Ejo
30.09.09,13:44
Dobrý deň. Ak používam osobný mobil na podnikanie, stačí ak percentuálne podelím čiastku, alebo presne z výpisu, čo som použila na podnikanie a čo súkromne?
Ak si dám prepísať na živnosť tak, tak musím účtovať aj o mobile, myslím tým preradenie do obchodného majetku alebo kúpa?
Ďakujem
Blankake
30.09.09,12:05
Ak budeš mať mobil na seba ako na súkromnú osobu, tak treba percentuálne čo najpresnejšie stanoviť podiel hovorov na súkromné hovory a na hovory súvisiace s podnikaním.
Ak ho budeš mať ako živnostník (teda fa bude na Tvoje IČO), tak si všetky výdavky spojené s mobilom môžeš uplatniť ako daňové výdavky.

Pozri vyjadrenie DRSR:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/stan11.html
Ejo
30.09.09,12:17
Ak si dám prepísať na živnosť tak, tak musím účtovať aj o mobile, myslím tým preradenie do obchodného majetku alebo kúpa?

musí byť o ňom účtované, alebo stačia samotné faktúry s ičom na uplatnenie daňového výdavku?
Blankake
30.09.09,12:27
musí byť o ňom účtované, alebo stačia samotné faktúry s ičom na uplatnenie daňového výdavku?
Čo myslíš tým "účtované o ňom"?
Ejo
30.09.09,12:30
myslím tým, preradenie z osobného užívania do podnikania - dajaký protokol, alebo že som ho kúpila ako SZČO a zaúčtovala tento nákup ako VOZD, prípadne ho aj evidujem.
Blankake
30.09.09,12:32
myslím tým, preradenie z osobného užívania do podnikania - dajaký protokol, alebo že som ho kúpila ako SZČO a zaúčtovala tento nákup ako VOZD, prípadne ho aj evidujem.
Nie, len si budeš normálne evidovať faktúry ako VOZD (aj prípadné opravy) od toho dátumu, keď ho budeš mať na IČO.
Ejo
30.09.09,12:43
ďakujem za odpovede.