Jaro ban
30.09.09,13:36
Pracujem v CVČ, na oddelení TV a športu. Toto miesto som dostal na základe konkurzu. Mám ukončené VŠ vzdelanie 1 stupňa - Bc., odbor Pedagogika - Sociálna pedagogika. Zmluvu som podpísal na 1 rok, so sk. dobou 3 mesiace. Dnes mi riaditeľ CVČ oznámil, že k 30.11. končím, lebo nespĺňam kvalifikačné predpoklady. Ja si myslím, že spĺňam. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem. Jaro.
katica.vargova
30.09.09,14:57
Vieš, ako to chodí, počas skúšobnej doby Ťa môže zamestnávateľ prepustiť aj bez udania dôvodu. Skôr ma prekvapuje, ak je dôvodom nesplnenie kvalifikačných predpokladov, pretože o ukončení Tvojho dosiahnutého vzdelania vedeli, keď Ťa prijímali.
Čo sa týka potrebného vzdelania, žiaľ, poradiť neviem.
jaros5
30.09.09,15:20
Pracujem v CVČ, na oddelení TV a športu. Toto miesto som dostal na základe konkurzu. Mám ukončené VŠ vzdelanie 1 stupňa - Bc., odbor Pedagogika - Sociálna pedagogika. Zmluvu som podpísal na 1 rok, so sk. dobou 3 mesiace. Dnes mi riaditeľ CVČ oznámil, že k 30.11. končím, lebo nespĺňam kvalifikačné predpoklady. Ja si myslím, že spĺňam. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem. Jaro.
Ak máš vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa, odbor pedagogika, tak kvalifikačné predpoklady pre prácu v CVČ spĺňaš.

Iná vec je, ak máš PZ na jeden rok, so skúšobnou dobou na 3 mesiace a riaditeľ ťa chce prepustiť, tak veľa s tým nenarobíš.
Jaro ban
05.10.09,08:08
Riaditeľ svoje rozhodnutie odvovodňuje iba novým zákonom, ktorý nadobudne platnosť 1.11.2009. S mojou prácou je spokojný, krúžky mám naplnené na viac ako 100% a stále argumentuje zákonom, ktorý ešte ani nenadobudol platnosť a ja som stále presvedčený, že odbor ktorý som vyštudoval ako kvalifikácie pre CVČ vyhovuje. Na niektorých krúžkoch mám deti rómskeho etnika, sociálne odkázaných a pod. Pedagogika - sociálna pedagogika sa okrem iného zaoberá výchovou a prácou aj s takouto komunitou. Veď je to aj o zmysluplnom trávení voľného času detí z rizikového prostredia, no nie? Ďakujem za predchádzajúce reakcie.
judita1971
05.10.09,12:27
riaditeľ naozaj reaguje na zákony, ktoré majú platiť od 1.11.2009,
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Zakony_v_procese/20090902_Vyhlaska_o_kvalif_predpokladoch.pdf

tento link je na novú vyhlášku, ktorá je momentálne v medzirezortnom pripomienkovaní. Tam nájdeš, aké požadované vzdelanie máš mať ako vychvovávateľ. Všimni časť XIII . vychovávateľ . Máš takéto vzdelanie ? Ak ho tam nenájdeš. bohužiaľ. Ty máš zrejme študijný program sociálna pedagogika, študijný odbor pedagogika. Aké máš stredoškolské vzdelanie ? Nespĺňaš požadované vzdelanie so stredoškolským vzdelaním ?


Poznámka pod čiarou : Zaujímavé, že ťa brali doteraz ako kvalifikovaného, nakoľko na škole máme vychovávateľku, ktorá má vysokoškolské vzdelanie študijný program sociálna pedagogika v študijnom odbore pedagogika a mám list z MŠ SR, kde jej toto vzdelanie pre vychovávateľku neuznali.
judita1971
05.10.09,14:56
ešte chcem dodať, že netvrdím, že si nekvalifikovaný, lebo neviem čo máš presne napísané na diplome. Radil sa s niekým riaditeľ ? Volal na MŠ SR? Aj ty sa môžeš opýtať na MŠ SR, osobný úrad, p. Belešová, alebo napísať im .Ak budeš písať, musíš však doložiť kópiu dokladu o vzdelaní, a napísať, že pracuješ ako vychovávateľ CVČ. Taktiež keď budeš volať, musíš presne vedieť čo je napísané na doklade. Držím Ti palce.
Jaro ban
06.10.09,06:25
Ďakujem za podporu. Na ministerstvo som napísal a čakám odpoveď. Na diplome je napísané " PEDAGOGIKA - SOCIÁLNA PEDAGOGIKA" a na vysvedčení " Všeobecná pedagogika
Sociálna pedagogika
Ako si napísala, kópie som doložil k žiadosti. No neviem. Na škole som okrem iných, mal skúšku z pedagogiky voľného času. Pre zaujimavosť vypíšem predmety súvisiace s pedagogikou a výchovou, ktoré som absolvoval a mal som z nich skúšku :
Dejiny pedagogiky, Základy filozofie a filozofia výchovy, Všeobecná pedagogika, Teória výchovy a vzdelávania I.
Pedagogická psychológia, Projektovanie vo vzdelávaní, Pedagogická diagnostika, Metodológia vied o výchove, Teória výchovy a vzdelávania II. Sociológia výchovy a vzdelávania, Základy špeciálnej pedagogiky, Sociálna pedagogika, Pedagogika voľného času, Všeobecná didaktika, Predškolská pedagogika, Rodina a rodinná výchova, Pedagogické poradenstvo, Manažment sociálno - výchovnej práce a iné súvisiace predmety. Neviem čo by som mal ešte vedieť a spĺňať pre prácu v CVČ. Jaro.
Jaro ban
07.10.09,06:27
Včera si ma zavolal riaditeľ k sebe a prosil ma, či by som krúžy ktoré vediem nemohol viesť ako externý zamestnanec, pretože nemá za mňa náhradu. Ak nie, tak príjme učiteľa telocviku, ktorý je kvalifikovaný a učil na gymnáziu, no prepustili ho pre alkohol a drogy. Ináč je v poriadku. Tak to je to správne riešenie. Ešte spomenul jednu alternatívu, že krúžky ktoré som viedol, zruší.
Tak aké riešenie. Zaujímal by ma názor pani Belešovej, alebo niekoho, kto pripravoval zákon.
Jaro ban
21.10.09,05:08
Podľa zákona 317/2009, TRETIA ČASŤ, §8, odst.1 " Pedagogický zamestnanec, ktorý získal vzdelanie absolvovaním študijného programu alebo vzdelávacieho programu v inom ako požadovanom študijnom odbore na výkon pedagogickej činnosti, doplní si kvalifikačný predpoklad pre príslušnú kategóriu a podkategóriu pedagogického zamestnanca získaním vzdelania v oblasti..."
TRINÁSTA ČASŤ
§61, odst.3 " Pedagogický zamestnanec, ktorý nesplnil kvalifikačný predpoklad poľa §8 odst.1 písm. a) podľa doterajších predpisov, doplní si ho do 31. decembra 2013.
Podľa uvedeného, moja kvalifikácie nemôže byť dôvodom na rozviazanie pracovného pomeru. Má niekto iný názor podporený zákonom ?
siska9274
31.10.09,19:00
Som absolvenkou Technickej univerzity stavebnej fakulty, mám štátnicu zo stavebných predmetov ale aj ekonomiky v stav. Mám pedag.minimum na vyučovanie na stredných školách. ( didaktika odborných predmetov).Vie mi niekto poradiť či mám spôsobilosť učiť na strednej škole ekonomické odborné predmety?
Sabadka
01.11.09,14:40
Som absolvenkou Technickej univerzity stavebnej fakulty, mám štátnicu zo stavebných predmetov ale aj ekonomiky v stav. Mám pedag.minimum na vyučovanie na stredných školách. ( didaktika odborných predmetov).Vie mi niekto poradiť či mám spôsobilosť učiť na strednej škole ekonomické odborné predmety?

Pozri vyhlášku 437/2009 ešte je teplá, tam nájdeš odpoveď. Pekný deň:);)