maska4
29.09.09,14:28
Ahojte poraďáci.Poprosím Vás o usmernenie k danému problému.
Máme zakúpený od roku 2007 automobil , za ktorý sme platili daň z motorových vozidiel ,do nákladov sme si uplatnili rôzne výdaje vrátane odpisov. Nedávno nám polícia prišla oznámiť, že náš automobil bol kradnutý a následne nám ho zhabali .Zatiaľ neposlali žiadne vyjadrenie.Automobil, ale nevrátili.
Poprosím Vás čo nám vyplýva z danej skutočnosti z ohľadu Dane z príjmov FO?
Z ohľadom na DPH? Musíme odhlásiť automobil na DU ,keď ešte nemáme vyjadrenie od polície?
Počula som také....že spätne odpisy, náklady a podobne , všetko čo sa toho automobilu týka musíme vrátiť...
Ale mne sa to zdá nelogické.Automobil sa kúpil oficiálne,riadne sme zaň platili všetko čo bolo treba...Akurát čo prídeme o odpisy a ZC...Mýlim sa?
Ako máme postupovať už s ohľadom na uplatnené výdaje? Ďakujem za akékoľvek rady.:confused::confused::confused:
ekopo
29.09.09,16:49
Riadne zakúpený automobil bol využívaný na dosiahnutie a zabezpečenie príjmov v podnikaní. Z toho dôvodu aj výdavky spojené s užívaním sú výdavkami ovplyvňujúcimi základ dane.
Jedine v r. 2009 nebude splnená podmienka pre odpis IM. Automobil sa odhlasuje z dane z MV na DU pri ukončení používania MV .
maska4
30.09.09,07:57
Ďakujem za odpoveď. Tak je to tak, ako som si myslela.Dúfajme, že sa nenájde niekto iný , čo by to chcel spraviť inak...

Ale predsa , čo s tou zostatkovou cenou?
Ďakujem.
maska4
02.10.09,10:24
Ďakujem za odpoveď. Tak je to tak, ako som si myslela.Dúfajme, že sa nenájde niekto iný , čo by to chcel spraviť inak...

Ale predsa , čo s tou zostatkovou cenou?
Ďakujem.


Poprosím o odpoveď + , ak by bolo N 1 čo potom s DPH ? Ďakujem.