Karina
22.08.05,06:13
Minulý týždeň nám ukradli firemné auto, čerstvo (v januári) obstarané na leasing. Ide o vozidlo patriace do skupiny N1, čiže z akontácie a zo splátok sa uplatnila DPH. Nájde sa niekto, kto mi poradí ako mám postupovať z hľadiska DPH, treba túto uplatnenú DPH vrátiť?
evina
22.08.05,06:18
Minulý týždeň nám ukradli firemné auto, čerstvo (v januári) obstarané na leasing. Ide o vozidlo patriace do skupiny N1, čiže z akontácie a zo splátok sa uplatnila DPH. Nájde sa niekto, kto mi poradí ako mám postupovať z hľadiska DPH, treba túto uplatnenú DPH vrátiť? Nájdeš to v paragrafe 53 zákona o DHP...odst. 5

Citujem: V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmu, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.
Bunny
22.08.05,06:55
tak tak,, treba odviesť odpočítanú daň... dá sa vychádzať aj z toho , že sa v podstate jedná o zmenu účelu použitia... :(
Karina
22.08.05,07:04
Nájdeš to v paragrafe 53 zákona o DHP...odst. 5

Citujem: V prípade krádeže tovaru, pri ktorom platiteľ odpočítal daň, je platiteľ povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane; ak je tovar predmetom odpisovania podľa osobitného predpisu, zníži platiteľ odvod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Ak bol odcudzený tovar, ktorý bol predmetom nájmu, odvedie platiteľ daň zníženú o daň, ktorú z tohto tovaru už odviedol, najviac však do výšky odpočítanej dane. Platiteľ daň odvedie za to zdaňovacie obdobie, v ktorom zistil krádež tovaru.

To znamená, že budem postupovať nasledovne:

DPH uplatnená 100.000,-
DPH z odpisov (odpisy za obdobie
používania jan.-okt.50.000,- x19%) - 9.500,-
--------------------------------------------------------
DPH, ktorú treba zaplatiť DÚ 90.500,-

Je to takto správne???????????????????????