vlaka0
30.09.09,10:38
Prosím o radu,
mám zaúčtovať služobnú cestu . S tým by problém nebol, ale dostala som len vyúčtovanie služobnej cesty. Chcem sa spýtať či je potrebné priložiť aj príkaz na služobnú cestu ako prílohu k vyúčtovaniu, alebo stačí len toto vyúčtovanie služobnej cesty ako podklad k zaúčtovaniu?
Tweety
30.09.09,09:06
Prosím o radu,
mám zaúčtovať služobnú cestu . S tým by problém nebol, ale dostala som len vyúčtovanie služobnej cesty. Chcem sa spýtať či je potrebné priložiť aj príkaz na služobnú cestu ako prílohu k vyúčtovaniu, alebo stačí len toto vyúčtovanie služobnej cesty ako podklad k zaúčtovaniu?
Pracovnú cestu zamestnanec vyúčtováva predsa na cestovnom príkaze, tak neviem aký ďalší by mal priložiť.
VERONIKA6
30.09.09,09:07
Nemyslíš príkaz na jazdu?
Chobot
30.09.09,09:51
Prosím o radu,
mám zaúčtovať služobnú cestu . S tým by problém nebol, ale dostala som len vyúčtovanie služobnej cesty. Chcem sa spýtať či je potrebné priložiť aj príkaz na služobnú cestu ako prílohu k vyúčtovaniu, alebo stačí len toto vyúčtovanie služobnej cesty ako podklad k zaúčtovaniu?

Vlaka má pravdu, ide o to, že Príkaz na pracovnú cestu a Vyúčtovanie sú 2 samostatné dokumenty, každý má svoje opodstatnenie. Vysvetľoval som to tu:

http://www.porada.sk/495727-post14.html

Niektoré firmy nevystavujú cest. príkaz, zamestnanci cestujú bez tohto dokumentu. Po skončení cesty len vyplnia vyúčtovania. Vyúčtovanie sa dá urobiť aj bez Príkazu na cestu, môže však nastať problém, ak si zamestnanec zažiada o také náhrady, ktoré boli potrebné vopred schváliť zamestnávateľom (napr. použitie súkr. auta). Pokiaľ použitie vlastného auta zamestnávateľ vopred neodsúhlasil, môže zamestnancovi odmietnuť vyplatiť takého náhrady. Keby bolo na Príkaze na pracovnú cestu uvedené, že spôsob dopravy bude súkromným autom, tak zamestnanec si môže oprávnene nárokovať takéto náhrady.
vlaka0
01.10.09,14:50
ďakujem krásne za vysvetlenie. :o)