zuzlej
22.08.05,08:39
od 1.9. 2005 budem pracovat s klientami, ktorí pri registrácii uvedú svoje osobné údaje. po nastudovaní zákona o osobných údajoch sa obávam, aby nedoslo k rozporu so zákonom. hladám výstižnú formuláciu klauzuklky, ktorá by ošetrila klienta pred zneužitím osob. údajov ( o účele, na ktorý budú klienti poskytovať osobné údaje, budú vopred poučení) a naše občianske združenie pred porušením zákona.
ďakujem a pekný deň.
zu1301
22.08.05,07:26
ahoj,
skús im dať podpísať súhlas dotknutej osoby, tým bude súhlasiť so spracovávaním osobných údajov, ak chceš a nemáš ho, daj vedieť, niečo ti pošlem
kajab
24.08.05,07:52
ahoj,
skús im dať podpísať súhlas dotknutej osoby, tým bude súhlasiť so spracovávaním osobných údajov, ak chceš a nemáš ho, daj vedieť, niečo ti pošlem
Ahoj. A nestaci, ze ma pracovnik v pracovnej zmluve napisane, za suhlasi s pouzitim svojich osobnych udajov v sulade so zakonom c. 428/2002 Z.z. o ochrane osobnych udajov? Ak nie, mohla by si mi poslat ten suhlas? Dakujem
Hlinkovx
24.08.05,08:02
Ahoj. A nestaci, ze ma pracovnik v pracovnej zmluve napisane, za suhlasi s pouzitim svojich osobnych udajov v sulade so zakonom c. 428/2002 Z.z. o ochrane osobnych udajov? u zamestnanca, stačí ak má v pracovnej zmluve vyjadrený súhlas o použití OU....
janicka
24.08.05,08:10
Šéf ma požiadal aby som robila zodpovednú osobu pre neho ako fyzickú osobu-podnikateľa. Nie som zamestnancom tej firmy. Na základe akej zmluvy to môžem vykonávať? Odmenu za to nebudem mať žiadnu.
Hlinkovx
24.08.05,08:26
je to môj osobný názor : nepotrebuješ na to žiadnu zmluvu...stačí, keď ťa šéf ako FO - poverí ako zodpovednú osobu...
janicka
24.08.05,08:38
Neviem. Čo som čítala na porade, bolo tam písané, že by mala byť mandátna zmluva ale tá je formulovaná tak, že za odmenu. Aj som skúšala aby sme sa dohodli na nejakej sume ale nechce ani počuť. Poverenie mám, len aby to naozaj stačilo.
Aj tak ďakujem.
dana hanakova
24.08.05,08:46
Podľa toho ako to píšete, tak Váš šéf chce len splniť literu zákona a proforma Vás určiť zodpovednou osobou. Môže Vás poveriť, ale naozaj sa bude vo firme dodržiavať ochrana? Máte také postavenie, že môžete upozorniť na nedostatky? Bude to on akceptovať? Pretože ak nebodaj sa niekto bude sťažovať na Úrade pre ochranu OU, Vy ste zodpovedná za doržiavanie zákona vo firme. Musíte sa nejako kryť.
janicka
24.08.05,12:15
Som zamestnaná v jeho druhej firme. Robím pre obidve firmy všetko možné aj nemožné takže kontrola nie je problém. Okrem toho vo firme okrem mňa sedia len dve osoby, ktoré majú prístup k os. údajom, sú zároveň oprávnenými osobami. V tom problém nevidím, tá zmluva ma straší a aj kopec iných vecí, s ktorými nemôžem pohnúť. Už som to na porade spomínala, nemáme BP, smernice ani skriňu na zámok, sídlime v rodinnom dome, máme tu 4 kancelárie a ani na jednej nie sú dvere, iba vchodové-celé presklené a pri tých sedím ja. Na všetko šéf máva rukou. To som si dala podpísať, že som ho informovala, čo máme mať, tak skoro to asi nebude tak aspoň, čo môžem chcem mať v poriadku. Čítam si BP, ktoré sú pripnuté na porade ale uznajte, nedokážem ho urobiť.
5 počítačov je prepojených, z toho na 3 je nainštalovaný IS, antivírusový program nechce kúpiť, heslá do windowsu mi tiež nepovolil, cez moju kanceláriu sa prechádza do ostatných takže zamknúť by som ju nemohla aj keby sme tu tie dvere mali, neodchádzam posledná z práce. Skrátka paráda... A povedať, že zodpovednú osobu robiť nebudem si momentálne nemôžem dovoliť..