Asztalosová
28.09.09,17:33
Dobry den Economic.
Prislo my oznamenie o odmietnuti zapisu. Vsetky prilohy som mala dobre, aj navrh bol dobre vyplneni. Len na 4 cinnosti som nemela zivnost. list, lebo na zivnostenskom povedali, ze tie cinnosti nie su zivnost. Su to banske cinnosti. Na banskom urade my povedali, ze tieto cinnosti su zivnostou a aby som zase isla na zivnost. urad. Napokom pani na zivnosti nasla, ze su to zivnosti, ale nemame na to odbornu sposobilost. A preto tieto 4 cinnosti by som vynechala a ked budeme mat odbor.sposobilost podam rozsirenie predmetu cinnosti.
Druha chyba bola taka, ze navrh na zapis som podpisala ja, ale podla zakona navrh za zapis OZ zahranic.osoby podava zahranic. osoba, teda statutarny organ.
Sud neakceptoval predlozene plnomocenstvo, nakolko splnomocnitelom vol veduci OZ, ktoremu funkcia vznika az zapisom OZ do OR. Na zivnost.urade my povedali, ze splnomocnitelom moze byt veduci.
Osobou opravnenou na podanie navrhu a teda i splnomocnitelom musi byt statutar ZO.
Postup byl bol v takomto pripade podla mna takyto:
Napisem namietku, prilozim novu zapisnicu, v ktorej su vynechane tie 4 cinnosti, prilozim plnomocenstvo s podpisom statutara ZO-overene vsetko.
Ako napisem, ze sa tie 4 cinnosti vynechaju?
V namietke napisem, ze sa rozhodlo o zmene predmetu cinnosti nasledovne a vymenujem tie ktore sa nechali. Ale kto sa rozhodlo o zmene? Valne zhromazdenie alebo len statutar ZO? A ak statutar prilozim nejake jeho rozhodnutie?
A s tym navrhom ze som to podpisala ja, uz novy navrh nemozem podat, toto sa ako opravi. Znamena, ze navrh je neplatny?
Dakujem za Vasu pomoc.
Asztalosová
28.09.09,15:44
Mam vyplnit novy navrh na zapis OZ do OR a podpisat so statutarom ZO -overeny podpis. A dat to ako priloha k namietke? A pravdaze aj predmet cinnosti bude bez tych 4 cinnosti.
Dakujem.
Economic
28.09.09,16:27
Dobry den Economic.
Prislo my oznamenie o odmietnuti zapisu. Vsetky prilohy som mala dobre, aj navrh bol dobre vyplneni. Len na 4 cinnosti som nemela zivnost. list, lebo na zivnostenskom povedali, ze tie cinnosti nie su zivnost. Su to banske cinnosti. Na banskom urade my povedali, ze tieto cinnosti su zivnostou a aby som zase isla na zivnost. urad. Napokom pani na zivnosti nasla, ze su to zivnosti, ale nemame na to odbornu sposobilost. A preto tieto 4 cinnosti by som vynechala a ked budeme mat odbor.sposobilost podam rozsirenie predmetu cinnosti.
Druha chyba bola taka, ze navrh na zapis som podpisala ja, ale podla zakona navrh za zapis OZ zahranic.osoby podava zahranic. osoba, teda statutarny organ.
Sud neakceptoval predlozene plnomocenstvo, nakolko splnomocnitelom vol veduci OZ, ktoremu funkcia vznika az zapisom OZ do OR. Na zivnost.urade my povedali, ze splnomocnitelom moze byt veduci.
Osobou opravnenou na podanie navrhu a teda i splnomocnitelom musi byt statutar ZO.
Postup byl bol v takomto pripade podla mna takyto:
Napisem namietku, prilozim novu zapisnicu, v ktorej su vynechane tie 4 cinnosti, prilozim plnomocenstvo s podpisom statutara ZO-overene vsetko.
Ako napisem, ze sa tie 4 cinnosti vynechaju?
V namietke napisem, ze sa rozhodlo o zmene predmetu cinnosti nasledovne a vymenujem tie ktore sa nechali. Ale kto sa rozhodlo o zmene? Valne zhromazdenie alebo len statutar ZO? A ak statutar prilozim nejake jeho rozhodnutie?
A s tym navrhom ze som to podpisala ja, uz novy navrh nemozem podat, toto sa ako opravi. Znamena, ze navrh je neplatny?
Dakujem za Vasu pomoc.

Tak poďme na to :
1. Spraviť Námietky k odmietnutiu s presným rozpisom, čo prečo začo... podať do 15 dní od obdržania odmietnutia.
2. Urobiť Nový návrh do OR, ktorý buď podpíše štatutár OZ alebo Ťa splnomocní, potom môžeš podpísať Ty, doložíš plnú moc.
3. Čo sa týka predmetov podnikania, dáš zapísať len tie, na ktoré máš živnostenské oprávnenia, resp. tie, na ktoré ŽL netreba dáš zapísať aj bez, no to by sme po prípade telefonicky prebrali /v živnostenskom zákone je napísané čo je a čo nie je živnosť/
Predmety podnikania, ktoré získaš neskôr po splnení zákonných podmienok, dáš zapísať neskôr. V prípade záujmu, môžeš ušetriť na súdnom poplatku 50 %, ak to podáme elektronicky. Mám ZEP- môžem potom pomôcť.
Asztalosová
28.09.09,16:33
Dobry den.
Navrh do OR radsej dam podpisat statutarovi.
Predmet podnikania naco nemam opravenie vynecham-aj v novom navrhe a napisem novu zapisnicu bez tych predmetov cinnosti.
Asztalosová
28.09.09,16:35
Na prvej strane navrhu na zapis OZ napisem madarsku firmu, treba pod to napisat aj meno statutara? A na konci tlaciva overeny podpis statutara. Ja dodam aj nove plnomocenstvo kde splnomocnitelom bude statutar a nie veduci, len pre istotu.
Asztalosová
28.09.09,16:38
Ako mam v namietke napisat, ze sa tie 4 cinnosti vynechaju.
Economic
28.09.09,16:40
Na prvej strane navrhu na zapis OZ napisem madarsku firmu, treba pod to napisat aj meno statutara? A na konci tlaciva overeny podpis statutara. Ja dodam aj nove plnomocenstvo kde splnomocnitelom bude statutar a nie veduci, len pre istotu.

Ja to robím tak, že v prvom riadku je názov OZ do druhého keď mám plnú moc od štatutára, tak moje meno, keby nebola plná moc, tak štatutárove údaje.

Čo sa týka tých predmetov, doporučila by som ten zakladateľský dokument prerobiť len na tie predmety, na ktoré sú oprávnenia tie to by som dala aj do návrhu. Ostatné sa dá zapísať neskôr.
Asztalosová
28.09.09,16:40
Ja by som radsej tie cinnosti zapisala len v tedy, ked na to veduci bude mat odbornu sposobilost, prip. sa najde ina osoba.
Economic
28.09.09,16:43
Ako mam v namietke napisat, ze sa tie 4 cinnosti vynechaju.

Vadou podania návrhu na zápis ZO do OR bolo, že sme navrhovali zapísať do obchodného registra predmety podnikania, na ktoré sme nemali živnostenské oprávnenie. Vzhľadom na skutočnosť, že uvedené predmety si vyžadujú špecifické zdokladovanie a splnenie určitých povinností, ktoré nedokážeme splniť v zákonnej lehote na podanie námietok, tieto budú predmetom nového návrhu na zápis zmien do OR. Preto navrhujeme zapísať pri prvozápise len tie predmety podnikania, na ktoré už živn. oprávnenie máme.
Asztalosová
28.09.09,16:43
Economic velmi velmi pekne Vam dakujem. Napriek tymto chybam som rada, ze vsetky dokumenty -prilohy, a dokonca aj navrh boli v poriadku. A to vdaka Vam.
Economic
28.09.09,16:49
Economic velmi velmi pekne Vam dakujem. Napriek tymto chybam som rada, ze vsetky dokumenty -prilohy, a dokonca aj navrh boli v poriadku. A to vdaka Vam.

Niekedy je to iba o tom, keď chcú nájsť vadu, tak ju nájdu. Niekedy aj oprávnene, samozrejme. Ale vždy sa dá všetko napraviť, keď človek rozumie tomu, čo v odmietačke napíšu, väčšinou tam našťastie dajú návod čo a ako opraviť. A keď sa tomu prispôsobí to čo treba, tak potom v tom druhom podaní to prejde v poriadku. Niekedy tu platí aj v námietkách radšej podrobnejšie niečo rozpísať ako stručne, aby aj oni tomu porozumeli.
Asztalosová
28.09.09,16:59
Suhlasim so vsetkym. Pri prvozapise nasej sro som neuspela. V jednom predmete cinnosti som mala o jedno slovo naviac ale to sa pomilila pani na zivnost. urade. Isla som za pravnickou ci by my v tom pomohla, ale ma vyhodila, ze spoloc.zmluvu nepisala ona, tzn. nebolo jej platene za vyhotovenie.
Potom som robila zmenu, no vtedy som vo vsetkych listinach len dve tri vety a to bolo malo. Pri oprave som vsetko podrobne rozpisala a preslo to. V tedy som sa naucila, ze vsetko treba podrobne vypisovat. Pri druhej zmene som uz nastastie chybu nemla. Pre svojho svagra som tiez robila sro, tiez vsetko podrobne rozpisala a aj to my preslo. Mala som naozaj radost. Ale je to praca. My mame rodinnu sro takze otec je séf, a ked nieco vymysli tak to ja musim zrealizovat. A niekedy naozaj neviem odkial mam zacat.
Asztalosová
28.09.09,17:00
Ako sa Vám len odvdacim.
Economic
28.09.09,17:09
Suhlasim so vsetkym. Pri prvozapise nasej sro som neuspela. V jednom predmete cinnosti som mala o jedno slovo naviac ale to sa pomilila pani na zivnost. urade. Isla som za pravnickou ci by my v tom pomohla, ale ma vyhodila, ze spoloc.zmluvu nepisala ona, tzn. nebolo jej platene za vyhotovenie.
Potom som robila zmenu, no vtedy som vo vsetkych listinach len dve tri vety a to bolo malo. Pri oprave som vsetko podrobne rozpisala a preslo to. V tedy som sa naucila, ze vsetko treba podrobne vypisovat. Pri druhej zmene som uz nastastie chybu nemla. Pre svojho svagra som tiez robila sro, tiez vsetko podrobne rozpisala a aj to my preslo. Mala som naozaj radost. Ale je to praca. My mame rodinnu sro takze otec je séf, a ked nieco vymysli tak to ja musim zrealizovat. A niekedy naozaj neviem odkial mam zacat.

Inak je to v podstate aj tak, že niekedy možno niečo naprávať po niekom je horšie a prácnejšie, ako keď sa robí niečo fungl na novo. Právnici... nerobia to, čo nemajú zaplatené. Ešte nič neurobia už nastavujú ruku... Za mnou. keď prídu klienti a majú niečo urobené, no ak to nie je dobré, presvedčím ich a dodám im svoje už x-krát otestované dokumenty, ktoré mi prechádzajú bez problémov. Potom sme spokojní obaja. Toto robím zvlášť vtedy, keď chcú niečo rýchlo a dobre. Neriskujem vady napríklad v 10-stranovej spoločenskej zmluve, ktorú si dodajú oni... Nie je takto možné všetko ustriehnuť čo tam má byť dobre. Keď môžem... pomôžem...
mi_ke
28.09.09,18:02
Inak je to v podstate aj tak, že niekedy možno niečo naprávať po niekom je horšie a prácnejšie, ako keď sa robí niečo fungl na novo. Právnici... nerobia to, čo nemajú zaplatené. Ešte nič neurobia už nastavujú ruku... Za mnou. keď prídu klienti a majú niečo urobené, no ak to nie je dobré, presvedčím ich a dodám im svoje už x-krát otestované dokumenty, ktoré mi prechádzajú bez problémov. Potom sme spokojní obaja. Toto robím zvlášť vtedy, keď chcú niečo rýchlo a dobre. Neriskujem vady napríklad v 10-stranovej spoločenskej zmluve, ktorú si dodajú oni... Nie je takto možné všetko ustriehnuť čo tam má byť dobre. Keď môžem... pomôžem...

Ale no :D Snad tu nebudeme hadzat pravnikov do jedneho vreca...V istych veciach (a obchodne pravo k tomu urcite zaradujem) je lepsie sa obratit na pravnika:cool:
Economic
28.09.09,18:08
Ale no :D Snad tu nebudeme hadzat pravnikov do jedneho vreca...V istych veciach (a obchodne pravo k tomu urcite zaradujem) je lepsie sa obratit na pravnika:cool:

Samozrejme že nie. Nemožno všetkých právnikov hádzať do jedného vreca. A určite súhlasím s tým, že vo veľa prípadoch dobrý právnik za to určite stojí, i keď niekedy je jeho odmena pomerne privysoká na dané možnosti klienta, vždy sa nájde východisko a vedia sa na všetkom dohodnúť, keď chcú. Pri všetkej úcte, sú však aj spoločnosti, alebo ľudia, ktorí v niektorých prípadoch vedia poradiť a pomôcť ľuďom i bez právnika vzhľadom na dlhoročnú prax a skúsenosti.
Chobot
29.09.09,07:42
Keďže otázka Asztalosovej nemala súvis s premenou menovitých hodnôt ZI nič spoločné, vybral som príslušné príspevky a vytvoril som pre to novú tému.