rede
29.09.09,07:42
Dobrý deň, v obývačke (8x4,5) s kozubom orientovanej na severozápad je severná stena veľmi studená, a preto sme sa rozhodli, že ju natrieme, resp. nastierkujeme termoizolačným náterom. Dom je z r.1955 z nepálenej tehly, rekonštruovaný, plastové okná, uteplený z vrchu aj zo spodu, suchý. Na internete som našla dosť veľa značiek, ktoré sa vyrábajú. Ich výrobcovia udávajú vynikajúce termoizolačné vlastnosti k svojím výrobkom, avšak referencie zákazníkov som našla len veľmi málo. Prosím, môžete sa podeliť so svojími skúsenosťami alebo radami s týmto spôsbom zateplenia? Podotýkam, že vonkajšie zateplenie neprichádza do úvahy, preto je zbytočné o tomto spôsobe zateplenia diskutovať. Srdečne Vám ďakujem a prajem pekný deň.
220870
29.09.09,08:13
Nepálená tehla sa nezatepluje.Termoiolačný náter na hlinenej stene sú de facto vyhodené peniaze.
rede
29.09.09,10:48
Tu nejde o celkové zateplenie, ale o to, aby sa vnútorný priestor v miestnosti tepelne odizoloval od chladnej severnej obvodovej steny. Termoizolácia vraj (udávané výrobcami) odráža viac ako 80% (Q-THERM) vyprodukovaného tepla naspäť do miestnosti a tým zabraňuje úniku a priestupu tepla, je dokonale paropriepustný. Len či je to naozaj tak? Lebo neviem ako sa inak zbaviť chladu zo studenej steny.
Čo sa týka celkového zateplenia domu z nepálenej tehly z exteriéru, na to som nikde nedostala jednoznačnú odpoveď. Vraj sa to robí. Vždy sa nájdu dve strany, jedna je za, druhá proti. Ozaj našla sa aj treti skupina, ktorá tvrdí zbúrať. Tak som z toho fakt jelen.
viktorviktor
30.09.09,09:30
Aj termobielizeň nefunguje dlho, pripájam sa k tretej skupine, alebo pristaviť z vonka konštrukciu do ktorej vložiť "izolačný materiál" so vzduchovou medzerou medzi priečkou a pôvodným múrom, niečo podobné som videl na železničnej stanici
220870
30.09.09,17:09
Hlinená stena nemôže byť studená.Hlina je vynikajúci izolant tepla.V súčastnosti pozorujem určitý trend návratu k hlineným omietkam.Sú čoraz žiadanejšie.Tá stena sa vám zdá byť studená asi preto že je na náprotivnej strane radiátoru.Neverte žiadnym temonáterovým obchodným praktikám.Z 90% sú to podvody a polopravdy,keď vychvália jednu vlastnosť a zabudnú pripomenúť daľších 10negatívnych.Ak aj niečo takýto náter vyrieši tak určite to nebude pocit chladu vychádzajúci zo steny.