lilly.01
28.09.09,22:45
Ahoj, chcem sa spytat, ci existuje nieco ako Mr s kontrastou latkou a ako to prebieha. Klasicku Mr mam za sebou, povodne bolo podozrenie na paltnicku, ale ta sa pekne dala doporiadku.
Lenze v tom istom mieste, kde bola palatnicka vysunuta o 2mm nasli nejaky utvar na mieche, co mi sposobuje problemy. Nevedia presne urcit, co by to mohlo byt, javi sa to ako nodularna lezia interspinalne v urovni L5.
o mesiac idem na MR s kontrastnou latkou. Viem ze mi ju pichnu do zily, ale neviem si to predstavit.
Neviete nahodou nieco blizsie?
Pripadne, na co je takato MR s kontrastnou latkou dobra? Co ukaze?
ludmilla
28.09.09,21:59
MR s kontrastnou látkou existuje, v podstate sa jedná o to isté vyšetrenie, ktoré si už absolvoval, len ti pred ním podajú vnútrožilne kontrastnú látku.
V dobre prekrvenom tkanive sa signály zosilnia a tým aj výpovedná hodnota vyšetrenia je vyššia. Okrem toho kontrastná látka slúži k rozoznaniu čerstvých a starších - zjazvených ložísk a k rozlíšeniu iných chorobných procesov (zápalov atď.)
lilly.01
29.09.09,06:13
A nevies, kde do zily to podaju?
to mi budu pichat niekde do chrbta, ci ako?
problem mam v driekovej oblasti.

Dakujem :)
ja.nus.ka34
29.09.09,06:23
Ja som bola len na CT vysetreni s podanim kontrastnej latky,pichli mi ju do zily na ruke.Myslim ze aj MR bude tak isto fungovat,takze asi do ruky.Neviem ci by ti nasli zilu na chrbte????Ja som mala take pocity tepla.Je to v pohode.No a prave som ,,vyguglila" ,ze latka sa podava vnutrozilovo tak ako som napisala.Len pri niektorych vysetreniach ako je napr. vysetrenie zaludka sa latka dava vypit,presne ako pri CT.Takze sa nemusis obacat,to je v pohode:-)
ludmilla
29.09.09,06:29
A nevies, kde do zily to podaju?
to mi budu pichat niekde do chrbta, ci ako?
problem mam v driekovej oblasti.

Dakujem :)

Nemusíš sa báť kontrastnú látku pichajú do žíl na rukách.
lilly.01
29.09.09,06:46
dakujem vam :)
ja som zatial mala len RTG kontrastnou latkou, ked som ju pila :D
dost som vystresovana, lebo doteraz velmi zhovorcivy lekar je ticho a tvari sa zahadne a este si ma nazval ako ojedinely pripad :confused:
tak teraz stresujem za kazdu hlupost ;)

este raz vdaka a pekny den :cool:
ludmilla
29.09.09,07:14
Vyšetrenie s kontrastnou látkou trvá len o 5 minút dlhšie. Kontrastné látky pre MR nie sú rádioaktívne a po niekoľkých hodinách sa z tela močom vylúčia. Zvyčajne ich znášanlivosť je veľmi dobrá a môžu sa podávať aj pri alergii na kontrastnú látku podávanú pri rentgene. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.
lilly.01
29.09.09,07:53
Vyšetrenie s kontrastnou látkou trvá len o 5 minút dlhšie. Kontrastné látky pre MR nie sú rádioaktívne a po niekoľkých hodinách sa z tela močom vylúčia. Zvyčajne ich znášanlivosť je veľmi dobrá a môžu sa podávať aj pri alergii na kontrastnú látku podávanú pri rentgene. Držím palce, nech všetko dobre dopadne.


dakujem, ja sa skor ako samotneho procesu bojim, co mi najdu a co mi vlastne je...mam strach aby to nebol nejaky nador, alebo nieco podobne a neprijemne... ked dvaja lekari sa nevedia zhodnut co to je a su si neisti, nie je to dobre znamenie..... ale dufam, ze to nie je nic zivotu nebezpecne a este budem lekarov dlho otravovat :D