Grandmaster
29.09.09,09:39
Chcel by som sa vyhnúť výmene betonovej podlahy (zbíjačka) v nevykurovanej garáži ak sa dá. Betón má nerovnosti cca. max. do 1,5cm a povrch je miestami drobivý. Existuje poter alebo spôsob ako tieto chyby odstrániť? Garáž je pre osobné vozidlo.
Za každú odpoveď ďakujem.
ciners
29.09.09,08:53
Pozri tie samonivelacne hmoty, presne znacku neviem, daj do googlu samonivelacna hnota. Nezabudnut an penetrak, na beton nelait len tak nasucho.
vratnik
29.09.09,09:42
Lacnejsia alternativa - urobit z kvalitneho cementoveho poteru - z riecneho piesku 0 - 4, alebo aj z ostreho dunajskeho piesku.
ciners
29.09.09,09:46
Lacnejsia alternativa - urobit z kvalitneho cementoveho poteru - z riecneho piesku 0 - 4, alebo aj z ostreho dunajskeho piesku.

To sa bude casom zase odlepovat. Tato hmota do garaze je taka "pogumovana", neviem to presne popisat, proste sa to nesmyka, neprasi.
220870
29.09.09,09:58
Je v tej garáži možné dvihnúť podlahu o min 50mm.Ak áno tak môžete urobiť poter.Ak nie tak ten drobivý betón vysekať.
A načo vám je tam drobivý betón.Je ten betón obliaty niečím mastným?na mastný povrch nechytí nič ! Tenkú vrstvu
(ak chcete po nej chodiť autom ,)čohokoľvek by som tým pádom vylúčil.
Grandmaster
29.09.09,10:29
Je v tej garáži možné dvihnúť podlahu o min 50mm.Ak áno tak môžete urobiť poter.Ak nie tak ten drobivý betón vysekať.
A načo vám je tam drobivý betón.Je ten betón obliaty niečím mastným?na mastný povrch nechytí nič ! Tenkú vrstvu
(ak chcete po nej chodiť autom ,)čohokoľvek by som tým pádom vylúčil.

Betón je suchý, bez akýchkoľvek mastných či olejových škvŕn. Zdvihnúť o 5cm sa nedá - zadné dvere a predná automat. brána nepustí.
Grandmaster
29.09.09,10:32
To sa bude casom zase odlepovat. Tato hmota do garaze je taka "pogumovana", neviem to presne popisat, proste sa to nesmyka, neprasi.


Aká hmota?
Grandmaster
29.09.09,10:33
Lacnejsia alternativa - urobit z kvalitneho cementoveho poteru - z riecneho piesku 0 - 4, alebo aj z ostreho dunajskeho piesku.


Toto znie dobre, ale bude to odolné ak po tom budem chodiť aj autom?
ciners
29.09.09,10:46
Aká hmota?

Mozem sa ti na to doma pozriet, mame to v garazi, nazov si nepamatam. Tiez to islo na beton, penetrak a potom toto.
Grandmaster
29.09.09,11:09
Mozem sa ti na to doma pozriet, mame to v garazi, nazov si nepamatam. Tiez to islo na beton, penetrak a potom toto.

Prosim Ťa, skús sa mi na to pozrieť, vďaka.
Grandmaster
30.09.09,08:45
Tak nenájde sa nikto s konkrétnejším riešením? Nivelačné hmoty sú takmer všetky skôr do interiéru, nenašiel som žiadnu vhodnú a odolnú na požadovaný účel .....
ciners
30.09.09,09:22
http://www.mapei.sk/
toto tam mame,samonivelacnu hmotu.
Treba beton ocistit, povysavat, penetrak a potom toto. Nie je to najlacnejsi variant,ale mame to v garazi uz roky a drzi to. Na tom mame este epoxidovy nater, ale to uz si tam daj,co chces.
220870
30.09.09,16:57
Akýkoľvek tenký náter poter nivelačka,atd,určite potrebuje ako podklad čistý ,pevný ,odmastnený povrch.Drobivý betón bohvieakej kvality,nieje vhodný podklad pod nivelák alebo tenké vrstvy mne známich betónových mazanín.