Brando
30.09.09,21:05
Som odberatelom znackoveho oblecenia z velkoskladu v Nemecku, ktore dalej predavam cez internet na Slovensku. Tento tovar je vyrobeny v USA. Moja otazocka je, ci nepotrebujem suhlas od vyrobcu, alebo od distributora v Nemecku k dalsiemu predaju prostrednictvom mojej webovej stranky. Nemecky velkopredajca tvrdi, ze jeho suhlas k predaju nepotrebujem, lebo je to vsetko osetrene v ramci legislativy EU. Dakujem za vase odpovede.
camozzi
01.10.09,20:54
Pozehnanie od vyrobcu uz mas. Takze staci na oblecenie slovenske oznacenie tovaru (farba, velkost, model, osetrovacie symboly), zivnost (veko/maloobchod, sprostredkovanie) a prihlasit sa na danovom, pokial to za teba neurobi na tvoju ziadost zivnostensky urad.
Brando
13.10.09,18:23
Dik za odpoved.

Suhlas sice mam, ale len ustny.
profesional
20.12.09,21:06
Kupou tovaru dochadza k uzatvoreniu zmluvy. Ak nie je pisomne upravene nieco ine, tak mas pravo vykonavat vsetky majetkove prava k tovaru a preto ho predat, znicit alebo nalozit s nim ako chces.

Existuju pripady, kedy si vyrobca alebo dovozca vyhradi napriklad lokalitu kde smies predavat, minimalnu cenu a pod. Ale toto moze urobit len formou pisomnej zmluvy. Preto ak iba dochadza k beznemu objednaniu, je dolezite aby si poznal Vseobecne obchodne podmienky, ktore musis mat v case zasielania objednavky spristupnene. Ak tam ziadne obmedzenie uvedene nie je, ziadne obmedzenie neexistuje. Ak VOP nema uverejnene, ma sa za to ze ide o VOP v rozsahu beznej kupnej zmluvy a ziadne obmedzenie nie je dane.