sklenkova
20.08.05,17:47
Musím podať dodatočné priznanie,lenže
1,VUB mi na výpise z podnikateľ. učtu vždy vyplatený kr. úrok+ daň a ja teraz neviem kam to v peňažnom denníku zapísať a čo s tým v daňovom priznaní (keď to priznám mám doložiť výpisy ako dô kaz o zaplatenej dani) Tento rok to už neúčtujú.
2,Poraďte mi prosím ako mám zaznamenať trebárs počítač do zásob (ja som to nezapisovala, pretože som ho celý odpísala naraz, stál len 24000,-)skúste mi prosím názorne napísať ako čo píšete do tej knihy zásob, a o koľko sa to v účtovnictve každy rok znižuje (trebárs odhadca ráta elektroniku, nábytok, každý rok -25% z ceny dole+ opotrebovanosť)
napr. 31.12.2004
15.3.2004 počítač 5000,- -10% 4500,-
2005 -20ˇ 3600,- až po vyradenie,teda 0 hodnotu
Ďakujem
liba2
20.08.05,18:04
Musím podať dodatočné priznanie,lenže
1,VUB mi na výpise z podnikateľ. učtu vždy vyplatený kr. úrok+ daň a ja teraz neviem kam to v peňažnom denníku zapísať a čo s tým v daňovom priznaní (keď to priznám mám doložiť výpisy ako dô kaz o zaplatenej dani) Tento rok to už neúčtujú.Kreditný úrok je príjem podliehajúci dani z príjmov. Zapíše sa do ostatných príjmov. Zrážková daň z príjmov samozrejme je nedaňový výdavok.
Do daňového priznania sa kreditný úrok započítava do príjmov. Zaplatená daň z úrokov sa uvádza v riadku 92 daň. priznania. K daň. priznaniu sa neprikladajú dôkazy o zaplatení dane, tie bude žiadať daňová kontrola - až príde.

Smiem sa spýtať, čo tento rok neúčtujú?
KEJKA
20.08.05,18:07
zásoby sú zásoby určené na výrobu, alebo ide o tovar na dalsi predaj. PC pre vlastnu potrebu je prevádzková réžia a celý výdavok ide do stlpce p.r.
ak kr.úrok + daň nebola zaznačená nikde v PD, tak to neovplyvňuje konečnú daň.
liba2
20.08.05,18:15
Musím podať dodatočné priznanie,lenže
Poraďte mi prosím ako mám zaznamenať trebárs počítač do zásob (ja som to nezapisovala, pretože som ho celý odpísala naraz, stál len 24000,-);Počítač (za 24,000 Sk) zahrnutý do daňových výdavkov už nie je zásoba - nie je na sklade ale používa sa. Konkrétne s týmto počítačom sa už v nasled. rokoch nerobí nič v JÚ. Nadobudnuté predmety treba zaevidovať a inventarizáciou na konci roka zisťovať či ich ešte máme, či sú použiteľné a pod.


skúste mi prosím názorne napísať ako čo píšete do tej knihy zásob, a o koľko sa to v účtovnictve každy rok znižuje (trebárs odhadca ráta elektroniku, nábytok, každý rok -25% z ceny dole+ opotrebovanosť)
napr. 31.12.2004
15.3.2004 počítač 5000,- -10% 4500,-
2005 -20ˇ 3600,- až po vyradenie,teda 0 hodnotu
ĎakujemTejto časti otázky nerozumiem na čo sa pýtaš. Tebou popísaný postup odhadcu sa robí pre prípad predaja PC - nie pre účtovníctvo.
sklenkova
20.08.05,18:30
[QUOTE=Lida]zásoby sú zásoby určené na výrobu, alebo ide o tovar na dalsi predaj. PC pre vlastnu potrebu je prevádzková réžia a celý výdavok ide do stlpce p.r.
ak kr.úrok + daň nebola zaznačená nikde v PD, tak to neovplyvňuje konečnú daň.
Ja som to zaznačila ako príjem ovplyvňujúci, ale zároveň som zapísala odvedenú daň do stľpca daň z príjmu. V DP som to neuviedla nakolko som nemala o tom potvrdenie.(zo zamestnania som musela doložiť potvrdenie)Logicky som považovala túto daň za vysporiadanú.
sklenkova
20.08.05,18:41
Čo sa týka tých zásob a odhadcu mala som na mysli ocenenie pre súd.Totiž ja vlastne nemám žiadne zásoby,že vraj aj počítač, kopírku...musím zapísať do zásob aj keď som ich v réžii dala do výdavkov. No a ja som na konci roka nemala žiadne zásoby(z môjho pohladu písať odpísaný počítač do zásob je mimo pochop) Preto uvažujem,že sa musí nejako znižovať hodnota trebars počítača-keď sa uvádza do majetku
liba2
20.08.05,19:06
Ja som to zaznačila ako príjem ovplyvňujúci, ale zároveň som zapísala odvedenú daň do stľpca daň z príjmu. V DP som to neuviedla nakolko som nemala o tom potvrdenie.(zo zamestnania som musela doložiť potvrdenie)Logicky som považovala túto daň za vysporiadanú.Urobila si to dobre.
liba2
20.08.05,19:15
Čo sa týka tých zásob a odhadcu mala som na mysli ocenenie pre súd.Totiž ja vlastne nemám žiadne zásoby,že vraj aj počítač, kopírku...musím zapísať do zásob aj keď som ich v réžii dala do výdavkov. No a ja som na konci roka nemala žiadne zásoby(z môjho pohladu písať odpísaný počítač do zásob je mimo pochop) Preto uvažujem,že sa musí nejako znižovať hodnota trebars počítača-keď sa uvádza do majetkuAsi treba zobrať do úvahy časové hladisko, či ide o predmet dlhodobej spotreby. U počítača maximálne 4 r. Ak sa za ten čas nezničí, tak "morálne" sa opotrebuje.
Určite treba každú vec posúdiť osobitne. Pre mňa je táto požiadavka úplnou novinkou, nikdy som sa s tým nestretla, nikde som o tom nečítala.
sklenkova
21.08.05,17:30
Takže ja to nebudem zapisovať,veď počítač som dala do výdavkov a keby náhodou nejaká kontrola na otázky budem odpovedať:keď nevieš nepýtaj sa ...