emula1
29.09.09,07:59
ahojte, chcem sa spytat, mam vo firme zauctovane 4 dodavatelske faktury. po pol roku som sa dozvedela, ze tieto nemali byt vobec na nasu firmu vystavene, ale na obec, oni si to prepisali, cize v ucte nasu firmu vobec nemaju. len mne tam svietia 4 faktury na dost velke sumy a neviem co s tym, dobropis od nich nedostanem, tym, ze oni ich neeviduju a ked ich jednoducho hodim do kosa ostanu mi v ucte 4 volne cisla pre dosle fa. mam na ne nauctovat dalsie dosle faktury? bude to dost okate
Lenka1979
29.09.09,06:10
ahojte, chcem sa spytat, mam vo firme zauctovane 4 dodavatelske faktury. po pol roku som sa dozvedela, ze tieto nemali byt vobec na nasu firmu vystavene, ale na obec, oni si to prepisali, cize v ucte nasu firmu vobec nemaju. len mne tam svietia 4 faktury na dost velke sumy a neviem co s tym, dobropis od nich nedostanem, tym, ze oni ich neeviduju a ked ich jednoducho hodim do kosa ostanu mi v ucte 4 volne cisla pre dosle fa. mam na ne nauctovat dalsie dosle faktury? bude to dost okate

Ak si si z nich neodpočítala DPH, tak by si mohla urobiť aj tak ako píšeš-hodiť do koša,ak budeš mať nejaké "voľné" FA z polroka:eek: ktoré naúčtuješ namiesto nich, aby Ti tam nesvietili štyri prázdne čísla.
Po správnosti by si mala od nich dostať dobropis, skús si vyžiadať.
Paula
29.09.09,06:18
Faktúry "zrušiť" v účtoch, to by išlo, ale nič by som nevyhadzovala a por. čísla nechala kľudne voľné, bez záznamu - dôvod ich voľnosti budú fa, ktoré neskončia v koši , ale v šanóne s ostatnými (aj keď už nezaúčtované) . Nie je to Tvoja chyba. Zodpovedný pracovník by mohol na tie fa napísať dôvod ich vylúčenia z účtovníctva. Ešte je otázna DPH, vyššie spomínaná.
emula1
29.09.09,06:46
DPH tam chvalabohu nie je, vtedy este neboli platcovia, takze o problem menej. dobropis od nich nedostanem, volala som akurat s ich uctovnickou, lebo ved oni ich v ucte ani nemaju zaradene, tak chapem, ze dobropis nema ona k comu ani vystavit. asi teda necham tie cisla volne, fa samozrejme si necham odlozene, no a mozno este do konca roka vyplava na povrch nejaka ta zabudnuta fa (maju v tom totiz riadny bordel, lutujem, ze som to vobec zobrala uctovat)

diky moc, pekny den
Paula
29.09.09,06:56
Ak niečo vypláva, prevezmi fa proti podpisu s aktuálnym dátumom :)
emula1
07.10.09,05:59
boze, zistila som, ze posledna fa uz spadala do priznania DPH, kde sme si uplatnili aj odpocet. neviem co s tym teraz, mala by som to v tomto priz.DPH nejak vyrovnat, ale neviem ako to zauctovat, ked nemam a nedostanem dobropis
Tweety
07.10.09,06:02
boze, zistila som, ze posledna fa uz spadala do priznania DPH, kde sme si uplatnili aj odpocet. neviem co s tym teraz, mala by som to v tomto priz.DPH nejak vyrovnat, ale neviem ako to zauctovat, ked nemam a nedostanem dobropis
Ak už bolo DP podané, ostáva len podať DDP.
emula1
07.10.09,06:08
bude to dost divne lebo uz som mala za to obdobie aj danovu kontrolu a oni tu fa uznali a ja ju teraz vyhodim
Tweety
07.10.09,06:10
bude to dost divne lebo uz som mala za to obdobie aj danovu kontrolu a oni tu fa uznali a ja ju teraz vyhodim
Ak si o tom, že do účtov. a dph nepatrila nevedela Ty, tak ako mohli oni? Ak vám nepatrí, treba ju z účta aj dph vybrať.
emula1
07.10.09,06:16
ok, diky

pekny den