stanuss
30.09.09,10:15
Ahoj porada, zamestnanec má PZ na dobu určitú do 01.10.2009 s poznámkou do ukončenia stavby. Lenže zamestnávateľ mu ju chce predĺžiť cca o 2 mesiace do ukončenia stavby. Môžem mu ju predĺžiť ešte o 2 mesiace. Poriešila by som to dodatkom k prac. zmluve kde by bola zmena pracovných podmienok a doba určitá. Dilema je či tam musí byť konkrétny dátum, ktorý presne nevieme alebo stačí napísať "doba určitá do ukončenia stavby" (názov stavby.)Bude to platné?
2. Na pracovnej zmluve musí byť uvedený konrétny dátum na dobu určitú alebo stačí do ukončenia stavby (názov stavby). Zamestnávateľ tvrdí, že áno.Zamestnanca potrebujeme cca na 2 mesiace ale nevieme presne dátum ukončenia.
Ďakujem
Tweety
30.09.09,08:21
Ahoj porada, zamestnanec má PZ na dobu určitú do 01.10.2009 s poznámkou do ukončenia stavby. Lenže zamestnávateľ mu ju chce predĺžiť cca o 2 mesiace do ukončenia stavby. Môžem mu ju predĺžiť ešte o 2 mesiace. Poriešila by som to dodatkom k prac. zmluve kde by bola zmena pracovných podmienok a doba určitá. Dilema je či tam musí byť konkrétny dátum, ktorý presne nevieme alebo stačí napísať "doba určitá do ukončenia stavby" (názov stavby.)Bude to platné? Áno, môže to tak byť.
2. Na pracovnej zmluve musí byť uvedený konrétny dátum na dobu určitú alebo stačí do ukončenia stavby (názov stavby). Zamestnávateľ tvrdí, že áno.Zamestnanca potrebujeme cca na 2 mesiace ale nevieme presne dátum ukončenia.
Ďakujem
Odpoveď v texte.
Chobot
30.09.09,08:59
Ahoj porada, zamestnanec má PZ na dobu určitú do 01.10.2009 s poznámkou do ukončenia stavby. Lenže zamestnávateľ mu ju chce predĺžiť cca o 2 mesiace do ukončenia stavby. Môžem mu ju predĺžiť ešte o 2 mesiace. Poriešila by som to dodatkom k prac. zmluve kde by bola zmena pracovných podmienok a doba určitá. Dilema je či tam musí byť konkrétny dátum, ktorý presne nevieme alebo stačí napísať "doba určitá do ukončenia stavby" (názov stavby.)Bude to platné?
2. Na pracovnej zmluve musí byť uvedený konrétny dátum na dobu určitú alebo stačí do ukončenia stavby (názov stavby). Zamestnávateľ tvrdí, že áno.Zamestnanca potrebujeme cca na 2 mesiace ale nevieme presne dátum ukončenia.
Ďakujem

Môže byť. Prečítaj si tieto moje príspevky:


skončenie pracovného pomeru na dobu určitú (http://www.porada.sk/794154-post24.html)

a tento:

skončenie pracovného pomeru na dobu určitú (http://www.porada.sk/536401-post23.html)
petacuckova
17.12.09,07:25
Dobrý deň. Započula som niečo, že by PP na dobu určitú mohol byť podľa nového Zákonníka práce predĺžený, alebo opätovne dohodnutý nie raz, ale dvakrát. Je to pravda ? A odkedy to platí ?

A ešte jedna podotázka. V ZP sa píše, že PP na určitú dobu môže byť maximálne 3 roky. Ak náš ZC pracoval od 1.1.2008 do 1.11.2008, potom bola zmluva predĺžená do 1.1.2009, potom skončil a bol s ním uzavretý PP od 1.7.2009 na dobu určitú, čo je teda viac ako 6 mesiacov a je tento PP chápaný ako nový a zase mu teraz končí zmluva a chcú mu na dva mesiace predĺžiť.... Aj v takomto prípade to nesmie presiahnuť tri roky, mám tie PP zpočitávať, či ak je PP uzavretý po 6 mesiacoch a je chápaný ako nový PP, nie opätovne dohodnutý, spätne do tých 3 rokov pracovné pomery nesčítávať ?

Ďakujem za odpoveď.
petacuckova
17.12.09,09:39
Vie mi niekto poradiť ? Ďakujem...
Chobot
17.12.09,09:54
Dobrý deň. Započula som niečo, že by PP na dobu určitú mohol byť podľa nového Zákonníka práce predĺžený, alebo opätovne dohodnutý nie raz, ale dvakrát. Je to pravda ? A odkedy to platí ?

Je to pravda a platí to viacmenej od prijatia zákona 311/2001 vždy v trochu obmenených verziách. Musia byť ale splnené podmienky ZP § 48 ods. 4 alebo ods. 6. Inak sa môže predĺžiť iba jeden krát.


A ešte jedna podotázka. V ZP sa píše, že PP na určitú dobu môže byť maximálne 3 roky. Ak náš ZC pracoval od 1.1.2008 do 1.11.2008, potom bola zmluva predĺžená do 1.1.2009, potom skončil a bol s ním uzavretý PP od 1.7.2009 na dobu určitú, čo je teda viac ako 6 mesiacov a je tento PP chápaný ako nový a zase mu teraz končí zmluva a chcú mu na dva mesiace predĺžiť.... Aj v takomto prípade to nesmie presiahnuť tri roky, mám tie PP zpočitávať, či ak je PP uzavretý po 6 mesiacoch a je chápaný ako nový PP, nie opätovne dohodnutý, spätne do tých 3 rokov pracovné pomery nesčítávať ?

Ďakujem za odpoveď.

§ 48 ods. 3:

(3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.


či ak je PP uzavretý po 6 mesiacoch a je chápaný ako nový PP, nie opätovne dohodnutý,

áno


spätne do tých 3 rokov pracovné pomery nesčítávať ?

nie, nesčítavať

Stačí lej pozorne čítať znenia zákona. ;):rolleyes: