Borský
30.09.09,08:21
Zdravím všetkých poraďákov.
Rád by som Vás poprosil o radu v nasledujúcej veci. Nikdy v živote som nepatril medzi štíhlych. Ako pribúdali roky, pribúdali aj kilá. Po dvoch operáciách a poldruharočnom liečení som ešte viac pribral a pri výške 165 cm som dosiahol pekných 107 kg. Samozrejme som celý život skúšal všetky dostupné možnosti chudnutia cez rôzne diéty až po všetky dostupné tabletky. Nič v podstate nepomohlo. Po dosiahnutí rekordnej váhy som sa odhodlal vyhľadať pomoc odborníkov . Pomohlo mi a verte alebo nie, chudnutie a udržiavanie váhy sa stalo koníčkom. Ako prejav svojej spokojnosti som vytvoril web stránku a tomto spôsobe chudnutia pod názvom Nová línia na adrese www.chudnutie.aloeinfo.sk (http://www.chudnutie.aloeinfo.sk/).
Zaujímal by ma Váš názor:
1. Či toto téma je vôbec prínosom na internete a zaujme niekoho
2. Či má význam ďalej to rozvádzať...t.z. pridávať ďalšie informácie
3. Či to niekomu pomôže
Budem vďačný za každý názor, radu a pomoc
wegamizi
30.09.09,08:21
Tak ja si myslim, ze tato tema v hociakej podobe vzdy zaujme. Kedze chudnutie = zdravie, je to za kazdych okolnosti zaujimave. O to lepsie, ze informacie su podlozene vlastnou skusenostou, co je nesmierne cenne. Mna osobne by to velmi zaujimalo a rada si precitam dalsie informacie.
Borský
01.10.09,18:55
Ďakujem wegamizi, dnes som pridal článok o inzulínovej teórii vzniku obezity. Z tejto teórie vychádza aj ten spôsob chudnutia, ktorý práve absolvujem. Možno Ťa to zaujme.
wegamizi
02.10.09,08:09
Je to zaujimave vysvetlenie a urcite pravdive. Zaujimalo by ma, ako sa to u teba prenasa do denneho rezimu. Ako a co jedavas. A co pohyb?
Borský
03.10.09,04:36
Denný režim to neovplyvňuje. Čo sa týka stravy tak som vynechal všetko mastné a sladké.Obmedzil chleba a múčne výrobky.Jem viac rýb a hydiny.Vypijem denne až 3 l vody. Nepijem nič iné než vodu / okrem kávy /. Pohyb je taký istý ako pred tým. Cvičiť som doteraz nejak zvlášť necvičil. Pri tej váhe sa mi nechcelo ani chodiť .
Ja som totiž pribral po dvoch operáciách, ked som sa 16 meciacov liečil. Teraz už mám často úplnné nutkanie ísť na prechádzku. Zvýšený pohyb zaradím až teraz, najprv chôdzu, potom ked zhodím viac ľahký beh. Neskôr aj ľahké cviky na jednotlivé svaly.
terezamaria
03.10.09,04:51
Vyštartoval si výborne, stránka má dosť informácií, len by nebolo od veci pridať na ňu viac osobných skúseností, Tvoj jedálny lístok, proste Tvoje osobné pocity a Tvoj osobný postup chudnutia od začiatku, až do teraz.
Držím Ti palce, ako v zhadzovaní kilogramov, tak i zveľaďovaní stránky.
Borský
04.10.09,05:06
Ďakujem Ti za nápady. Ja som začal túto problematiku trošku viac študovať...širšie o tom píše Dr. Detlef Pape. Najprv mienim napísať viac informácií o chudnutí v spánku , aby čitatelia lepšie pochopili podstatu. Potom tam dám aj osobné skúsenosti. Nielen moje, lebo tento spôsob životosprávy už využíva viac ľudí...aj ich skúsenosti sem chcem dať. Len to robím popri práci a chce to viac času. Jedálny lístok tam určite dám... aj vzorové.
Anull11
04.10.09,10:19
no ja vzdy odporucam Editu Sipeky a jej pristup k chudnutiu.
Borský
05.10.09,15:55
Samozrejme, že Edita Sipeky v tejto oblasti dosiahla a aj stále dosahuje nespochybniteľné výsledky.Ale aj jej metóda a prístupy vychádzajú z toho istého princípu...znížiť kalorický príjem a zvýšiť výdaj energie. Táto stránkla nemá za cieľ konkurovať alebo spochybňovať iné spôsoby redukcie váhy .Ide skôr o to, aby tí čo ešte nepochopili ako im nadváha škodí a čom im škodí, aby sa zamysleli. Či to už budú realizobať individuálne, alebo skupinovými cvičeniami je to na každom jednom.
terezamaria
05.10.09,16:41
Pokiaľ má niekto vysokú nadváhu, zo začiatku, pokiaľ sa váha aspoň trochu nezníži, nie je práve moc vhodné cvičenie podľa Edity Sipeky.

Mám od nej knihu Vysoká škola chudnutia, samozrejme som ju prečítala. Ona tvrdí, že chudnutie bez tabletiek, diét a namáhavých cvikov. No ale ona cvičí stále. Je zdravá, takže jej to nerobí problémy.

Podľa Edity Sipeky by som začala chudnúť vtedy, keď by som chcela zhodiť z 80 kg na 60 kg a bola by som zdravá. Aspoň tak, aby to moja chrbtica vydržala. To sa musí každý rozhodnúť a za pomoci lekára a fyzioterapeuta začať po svojom, tak ako to oni doporučia.
Nika
05.10.09,16:49
Samozrejme, že Edita Sipeky v tejto oblasti dosiahla a aj stále dosahuje nespochybniteľné výsledky.Ale aj jej metóda a prístupy vychádzajú z toho istého princípu...znížiť kalorický príjem a zvýšiť výdaj energie. Táto stránkla nemá za cieľ konkurovať alebo spochybňovať iné spôsoby redukcie váhy .Ide skôr o to, aby tí čo ešte nepochopili ako im nadváha škodí a čom im škodí, aby sa zamysleli. Či to už budú realizobať individuálne, alebo skupinovými cvičeniami je to na každom jednom.

Mne sa týmto spôsobom podarilo schudnúť za 4 mesiace 7 kg. Viem nie je to veľa.... necvicim, ale koncom mája som začala pracovať fyzicky, menej jem. Prvé 2 mesiace ani deko a potom to išlo - na začiatku augusta som sa odvážila a boli to 2 kg. Odvtedy to pekne pomaly postupuje... :)
danushka
05.10.09,17:02
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
Nika
05.10.09,17:17
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?

ja mám tie problémy so štítnou žľazou - zníženú činnosť. Ale čím viac pracujem, tým mám viac energie. Kolegyňa vraví, že mám vrtuľu v zadku :---
danushka
05.10.09,17:33
ja mám tie problémy so štítnou žľazou - zníženú činnosť. Ale čím viac pracujem, tým mám viac energie. Kolegyňa vraví, že mám vrtuľu v zadku :---

Daj z tej vrtuľky trošku:D.
Nika
05.10.09,17:43
Daj z tej vrtuľky trošku:D.

...keby to šlo... rada .... :)
wegamizi
05.10.09,19:31
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?
Zakladne pravidla:

Pravidelná strava metabolizmus zrýchli.
Pravidelné pitie metabolizmus zrýchli.
Pohyb metabolizmus zrýchli.
UPREDNOSTŇUJTE PRIRODZENÉ ZDROJE POTRAVÍN.
CHUŤ NA SLADKOSTI POTLÁČAJTE.
58vlasta
05.10.09,19:33
Danushka., skús namiesto večere si dať jogurt s ovsenými vločkami, ochutený medom alebo hrozienkami, aj nízkotučný tvaroh je dobrý namiesto jogurtu. Prípadne nejaké ovocie do toho.;) Na vyprázdňovanie
Borský
07.10.09,03:31
Terezamaria má veľkú pravdu. Sú ľudia s vysokou nadváhou, ktorí majú už aj problémy s pohybovým aparátom a začať hudnúť nasadením intenzívneho cvičenia by im skôr poškodilo. Naozaj až keď primerane schudnú pomocou úpravy stravy a v priebehu toho postupne si zvýšia pohybovú aktivitu / chôddzu, jednoduché cviky /, až potom sa dá u nich začať s metódou p.Sipeki.
Borský
08.10.09,13:25
Skús si upraviť stravu tak, aby si ráno mala stravu zameranú na sacharidy, obed normálny a večera aby bola tvorená väčšinou bielkovinovou stravou. Pohyb sa doporučuje nie nejak namáhyvý, ale predovšetkým večer, najprv prechádzky neskôr aj namáhavejší. Nebude sa chudnúť 5 kg za týždeň, ale aj 1 -2 kg potešia, najmä ked to pôjde dlhšiu dobu
ludmilla
09.10.09,07:40
Je nás tu určite mnoho takých, čo nevedia dolu s váhou zo zdravotných dôvodov. Napríklad taká štítna žľaza, spomalený metabolizmus, problémy s vyprázdňovaním a únava s tým súvisiaca.
Ako sa dá skĺbiť takýto zdravotný problém s pokusom o redukciu váhy. Po roku márnej snahy aspoň udržať váhu sa mi to nedarí, naopak váha pomalinky narastá a pritom som nezmenila spôsob práce, stravovacie zvyklosti. Ide o to, že momentálne nedokážem pre únavu vydať zo seba žiadnu energiu navyše.
Dokáže sa rozumne aj stravou naštartovať metabolizmus?

Dokáže a mám to vyskúšané prakticky na sebe, kilá idú dole ako "po masle",
únava cez deň žiadna, energia na rozdávanie. Upravil sa mi tlak až natoľko, že som vysadila tabletky. Zlepšil sa spánok a koncentrácia. Len toto všetko nie je o diéte, je to o zmene stravovania. Keď vojdeš do starých kolají, tie kilá, tak ako rýchlo odišli, ešte rýchlejšie sú nazad. A nabehnúť naspäť na systém stravovania je nesmierne ťažké.
terezamaria
09.10.09,07:57
Dokáže a mám to vyskúšané prakticky na sebe, kilá idú dole ako "po masle",
únava cez deň žiadna, energia na rozdávanie. Upravil sa mi tlak až natoľko, že som vysadila tabletky. Zlepšil sa spánok a koncentrácia. Len toto všetko nie je o diéte, je to o zmene stravovania. Keď vojdeš do starých kolají, tie kilá, tak ako rýchlo odišli, ešte rýchlejšie sú nazad. A nabehnúť naspäť na systém stravovania je nesmierne ťažké.

Môžeš prosím napísať viac? Budem rada a určite i ostatní, ktorých to zaujíma. Ďakujem.
ludmilla
09.10.09,11:09
Začiatok
Moju zmenu stravovania som realizovala za pomoci lekára, ktorý mi odobral krv, po obdržaní výsledkov zostavil pre mňa vhodné a nevhodné potraviny. Pred úplným začatím tejto veľkej zmeny som mala 2 dni detoxikačnú kúru spojenú z preháňadlom, aby prišlo k vyprázdneniu čriev a tým aj odchodu toxických látok. Detoxikácia trvala dva dni počas ktorých som 1. deň jedla 1kg ovocia rozdeleného do celého dňa a pila som vodu. 2. deň som jedla 1,5 kg (surovej váhy) varených zemiakov rozdelených do 3-och porcií ochutené len korením, bez masla, oleja a soli. Tým, že črevá boli vyprázdnené bola aj menšia chuť do jedla.
Detoxikačné účinky sa ihneď prejavili na pleti, toľko pupáčikov som nemala ani v puberte;)
Za deň som musela vipiť minimálne 3 litre vody.
ludmilla
09.10.09,11:35
Pokračovanie:
Bolo dosť prísne v tomto čase som nesmela 14 dní použiť žiaden olej alebo tuk. Mohla som jesť len dovolené potraviny a musela som skutočne dodržiavať množstvá.Dôležité jesť len 3-krát denne. Prečo? Hladina cukru v krvi stúpa po jedle a potom zasa skoro klesá. V čase jeho klesania až do budúceho jedla sa v tele spaľuje tuk, keď sa jedia medzi-jedlá, telo nemá čas spaľovať tuky, pretože hladina cukru je stále udržiavaná vo vyšších hodnotách.
- Dodržiavať 5 hodinové pauzy a pomedzi jedlá piť len vodu, telo potrebuje čas na trávenie tukov a bielkovín. Každý príjem potravy medzi jedlami ruší metabolizmus.
- Posledné jedlo, by malo byť najneskôr o 21:00. Počas noci je spaľovaný najviac tuk. Energiu počas dňa získavame z 80% z uhľovodíkov a 20% z tukov a práve v noci je to naopak.
- Jedlo vždy začínať bielkovinou - produkcia inzulínu je vtedy nižšia.
- 3 rôzne druhy bielkovín denne, ale nemiešať ich.
- jedlo nejesť dlhšie ako 60 minút
- vypiť denne minimálne 3 litre vody, prvých 14 dní som mohla aj 3 šálky kávy alebo čaju (čierny, zelený alebo roibosh) hneď po jedle vypiť, samozrejme nesladené bez mlieka, žiaden alkohol a neodporúča sa ani ovocný čaj, ktorý vyvoláva pocit hladu.
- zeleninu aj ovocie je možné jesť aj večer, pretože pri tomto stravovaní neprichádza k nadúvaniu, a môžem to potvrdiť, funguje to.
- nežuvať žuvačky, pri žutí žuvačky sa tvoria žalúdočné kyseliny a je zvýšený pocit hladu, ale u mňa to tak nefungovalo a žula som pekne ďalej.
- žiadne oleje, tuky, cukor, zápražky, škroby.
ludmilla
09.10.09,11:49
Tých 14 dní som musela ukončiť 3 - omi lyžicami za studena lisovaného oleja, keďže sa mi pekne darilo a kilá ubúdali, pokračovala som týmto jedálničkom ďalej, len s tou obmenou, že šaláty som si už dochucovala olejom.
Moje postrehy - začiatok bol pre mňa zlý sen, moje telo sa bránilo, bola som nervózna, hladná, trvalo to asi 8 dní a potom som nad ním vyhrala a zistila som, že to ide, jedlo v pohode stačilo a nič mi nechýbalo. Za 4 mesiace som dala dolu 13 kíl.
Stravovanie by malo ostať osvojené trvale, čo mne sa vôbec nepodarilo a vrátila som sa do starých kolají. Z môjho pracovného okolia poznám 11 ľudí, ktorí prešli na toto stravovanie 8 z nich je štíhlych a traja to nedotiahli respektíve neostali pri pravidelnom stravovaní a tam sa rátam aj ja.
ludmilla
09.10.09,11:52
Po dosiahnutí cieľovej váhy sa môžu postupne pridávať obľúbené jedlá, samozrejme v menších množstvách, dôležité je dodržiavať pauzy medzi jedlami, piť minimálne 3 litre vody (metabolizmus je tu už rozbehnutý) človek nepriberá, ale ani nechudne.
Borský
11.10.09,20:45
Ludmilla má veľkú pravdu. Chudnutie nie je o diétach,ale o úprave stravy. Jednoznačne sa v noci spaľujú zásobné tuky a treba dať organizmu "šancu" k tejto činnosti tým, že nebudeme provokovať tvorbu inzulínu príjmom nevhodných potravín na noc. Dôležitá je aj dlžka a kvalita spánku. Pokiaľ má niekto zdravotné problémy / štítna žľaza a pod./ mal by chudnúť pod dohľadom lekára.
Borský
14.10.09,05:18
danushka, problémy so štítnou žlazou komplikujú a sťažujú chudnutie. Ťažko sa potláča hlad.Ale je tam písané o inzulínovo delenej strave. Skús si upraviť stravu podľa toho a samozrejme liečiť štítnu žlazu
otinka
15.10.09,05:44
Borsky, ja sa chcem spytat preco si otvaral tuto temu, ked od 14.6.07 je zavesena tema Ako schudnut od Lieblinga. Nevsimol si si ju? Alebo ja som nechapava a nevidim ten podstatny rozdiel? Tak mi ho popis. 5.9. som totiz prispievala do Lieblingovej temy a si myslim ze ten isty prispevok by som mohla prekopirovat do tvojej ale ...:confused:
Borský
16.10.09,06:27
Nevšimol so si to téma . Podívam sa a určite Ti odpoviem
Borský
19.10.09,13:26
Borsky, ja sa chcem spytat preco si otvaral tuto temu, ked od 14.6.07 je zavesena tema Ako schudnut od Lieblinga. Nevsimol si si ju? Alebo ja som nechapava a nevidim ten podstatny rozdiel? Tak mi ho popis. 5.9. som totiz prispievala do Lieblingovej temy a si myslim ze ten isty prispevok by som mohla prekopirovat do tvojej ale ...:confused:
Ahoj otinka...sľúbil som Ti odpoveď, ale najprv som si prešiel stránku, na ktorú si nechala odkaz v Lieblingovej téme. Nič proti tomu, keď máš takú skúsenosť. Aj tu už odkazovali na stránku p. Sipeki, Ty máš skúsenosť s p.Veselým...no prečo nie....len niektoré témy sú už tak zahltené jednostrannými prístupmi, že podľa môjho názoru vôbec nie je na škodu podívať sa na ten istý problém z inej strany. A možno si si nevšimla, že ja som sa obrátil na poraďákov s konkrétnymi otázkami. Preto mi Tvoj príspevok pripadá skôr ako keby si chcela naznačiť,..načo takú stránku, keď taká už existuje. Kludne si svoj príspevok vlož aj sem. Toto by malo byť o diskusii a o výmene skúseností. A aj Tvoja skúsenosť na str. p. Veselého môžno mnohým pomôže.
samra
19.10.09,20:10
Lumilla,mam prosbu,mohla by si napisat co si jedla za tych 14 dni a ake mnozstva?Dakujem.
Borský
25.10.09,05:45
K dnešnému dňu mám - 19 kg....zisťujem, že chudnúť v spánku sa naozaj dá. Dávam si pozor na stravu. Ráno sacharidy, na obed plnohodnotnú stravu / nejem akurát knedlíky / a na večeru bielkoviny / pokial nedržím 24 / . Váha ide dole. Len sa spomalil týždenný úbytok z 2 kg na 0.75 kg
Konzulta
26.10.09,12:15
Dobrý deň,
mohla by som poprosiť vzorový jedálny lístok?
Ďakujem Inga
wellnesska
27.10.09,18:35
ahoj ja suhlasim s terezoumariou, najprv treba zacat stravou a postupne pridavat lahsie cvicenia. Ja viem, ze je strasne tazke nabehnut z ostra na zdravy zivotny styl, co poznam ludi, dost im pomohlo, ked vysadili, len konkretnu potravinu, ktora im skodila.
Pretoze v dosledku prijimania potravy na ktoru nema dany organizmus enzymy sa prehlbuje intoxikacia organizmu, spomaluje sa travenie a nenatravena potrava sa ovela zakernejsie uklada.
a nie je to len otazka nadvahy...ale aj dalsich problemov s tym spojenych. Velka vacsina zdravotnych problemov suvisi s intoleranciou potravin. A castokrat aj obezita.
Dnes existuje viacero sposobov ako si to mozete zistit.
Da sa kupit test potravinovej intolerancie na nete a spravit si ho v pohode doma alebo navstivite lekara, ktory sa zaobera alternativnou medicinou a meria aj intoleranciu.
ludmilla
01.11.09,22:45
Lumilla,mam prosbu,mohla by si napisat co si jedla za tych 14 dni a ake mnozstva?Dakujem.

Prepáč, tvoju otázku som zachytila až dnes.
Uvádzam príklad:
Raňajky
190 g sojového jogurtu (iný som nesmela) a 1ks ovocia alebo 75g kuracie prsia len na vode a 95 g zeleniny alebo 6 čajových lyžičiek rôznych semienok - slnečnicové, tekvicové .... a k tomu 95 g zeleniny
Obed
120g mäsa na vode (mohla som len kuracie,zajac, jahňacie, hovädzie alebo morčacie a k tomu 125 g zeleniny
alebo 75 g strukovín - mohla som červenú, bielu fazuľu, cícer alebo sojové bôby a 125 g zeleniny alebo 120 g hydiny a 125 g zeleniny
Večera
85g tofu alebo syra - mohla som len mozzarellu, tvaroh a 135 g zeleniny alebo 130 g ryby - mohla som lososa, makrelu, tuniaka, pstruha, haringa a 135 g zeleniny alebo 125 g klíčkov a 135 g zeleniny
Borský
03.11.09,06:14
Vzorový jedálny lístok ťažko napísať. Dodržujem jedno pravidlo Chlieb a pečivo jedávam len ráno. K tomu flóru, džem,med. .Dávam si musly.Vynechal som párky - aj diétne. Nejedávam na raňajky syry. Na obed všetko - ale nie mastné bravčové. Nedávam si ako prílohu knedlíky. Je dobré si dať polievkku. Jesť pomaly , skôr sa dostaví pocit sýtosti. Na večeru mám ryby, lečo, syry, vajíčka, tofu.
Už som si zvykol na 24 hodinovky , vynechávam každé druhé raňajky a večere ...pijem moc vody..2 - 2,5 l denne a už pol roka pijem pravidelne aloe vera gél alebo šťavu - stridam si to. Ked som znížil množstvo prijatej stravy, dostavil sa u mňa pocit únavy. Ked som začal s aloe , pomohlo to. Na www.chudnutie.aloeinfo.sk je v krátkosti napísané ako so stravou sú tam aj recepty a budem ich doplňať priebežne
ludmilla
03.11.09,07:53
Vzorový jedálny lístok ťažko napísať. Dodržujem jedno pravidlo Chlieb a pečivo jedávam len ráno. K tomu flóru, džem,med. .Dávam si musly.Vynechal som párky - aj diétne. Nejedávam na raňajky syry. Na obed všetko - ale nie mastné bravčové. Nedávam si ako prílohu knedlíky. Je dobré si dať polievkku. Jesť pomaly , skôr sa dostaví pocit sýtosti. Na večeru mám ryby, lečo, syry, vajíčka, tofu.
Už som si zvykol na 24 hodinovky , vynechávam každé druhé raňajky a večere ...pijem moc vody..2 - 2,5 l denne a už pol roka pijem pravidelne aloe vera gél alebo šťavu - stridam si to. Ked som znížil množstvo prijatej stravy, dostavil sa u mňa pocit únavy. Ked som začal s aloe , pomohlo to. Na www.chudnutie.aloeinfo.sk (http://www.chudnutie.aloeinfo.sk) je v krátkosti napísané ako so stravou sú tam aj recepty a budem ich doplňať priebežne

Plne súhlasím s aloe vera gélom, ale tu by som ešte zdôraznila, že je ešte veľmi dôležité aloe vera gél kombinovať s minerálmi a stopovými prvkami, aby bunky mohli lepšie reagovať na aloe, vytvorí sa tým určitá rovnováha v tele.
cabada
03.11.09,17:58
Ahojte kolegovia :)
zapojím sa aj do tejto témy, lebo chudnutie je môj celoživotný plán.

Od pôrodov a hlavne za posledné 4 roky sedavého zamestnania mám na váhe +20 kg. Od júna, kedy som si trochu zmenila pozeranie na svet, seba, svoje telo a hlavne ZDRAVIE - som ľahšia o 10 kg.
Po rokoch úvah, "prekombinovaných kombinácií" a nakoniec "tučných depresií",
už svoju nadváhu neriešim tak strašne úzkostne. Jednoducho som sa ROZHODLA žiť zdravo, pre seba, svojho manžela a svoje deti. Keď prídete do stavu depresií, že zjete deťom všetko jedlo, že ráno ste totálne v 33rokoch rozsypaní, že vaše nohy už nevládzu niesť takú váhu - nie su nato stavané :mee:,
že váš chrbát už štrajkuje ...
a predstavíte si, že keď takto mladá už nevládzem jašiť sa s deťmi - ČO BUDE O 5-10-15 rokov :eek:
Už to nechcem!
A preto jem zdravo, milujem zeleninu ovocie, po cvičení som krásna a hlavne je to môj celoživotný plán.

Rodina mi v tom pomáha - tým, že tiež papá zdravo. Sme trochu pre svoje okolie ČUDNÍ ..ááále nám to nevadí, veľmi sa tešíme, máme veľa energie, spoločný smer, dokonca chodíme celá rodina na karate ... sme blázni :):)

A vedľa postele na nočnom stolíku mám partnerov, ktorí mi ukázali cestu
a keď som neistá - kuk do kníh od Dr. Bukovského ;)
Borský
08.11.09,15:13
Ahoj cabada.
Máš pravdu v tom, že chudnutie je na celý život. My, ktorí sme sa dopracovali k určitým pozitívnym výsledkom už vieme, že nestačí 30dňová diéta. A pokiaľ máme pochopenie vo svojom okolí je to obrovská pomoc. Ale ďalšie pozitívum je v tom, že naše deti sa už vyvarujú tých chýb, ktorých sme sa dopustili mi.
bettylou
08.11.09,21:30
Finta je možno aj v zdedených inštinktoch. Predsa desaťtisíce rokov ak nie dlhšie bol človek, ak chcel prežiť, nútený vyberať si čo najkalorickejšiu potravu z prírody. Pretože na výber bola potrava oveľa menej kalorická a dostať sa k nej alebo počkať kým dozrela - tam sa spálilo veľa energie. Naproti tomu dnes má človek po ruke kalorické bomby, po ktorých siaha ľahko, ale nemá ich kde zúžitkovať. Ak nepočítame manuálnu prácu (koľkí z nás tam tie bomby nechajú??) a zábavu - teda šport, hobby.
striebro1
09.11.09,04:32
ja sa uz par rokov svorne drzim stranky mirka veseleho a pomaha mi to...))) www.chudnutie-ako.sk na fore je skvela zostava ludi, ktori si navzajom radia a podporuju sa, takze ak aj obcas zhresim, tak viem, ze sa musim dostat do zdravych kolaji a s pomocou mirovej stranky s tym nemam vobec problem...
lebo jedine co sa nikdy neda kupit je zdravie...
drzim palce....
cabada
09.11.09,17:55
Ahoj cabada.
Máš pravdu v tom, že chudnutie je na celý život. My, ktorí sme sa dopracovali k určitým pozitívnym výsledkom už vieme, že nestačí 30dňová diéta. A pokiaľ máme pochopenie vo svojom okolí je to obrovská pomoc. Ale ďalšie pozitívum je v tom, že naše deti sa už vyvarujú tých chýb, ktorých sme sa dopustili mi.

Súhlasím,
a pokiaľ nie sme nejakým spôsobom vážne chorí, a naše chudnutie vtedy usmerňujú lekári,
je treba prestať s dietami. V tomto sa absolútne stotožňujem s dr. Bukovským. Jeho kniha Teraz to zíde je fajn a mne veľmi pomohla. Dostala som sa až do stavov depresií a nenávisti voči štíhlym ľuďom. A po prečítaní jeho kníh som začala meniť svoj život. Tesne predtým som našla stránku M. Veselého a tam sa mi tiež páčilo mnoho rád.
Ale Bukovský mi zahral presne na strunu :)

Pochopenie v okolí je veľmi dôležité a ja som ho predtým stááále vyžadovala :rolleyes:, ale je to všetko v mojej hlave. Tam to začínalo a aj končilo. A tak teraz častejšie zdvihnem lenivý zadok :) a urobím rodine zeleninový šalát... a oni ho milujú :):) Samozrejme nešlo to hneď a pamätám si časy, keď sa na môj šalát ako predjedlo v pizzerii dívali čudne. Ale prešiel nejaký čas a oni si ho dávajú tiež a už ho aj ľúbia. A pýtajú.
Deti sú našim zrkadlom a nemôžem si pochutnávať na rezni a pritom im vysvetľovať aká je zdravá výživa dôležitá.
Idem im príkladom. A občas pošomrú, ale spapajú a aj pochvália.
terezamaria
09.11.09,18:05
Nemáte niekto osobnú skúsenosť s celoživotným štýlom stravovania nazvaným Norbiho tajomstvo? Dosť sa mi to podobá na spôsob stravovania
zakladateľa tejto témy p-Borského.Bola vydaná aj kniha s týmto názvom. Viem, že na Porade už prebiehala diskusia na túto tému, ale chcela by som odpoveď, či niekto z Vás nemá skúsenosť osobnú. Pokiaľ áno, budem veľmi rada, keď napíšete svoje skúsenosti. Ďakujem.
terezamaria
09.11.09,18:12
Cabada prosím Ťa môžeš uviesť názov knihy od Dr. Bukovského? Ďakujem.
marina8
09.11.09,18:33
Nemáte niekto osobnú skúsenosť s celoživotným štýlom stravovania nazvaným Norbiho tajomstvo? Dosť sa mi to podobá na spôsob stravovania
zakladateľa tejto témy p-Borského.Bola vydaná aj kniha s týmto názvom. Viem, že na Porade už prebiehala diskusia na túto tému, ale chcela by som odpoveď, či niekto z Vás nemá skúsenosť osobnú. Pokiaľ áno, budem veľmi rada, keď napíšete svoje skúsenosti. Ďakujem.

ja k tomu len tolko, ze som si kupila knihu, zo zvedavosti, ael neviem to s nicim porovnat,kedze som nic ine nevidela, lebo si take knihy nekupujem
tuto strasne sopevovala nejaka znama, z oni to s manzelom drzia a vraj je to super, pozerala som to zbezne, nejake 3 skupiny jedla, ktore sa mozu jesta akombinovat v nejaky presne stanoveny cas napr, od 12-14
osky
10.11.09,10:54
Danushka., skús namiesto večere si dať jogurt s ovsenými vločkami, ochutený medom alebo hrozienkami, aj nízkotučný tvaroh je dobrý namiesto jogurtu. Prípadne nejaké ovocie do toho.;) Na vyprázdňovanie

vyborny je obycajny biely jogurt zamiesat s medom a do toho trochu slnecnicovych jadierok-vecer je to fakt super osviezenie a zasyti.
cabada
10.11.09,13:28
Cabada prosím Ťa môžeš uviesť názov knihy od Dr. Bukovského? Ďakujem.

Ahoj,
knihy, ktoré som čítala sú Teraz to zíde a druhá Návod na prežitie pre muža. Pozri si ich v kníhkupectve, kde sa môže čítať a uvidíš. Ja som si ich takto bola pozrieť a už som s nimi odišla. Inak, viac info aj na www.akv.sk (http://www.akv.sk)
Tiež som mala z tohto človeka kedysi pocit, že je "trochu magor", ale dnes už viem o čom vraví a páči sa mi ako píše.

Ešte, čo sa týka vyššie uvedených príspevkov "o jedení len v určité hodiny určité jedlo" - týmto všetkým som prešla a niekdy pomohlo, ale nie je to na celý život. To viem. A neskôr, po "voľnom jedení" to bolo u mňa len horšie.
Je podľa mňa sloboda - neobmedzovať sa týmto neurčitým spôsobom. Nemá to trvalý efekt.
Ja som sa priklonila k tomuto trvalému efektu :) :

- kým budem zdravá, budem vo svojom živote počítať s pohybom, snažím sa zakomponovať si ho do života tak ako jedenie
- ak niečo vložím do úst, premyslím si, či moje telo bude mať z tohoto jedla nejaký úžitok - okrem toho, že konzumujeme často !!! "otraviny", sú predsalen i dosť drahé ( tak kupujem len drahé zdravé jedlo, ale to už je len jedno "drahé", že ? )
- na základe rozhodnutia 2 som si určila potraviny, ktoré vôbec nejem, potraviny, ktoré si veľmi málokedy dám a potraviny, ktoré vyslovene kupujem - a stále dopĺňam ( pri nákupoch mi to veľmi zjednodušuje výber, ale chcelo to chvíľu - preskúmať trh )

A tak pomaličky sa vyvíjam, čaká ma ešte dlhá cesta - celý život ;) - ale vážim si samú seba za to, lebo predtým "dorástla" až na 93 kilovú kosť, jedla som, čo som videla, nemala som energiu ani na pohladenie detí :eek: a ani na nič iné.
Jednoducho, ak som chcela rozmýšľať, žiť ... musela som to zmeniť od základov. A stále sa snažím.
Držím palce aj vám :)
Borský
17.11.09,06:31
Som rád, že si prispel do diskusie. Ono chudnutie nie je o tom, na ktorej web stránke najdeš inšpiráciu alebo ktorá knižka Ti "sadne".
Obezita má rovnaké príčiny u všetkých a chudnutie spočíva len v úprave stravovania. Ale nadváha spôsobuje každému iné problémy či už zdravotné alebo iné a každý to potom rieši takým spôsobom,. aby to jemu vyhovovalo. Dôležitá je motivácia a potom si vybrať cestu, ktorou už pôjdem vlastne celý život.
osky
17.11.09,08:40
Ahoj,
knihy, ktoré som čítala sú Teraz to zíde a druhá Návod na prežitie pre muža. Pozri si ich v kníhkupectve, kde sa môže čítať a uvidíš. Ja som si ich takto bola pozrieť a už som s nimi odišla. Inak, viac info aj na www.akv.sk (http://www.akv.sk)
Tiež som mala z tohto človeka kedysi pocit, že je "trochu magor", ale dnes už viem o čom vraví a páči sa mi ako píše.

Ešte, čo sa týka vyššie uvedených príspevkov "o jedení len v určité hodiny určité jedlo" - týmto všetkým som prešla a niekdy pomohlo, ale nie je to na celý život. To viem. A neskôr, po "voľnom jedení" to bolo u mňa len horšie.
Je podľa mňa sloboda - neobmedzovať sa týmto neurčitým spôsobom. Nemá to trvalý efekt.
Ja som sa priklonila k tomuto trvalému efektu :) :

- kým budem zdravá, budem vo svojom živote počítať s pohybom, snažím sa zakomponovať si ho do života tak ako jedenie
- ak niečo vložím do úst, premyslím si, či moje telo bude mať z tohoto jedla nejaký úžitok - okrem toho, že konzumujeme často !!! "otraviny", sú predsalen i dosť drahé ( tak kupujem len drahé zdravé jedlo, ale to už je len jedno "drahé", že ? )
- na základe rozhodnutia 2 som si určila potraviny, ktoré vôbec nejem, potraviny, ktoré si veľmi málokedy dám a potraviny, ktoré vyslovene kupujem - a stále dopĺňam ( pri nákupoch mi to veľmi zjednodušuje výber, ale chcelo to chvíľu - preskúmať trh )

A tak pomaličky sa vyvíjam, čaká ma ešte dlhá cesta - celý život ;) - ale vážim si samú seba za to, lebo predtým "dorástla" až na 93 kilovú kosť, jedla som, čo som videla, nemala som energiu ani na pohladenie detí :eek: a ani na nič iné.
Jednoducho, ak som chcela rozmýšľať, žiť ... musela som to zmeniť od základov. A stále sa snažím.
Držím palce aj vám :)

cabada,prosim ta,mohla by si mi popisat podrobnejsie tvoj styl-co nakupujes,co jedavas,co vobec nekupujes.......napr.aj cez sukromnu spravu-velmi ma to oslovilo,chcela by som vediet cosi viac,lebo ja som tiez nabrala vela za posledne roky ,tiez to zacinalo tehotenstvom....a vekovo som ti pribuzna.
budem rada ,ak sa ozves.velmi pekne dakujem.
osky
17.11.09,08:44
Som rád, že si prispel do diskusie. Ono chudnutie nie je o tom, na ktorej web stránke najdeš inšpiráciu alebo ktorá knižka Ti "sadne".
Obezita má rovnaké príčiny u všetkých a chudnutie spočíva len v úprave stravovania. Ale nadváha spôsobuje každému iné problémy či už zdravotné alebo iné a každý to potom rieši takým spôsobom,. aby to jemu vyhovovalo. Dôležitá je motivácia a potom si vybrať cestu, ktorou už pôjdem vlastne celý život.

okrem ineho pises,ze pijes vela vody.
pijes kavu-nesladenu samozrejme.?
a som cely zivot pila kavu jedine s mliekom a osladenu.momentalne ju pijem uz bez cukru ale ciernu by som nevypila-to by som sa jej asi radsej celkom vzdala.
a ako je to s cajom a mineralkou-pijes,ci nie?
terezamaria
17.11.09,10:29
cabada,prosim ta,mohla by si mi popisat podrobnejsie tvoj styl-co nakupujes,co jedavas,co vobec nekupujes.......napr.aj cez sukromnu spravu-velmi ma to oslovilo,chcela by som vediet cosi viac,lebo ja som tiez nabrala vela za posledne roky ,tiez to zacinalo tehotenstvom....a vekovo som ti pribuzna.
budem rada ,ak sa ozves.velmi pekne dakujem.

Nechcem Osky zasahovať do Tvojho príspevku, ale bola by som rada, keď by Cabada mohla odpovedať tu v téme. Radi si to prečítame viacerí. Teda čo kupuje a jedáva, čo kupuje zriedkavo a málokedy jedáva a čo nekupuje vôbec a teda ani nekonzumuje vôbec. Ďakujem.
osky
17.11.09,11:46
Nechcem Osky zasahovať do Tvojho príspevku, ale bola by som rada, keď by Cabada mohla odpovedať tu v téme. Radi si to prečítame viacerí. Teda čo kupuje a jedáva, čo kupuje zriedkavo a málokedy jedáva a čo nekupuje vôbec a teda ani nekonzumuje vôbec. Ďakujem.

samozrejme-ja som oporucala sukr.spravu len koli tomu,aby to niekto nevzal ako reklamu.ale cabada na m iste napise-uz sa tesime.;):)
DanielaSL
17.11.09,14:42
okrem ineho pises,ze pijes vela vody.
pijes kavu-nesladenu samozrejme.?
a som cely zivot pila kavu jedine s mliekom a osladenu.momentalne ju pijem uz bez cukru ale ciernu by som nevypila-to by som sa jej asi radsej celkom vzdala.
a ako je to s cajom a mineralkou-pijes,ci nie?

To , že nevypiješ kávu bez mlieka...to je len vec návyku. Aj ja som si to myslela a dnes ju vypijem. Treba si len vybrať značku, ktorá ti takto chutí.
cabada
20.11.09,14:57
To , že nevypiješ kávu bez mlieka...to je len vec návyku. Aj ja som si to myslela a dnes ju vypijem. Treba si len vybrať značku, ktorá ti takto chutí.

Súhlasím,
káva bez mlieka je fajn a dá sa na to zvyknúť.
Možno pomôže dopriať si kvalitnejšiu kávu, bez mliečka a piť jej menej - vychutnať si ju.
Povzbudivý je aj zelený čaj.
Vieš ako sa to vraví : Káva sa kazí cukrom(mliekom:)), víno vodou a láska manželstvom.
Ešte viem, že mlieko(kravské) a antioxidanty z dobrej kávy sa veľmi nemusia. Káva teda stráca svoje kvality pridaním mlieka. Prečítaj si na akv.sk, formou kľúčového slova "káva"
cabada
20.11.09,15:19
cabada,prosim ta,mohla by si mi popisat podrobnejsie tvoj styl-co nakupujes,co jedavas,co vobec nekupujes.......napr.aj cez sukromnu spravu-velmi ma to oslovilo,chcela by som vediet cosi viac,lebo ja som tiez nabrala vela za posledne roky ,tiez to zacinalo tehotenstvom....a vekovo som ti pribuzna.
budem rada ,ak sa ozves.velmi pekne dakujem.

Ahojte,
potešilo ma, že niektoré z vás oslovil môj názor na životosprávu.
Som obyčajné dievča, ktoré má od 1.tehotenstva spred 12rokov problémy s váhou. Nikdy ako -násťročná som si nepomyslela, že sa raz budem pre toto trápiť. A trápila som sa, až do depresií :mee:
Pred 10rokmi som pomocou delenej stravy pekne zhodila 12kg a pár rokov som si približne dodržala svoju váhu. Dokonca aj pri druhom tehotenstve pre 7rokmi. Potom som začala aktívne pracovať, prevažne sedieť pri počítači a váha v priebehu posledných 4rokov vyskočila zo 73kg na 93kg:eek: Fakt ani neviem ako. Pracovala som, sedela, málo chodila von, pohyb nepravidelný, strava nepravidelná, STRES.. A prišli depky, nenávisť, že som nemožná a chudnutie, nejedenie, prejedanie, chudnutie, priberanie..............:mee:
Dnes už viem, že nepomôže ani delená strava, ani iné diéty, ani zázračné prístroje - všetko sú to prostriedky na dočasné chudnutie. Bohužiaľ.

Neviem, kde presne sa stal zlom v mojej hlave. Možno to bolo tým, že som sa zľakla blížiacej sa stovečky na mojej váhe (skôr nie, lebo takto som sa zľakla aj blížiacej sa osemdesiatky pre pár rokmi :rolleyes:) Skôr sa mi dostali do cesty tie správne slová, v správnu chvíľu. Dostali sa mi do rúk knihy dr. Bukovského a správne ma naštartovali. Mne to pomohlo(pomáha do dnes, keď príde horšia chvíľka vypestovaná zvykmi z mnohých rokov)
a možno to pomôže aj niektorej z vás.
Cesta je však v našej hlave, ako mi pripomína môj manžel.
Ak sa nerozhodneme, nepomôžu žiadne knihy :):):)

PS: rada vám napíšem, aký "kompromis" medzi "suprezdravou" ;) stravou dr. Bukovského a možnosťami našej rodiny som zvolila ja
osky
20.11.09,18:40
Ahojte,
potešilo ma, že niektoré z vás oslovil môj názor na životosprávu.
Som obyčajné dievča, ktoré má od 1.tehotenstva spred 12rokov problémy s váhou. Nikdy ako -násťročná som si nepomyslela, že sa raz budem pre toto trápiť. A trápila som sa, až do depresií :mee:
Pred 10rokmi som pomocou delenej stravy pekne zhodila 12kg a pár rokov som si približne dodržala svoju váhu. Dokonca aj pri druhom tehotenstve pre 7rokmi. Potom som začala aktívne pracovať, prevažne sedieť pri počítači a váha v priebehu posledných 4rokov vyskočila zo 73kg na 93kg:eek: Fakt ani neviem ako. Pracovala som, sedela, málo chodila von, pohyb nepravidelný, strava nepravidelná, STRES.. A prišli depky, nenávisť, že som nemožná a chudnutie, nejedenie, prejedanie, chudnutie, priberanie..............:mee:
Dnes už viem, že nepomôže ani delená strava, ani iné diéty, ani zázračné prístroje - všetko sú to prostriedky na dočasné chudnutie. Bohužiaľ.

Neviem, kde presne sa stal zlom v mojej hlave. Možno to bolo tým, že som sa zľakla blížiacej sa stovečky na mojej váhe (skôr nie, lebo takto som sa zľakla aj blížiacej sa osemdesiatky pre pár rokmi :rolleyes:) Skôr sa mi dostali do cesty tie správne slová, v správnu chvíľu. Dostali sa mi do rúk knihy dr. Bukovského a správne ma naštartovali. Mne to pomohlo(pomáha do dnes, keď príde horšia chvíľka vypestovaná zvykmi z mnohých rokov)
a možno to pomôže aj niektorej z vás.
Cesta je však v našej hlave, ako mi pripomína môj manžel.
Ak sa nerozhodneme, nepomôžu žiadne knihy :):):)

PS: rada vám napíšem, aký "kompromis" medzi "suprezdravou" ;) stravou dr. Bukovského a možnosťami našej rodiny som zvolila ja

tak napis,cabada,prosiiiiiiiiiiim!!!!to co si napisala bola zase len teoria,napis cosi z praxe,nieco konkretne.
napr.ja som zacala v utorok-mala som dva dni volno,takze som si dala miesto 2 krajcov na ranajky jeden,miesto masla a lekvaru,len lekvar a salku kavy s mliekom. na dalsi den uz radsej ani lekvar-ale zasadne chlieb musim mat opeceny v hriankovaci.oba volne dni som donutila muza ked dosiel z prace ,aby si siel so mnou zabehnut-on na bicykli,ja poklusom:D.obed mam plnohodnotny ako to odporucal Borsky,ale porcia je podstatne mensia ako inokedy ,na olovrant si dam 2-3 hrusky,ci kus dakeho ineho ovocia/to na ceste vo vlaku domov/ no a doma uz len zeleninu,alebo napr.dnes som si udusila hrasok s 1 vajickom.....,jablka.........po 4 dnoch mam dolu 400g.
nic moc ale aspon sa to pohlo.
neviem kolko to vydrzim,ale ani ja uz sa nevladzem na seba divat a ten pohyb je dolezity.aspon tie dni ked ma clovek cas.
mozno zajtra dostanem "kolaps" a zhltnem cokoladu .....ale to budem riesit potom.pre mna je povzbudive,ze som vobec zacala.
tak cabada,prosim,napis nam.cakame!!!!!!!!
katarina.j
20.11.09,19:16
Ahojte,
potešilo ma, že niektoré z vás oslovil môj názor na životosprávu.
Som obyčajné dievča, ktoré má od 1.tehotenstva spred 12rokov problémy s váhou. Nikdy ako -násťročná som si nepomyslela, že sa raz budem pre toto trápiť. A trápila som sa, až do depresií :mee:
Pred 10rokmi som pomocou delenej stravy pekne zhodila 12kg a pár rokov som si približne dodržala svoju váhu. Dokonca aj pri druhom tehotenstve pre 7rokmi. Potom som začala aktívne pracovať, prevažne sedieť pri počítači a váha v priebehu posledných 4rokov vyskočila zo 73kg na 93kg:eek: Fakt ani neviem ako. Pracovala som, sedela, málo chodila von, pohyb nepravidelný, strava nepravidelná, STRES.. A prišli depky, nenávisť, že som nemožná a chudnutie, nejedenie, prejedanie, chudnutie, priberanie..............:mee:
Dnes už viem, že nepomôže ani delená strava, ani iné diéty, ani zázračné prístroje - všetko sú to prostriedky na dočasné chudnutie. Bohužiaľ.

Neviem, kde presne sa stal zlom v mojej hlave. Možno to bolo tým, že som sa zľakla blížiacej sa stovečky na mojej váhe (skôr nie, lebo takto som sa zľakla aj blížiacej sa osemdesiatky pre pár rokmi :rolleyes:) Skôr sa mi dostali do cesty tie správne slová, v správnu chvíľu. Dostali sa mi do rúk knihy dr. Bukovského a správne ma naštartovali. Mne to pomohlo(pomáha do dnes, keď príde horšia chvíľka vypestovaná zvykmi z mnohých rokov)
a možno to pomôže aj niektorej z vás.
Cesta je však v našej hlave, ako mi pripomína môj manžel.
Ak sa nerozhodneme, nepomôžu žiadne knihy :):):)

PS: rada vám napíšem, aký "kompromis" medzi "suprezdravou" ;) stravou dr. Bukovského a možnosťami našej rodiny som zvolila ja
Ahoj, asi ta potesim, nie si sama, koho trapia kilecka navyse a vzhlad postavy.ja som pri prvom tehotenstve pribrala 30kg!to je "optimum" co?potom som cvicila asi rok kalanetiku sama doma /co ma kazdy obdivoval a nik nechapal ze som sa sama k tomu prinutila a dala sa na to sama/.kupila som si knihu,videokazetu a islo to.prisla som takmer na pôvodnu vahu a pri druhom tehotenstve som zas nabrala 30kg.travila som viac casu vonku s detmi, pri dvoch detoch nezostaval cas na cvicenie, stale som padla unavena do postele.kupila som si rotačny disk a na nom denne aspon 10minut cvicim.priznam sa, nie stale mi na to vychadza cas, tak aspon ak mam chvilku pre seba tak sa "potocim".este mam nejake to kilecko navyse, ale uz si nepripadam ako gulicka.do pôvodnej vahy mi chyba pre mna otrasnych 10kg, ale ja som dost vytrvala a co chcem to dotiahnem do konca. vraj dost pomaha aj 90.dnova dieta, poznam ludi, co schudli bez problemov aj podla tejto diety.
DanielaSL
20.11.09,20:05
Ahoj, asi ta potesim, nie si sama, koho trapia kilecka navyse a vzhlad postavy.ja som pri prvom tehotenstve pribrala 30kg!to je "optimum" co?potom som cvicila asi rok kalanetiku sama doma /co ma kazdy obdivoval a nik nechapal ze som sa sama k tomu prinutila a dala sa na to sama/.kupila som si knihu,videokazetu a islo to.prisla som takmer na pôvodnu vahu a pri druhom tehotenstve som zas nabrala 30kg.travila som viac casu vonku s detmi, pri dvoch detoch nezostaval cas na cvicenie, stale som padla unavena do postele.kupila som si rotačny disk a na nom denne aspon 10minut cvicim.priznam sa, nie stale mi na to vychadza cas, tak aspon ak mam chvilku pre seba tak sa "potocim".este mam nejake to kilecko navyse, ale uz si nepripadam ako gulicka.do pôvodnej vahy mi chyba pre mna otrasnych 10kg, ale ja som dost vytrvala a co chcem to dotiahnem do konca. vraj dost pomaha aj 90.dnova dieta, poznam ludi, co schudli bez problemov aj podla tejto diety.

Pri 90 dňovej diéte sa chudne rýchlo a pekne....môj manžel teraz za 3 týždne zišiel dole o 6 kg. Ale....tiež sa už treba natrvalo držať tohoto typu stravovania, nedá sa vrátiť späť k pôvodnému, aj keď po tých 90 dňoch sa nemusí toto delenie držať až tak prísne.
bikam
21.11.09,07:47
Existuje jednoduché pravidlo: príjem = výdaj.
Každá nerovnováha v tejto rovnici spôsobuje zmenu hmotnosti.
Len je veľmi ťažké zistiť, aký "veľký" resp. "malý" by mal byť ten príjem, aby to do rovnice sedelo. Aspoň ja som sa celý život trápila nad tým, čo je zjesť "veľa" a čo "málo". Teda aspoň pre mňa hlavná otázka znela KOĽKO? 1 rožok je veľa, alebo málo? Koľko si naložiť zemiakov, koľko mäsa, koľko........?
Odpoveď som našla na stránke www.chudnutie-ako.sk, tam sa toho dozviete viac. Stálo ma to trošku námahy - váženie potravín, prepočítavanie, ale výsledok stojí za to - začala som 14.10.08 s váhou 83 kg, 31.3.09 so dosiahla 70 kg, dnes si túto váhu udržiavam približne na rovnakej úrovni(kilo hore - dole)
cabada
21.11.09,15:29
Existuje jednoduché pravidlo: príjem = výdaj.
Každá nerovnováha v tejto rovnici spôsobuje zmenu hmotnosti.
Len je veľmi ťažké zistiť, aký "veľký" resp. "malý" by mal byť ten príjem, aby to do rovnice sedelo. Aspoň ja som sa celý život trápila nad tým, čo je zjesť "veľa" a čo "málo". Teda aspoň pre mňa hlavná otázka znela KOĽKO? 1 rožok je veľa, alebo málo? Koľko si naložiť zemiakov, koľko mäsa, koľko........?
Odpoveď som našla na stránke www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk), tam sa toho dozviete viac. Stálo ma to trošku námahy - váženie potravín, prepočítavanie, ale výsledok stojí za to - začala som 14.10.08 s váhou 83 kg, 31.3.09 so dosiahla 70 kg, dnes si túto váhu udržiavam približne na rovnakej úrovni(kilo hore - dole)

Súhlasím s úvodnou rovnicou :)
Spomínaná stránka je fajn.

Priznám sa, že som nikdy nemala "náladu" vážiť si jedlo. Otravovalo ma to. Ja som si začala všímať hodnotu v Kcal alebo KJ na obaloch jedál a odrazila som sa z jednej "približnej tabuľky kalorických hodnôt z knihy (kedysi používanej) o delenj strave. Tam som získala akú takú predstavu čo pre mňa znamená zjesť 1jablko, krajec chleba, kôpku zemiakov......
a bola som prekvapená, v akej OBROVSKEJ:eek: nerovnováhe sa stravujem.
Iste, človek to určite zistí už tým, že sa prežerie :), ale,
keď si to približne spočítate, zistíte, že v našom živote panuje nerovnováha medzi jedením a pohybom.

:) - celkom v úvode môjho rozhodnutia som si zapisovala priebežne počas dňa VŠETKO, čo som zjedla a vypila + POHYB, môžu byť aj iné faktory ako stres, menzes... Každý deň som si vyhodnotila. A tešila som sa a niekdy mračila. Keď mi to jeden deň celkom nevyšlo, nasledujúci deň som pridala viac ovocia, zeleniny, ubrala jemne z porcie toho kalorickejšieho.
Aj mne v tomto veľmi pomohla stránka www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk)
To si treba naštudovať a zaujať k tomu postoj ;)
Po troch mesiacoch som s tým prestala - mala som predstavu a vedela som si ohodnotiť množstvo jedla, kalórií - približne. Ale po čase je možné sa k zapisovaniu opäť vrátiť, ja to tak teraz robím, nakoľko mám pocit, že váha stagnuje a "popustila" som si. Preto sa opäť trochu skontrolujem, dostanem do medzí, predsalen, čo je napísané........to jasne vidíš.
cabada
21.11.09,15:38
Ahoj, asi ta potesim, nie si sama, koho trapia kilecka navyse a vzhlad postavy.ja som pri prvom tehotenstve pribrala 30kg!to je "optimum" co?potom som cvicila asi rok kalanetiku sama doma /co ma kazdy obdivoval a nik nechapal ze som sa sama k tomu prinutila a dala sa na to sama/.kupila som si knihu,videokazetu a islo to.prisla som takmer na pôvodnu vahu a pri druhom tehotenstve som zas nabrala 30kg.travila som viac casu vonku s detmi, pri dvoch detoch nezostaval cas na cvicenie, stale som padla unavena do postele.kupila som si rotačny disk a na nom denne aspon 10minut cvicim.priznam sa, nie stale mi na to vychadza cas, tak aspon ak mam chvilku pre seba tak sa "potocim".este mam nejake to kilecko navyse, ale uz si nepripadam ako gulicka.do pôvodnej vahy mi chyba pre mna otrasnych 10kg, ale ja som dost vytrvala a co chcem to dotiahnem do konca. vraj dost pomaha aj 90.dnova dieta, poznam ludi, co schudli bez problemov aj podla tejto diety.

Ahoj Kati,
dík za podporu :)
Obdivujem, že si sama cvičila. Nepomôže nám naozaj nič, len pohyb a menej a zdravo jesť. To je fakt. Tiež som cvičila celé leto, denne, aerobic s Olinkou Šípkovou. A veľmi ma to bavilo. Je to tanečne urobené, takže som sa aj vybláznila a na mojej postave to začalo byť vidieť. Bohužiaľ jeseň ma trochu zlenivila, mávam viacdňové prestávky, kombinujem to už aj s klasickým karate - chodím s deťmi a manželom-šííílená:):) - a mení to postavu na zaujímavých miestach. Na tých ženských ;)
Každý pohyb proste dobrý!

Myslím si, že máme podobnú cestu - zhodiť 10 kg. Aj moja túžba.
Dúfam, že sa Ti to podarí.
Som rada, že sa na tejto stránke vieme podporiť a tak to môže zostať.
Budem sa tešiť na Tvoje výsledky.:)

A nediétuj, len zdravo jedz.
Tak idem babám písať, ako sa "živím" ja. Určite nám poradíš.
cabada
21.11.09,16:12
tak napis,cabada,prosiiiiiiiiiiim!!!!to co si napisala bola zase len teoria,napis cosi z praxe,nieco konkretne.
napr.ja som zacala v utorok-mala som dva dni volno,takze som si dala miesto 2 krajcov na ranajky jeden,miesto masla a lekvaru,len lekvar a salku kavy s mliekom. na dalsi den uz radsej ani lekvar-ale zasadne chlieb musim mat opeceny v hriankovaci.oba volne dni som donutila muza ked dosiel z prace ,aby si siel so mnou zabehnut-on na bicykli,ja poklusom:D.obed mam plnohodnotny ako to odporucal Borsky,ale porcia je podstatne mensia ako inokedy ,na olovrant si dam 2-3 hrusky,ci kus dakeho ineho ovocia/to na ceste vo vlaku domov/ no a doma uz len zeleninu,alebo napr.dnes som si udusila hrasok s 1 vajickom.....,jablka.........po 4 dnoch mam dolu 400g.
nic moc ale aspon sa to pohlo.
neviem kolko to vydrzim,ale ani ja uz sa nevladzem na seba divat a ten pohyb je dolezity.aspon tie dni ked ma clovek cas.
mozno zajtra dostanem "kolaps" a zhltnem cokoladu .....ale to budem riesit potom.pre mna je povzbudive,ze som vobec zacala.
tak cabada,prosim,napis nam.cakame!!!!!!!!

Ahoj osky,
rada napíšem :)

Ešte musím opätovne napísať, že inšpiráciu mám z knihy -Teraz to zíde- od Igora B. Mne sa jeho pohľad na život (kde patrí aj životospráva) páči a s mnohým sa stotožňujem. www.akv.sk (http://www.akv.sk)

To píšem len preto, aby bolo jasné, že som sa inšpirovala a zmenila to pre moju rodinu. Určite by som tú knihu odporučila, lebo by si viac pochopila, prečo mnohé potraviny volím za vhodnejšie. Ja po nej siaham opäť a opäť, aj som mu napísala, že je to čítanie na celý život. A pre bacuľku je :)

:) - prvá vec RAŇAJKY - zmenila som postoj k raňajkám. Až na veľmi občasné výnimky - raňajkujem pestro. Stávam skoro a pripravím, chcem vštepiť sebe aj deťom, že je to základ. A rána sú pekné.

Podľa možností je na stole napr:
1.celozrnný chlieb s nátierkou z tofu, tanierik nakrájanej zeleniny, hrsť vlašských orechov, pár kociek horkej čokolády, alebo
2.uvarené vločky vo vode s lyžicou sójového mlieka, hrsťou orechov, hrozienok, posypané horkým kakaom, škoricou s lyžicou ramy a tanierik ovocia sezónneho
3. pitie - bylinný čaj sypaný, rôzne zmesi, voda z vodovou, občas magnéziová minerálka, občas 100% šťavy z obchodu, momentálne manžel "rieši v kuchyni" aj kombuchu a hubu tibi a pijeme už 2mesiac kefír z tibetskej huby - pijeme ho ako druhú večeru. Keď alkohol, tak suché víno, keď káva, tak bez mlieka a cukru.
A obmieňam. Hlavne, aby boli pestrejšie, zdravšie a aby nechýbali.

:) - nekupujem : salámy, lacné margaríny, slaninu, paštéty, biele pečivo
:) - kupujem : cereálne, grahamové pečivo a chlieb, kvalitnejší margarín- páči sa mi ra..a, muesli s mandľami a jahodami ( mňammm!) od em..o, vločky, hrozienka, sušené ovocie, ovocie, zeleninu z tržnice, ( to musí byť denne!), horkú čokoládu ( najlepšia je fig..o), horké kakao, škoricu, hnedý cukor (používam málo, chcela by som časom zameniť za javorový sirup, ale pre nás neúnosne drahý!), medom sladím skoro všetko, nátierky z tofu, tofu, sójové mlieko, srvátku, neúdený tvrdý syr a tvaroh od súkromníka, kefír a jogurty si robíme doma, vajcia, sušené bylinky

To je všetko, čo mi napadlo k raňajkám. Tam to začína ;)
V postate igor b. má základný zoznam jedál a potravín, ktoré len obmieňa, mimo vyjde len veľmi málo a potom sa vráti k tomu, čo jeho telu prospieva viac. Ja tiež.
abel
21.11.09,16:32
Výstraha pre tých, čo chcú radikálne schudnúť :D
Mária27
21.11.09,16:54
Výstraha pre tých, čo chcú radikálne schudnúť :D

Paráda! Stojí za to odrezať kusy kože!
osky
21.11.09,18:53
dakujem,cabada,za maly priklad tvojho jedalnicka.
v podstate, to co si napisalal,ja dodrziavam uz roky,len akosi v poslednom obdobi som sa prestala kontrolovat a tehotenstvo mi este pridalo.za tie 2 mesiace som pribrala 5 kg.proste som sa prezrala-sory ale je to tak.
jedine co sa mi na tom tvojom jedalnicku nepaci- ja som zasadny odporca margarinov,pouzivam ich len na pecenie na Vianoce,inak davam prednost maslu,radsej menej ale kvalitne.margarin je umelina a nechuti.hoci teraz/tento tyzden/ som taketo tuky vysadila a aj vo vareni sa tukom radsej vyhybam a zurocim to v salate,kde dam panensky olej.-u mna je vsak problem v sladkostiach a k tomu ziaden pohyb,no a zizanie ne telku s dakym proviantikom....:D:eek:to mi pomohlo vyskriabat sa k mojej vahe.
nekupujem predrazene veci ale dbam na to,aby na stole bolo kvalitne jedlo.
tento tyzden to sledujem este prisnejsie a dosla som k zaveru,ze ked jeme menej-striedmo,mozeme si dopriat aj kvalitnejsie/drahsie/ jest.
som skor bylinozravec,mäsozravec 100 percentny je moj muz-to uz z neho nevytlciem:mee:,ale ladujem ho zeleninkou-ako prilohu.
zacala som strazit svoje jedlo len v utorok,1.raz som vecer bola behat...cuduj sa svete,dnes vecer mam uz cele kilo fuc.
to ma povzbudilo a som odhodlana vydrzat-hrozne mi chuti daky dobry kolacik,mnam,ale nemozem.moje telo nepotrebuje taketo vymozenosti.
ked mam takyto stav,hovorim si,ze je to len droga-musim prejst odvykacou kurou.ked to takto na mna pride,istia to hrusky a jablcka,tie moj cukor vyrovnaju.je to tazke ale aj vdaka vam,ked vidim ze nei som v tom sama,je mi lahsie na duchu.tak teda do chudnutia.
cabada
22.11.09,15:46
Ahoj, osky,
co sa týka tukov, tiež som pred časom kúpila častejšie živočíšne maslo, ale potom môj názor bol trocha zmenený na základe prečítania článku ( ak chceš čítať viac, čítaj na str. www.akv.sk a zadaj si do hľadača "Masť, maslo či margarín?").
Kupujem kvalitnejší margarín, maslo používam na pečenie - v menšom množstve a margaríny typu pečenie - nepoužívam vôbec. Tiež máme denne olivový olej.

Napíšeš nám, čo je podľa Teba kvalitné a nepredražené jedlo?

:) Ja skúsim predstaviť ďalšie základné potraviny, ktoré kupujeme/nekupujeme :
:) Nekupujeme - bielu ryžu, cukor, keksy, cukríky, umelé (prázdne)sladkosti, polotovary, sáčkové polievky a bujóny a koreniace zmesi s glutamanom, konzervy, hranolky,

:) Kupujeme zriedkavo - piškóty, gumené cukríky, biele cestoviny, tavené syry, kuracie a rybie mäso, bielu múku (len ako 1/3 prídavok k celozrnnej pri pečení), horčicu, kvalitnejší kečup, mrazenú zeleninu, jogurt, smotanu, džem (len jeden obľúbený ;) )

:) Kupujeme - celozrnné pochutiny (nie všetky typy, nie tie akože "celozrnné"), natural ryžu, krúpky, pšeno, grahamové al. celozrnné cestoviny, sójové mäso, strukoviny, celozrnnú múku, olivový olej na varenie a panenský na šaláty, balzamiko, polystyren, semienka, pukance, bylinky, kyslú kapustu

To je z tých základných asi všetko...
Idem do obchodu a presne viem, čo kúpiť. A nemám pocit, že by sme boli ukrátení. Deti majú menšie vreckové a občas si kúpia niečo ako horalka, cesnakový biely rožok alebo deli. Viem, že to občas chcú a nebránim im. Mojou snahou je, aby sa učili postupne poznávať, čo je pre ich telo to zdravšie. Tak uvidíme....:)
cabada
22.11.09,16:04
dakujem,cabada,za maly priklad tvojho jedalnicka.
v podstate, to co si napisalal,ja dodrziavam uz roky :):):),len akosi v poslednom obdobi som sa prestala kontrolovat a tehotenstvo mi este pridalo. Ako tehulka sa veľmi nestresuj, len nahraď kalorickejšie veci skôr ovocím, zeleninkou, trochou sušeného ovocia...to robíš fajn. Len sa cíť dobre...;) za tie 2 mesiace som pribrala 5 kg chudnutie sa neodporúča a priberanie je tu pedsa špecifickejšie .proste som sa prezrala-sory ale je to tak.
jedine co sa mi na tom tvojom jedalnicku nepaci- ja som zasadny odporca margarinov,pouzivam ich len na pecenie na Vianoce,inak davam prednost maslu,radsej menej ale kvalitne.margarin je umelina a nechuti.hoci teraz/tento tyzden/ som taketo tuky vysadila a aj vo vareni sa tukom radsej vyhybam dobré tuky sú prospešné, prečítaj na www.akv.sk (http://www.akv.sk) a zurocim to v salate,kde dam panensky olej.-u mna je vsak problem v sladkostiach aj ja som sladkosťáčka a totálna, ale maškrtím ovocie, horkú čokoládu, keď mám svoje dni tak trochu viac, sušené ovocie, muesli a ver mi, že sladkosti v obchodoch mi nechýbajú, jáj ešte milujem domáce koláče, pridávam aspoň celozrnnú múku, výčitky sú menšie :):):) a k tomu ziaden pohyb,no a zizanie ne telku telku som si určila len na niektoré dni, viac čítam, vylihovanie je tak aspoň prospešnejšie, mozog nevylihuje dos dakym proviantikom....:D:eek: šúpem si pomaranče, mandarínky, lúskam orechy, alebo sa napijem kefíru to mi pomohlo vyskriabat sa k mojej vahe.
nekupujem predrazene veci ale dbam na to,aby na stole bolo kvalitne jedlo. napíš mi príklad bežného obeda
tento tyzden to sledujem este prisnejsie a dosla som k zaveru,ze ked jeme menej-striedmo,mozeme si dopriat aj kvalitnejsie/drahsie/ jest. nie je to vždy drahšie(aj keď dnes je všetko drahé jak frasss!), ale keď nekupuješ polotovary, konzervy a napr. sedem druhov sladkostí - ušetríš, to je to predražené a ešte aj nezdravé
som skor bylinozravec aj ja,mäsozravec 100 percentny je moj muz-to uz z neho nevytlciem:mee:,ale ladujem ho zeleninkou-ako prilohu parádička :).
zacala som strazit svoje jedlo len v utorok,1.raz som vecer bola behat...cuduj sa svete,dnes vecer mam uz cele kilo fuc pohyb - ten pravidelný je prospešný - zrýchly sa postupne metabolizmus, na začiatku sa vyplaví aj viac zadržiavanej vody, telo spaľuje lepšie, človek má náladu na všetko, srdce silnie, vyplavujú sa škodliviny z tela.....veď vieš, ale v tehotenstve nezačínaj so športom, dobré sú prechádzky - veľa, ak môžeš, ale ľahké naťahovacie predpôrodné cvičenia.
to ma povzbudilo a som odhodlana vydrzat-hrozne mi chuti daky dobry kolacik, aj mneee mnam,ale nemozem.moje telo nepotrebuje taketo vymozenosti myslím, že sa treba rozmaznať, a ak to máš rada, dopraj si to OBČAS - za odmenu.
ked mam takyto stav,hovorim si,ze je to len droga-musim prejst odvykacou kurou.ked to takto na mna pride,istia to hrusky a jablcka,tie moj cukor vyrovnaju.je to tazke ale aj vdaka vam,ked vidim ze nei som v tom sama,je mi lahsie na duchu.tak teda do chudnutia.
nie si sama, moja, je nás veľa...a koľko sa nás preto trápi :mee: tak to trochu zmeňme :):):):)
osky
23.11.09,18:00
je tazke odpovedat,lebo ja sa nepohybujem v Slovenskych marketoch,kedze som vydata v Rakusku.
takze nemam az taky prehlad co je na slovenskom trhu-dostanem sa do Tesca a pod. len obcas,ked som na navsteve.mozem uviest par prikladov,len aby som sa prilis nerozpisala.:eek:
pozorujem ze aj napriek tomu ,ze si kupime napr. Billove vajcia a nie ine,drahe,su ine ako Billove vajcia na Slovensku-to je len priklad.
To iste plati o Lidli a inych.takze tu,aj ked su to marketove znacky alebo je nieco akciove,nie je to urcite nic podradne.
to co si napisala v hornom riadku nekupujeme ani my,ale sladkosti sa u nas najdu-momentalne ich nejem ale napriek vsetkej racio strave som na ne proste chora.je to tazky boj nedat si.a nekupovat? moj muz by umrel keby nemal na ranajky kolac alebo kekse.ale to je o inom.
ja napr.nekupujem natierky ani tavene syry,ci salaty...kupujem tvrde syry a tofu,salamu u nas najdes mozno 3 razy v roku,alebo take veci ako slanina....varim sojove struky,ryzu tiez celozrnnu alebo normalnu parboild,ci basmatti,kus-kus,zemiaky radsej zo zahrady ale ak nie,tak si vyberam-proste treba citat obaly.
nekupujem ani müsli,cornfleksy-ziadne.vsetky su ochutene ci prifarbene-miesam si doma vlocky so vselicim a viem co tam mam.
pecivo len celozrnne a pod.
vajcia bud domace alebo ked z obchodu tak urcite nie bodenhaltung-neviem ako to povedat-skratka nie take,kde tie sliepky su zavrete a nepasu sa.
lekvare ani podobne zele veci nekupujem, pouzivam zasadne len z domacej vyroby,tiez med .
zeleninu si mrazim sama,mrazenu nekupujem.kupujem casto ryby,muzov brat ma zasobuje cerstvymi kaprikmi a otec chova zajace ,takze mäsko zdrave mame zadara:Du muzovho kolegu kupujem cerstve pstruhy,take obrovske-ale tie su drahsie-1 ks za 7 euro.cervene mäso nemusim a muzovi sa snazim vyberat kvalitu-hoci aj drahu.:mad:
v podstate asi ako ty ale tu sa da kupit za normalnu cenu/kt. vsak pre Slovaka asi nie je normalna/ a kvalitne.napr. moj muz chcel dnes Camembert-prave mali jednu znacku vo vypredaji-dojde mu uz zaruka.dal si ho na veceru a bol super.usetrila som a napriek tomu to bol znackovy syr-neplytvam darmo peniazmi.
a nekupujem vyslovene bio alebo racio veci,ktore su totalne predrazene.hladam zlatu strednu cestu, napr.robime si hrianky s cesnakom/v hriankovaci!!!!!/,pijeme cerstve stavy z citrusov-nekupujem ziadne dzusy-ani tie 100 percentne.proste bezne veci.
zdravo zit znamena drahsie ale nie draho!!!!!!netreba chodit do predrazenych bio potravin,ked v markete mate regale vyslovene na bio potravu-neverim ze by si dovolili predavat nieco podradne-teda tu iste nie.
a na zaver-lebo uz mam z toho zase celu slohovu pracu:mee:,kazdy ma vlastnu intuiciu-vsetci dobre vieme,co nekupovat a rovnako iste vieme odhadnut,co je pre nas cenovo dostupne a napriek tomu zdrave/zdravsie:confused:/
cabada
23.11.09,19:17
osky, pekne si to napísala ;)
Mnohé veci sú u nás v kuchyni podobné ako u vás. Niektoré ma inšpirovali (kuskus).
Trochu (trochu viac) mi na našom stole chýbajú kvalitné ryby (ako píšeš Ty, že máš prístup), keď vidím tie v supermarkete, príde mi zle. Málokedy sa mi stalo, že nám chutili. Máme tu neďaleko chov živých rýb, tak sa tam niekedy stavím :)

Teraz trochu kratší príspevok, bo som tiež trochu "zozpisovačná" :)
a.randikova@zoznam.sk
23.11.09,21:39
Zdravím vás. Zaujímavé vecičky píšete o vašom stravovaní. Ja som nadšenou obdivovateľ kou Dr. Bukovského, po prečítaní knihy Teraz to zíde som sa začala zamýšľať, čo dať na tanier,aby to bolo zdravé a vyvážené jedlo. Mám 2 malé detičky, spapajú všetko zdravé, čo im predložím.
cabada
24.11.09,06:09
Zdravím vás. Zaujímavé vecičky píšete o vašom stravovaní. Ja som nadšenou obdivovateľ kou Dr. Bukovského, po prečítaní knihy Teraz to zíde som sa začala zamýšľať, čo dať na tanier,aby to bolo zdravé a vyvážené jedlo. Mám 2 malé detičky, spapajú všetko zdravé, čo im predložím.

Ahoj,
vitaj v "našej" téme :)
Mnohé mamičky si pri Tvojich vetách iste vzdychli, ale veď moje to nebudú.
Ja si však myslím (a už to povedal niekto oveľa múdrejší), že deti sú našim zrkadlom. Čo papáme my, budú z veľkej časti aj ony. Skôr či neskôr.
Vidím to aj na mojich deťoch - vo všeobecnosti im chutí to zdravšie - má však vplyv aj mnoho iných vecí : školské stravovanie, strava u starých rodičov, zvyk "predtým"... Ak od základov sa snažíte o to najzdravšie - podľa možností - ja vám fandím a teším sa. A dúfam, že je nás veľa :)

Tiež sa mi páčia mnohé názory dr. Bukovského (hoci, nebolo to tak vždy, ááále - vyvíjam sa rokmi ja a vyvíja sa i on ;) vo svojich názoroch).
Mne táto jeho kniha pomohla, podala mi ruku, ktorú som potrebovala. Veľa krát do nej pozriem, osviežim si to, niečo doplním do života a tak.
Dobrá je aj kniha Návod na prežitie muža - véééľa dobrých rád. Odporúčam.
Vraj chystá aj Návod na prežitie ženy, to bude ešte lepšie, lebo, pravda, to naše ženské telo potrebuje zas onakvejšie veci ;)
bikam
25.11.09,07:19
vajcia bud domace alebo ked z obchodu tak urcite nie bodenhaltung-neviem ako to povedat-skratka nie take,kde tie sliepky su zavrete a nepasu sa.
:confused:/

Vajcia od sliepok z klietkového chovu.;)
Borský
27.11.09,06:24
Zo školského stravovania asi moc nepriberú. Horšie je to so strarými rodičmi. Ich názor je " pekný, tlsťučký " a toho sa aj držia. A nielen to. Viem z vlastnej skúsenosti, že ich strava je tučná / slanina, oškvarky / a navyše domáce buchty. Najhoršie je odmietnuť...to sa urazia. Ale darí sa mi aj ich postupne "prevychovať".
Borský
01.12.09,06:10
to čo si nám ukázal je naozaj pravda, aj keď toto je extrém...pri rýchlom chudnutí ale naozaj hrozí to, že sa koža nedokáže prispôsobiť...aj tu platí..pomaly ďalej ( lepšie) zajdeš..ja som chudol dosť...teraz sa mi to akosi " zaseklo" a spomalilo, ale som aj rád, aby som nedopadol ako ten na obrázku....vďaka za príspevok. Ale ešte 7 - 8 kg je v pláne
osky
01.12.09,18:12
vidim,ze tema sa nam trosku zasekla.
dnes je presne 2 tyzdne,co som zacala so svojou prevychovou.nenazyvam to dietou,pretoze to nie je ten presny nazov toho,co absolvujem.
mam dolu 2,80 kg.viem,nic moc.pre mna je to ale uspech a obrovsky.pretoze ja som cely den v praci,nemam cas na pohyb ani ziadne cvicenie-behat som sla len ked som mala volno,cize dva razy v tyzdni,takze ziadne pravidelne cvicenie.
ale stravu som zacala sledovat a sladkosti su na minime spotreby.
pre mna je hlavne,ze sa to hybe smerom dolu.zistila som,ake dolezite je odvazit sa kazde rano!ked sa pritrafi dake deko naviac od predosleho dna,hned sa zacnem kontrolovat a funguje to.maly hriesik obcas nezaskodi,ale tie dni ked som pri telke chrumala chipsy a buraky su uz za mnou!!!!vecer hra prim jednoznacne zelenina, k nej kusok syra alebo 1 vajicko,prip.daky kusok mäsa bez prilohy.na striedacku mam jogurt a ovocie.a po siestej sa snazim uz nedat do seba okrem vody ci caju nic.
smudla
02.12.09,11:53
Čo sa zhadzovania kíl týka, neviem, či chytáte Primu, beží na nej jedenkrát týždenne "Jste to, co jíte" ( síce reality show, ktoré ja moc nemusím), ale táto je zaujímavá, pretože sa tam človek dozvie aj také veci ohľadom výživy, ktoré nevedel.
Na podobný spôsob je napísaná aj kniha Vladimíra Kleschta: Projezte se ke štíhlosti! Neviem, či bola vydaná aj v SK jazyku, ja ju mám v Cz.

Inak základom je pravidelná strava a pohyb ( osobne odskúšané ;) ).
L-M
02.12.09,12:31
Veru ja odkedy mám sedavé zamestnanie som pribrala 9 kíl, našťastie to tak veľmi na mne nevidno,ale aj tak som sa cítila lepšie predtým
A detičky, zeleninu ani za svet,teda jedno, to druhé môže všetko ovocie a zeleninu- má rado,ale iba v surovom stave.
To menšie najradšej mäsko bez všetkého, salámku,párky- keby som nezavelila,že len jedna-tak ich zje asi aj štyri.
Už neviem ako naňho-úspech sú už jabĺčka a to už aj so šupkou a čerstvo vytlačená pomarančová šťava. A černice keby boli celý rok ,tak to by sa prestravoval :).

Snáď sa to časom zlepší,keď počujem, že kamarátkin malý zle celú ružičku len tak uvarenej brokolice, len :eek:
Dajak som sa rozpísala...