andyt
30.09.09,10:03
Prajem dobrý deň,

chcem vás poprosiť o radu. Firma sa rozhodla kúpiť buď formou úveru, alebo kombináciou úver -leasing kancel. priestor v polyfunk. budove. Do ktorej odpisovej skupiny to bude patriť a ako to bude s odpismi, a následne by som chela poprosiť o radu , čo sa týka DPH, je mozno si uplatniť uplný odpočet DPH pri kúpe na úver? a Ako by to bolo pri lúpe formou leasingu..

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede a rady....

Prajem krásny deň..
betka
01.10.09,18:47
Ak som kúpila časť nehnutelnosti, zaradím do 4.OS, veď ide o nehnuteľnosť, i keď sa jedná o časť.
Ano, mám nárok na odočítanie DPH, ak budem uskutočňovať plnenia, kt. sú predmetom dane, a nie sú od dane oslobodené
janoskarvay
09.10.09,08:28
Prajem dobrý deň,

chcem vás poprosiť o radu. Firma sa rozhodla kúpiť buď formou úveru, alebo kombináciou úver -leasing kancel. priestor v polyfunk. budove. Do ktorej odpisovej skupiny to bude patriť a ako to bude s odpismi, a následne by som chela poprosiť o radu , čo sa týka DPH, je mozno si uplatniť uplný odpočet DPH pri kúpe na úver? a Ako by to bolo pri lúpe formou leasingu..

Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede a rady....

Prajem krásny deň..

Pri kúpe formou leasingu nebudeš odpisovať (iba prípadnú odkupnú hodnotu po ukončení leasingu ).