Ibaka
28.09.09,20:48
Stala sa mi nepríjemná vec. Disk mám rozdelený a pri otváraní jednej časti mi vypisuje hlásenie:Disketa v jednotke E nie je naformátovaná. Chcete ju naformátovať? Ak dám ANO, vypisuje hlásenie: Disketa v jednotke E sa nedá naformátovať. Vo vlastnostiach o disku mi ukazuje že disk je plný.
Disk C mi šlape. Poradíte postup? ako laikovi.
robovi
28.09.09,19:10
A co disk D:? Nie tam by si mal mat sekundarnu particiu teda tvoju druhu cast rozdeleneho disku? Nejak mi nesedi ze chces otvorit E:
lenkak
28.09.09,19:11
Alebo má rozdelený disk na viacej častí?
Ibaka
28.09.09,19:34
Ano viac, C je bez problémov nejde D a E. Na E nám všetky súbory s ktorými pracujem.
lenkak
28.09.09,19:51
Lenže keď dáš disk naformátovať, prídeš o data. Keď chceš nejakú časť z neho formátovať, dá sa napríklad programom Acronis. Pokiaľ nie je zakúpený, tak sa dá stiahnuť trial verzia.

http://www.slunecnice.cz/sw/acronis-disk-director-suite/
Duchanito
28.09.09,21:46
si si isty ze nemas poprehadzovane oznacenia particii, mechanik? ci nahodou sa nesnazis pristupovat inde (napr. cd mechanika, disketova atd.) ...ak je to diskova particia a mas tam data a hlasi ti toto... moze to byt problem s "tabulkou particie" (moje pomenovanie :) ... softom na obnovu dat by si to ale von dostal v pohode.. free ale nepoznam ziadny