bobino38
30.09.09,06:13
Dobrý deň.
Včera som dostal oznámenie o zaslaní vyplatenej poistky poisťovňou na môj účet za úraz mojej dcery...došlo to síce v termíne, ale trošku ma zamrzelo že tak málo..mala úraz, vyskočilo jej jabĺčko v kolene a liečba trvala vyše mesiaca...podľa bodového ohodnetenia maximum čo jej mohli vyplatiť je 500€ a oni jej poslali len 100€...nemáte pocit, že to je nejak málo?..platím poistku 20€.
ja.nus.ka34
30.09.09,08:55
Platis poistku 20 eur mesacne?Alebo stvrtrocne?Ja som mala zlomenu ruku,marodila som 2 a pol mesiaca a dostala som 22000 sk....Ja platim stvrtrocne 29 eur.
Chobot
30.09.09,09:05
Dobrý deň.
Včera som dostal oznámenie o zaslaní vyplatenej poistky poisťovňou na môj účet za úraz mojej dcery...došlo to síce v termíne, ale trošku ma zamrzelo že tak málo..mala úraz, vyskočilo jej jabĺčko v kolene a liečba trvala vyše mesiaca...podľa bodového ohodnetenia maximum čo jej mohli vyplatiť je 500€ a oni jej poslali len 100€...nemáte pocit, že to je nejak málo?..platím poistku 20€.

Z uvedeného sa nedá povedať, či je to veľa alebo málo. V prvom rade, ako už bolo povedané, si nepovedal, či tých 20 € je ročne alebo ako.

Potom si nenapísal, čo je to za poistku - predpokladám, že je to úrazová. V takom prípade máš vo všeobecných poistných podmienkach presne stanovené percento náhrady za jednotlivé úrazy. Treba si to tam pozrieť a podľa percenta sa dá vypočítať náhrada podľa poistnej sumy. Niekedy nie je podstatná dĺžka liečenia, ale typ zranenia.

A z čoho vychádzaš, že jej mohli vyplatiť 500 €?
bobino38
30.09.09,09:35
...už som to zistil ako to je, doktor mi to ohodnotil len na 6 percent z úrazovej poistky , ktorá je na sumu 50000 korún, takže vyplatili len 6 percent...čo je 100€...tých 500€ je podľa bodovníka zo zákona 437/2004.