wegamizi
29.09.09,21:48
Ahojte,
rada by som si kupila takuto vymozenost do domacnosti, ale nic o tom neviem. Rada by som sa dozvedela vase skusenosti, rady, napady a doporucenia ohladne kupy a naslednej obsluhy, prace a vyrobkov z tejto " masinky ". Som uplny novacik - zaciatocnik - amater:D
wegamizi
02.10.09,07:58
Ked nemate skusenosti, nic to. Vedeli by ste mi aspon niekto poradit, kde taky stroj mam kupit? Nic poriadne som nenasla. Dakujem
kaupke
02.10.09,08:20
Ked nemate skusenosti, nic to. Vedeli by ste mi aspon niekto poradit, kde taky stroj mam kupit? Nic poriadne som nenasla. Dakujem
Ahoj, ja som voľakedy dávno bola závislá od pletenia, celé roky som plietla v rukách, až som to už nestíhala (plietla som pre celú rodinu,známych,ich známych,spolužiakov) ,tak som si chcela zohnať stroj na pletenie.V tých časoch ...hrôza , nikde nič, horko ťažko jednej známej - jedna známa našla na "pôjde" starú jednoložkovú Dopletu . Rozobrala som ju na šrofiky, vyčistila,naolejovala - a Dopleta šlapala ako nová . Potom prišla nežná revolúcia a na trh začali prichádzať zo západu novinky : Pletacie stroje, robili aj dierky, vzorky, vrkoče - paráda! Aj som raz bola pozrieť v Žiline v jednej predajni-značka Brother-myslím ,ale tie sto tisícové ceny ma vyhnali domov.....Od tej doby som skončila s pletením, aj strojovým aj ručným . Našla som si inú zábavku , a zatiaľ mi to nechýba .
Jedného času boli tieto stroje v ponuke aj v Trenčíne .
wegamizi
02.10.09,08:24
Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem
kaupke
02.10.09,08:27
Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem
Nem boj -teraz je kríza ,tak možno aj stroje zlacneli .:D:D:D
wegamizi
02.10.09,12:55
No zistila som, ze je to radovo cca tak od 1660€ ( 50.000 Sk ) do 3320€ ( 100.000 Sk ). Je to fakt dost, ani kriza nepomohla:mee: Skusim asi z druhej ruky cez inzeraty, mozno nieco objavim. Inac dakujem za povzbudenie;)
veronikasad
02.10.09,12:58
No zistila som, ze je to radovo cca tak od 1660€ ( 50.000 Sk ) do 3320€ ( 100.000 Sk ). Je to fakt dost, ani kriza nepomohla:mee: Skusim asi z druhej ruky cez inzeraty, mozno nieco objavim. Inac dakujem za povzbudenie;)
zadaj do google ručný pletací stroj, je tam veľa ponúk na predaj, napr. táto

http://predaj.slando.sk/bratislava/dvojlozkovy_rucny_pletaci_stroj_P_14370649.html
pepsikova
02.10.09,13:01
Tak to som smutna, taku cenu ani ja nie som ochotna dat. Skusim teda pozriet niekde na nete ten Trencin, dakujem..

..kedysi som pre synkov plietla v rukách a aj na Doplete..a Dopletu ešte mám a ak chceš, darujem ti ju..lebo ja už nepletiem..ale aspoň by si sa naučila..
veronikasad
02.10.09,13:10
Pri terajších cenách priadze sa už ručné ani strojové pletenie nevypláca - iba ak ako relax na krátenie dlhých zimných večerov.
wegamizi
02.10.09,15:49
Tak dievcence moje, to je vsetko pravda. Viem, ze priadze su pomerne drahe, ale chcem skusit pre seba nejake kusky vykuzlit. Mam dost casu, tak nech som uzitocna;):)
mirpo
09.12.09,10:59
Včera som si od babky doniesla asi 30 /alebo viac/ ročnú jednolôžkovú Dopletu aj s návodom :) Trochu som ju vyčistila a fungujeeee
Nahadzovanie 1. riadku, základné fungovanie stroja a ukončovanie som pochopila :D
Čo som zatiaľ nepochopila je pletenie rôznofarebných vzorov :confused:
Babka mi pribalila jednu veľkú tašku bavlniek a priadzí a pár vzorov, ktoré vykúzlila ručne aj na stroji. Takže môžem skúšať, snáď sa mi podarí stihnúť i nejaký vianočný darček :---
Ak by ste mali nejaké postupy ako na to, pomohlo by mi...

PS: Babka už tento stroj roky nepoužívala a nevie si spomenúť, ako na to :mee:
Dúfam, že nie som mimotemy
kukučka
09.12.09,21:50
zbytky vlny kúpiš aj na mimibazár.sk, sama sa chystám ponúknuť, len niet času vytriediť, nafotiť a tak
AlaNR
11.12.09,17:33
Ak máte niekto záujem, tak doma pod posteľou máme jeden pletací stroj, ale bolo by ho treba dať "do pucu".
Neplietli sme na ňom snáď 15 rokov, hádam aj viac.
lbsV
08.10.10,10:15
dobry den, neviem ci je tato tema este stale aktualna, ale mal by som zaujem o tem pletaci stroj spod postele, ak je ten stroj este pod postelou a vy ho uz nepotrebujete dajte vediet na: lubosko_pab (zavinac) pobox.sk
ankah
09.04.11,19:28
jeeej .. aj mne by sa pačilo niečo take - myslím ten stroj .. ponuknite ak niekto máte ,.. rada by som niečo uplietla dcerke .. ďakujem ANKA
zena77
10.08.11,06:41
No ako - zohnala si ten pletací stroj ? a pletieš ? :O