scorp
29.09.09,10:33
Zdravim poradu. Neviem ci je mozne ziskat stratene udaje. Popis problemu: V prilohe outlook expressu v doslej poste bol otvoreny wordovsky dokument. Urobili sa na nom urcite upravy, word sme zavreli-nie prikazom ulozit ako..Po opatovnom otvoreni samozrejme bola priloha povodna bez zmien (toto je interpretacia mojej kolegyne). Pokusal som sa prehladat temp priecinky, bez uspechu. Ide o verzie Outlook express 6, word (MS office) 2003. Otazka: bola aspon teoreticka sanca na ziskanie stratenych udajov ?
Samozrejme MS Outlook 2003 a 2007 upozornia pri zatvoreni, ze v sprave boli urobene zmeny... teda uzivatel ma moznost volby na rozdiel od Outlook Express.
Vopred vdaka.
bv_alexandra
29.09.09,08:40
ak ste dali príkaz uložiť, tak by to v priečinku temp malo byť. Ja občas ked takto kiksnem tak to robim tak že si dam cez otvorim iný mail potvrdím že uložiť vtedy by malo vyskočiť okno - priečinok temp kde ukladá takéto dokumenty a odtial si na plochu vitiahnem predošlý dokument. :)
Blankake
29.09.09,08:44
Možno aj vo Worde to ešte nájdete, keď si ho otvoríte, Súbor a dole sa zobrazujú posledne otvorené súbory. Tam by mal byť aj adresár, v ktorom je ten súbor uložený

Prípadne si daj hľadať súbor s daným názvom alebo ak vieš, kedy bol upravovaný, tak od toho času všetky doc dokumenty.
Blankake
29.09.09,08:54
A možno by sa dalo aj tak, že znovu otvoríš Word dokument priamo v Outlook Expresse, nič v ňom nerobíš, len klikneš na možnosť Uložiť ako a zobrazí sa okno s cestou, kde bol súbor uložený (niekde v Temporary files...). Ale nepotvrdíš uloženie, len si otvoríš súbor v danom adresári a mal by to byť ten s úpravami.
scorp
30.09.09,05:19
Odpovedam sam sebe, kedze som troska googlil. Word otvara pri praci docane subory a pri korektnom zatvoreni ich nenechava. Z toho plynie, ze postupovat tymto smerom by neslo. btw - na microsoft stranke je prave o tom pojednanie. Okrem toho outlook express neda oznam, ze sa nieco menilo v sprave, teda neulozi zmeny. Totiz vsetko sa robilo v maili doslej posty. Urcita sanca by bola, keby to uz bol preposielany mail.
Naozaj dakujem vsetkym za odpovede.
Blankake
30.09.09,05:28
Odpovedam sam sebe, kedze som troska googlil. Word otvara pri praci docane subory a pri korektnom zatvoreni ich nenechava. Z toho plynie, ze postupovat tymto smerom by neslo. btw - na microsoft stranke je prave o tom pojednanie. Okrem toho outlook express neda oznam, ze sa nieco menilo v sprave, teda neulozi zmeny. Totiz vsetko sa robilo v maili doslej posty. Urcita sanca by bola, keby to uz bol preposielany mail.
Naozaj dakujem vsetkym za odpovede.
A pri zatváraní Wordu po vykonaní zmien klikla kolegyňa na "uložiť"? Lebo ak nie, tak samozrejme, že sa tie zmeny neprejavili nikde. Ak áno, tak ten súbor musí byť niekde v PC.

Dal si hľadať ten súbor? Máš nastavené v PC zobrazovanie skrytých súborov?
scorp
05.10.09,05:07
Subor bol ulozeny. tmp subory som presiel, relevantny tam nebol. btw word robi docasne subory v tvare wr$$$.tmp. Tieto su pouzitelne najme ak padne word. Inak plati, co som uz vyssie spominal. Chybou je, ze bol pouzity outlook express, ktory neupozorni na zmeny v postovej sprave. Este raz vsetkym vdaka.