Marieta1
30.09.09,15:15
Chcem Vás poprosiť o radu, či pri písaní bakalárskej práce, môžem používať literatúru z roku 2000, alebo to musí byť súčasna literatúra, to znamená najnovšia, alebo aká je tam tolerancia rokov.
phesant
30.09.09,13:24
Ahoj!
Neviem o tom, že by bolo nejaké časové ohraničenie pre literatúru ktorú môžeš použiť pri písaní BP.
Ja som písal bakalárku pred 3 rokmi a čerpal som aj zo staršej aj z novej. A nová bola naozaj nová, keďže ju písal doktorand len predchádzajúci rok.
katica.vargova
30.09.09,14:45
Záleží aj od témy, ktorú spracúvaš. Odporúča sa čerpať z novšej literatúry, ale tiež neviem o tom, žeby bolo stanovené max. aké staré môžu byť zdroje. Poraď sa s konzultantom.
misomiso
30.09.09,15:01
Podla mna mozes cerpat aj z Marca Aurelia. Dolezite je, aby si detailne uviedol zdroj a aby si vedel, co tym citatom chces povedat.

Ved ty s tymi zdrojmi nemusis len suhlasit, mozes im aj oponovat.
Marieta1
30.09.09,16:03
No vraj nemoze byt literatura starsia ako 5 rokov....neviem ci je to pravda...
misomiso
30.09.09,17:07
No vraj nemoze byt literatura starsia ako 5 rokov....neviem ci je to pravda...

Prosim ta to na akej skole studujes? Studujes na Slovensku?
misomiso
30.09.09,17:20
Inak pre vsetkych, ktori pisu taketo prace odprucam knihu, ktoru napisal Umberto Eco: "Jak napsat diplomovou praci". Je to uz tak astarsi aklasika, ale v podstate skoro vsetko stale plati.
yahman
04.10.09,11:21
Ak tvoj konzultant v škole nestanoví inak. môžeš použiť aj lit. z r.2000
fcelicka
08.10.09,10:12
vsetko zavisi od temy kt. pises ale nikde nie je uvedene ohranicenie veku literatury..a myslim ze rok 2000 nie je tak vela..
účtovník 007
08.10.09,11:26
Ako už napísali viacerí. Všetko záleží od zadania BP. Ak predsa píšeš napr. Vzťahy Ruska a USA v čase studenej vojny, tak musíš použiť staršiu literatúru, archív časopisov. Ale ak robíš napr. Analýzu súčasneho postavenie samosprávy v systéme verejnej správy, tak literatúra z roku 2000 Ti bude nanič.
U nás tiež platilo, že literatúra nemala byť staršia ako 5 rokov. Mne napríklad konzultant neschválil žiadnu knihu staršiu ako 5 rokov a ani v zozneme som nesmela mať žiaden časopis starší ako 3 roky.
Myslím si, že literatúru si vyhľadaj všetku možnú (majú to radi) a konzultant Ti povie, ktoré knihy áno a ktoré nie. Lebo nie zo všetkých, ktoré máš uvedené v obsahu aj cituješ. Niektoré Ti slúžia na lepšie poznanie problému, pochopenie súvislostí a tie obvykle môžu byť aj staršie.
marber
20.02.10,19:06
Nemá niekto skúsenosť s témou diplomovej práce "Vyučovanie SJ v nárečovom prostredí." Mám o ňu záujem,no počula som,že je k tomu málo literatúry.Neviem či je to pravda.