durcan
29.09.09,15:39
Neviem, či som správne trafila tému, ale vie mi niekto poradiť? Potrebovala som zaplatiť inštitúcii v Anglicku, ktorá nezverejňuje číslo účtu.Na Slovensku je to veĺký problém, lebo banky nie sú napojené na žiadnu v GB. Dala som si vystaviť šek, ktorý im tam zašlem. Problém je v tom, že to dlho trvá a neúmerne veľa to stojí. Platila som 109,- eur a banka si účtovala 129,- eur za operáciu. Je to normálne? Viete mi poradiť niekto jednosuchší a hlavne lacnejší spôsob? Tatrabanka to už nerobí a k číslu účtu sa nedostanem.
adriana
Chobot
29.09.09,19:40
Neviem, či som správne trafila tému, ale vie mi niekto poradiť? Potrebovala som zaplatiť inštitúcii v Anglicku, ktorá nezverejňuje číslo účtu.Na Slovensku je to veĺký problém, lebo banky nie sú napojené na žiadnu v GB. Dala som si vystaviť šek, ktorý im tam zašlem. Problém je v tom, že to dlho trvá a neúmerne veľa to stojí. Platila som 109,- eur a banka si účtovala 129,- eur za operáciu. Je to normálne? Viete mi poradiť niekto jednosuchší a hlavne lacnejší spôsob? Tatrabanka to už nerobí a k číslu účtu sa nedostanem.
adriana

Keď nezverejňujú účet, akým spôsobom prijímajú platby? Nie je možné platiť im cez PayPal? Oni musia predsa povedať, aké spôsoby platby akceptujú.

A čo je to za inštitúciu, keď nezverejňujú účet? Ako im potom majú platiť?
misomiso
29.09.09,19:45
:):) Anglicania su 100 rokov za opicami. My im napiseme 5 x ze neprijmame seky a ze vo fakture maju vsetky detaily potrebne pre money bank wire transfer, a oni just idu do svojej banky, nechaju si vystavit sek a poslu nam ho normalne v obalke. Ja by som ich vylucil z EU!
durcan
01.10.09,17:38
Bohužiaľ, Anglicko je Anglicko....Je to normálna štátna inštitúcia a nezverejňuje číslo účtu.Vyslovene požadujú prevod buď formou banker´s draft,t.j. šek, alebo postal order....Skôr naše banky sú out.Žiadna nemá priame napojenie alebo partnerskú banku v GB.Poplatky sú neúnosné.
durcan
01.10.09,17:41
Veď práve.Šeky vládnu Veľkou Britániou.V tomto je náš internet banking sci-fi.Majú iný systém a bohužiaľ v tomto prípade nič nezmením.Idem aj ja posielať poštou.Len som zvedavá, či to niekto po ceste nešlohne...To je zas skôr slovenský systém....