mackova
21.08.05,22:06
Mam kamaratku, ktora mala firmu, bola zivnostnikom. V roku 2004 jej zhranicna reklamna agentura poslala, ze si objednla u nich reklamu, ale niekto vypisal

formular s jej inicialmi za nu.
Stale si od nej pytaju 70.000,- Sk.
Ona im napisala, ze si nic neobjednala a oni jej odfaxovali podpisanu a vyplnenu
objednavku a ze ich nezaujima nic. Oni chcu, aby im zaplatila.
Uz to dali na pravne oddelenie.
V marci 2005 zrusila zivnost.
Chcela by som sa opytat na to, ze zivnostnik ruci celym svojim majetkom. ci
zavazok z predchadzajuceho obdobia stale pretrvava.
Moze exekutor zo zahranicia nieco zobrat?
bepo
21.08.05,20:19
Pred exekútorom musí byť najskôr súd a tam na súde musia dokázať že ona si službu objednala a prevzala.A musia ju žalovať v mieste kde má prihlásenú živnosť takže pochybujem že ak napíše list že sa stali obeťou podvodníka tak s tým pôjdu na súd lebo SK je pre nich zahraničie a neznámy terén.
Daska
22.08.05,05:42
Myslim ze aj na sude sa da dokazat, ci si to podpisovala ty alebo nie
zelik
22.08.05,07:09
aj u nas sa stal tento prípad, ale jedna zamestnankyna formulár vyplnila a potvrdila za zamestnávateľa v domnení, že ide o nejaku anketu. Poslušne sme to zaplatili.
bepo
22.08.05,07:54
Teraz ma napadlo že chodia také ponuky ako zápis do rôznych registrov a malými písmenami je tam cena,človek si môže myslieť že ten zápis do registra je povinný a podpisom len potvrdzuje správnosť údajov a pritom si objednáva službu-v tomto prípade to bude ťažšie
mackova
22.08.05,20:50
Ale ked uz ukoncila zivnost, mozu si este vymahat aj po skonceni cinnosti?
Agneša
23.08.05,05:37
Nemôžu. A ani nebudú.Vlani v novinách bol uverejnený článok o tom, že zo zahraničia sa ohlási reklamná agentúra,ktorá vymáha určitú sumu od podnikov,za ich reklamu.Sú to podvodnícke firmy a strašia s tým, že pošlú na podnikov exekútorov alebo dajú ich na súd.Tak sú agresívny ,že podnik dostane od právnika reklamnej agentúry výzvu na dohodu,keď zaplatí ,tak po pol roku zase začnú od znovu.Podľa mňa netreba nič platiť a ani reagovať na ich výzvy.
KEJKA
30.08.05,20:20
Mam kamaratku, ktora mala firmu, bola zivnostnikom. V roku 2004 jej zhranicna reklamna agentura poslala, ze si objednla u nich reklamu, ale niekto vypisal

formular s jej inicialmi za nu.
Stale si od nej pytaju 70.000,- Sk.
Chcela by som sa opytat na to, ze zivnostnik ruci celym svojim majetkom. ci
zavazok z predchadzajuceho obdobia stale pretrvava.
Moze exekutor zo zahranicia nieco zobrat?pri opravnenom nároku môže, ak záväzok vznikol počas trvania živnosti.
Aj zahraničný exekútor je exekútor. Ale plne súhlasím s doterajšími príspevkami. Reagujem, lebo som to našla ako novú tému. Povedz kamarátke, aby si tieto príspevky čítala, ak sa bude veľmi báť. Ale podľa mňa sú to tiež len pokusy, ktoré na súde neskončia. Súd je drahá záležitosť a museli by dokázať že podpis je pravý. Dokonca aj keby bol, tak som presvedčená, že do súdneho procesu nepôjdu, lebo náklady sú vysoké výsledok neistý.
Tieto naše tvrdenia nič nezaručujú, ale ak väčšina si myslí, že strach nie je oprávnený, tak treba vydržať. Oni predsa nepoznajú pomery tvojej kamarátky, tak skúšajú.
/čo znamená že pdpis sedel? ak nepodpísala, musel to vyplniť niekto, kto ju pozná - potom by bola namieste ťaloba na náhradu škody od dotyčného/.
Hlavu hore.