janadov
30.09.09,14:32
Ahoj,chcem poprosit o radu.Musim podat dodatocne priznanie k dani z prijmov FO.Zvysuje sa dan a ja neviem,ako mam vyplnit tlaciva.V tlacive k dani z prijmov vyplnam aj ine oddiely alebo len 11.,kde su rozdiely z dodat.dan.priznania?A vykazy k jednod.uctovnictvu urobim cele nove a prilozim?Dakujem za odpovede.
janadov
01.10.09,10:38
Prosim vas,to nikto nevie,ako sa to ma vyplnit?
Katarína Cigánová
01.10.09,12:38
Prosim vas,to nikto nevie,ako sa to ma vyplnit?
vyplnas cele nove DP a k tomu vyčísliš rozdiel oproti pôvodnému DP . Najlepšia pomôcka je vyplnit tlačivo na drsr.sk - vyplnanie tlačív na internete - nájdeš si príslušné tlačivo a podľa toho postupuješ
abel
01.10.09,12:51
Moja osobná skúsenosť s vypĺňaním dodatočného DP: Nevedela som, ako správne vyplniť XI. oddiel. Napísala som si to len podľa mojej logiky a spýtala som sa správcu dane, či je to tak správne. Odpoveď: nechajte to takto, ja to nahrám a nám to vyhviezdičkuje, ak tam bude chyba. Keď som sa potom informovala, tak mi odpovedala, že moje dodatočné bolo jediné správne vyplnené zo všetkých, ktoré tam prišli.
Samozrejme, že vyplníš celé DP vrátane oddielu XI. A výkazy vyplníš "opakované" tak, ako majú vyzerať po oprave.
promont maja
02.10.09,12:59
Je potrebné prečítať si text uvedený maličkými písmenkami nad a pod spomínanou časťou. Aspoň mne to dosť pomohlo - myslím na odvolávky - momentálne ho nemám pred sebou, ale dobre si pamätám, že ma to dosť hnevalo, že to tam nie je lepšie vymyslené.