prevzal za rok 2008 tých 20 000 sk a za rok 2009 tých 31 000 sk.

A ukončila by som spoluprácu s ním. A do budúcna, nech si založia mladý študenstké účty v bankách vedenie majú zadarmo. A ty nebudeš mať problémy.
a pomohlo by tu to prekonzultovať s dobrým právnikom?lebo oni povedia čo im povedali...niečo sa pridá niečo uberie... a ja aby som za to platila....mám skúsenosti so sociálkou, že každá má inú verziu výkladu...
koordinatoreva
28.09.09,14:39
No mne sa vidí, že len časť ale zase neteš sa životné minimum je od 1.7.2009 vo výške 185.19 EUR.
od mája tohto roku som už na ich úcet neposielala nič...a dovtedy to bolo koľko?
Xanti
28.09.09,14:41
a pomohlo by tu to prekonzultovať s dobrým právnikom?lebo oni povedia čo im povedali...niečo sa pridá niečo uberie... a ja aby som za to platila....mám skúsenosti so sociálkou, že každá má inú verziu výkladu...
Hm, právnik čo ja viem ....

V podstate sa jedná o ten rozdiel a ako som rátala mi to vychádza 25 000 sk, to im aj tak nezaplatí ten rozdiel celý. Skús si prečítať tú stránku a pýtaj toho dohodára aké to papiere prišli jeho rodičom, že ich chceš vidieť .
Xanti
28.09.09,14:42
od mája tohto roku som už na ich úcet neposielala nič...a dovtedy to bolo koľko?
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=847
skús kuk tu http://www.porada.sk/t81764-zivotne-minimum-pre-r-2008-a-11-pri-dani-z-prijmu.html

berie sa ŽM platne k 1.1.2008, teda 5130,-
koordinatoreva
28.09.09,14:44
Hm, právnik čo ja viem ....

V podstate sa jedná o ten rozdiel a ako som rátala mi to vychádza 25 000 sk, to im aj tak nezaplatí ten rozdiel celý. Skús si prečítať tú stránku a pýtaj toho dohodára aké to papiere prišli jeho rodičom, že ich chceš vidieť .
prišiel im papier aj mi ho dali, kde sa ma do koloniek povypisovat kolko mesačne zarobili...musí sa tam uviesť naozaj suma poslana na ich meno...teda tých 85000, chcú aby som im zvyšok dala čo naozaj nedostali
Xanti
28.09.09,14:48
prišiel im papier aj mi ho dali, kde sa ma do koloniek povypisovat kolko mesačne zarobili...musí sa tam uviesť naozaj suma poslana na ich meno...teda tých 85000, chcú aby som im zvyšok dala čo naozaj nedostali
Ano musí sa uviesť tá suma, lebo za to zodpovedáš.
No proste využili situáciu, teda ten študent. Nič neurobíš, len ak mu budeš dávať peniaze tak si daj podpísať prevzatie.
mona091
28.09.09,17:49
neviem, neviem,
ale u mna by to nepreslo,

- ked sa dali posielat peniaze tebe na ucet, tak isto sa mohli dat posielat aj na adresu
- alebo vytvorit bezplatny ucet pre dohodarov v mBanke

- a aj keby isli na tvoj ucet, tak odovzdane mali byt oproti podpisu
- dohodara urcite nezaujimalo, odkial mu davas peniaze, hlavne, ze ich mal v rukach,

- tym uctom si situaciu komplikovala, boli ovela jednoduchsie, a hlavne transparentnejsie riesenia
Mária27
28.09.09,18:19
Nemôžu žiadať od teba celú sumu, iba škodu, ktorú si im spôsobila, teda dávky v hmotnej núdzi a pokutu, ktoré musia vrátiť. Aj z toho si asi niečo spôsobili sami - poriadne si zisti, koľko by museli vracať, keby si na neho nepísala viac, ako zarobil. Zaplať mu len rozdiel medzi škodou spôsobenou tebou a nimi.

Chyba nie je ani tak v tom, že si to posielala na svoj účet, ako v tom, že si jeho príjem niekde hlásila (sociálka, daňový úrad ... - oznamujú si to) a síce väčší, ako dostal.
koordinatoreva
29.09.09,05:02
neviem, neviem,
ale u mna by to nepreslo,

- ked sa dali posielat peniaze tebe na ucet, tak isto sa mohli dat posielat aj na adresu
- alebo vytvorit bezplatny ucet pre dohodarov v mBanke

- a aj keby isli na tvoj ucet, tak odovzdane mali byt oproti podpisu
- dohodara urcite nezaujimalo, odkial mu davas peniaze, hlavne, ze ich mal v rukach,

- tym uctom si situaciu komplikovala, boli ovela jednoduchsie, a hlavne transparentnejsie riesenia
žiaľ ma to v tej chvíli nenapadlo, ako sa vraví za dobrotu na žobrotu....dnes sa vydávam..a celú noc na čo som myslela..bol dohodár čo mi žerie nervy....ako to mám vyriešiť?
koordinatoreva
29.09.09,05:04
Nemôžu žiadať od teba celú sumu, iba škodu, ktorú si im spôsobila, teda dávky v hmotnej núdzi a pokutu, ktoré musia vrátiť. Aj z toho si asi niečo spôsobili sami - poriadne si zisti, koľko by museli vracať, keby si na neho nepísala viac, ako zarobil. Zaplať mu len rozdiel medzi škodou spôsobenou tebou a nimi.

Chyba nie je ani tak v tom, že si to posielala na svoj účet, ako v tom, že si jeho príjem niekde hlásila (sociálka, daňový úrad ... - oznamujú si to) a síce väčší, ako dostal.
samozrejme ze som to hlásila..keďže som nemala s kade vedieť, že niekdo v rodine pobera soc...bolo to písané na ich syna, ktorý je študent, nevedeli o tom ani oni...a na UP sa študenta nič nepýtali, až teraz si ich predvolali.....čo mám rbiť?
koordinatoreva
29.09.09,05:13
Prepáč nedivím sa že chce tie peniaze čo nezarobil, pred pár dnami tu bola téma , kde písal mladík s opačnou skúsenosťou. http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html a navyše tým tvojím konaním je ukrátený aj o dávky v hmotnej núdzi, teda jeho rodičia a ešte aj o tú pokutu.
prosím Ta pod akou sekciou najdem tú tému čo spomínaš?ďakujem
Xanti
29.09.09,05:17
prosím Ta pod akou sekciou najdem tú tému čo spomínaš?ďakujem
len klikni na toto modré a hodí ťa tam http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html prosím :o
koordinatoreva
29.09.09,05:29
len klikni na toto modré a hodí ťa tam http://www.porada.sk/t120105-osobne-udaje.html prosím :o
ďakujem....ale ja nemám pocit, že niečo také sa tu dialo....oni urobili chybu, že up zamlčali skutočný stav a mne tak isto
Xanti
29.09.09,05:32
ďakujem....ale ja nemám pocit, že niečo také sa tu dialo....oni urobili chybu, že up zamlčali skutočný stav a mne tak isto
Ano oni urobili chybu, ( a budú za ňu platiť , vracať dávky v hmotnej núdzi + 10 % pokuta )
ale aj ty si urobila chybu ( a tiež ťa to bude stáť peniaze navyše) . A oni sa teraz snažia tvoju chybu využiť vo svoj prospech. Bohužial.

Je to nefér, lebo nie každý ovláda zákony čo sa týka UP, a dávok v hmotnej núdzi. A už vôbec nie ludia, ktorý ich dostávajú. :confused:
koordinatoreva
29.09.09,05:36
Ano oni urobili chybu, ( a budú za ňu platiť , vracať dávky v hmotnej núdzi + 10 % pokuta )
ale aj ty si urobila chybu ( a tiež ťa to bude stáť peniaze navyše) . A oni sa teraz snažia tvoju chybu využiť vo svoj prospech. Bohužial.

Je to nefér, lebo nie každý ovláda zákony čo sa týka UP, a dávok v hmotnej núdzi. A už vôbec nie ludia, ktorý ich dostávajú. :confused:
konkrétne sumy. za rok 2008 zarobil 21.000,-Sk...ale bolo poslaných 44.000,-sk,,,za rok 2009 zarobil 31.000,-sk ale bolo poslanch 41.000,-Sk....ja mu mám dať ten rozdiel???
Xanti
29.09.09,05:38
konkrétne sumy. za rok 2008 zarobil 21.000,-Sk...ale bolo poslaných 44.000,-sk,,,za rok 2009 zarobil 31.000,-sk ale bolo poslanch 41.000,-Sk....ja mu mám dať ten rozdiel???No to po tebe chce, ja viem že je to kopa prachov.

Proste chce využiť tvoju chybu. Nabudúce dáš pozor. A neurobíš čosi také.
koordinatoreva
29.09.09,05:42
No to po tebe chce, ja viem že je to kopa prachov.

Proste chce využiť tvoju chybu. Nabudúce dáš pozor. A neurobíš čosi také.
obstálo by to pred súdom?môže to oddomna žiadať?ma na mna nejaké páky?, chcem mu dat istú sumu ale toto je vela
Xanti
29.09.09,05:45
obstálo by to pred súdom?môže to oddomna žiadať?ma na mna nejaké páky?, chcem mu dat istú sumu ale toto je vela
Pred súdom? Obstálo, nemáš doklad , že si mu vyplatila aj tie predošlé sumy, nemáš sa ako brániť. A po súde mu zrejme zaplatíš 80 000 sk .

Ak sa budeš brániť, že tie sumy dostal Jožko Mrkvička, a on nemal zmluvu tak ťa pokutujú za nelegálne zamestnávanie a to je pokuta do 1 000 000 sk tuším.

Hm? Chceš sa súdiť? Ja by som nechcela. Asi by som zaplatila, dala mu podpísať prevzatie vš. penazí . A vyhodila ho z firmy.
koordinatoreva
29.09.09,05:48
Pred súdom? Obstálo, nemáš doklad , že si mu vyplatila aj tie predošlé sumy, nemáš sa ako brániť. A po súde mu zrejme zaplatíš 80 000 sk .

Ak sa budeš brániť, že tie sumy dostal Jožko Mrkvička, a on nemal zmluvu tak ťa pokutujú za nelegálne zamestnávanie a to je pokuta do 1 000 000 sk tuším.

Hm? Chceš sa súdiť? Ja by som nechcela. Asi by som zaplatila, dala mu podpísať prevzatie vš. penazí . A vyhodila ho z firmy.
on nemá doklad ze ich všetky nedostal
Zita5
29.09.09,05:52
ako som zneužila jeho osobné údaje?ved on naozaj pracoval...ja som mu vyšla v ústrety a ked nemal ten úcet tak som tam dala do zmluvy ten môj,a potom som ho na ruku vyplácala, nezneužila som ho ani nepodviedla...a v dohode o vykonaní práce nebola presne stanovená suma..keďže sa mení mesačne počtom zákaziek

Ani nečítam ďalej ............dosť čudné transakcie ........mzda , ktorá patrila dohodárovi , bola vyplatená na účet Tebe . Ty platíš a pošleš to sebe na účet .......dosť pekný prúser . Ak by sa v konečnom dôsledku išlo po tom , zisťoval by sa oficiálne majiteľ účtu , tak to veru zaváňa pekným prúserom a možno by to malo dočinenia aj s trestným činom .
koordinatoreva
29.09.09,05:54
Ani nečítam ďalej ............dosť čudné transakcie ........mzda , ktorá patrila dohodárovi , bola vyplatená na účet Tebe . Ty platíš a pošleš to sebe na účet .......dosť pekný prúser . Ak by sa v konečnom dôsledku išlo po tom , zisťoval by sa oficiálne majiteľ účtu , tak to veru zaváňa pekným prúserom a možno by to malo dočinenia aj s trestným činom .
v živote by ma nebolo napadlo, že toto som urobila zle, nenapadlo ma, že niekdo môže byť tak sprostý a takto sa popáliť
Zita5
29.09.09,06:00
v živote by ma nebolo napadlo, že toto som urobila zle, nenapadlo ma, že niekdo môže byť tak sprostý a takto sa popáliť

Ja osobne na to mám taký pohľad , že by som neprijala žiadne ospravedlenie , však to je tak základná vec , že ak niekto pracuje , má podpísanú dohodu má právo aj na odmenu a mzdu , ktorá patrí výlučne dotyčnému zamestnancovi a brigádnikovi .K tomu netreba snáď ani ovládať znenie zákona a netreba mať ani školu .

Aj Ty keď si bola zamestnaná v minulosti napríklad .....tak mzdu ktorá patrila Tebe , si zamestnávateľ neposielal sám sebe na účet . Je to predsa jasné ako facka . Normálne mi rozum stojí , nad takýmto skutkom .

Ono to vzbudzuje dojem , že si si znižovala vedome základ dane ...ale na druhej strane si sa obohacovala , a to je vážny delikt , ktorý možno nevysvetlíš nikomu , ani súdu .

P.S. Ber to ako môj názor , s tým sa nemusia ostatní stotožniť .
koordinatoreva
29.09.09,06:01
Ja osobne na to mám taký pohľad , že by som neprijala žiadne ospravedlenie , však to je tak základná vec , že ak niekto pracuje , má podpísanú dohodu má právo aj na odmenu a mzdu , ktorá patrí výlučne dotyčnému zamestnancovi a brigádnikovi .K tomu netreba snáď ani ovládať znenie zákona a netreba mať ani školu .

Aj Ty keď si bola zamestnaná v minulosti napríklad .....tak mzdu ktorá patrila Tebe , si zamestnávateľ neposielal sám sebe na účet . Je to predsa jasné ako facka . Normálne mi rozum stojí , nad takýmto skutkom .

Ono to vzbudzuje dojem , že si si znižovala vedome základ dane ...ale na druhej strane si sa obohacovala , a to je vážny delikt , ktorý možno nevysvetlíš nikomu , ani súdu .

P.S. Ber to ako môj názor , s tým sa nemusia ostatní stotožniť .
čo som si znižovala základ dane???nerozumiem akým spôsobom, ja som si z tohto účtu nerobila daňové priznanie ani nič podobné
Zita5
29.09.09,06:04
čo som si znižovala základ dane???nerozumiem akým spôsobom, ja som si z tohto účtu nerobila daňové priznanie ani nič podobné

Vysvetlím .

Tým že si mala , alebo máš oficiálne dohodára , predpokladám že podnikáš , alebo podnikáte .Vyplatená mzda je nákladom , alebo výdavkom ovplyvňujúcim základ dane . Jedná sa o firmu , nie o Tvoj účet.
alenki
29.09.09,06:09
Koordinatoreva, ty sa dnes vydávaš?
Danila
29.09.09,06:13
Nemôžu žiadať od teba celú sumu, iba škodu, ktorú si im spôsobila, teda dávky v hmotnej núdzi a pokutu, ktoré musia vrátiť. Aj z toho si asi niečo spôsobili sami - poriadne si zisti, koľko by museli vracať, keby si na neho nepísala viac, ako zarobil. Zaplať mu len rozdiel medzi škodou spôsobenou tebou a nimi.

Chyba nie je ani tak v tom, že si to posielala na svoj účet, ako v tom, že si jeho príjem niekde hlásila (sociálka, daňový úrad ... - oznamujú si to) a síce väčší, ako dostal.Celé je to na hrane niekoľkých zákonov. Úmyselné? Neúmyselné? Dilema. Vec dokazovania. Že to posielala na svoj účet je chyba a neodpustiteľná a veľká. Jediné, čo nie je chyba, ale splnenie asi jedinej povinnosti je to, že to vôbec hlásila. Získala však poučenie natrvalo. Nevedomosť zákona neospravedlňuje!:)
Xanti
29.09.09,06:14
on nemá doklad ze ich všetky nedostal
Ty musíš dokázať, že si to vyplatila.
koordinatoreva
29.09.09,06:17
Ty musíš dokázať, že si to vyplatila.
ako
Danila
29.09.09,06:19
akoVystaveným pokladničným dokladom, že peniaze za prácu prevzal. Alebo dokladom, ktorým si mu peniaze zaslala na adresu, alebo účet. Takže si v dôkazovej šlamastike.
Xanti
29.09.09,06:22
ako Nechápeš, že mu nemáš ako dokázať že si mu to vyplatila.
Ked niečo vyplácam tak vždy na protipodpis, ty ten podpis nemáš . Len jeho podpisom dokážeš, že si prevzal peniaze a tá žaloba je neodôvodnená.

Ak to dá on na súd, tak on nemusí dokazovať nič, ale ty musíš dokázať že si mu vyplatila tých 80 000 sk, a nemáš to ako dokázať. Lebo peniaze šli na tvoj účet.

A skončíš ešte v base.
Ančika
29.09.09,06:34
Ak bolo v dohode uvedené, že mzda je splatná na účet číslo....., a tam je uvedené tvoje číslo účtu a on to podpísal, tak by som to už asi ďalej neriešila. Ja tiež nepátram po tom, aký účet si zvmestnanec uvedie v osobnom dotazníku ako mzdový účet. Napíšem ho do pracovnej zmluvy alebo dohody a dám mu to podpísať. Horšia kra...a je to, že si iných vyplácala na jeho dohodu. To by sa mi ani neopovážilo prisniť!!! Myslím, že je celkom v práve, že od teba žiada náhradu škody vzniknutej stratou sociálnych dávok a pokutou. Jednoznačne sa s ním treba podobrotky dohodnúť, zaplatiť a byť celkom ticho, tichúčko. Ďalej to už nerozmazávať a prosiť Pána Boha aby už nikdy nikto do toho nezavŕtal.
zvs-enco
29.09.09,06:44
Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
koordinatoreva
30.09.09,04:07
Koordinatoreva, ty sa dnes vydávaš?
ano prosím
koordinatoreva
30.09.09,04:09
Ak bolo v dohode uvedené, že mzda je splatná na účet číslo....., a tam je uvedené tvoje číslo účtu a on to podpísal, tak by som to už asi ďalej neriešila. Ja tiež nepátram po tom, aký účet si zvmestnanec uvedie v osobnom dotazníku ako mzdový účet. Napíšem ho do pracovnej zmluvy alebo dohody a dám mu to podpísať. Horšia kra...a je to, že si iných vyplácala na jeho dohodu. To by sa mi ani neopovážilo prisniť!!! Myslím, že je celkom v práve, že od teba žiada náhradu škody vzniknutej stratou sociálnych dávok a pokutou. Jednoznačne sa s ním treba podobrotky dohodnúť, zaplatiť a byť celkom ticho, tichúčko. Ďalej to už nerozmazávať a prosiť Pána Boha aby už nikdy nikto do toho nezavŕtal.
Lenže on o tu socialku by prisiel tak či tak...zakaždým dostal vyše 4000, alebo tak podobne, takže to ze jemu beru soc. a dostane pokutu....s tým nič nemá, on to prekročil tak či tak..a že zamlčel dohodu to je tiež len a len jeho chyba
koordinatoreva
30.09.09,04:11
Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
ja totiž mzdárka nie som..som živnostník, je mi pridelená oblasť...a hľadam si ľudí ktorí ju roznášajú, zakaždým ale firme pre ktorú robím na živnosť, posielam vypísané zmluvy, oni ich opečiatkujú zaevidujú.....
koordinatoreva
30.09.09,04:11
Prajem všetkým krásny deň,
chcem to trošku odľahčiť, lebo ten kto robí v učtárni a mzdy, vie čo kolegynka spôsobila, nechtiac.Neviem ako dlho robíš túto prácu, ale to je obrovská životná skúsenosť.Robiť s ľuďmi s peniazmi je krásna vec, ale aj nebezpečná. Vieme, že si to nechcela, keby sa to dalo vrátiť späť, ale to nejde.
Po prvé , by som sa ukludnila, zobrala papier, a spísala čo Ti tu poradili - čo Ti on podpísal pri nástupe
- v ako sťahu je alebo bol so zamestnávateľom
- koľko si sebe poslal na účet, a koľko on mal z toho dostať atď....
Keď to máš všetko pripravené , zavolaj ho , povedz ako sa veci majúa nech Ti pospíše , čo prevzal aj v roku 2008 a v roku 2009. A čo sa ešte tohto problému týka: všetko každé slovko na papier, a podpis. Keď to bude potrebné , aj rodičov by som zavolala a porozprávala sa s nimi.
Toto je vážna vec, môže Ťa to stáť aj miesto v práci. Ja verím, že keď to povieš jemu aj jeho rodičom, čo by si z toho mohla mať , len pre to , že si mu chcela pomôcť, všetko dobre dopadne. Držím Ti palce a hlavu hore.
Viki.
mna oslovili jeho rodičia a nimi len komunikujem..a to riešim, spísané to už mám činí to pre mna 33.000,-Sk
koordinatoreva
30.09.09,07:09
mam kamošku na UPSVAR, zhodou okolnosti pod nu patri aj dotyčný...tak idem za nou nech mi to všetko vysvetlí..fu
koordinatoreva
30.09.09,09:20
tak na blázna sa šťastie usmeje...tak som bola na UPSVR....jedná sa im len o rok 2009, od mája som cez ich meno neposielala vôbec nič ani im, takže ešte dohodar na tom získa..a ja som za vodou...ale poučenie na cely život
sarasara
01.10.09,02:38
Koordinatoreva, som rada, že ti to dobre dopadlo. A prajem ti, aby ti dopadlo dobre všetko v tvojom ďalšom živote manželskom. Prajem dobrého manžela, krásne deti, milú svokru, proste všetko naj...
Ančika
01.10.09,05:57
tak na blázna sa šťastie usmeje...tak som bola na UPSVR....jedná sa im len o rok 2009, od mája som cez ich meno neposielala vôbec nič ani im, takže ešte dohodar na tom získa..a ja som za vodou...ale poučenie na cely život
Som veľmi rada, že to dobre dopadlo. Prežívam s tebou ten pocit úľavy;).
Želám ti, aby všetky dni tvojho manželského života bola také pekné, ako ten prvý - svadobný :):):)
koordinatoreva
01.10.09,07:15
Koordinatoreva, som rada, že ti to dobre dopadlo. A prajem ti, aby ti dopadlo dobre všetko v tvojom ďalšom živote manželskom. Prajem dobrého manžela, krásne deti, milú svokru, proste všetko naj...
Ďakujem veľmi pekne
koordinatoreva
01.10.09,07:18
Som veľmi rada, že to dobre dopadlo. Prežívam s tebou ten pocit úľavy;).
Želám ti, aby všetky dni tvojho manželského života bola také pekné, ako ten prvý - svadobný :):):)
Som rada za povzbudenie a ďakujem za gratuláciu:)