yanulla01
29.09.09,12:51
Ahojte. Riešim už asi mesiac tvorbu web stránky, kde by som mala okrem iného online vysielanie. Ide o stránku materskej škôlky, kde by si rodičia vedeli pozrieť svoje ratolesti prostredníctvom internetu. Chcela som zapojiť nejaké 4 webkamery a nejako to dať na stránku, a ono to nejako je snáď nemožné. Oslovila som už asi 10 firiem a ľudí na tvorbu takejto stránky, z nich polovica neodpovedala a druhá mi tvrdí že sa to nedá. Mne to príde v 21.storočí totálna blbosť. Viete niekto poradiť ako na to? Alebo nejaký kontakt na šikovných ľudí? Som z BA, obraz nemusí byť ako vysielanie na markíze, len nech sa dá rozoznať pre rodiča dieťa a čo robí, prežijeme aj malé sekanie a musí to byť pod heslom.Veľká vďaka za akékoľvek rady, dosť mi to súri... Jana
Martin Mocko
29.09.09,10:57
Zapojiť to nie je problém. Avšak závisí to od umiestnenia kamier a kvality kamier. Kvalitné kamery (kde by človek hádam rozoznal i dieťa) sú drahé. Klasické webky za pár euráčov fungujú dobre iba pri dobrom svetle a nie na veľkú vzdialenosť. V tomto prípade je dobré investovať nie len do kamier, ale i komplexne do infraštruktúry, serveru a dobrej internetovej linky, aby nebol problém, keď sa naraz pripojí viac užívateľov.
camozzi
29.09.09,11:01
V dnesnej dobe programovania a milovych pokrokov aj v oblasti on-line rieseni vyznie vyrok firiem "neda sa" komicky. Skor by mali povedat "nevieme to spravit". Na mieste je skor otazka nie ako ale za kolko je firma ochotna naprogramovat on-line vysielanie.
Cez SS posielam kontakt.
yanulla01
29.09.09,16:59
Ďakujem za odpovede, viete aj poradiť nejaký typ kamery? Alebo aspoň cenovú reláciu. Ja netuším čo to znamená kvalitné. Ten môj rozpočet je ale takto na začiatku dosť obmedzený, tak nejakú tú zlatú strednú cestu.
Fero11
29.09.09,17:12
Na zaciatok by stacila jedna IP kamera
yanulla01
29.09.09,17:22
A to je čo prosím? To IP? To bude iba jedna kamera, alebo je to nejaká hlavná a potom nejaké menšie. :) ja sa ospravedlňujem ale som totálne antitechnický typ a s týmto sa tak trápim, lúskam, študujem... nechcem to hneď vzdať, lebo sa mi ten online nápad páči.
yanulla01
29.09.09,17:36
Zapojiť to nie je problém. Avšak závisí to od umiestnenia kamier a kvality kamier. Kvalitné kamery (kde by človek hádam rozoznal i dieťa) sú drahé. Klasické webky za pár euráčov fungujú dobre iba pri dobrom svetle a nie na veľkú vzdialenosť. V tomto prípade je dobré investovať nie len do kamier, ale i komplexne do infraštruktúry, serveru a dobrej internetovej linky, aby nebol problém, keď sa naraz pripojí viac užívateľov.
Ono vraj nie je problém so zapojením, ale vraj mi to net nebude stíhať, že to stíha len optika a tú tam ja nemám. Nejaký pán z takejto firmy mi vysvetloval, že jedna kamera zhltne 20 neviem čoho(kilobitov, bajtov, mega niečo ja fakt neviem), tak si to mám narátať, vraj 4 potrebujú toho minimálne 80 aby mohli v kuse vysielať a to vraj má len tá optika. Neexistuje teda nejaký pomalejší spôsob?
marco2233
29.09.09,17:54
no zalezi od pripojenia a od toho ci chces na stranku premietat realne video.. alebo ti stacia obrazky povedzme kazdych 5s .. ak by si nastavila 5s interval v pohode by DSL zvladalo aj 5 kamier...
yanulla01
29.09.09,20:48
No chcela som pôvodne live, ale vidím, že to budem musieť spraviť asi s tými obrázkami. No aj to je lepšie ako nič. Už mi to niekto takto odporúčal. Prosím ak máte niekto typy na šikovného človeka, čo by mi to vedel celé komplet zabezpečiť za normálne peniaze, dajte info cez SS. Ďakujem
bobino38
30.09.09,04:03
No chcela som pôvodne live, ale vidím, že to budem musieť spraviť asi s tými obrázkami. No aj to je lepšie ako nič. Už mi to niekto takto odporúčal. Prosím ak máte niekto typy na šikovného človeka, čo by mi to vedel celé komplet zabezpečiť za normálne peniaze, dajte info cez SS. Ďakujem
..no ak počítaš len s obrázkami, tak neviem či to má nejaký efekt, hlavne pre rodičov.
yanulla01
30.09.09,10:45
no nejaký má, ale určite to nie je ani zďaleka to, čo som chcela...
yanulla01
30.09.09,10:47
ľudia a chello by to zvládlo utiahnuť?
Fero11
30.09.09,12:16
chello ak sa nemylim, tak ponukal upc, teraz sa asi tato sluzba vola trocha inak vid. http://www.upc.sk/internet/zakladne_informacie
chello by bolo v poho, ale aspon UPC FIBER POWER 10 by to chcelo
j.sch
02.10.09,23:14
chello ak sa nemylim, tak ponukal upc, teraz sa asi tato sluzba vola trocha inak vid. http://www.upc.sk/internet/zakladne_informacie
chello by bolo v poho, ale aspon UPC FIBER POWER 10 by to chcelo
Vdaka za vnuknutie nápadu ....... Niečo podobné splaším na net a budem tak predávať darčeky.......

Ešte raz dakujem za nápad
MurphYnko
21.10.09,14:49
Zdravim , som mlady clovek ktory sa za timto zaobera..Urcite to ide.Len nato treba ten rychlejsi internet a presnejsie co potrebujete je mat rychlejsi upload /to je vlastne rychlost odosielania snimkov/.Live by to mozno aj islo.Ked by to live neslo tak aspon by boli obrazky kazdych cca 2 sekundy.Coz je podla mna celkom v poriadku..Ale live by som sa to snazil urobit.Ale ratate s tym ze pocitac bude muset byt stale zapnuty.Web stranku uz mate ? Vedel by som to spravit komplet aj so strankou.Ak by bol zaujem tak sa mi ozvite.O dost lacnejsie by ste to mali ako v neakej firme.Som študent.
Fero11
21.10.09,15:34
Ano dolezity je upload ako tu uz bolo spomenute, cim vysii tym lepsie. Ak mas predplatenu napr. UPC direct, tak tam sa bitovy tok pohybuje cca 150-250 kbps takze upload by mal byt 1,2-2,0 MBit (samozrejme postacuje v pohode aj 512KBit ale cim menej tym horsie to je jasne).
Zober si napr. ak obrazok s kamery ma 40KB, tak pri uploade 512KBit sa da vyslat az 12 obrazkov a to je celkom dost.