Blankake
30.09.09,11:16
Chcem sa opýtať, či je v súlade so zákonom, že syn má na osemročnom gymnáziu v septime jeden deň v týždni telesnú výchovu 11. a 12. vyučovaciu hodinu (teda o 17.00). V ten deň začínajú 2. hodinou končia 7. hodinou (o 14.15). Neviem, čo budú robiť počas tohto skoro 3-hodinového voľna v zime. Domov sa mu prísť neoplatí. (Deti, ktoré dochádzajú z okolitých dedín, to majú ešte horšie). Takýto rozvrh majú preto, lebo na jednu telocvičňu je tam veľa tried (je tam ešte 4-ročné gymnázium). Minulý rok to riešili pre ich triedu tak, že raz za tuším 2 mesiace mali akože branný deň.
Vie mi niekto poradiť, či je to v súlade so zákonom? Viem, že sa musí dodržať predpísaný počet hodín pre telesnú výchovu... ale takto?
ivka70
30.09.09,09:37
Opytam sa inak: co by na tom nemalo byt v sulade so zakonom?
Blankake
30.09.09,09:45
Opytam sa inak: co by na tom nemalo byt v sulade so zakonom?
Neviem, napr. že je tam takmer 3-hodinové voľno a žiaci sa nemajú kde zdržiavať, či je to trebárs v súlade s psycho-hygienickými požiadavkami (dĺžka vyučovania...)
jaros5
30.09.09,12:55
Neviem, napr. že je tam takmer 3-hodinové voľno a žiaci sa nemajú kde zdržiavať, či je to trebárs v súlade s psycho-hygienickými požiadavkami (dĺžka vyučovania...)

Pre niekoho to naozaj môže byť nepríjemné, ale ja v tom nevidím porušenie zásad psychohygieny alebo dokonca zákona;

Podľa mňa to nie je 11. a 12. vyučovacia hodina, ale 8. a 9.

Vždy lepšie riešenie, ako raz za dva mesiece namiesto pravidelnej TV robiť nejaký "branný deň";
Septimáci by mali byť dostatočne vyspelí, aby dokázali zmysluplne využiť 3 hodinové voľno ( príprava na vyučovanie, samoštúdium, záľuby, návšteva knižnice, .... ), veď za necelé dva roky z drvivej väčšiny budú vysokoškoláci ...
Blankake
30.09.09,13:06
Pre niekoho to naozaj môže byť nepríjemné, ale ja v tom nevidím porušenie zásad psychohygieny alebo dokonca zákona;

Podľa mňa to nie je 11. a 12. vyučovacia hodina, ale 8. a 9.

Vždy lepšie riešenie, ako raz za dva mesiece namiesto pravidelnej TV robiť nejaký "branný deň";
Septimáci by mali byť dostatočne vyspelí, aby dokázali zmysluplne využiť 3 hodinové voľno ( príprava na vyučovanie, samoštúdium, záľuby, návšteva knižnice, .... ), veď za necelé dva roky z drvivej väčšiny budú vysokoškoláci ...
11. a 12. vyuč. hodinu som uviedla, ako je to v rozvrhu (že je to v podstate od 17.00 do 18.35 bez prestávky), ale máš pravdu, že je to v podstate 8. a 9. hodina v daný deň.
O ich vyspelosti pomlčím :D. Zajtra sa opýtam na rodičovskom, či budú mať možnosť zostať počas toho voľna niekde v škole. Však keď bude pršať, fúkať vietor... kam majú ísť? Majú sa túlať po obchodných centrách, McDonaldoch...?
jaros5
30.09.09,15:28
Máš pravdu, treba osloviť vedenie školy
Blankake
30.09.09,15:35
Máš pravdu, treba osloviť vedenie školy
Obávam sa však, že ako rodičia nepochodíme, lebo to takto funguje už pár rokov (že vždy septima má niektoré hodiny TV neskoro popoludní). Len som chcela vedieť, či je to "s kostolným poriadkom", či sa nedostatok priestorov rieši takto...
GABAZ
30.09.09,15:50
S velkou pravdepodobnostou sa nebudu moct zdrziavat v skole pocas prestavky medzi hodinami, kedze by boli bez dozoru. Moja 17 rocna dcera ma tiez taketo "skvele" rozvrhy. Ucila som na SS, kde bolo tiez dost narocne robit rozvrh, ale take hrozostrasne rozvrhy sme nemali.
jaros5
30.09.09,16:12
Obávam sa však, že ako rodičia nepochodíme, lebo to takto funguje už pár rokov (že vždy septima má niektoré hodiny TV neskoro popoludní). Len som chcela vedieť, či je to "s kostolným poriadkom", či sa nedostatok priestorov rieši takto...

Veľa záleží od vedenia školy;
Je viac spôsobov ako to riešiť aj inak, napr. v leto, jar, jeseň, vonku a v zime odúčať v prenajatých priestoroch + plávanie, posilňovňa, stolný tenis, korčuľovanie, turistika, ...
Možno by sa našiel aj vhodný priestor v škole, ktorý by sa dal bez veľkých investičných nákladov prebudovať na herňu (ktorá by mohla slúžiť v čase mimo vyučovania ako posilňovňa)- kde by sa niektoré hodiny Tv dali odučiť; Tá by sa dala prenajímať ... atď. dokolečka - dokola ...:D:confused: