Muška
30.09.09,23:19
Riško , prosím Ťa, už sme sa o tom raz bavili:
Mohol by si "zablokovať nepovolaným", aby nemohli zadať novú tému do rubrík "Zákony online"?
Asi by bolo najlepšie, keby sa ani nezobrazovali "Zákony online" ako možnosť, lebo dokonca pri zadávaní novej témy je to ako "prvá" možnosť.

Opäť som hľadala staršie zákony a opäť tam bolo niekoľko nových tém a dokonca aj jedna moja :eek: /mea culpa/.

P.S.
Tu vysvetľujem slovíčko "nepovolaným", aby som niekoho neurazila :
klikni: http://www.porada.sk/1166927-post4.html

A keď už som vo "švungu".....

Namiesto "ocenenia", ktoré síce poteší, ale myslím si, že stratilo Tvoj pôvodný zámer a tak ako sme kedysi zvažovali či dať, alebo nedať bodík, tak si ich teraz poraďáci "švácajú" aj za slovo "áno", by som radšej privítala aj možnosť tlačítka "Nesúhlasím"
Viem , že tu bola o tom už debata a nedávno sa mi to zdalo nepodstatné, ale už sa mi viackrát stalo, že poraďák odpovedal nesprávne, potom sa ďalej rozvinula "nepodstatná" debata......a až niekde na druhej strane zrazu niekto upozornil, že to bola nesprávna odpoveď. Ak by tam bol vyjadrený aj "nesúhlas", tak by čitateľovi napadlo, že možno má čítať ďalej, alebo sa aspoň zamyslieť nad odpoveďou.

P.S.
Napriek problémom na porade, ju milujem, lebo mi dala niekoľko doživotných priateľov :):):)
Blankake
01.10.09,04:36
Súhlasím s tým, že "bodíky" sa tu niekedy rozdávajú takmer za nič systémom ty mne, ja tebe. A potom si nejaký nováčik môže myslieť, že keď niekto v odbornej téme poradí a má 150 bodov, že je to odborník a spoľahne sa na tú odpoveď. Ale nevie, že možno polovica z tých bodov je len za vyjadrenie svojho názoru v iných témach.
Xanti
01.10.09,20:08
Riško , prosím Ťa, už sme sa o tom raz bavili:
Mohol by si "zablokovať nepovolaným", aby nemohli zadať novú tému do rubrík "Zákony online"?
Asi by bolo najlepšie, keby sa ani nezobrazovali "Zákony online" ako možnosť, lebo dokonca pri zadávaní novej témy je to ako "prvá" možnosť.

Opäť som hľadala staršie zákony a opäť tam bolo niekoľko nových tém a dokonca aj jedna moja :eek: /mea culpa/.



A keď už som vo "švungu".....

Namiesto "ocenenia", ktoré síce poteší, ale myslím si, že stratilo Tvoj pôvodný zámer a tak ako sme kedysi zvažovali či dať, alebo nedať bodík, tak si ich teraz poraďáci "švácajú" aj za slovo "áno", by som radšej privítala aj možnosť tlačítka "Nesúhlasím"
Viem , že tu bola o tom už debata a nedávno sa mi to zdalo nepodstatné, ale už sa mi viackrát stalo, že poraďák odpovedal nesprávne, potom sa ďalej rozvinula "nepodstatná" debata......a až niekde na druhej strane zrazu niekto upozornil, že to bola nesprávna odpoveď. Ak by tam bol vyjadrený aj "nesúhlas", tak by čitateľovi napadlo, že možno má čítať ďalej, alebo sa aspoň zamyslieť nad odpoveďou.

P.S.
Napriek problémom na porade, ju milujem, lebo mi dala niekoľko doživotných priateľov :):):)
No naozaj som si osobne túto tému nevšimla, až na základe tvojho upozornenia v http://www.porada.sk/t120810-p9-rozhodnime-spolocne.html .

Je dobre zašitá :D . Aj ja mám pocit, že bodíky a ocenenia sa dávajú lážo plážo, ale nemôžem celkom posúdiť ako to bolo predtým, lebo som na porade len "krátku" dobu niečo vyše roka.

A môžem otázku? Kto sú to tí nepovolaný?
Muška
01.10.09,20:26
Xanti,
"Zákony online" má na starosti moderátor a ním poverený spolupracovník. A oni tam tie zákony "ošetrujú", čiže pridávajú nové, platné upravujú červenou, zelenou farbou /otvor si napr. zákon o Dani z príjmu a uvidíš./
Ich som myslela ako "povolaných" a nás všetkých ostatných ako "nepovolaných" :)

Lebo:
Keď chceš zadať novú tému, tak sa Ti ukáže okamžite ponuka, že kam to chceš a ako prvé sú práve tieto "Zákony online". Tu by mali byť IBA zákony nové, staré, staršie...proste nič iné.

A niekto má otázku k Dani z príjmu ....a šups rovno to zadá do časti "Zákony online".
Xanti
01.10.09,20:29
Muška,
ďakujem za vysvetlenie. Vieš až tak veľa tém nepridávam. Ak som ich pridala 6 za moju existenciu na porade, tak veľa.
Stále sa učím čo sa týchto technických vecí kolo porady týka.

V tom máš samozrejme pravdu. Sama som mala chaos ked som tých pár tém pridávala, kam ich šupnúť. A doslova ma zachvátila panika.
Muška
01.10.09,20:36
Xanti,
pridala som do prvého príspevku vysvetlenie k slovíčku "nepovolaným", lebo som si uvedomila, že by sa fakt niekto mohol uraziť :D

Napriek tomu, že som tu 5 rokov , tak sa mi toť nedávno podarilo pricapiť novú tému práve do "zákonov online" a pritom sa na to strašne hnevám, keď hľadám staršie zákony a nie sú "pekne za sebou" :D
Ale je to tiež tým, že nepridávam často nové témy a pred odklepnutím tejto, som si to 5 krát prekontrolovala :D:D
Xanti
01.10.09,20:41
Všimla som si to i v tej prvej téme potom.

Osobne som sa neurazila ani nič také , bolo to navyše v úvodzovkách. Len ma zaujímalo čo pod tým myslíš.
To vieš som zvedavá, a ked neviem radšej sa spýtam. ;) :D:D:D
Muška
02.10.09,10:06
...vytrvalo posúvam, aby neupadla do zabudnutia :)

Ešte mi stále záleží, aby porada fungovala predovšetkým na to, za akým účelom ju Richard pôvodne vytvoril :):):)

Teda, ...dúfam, že sa nemýlim :rolleyes:
ALDA
02.10.09,11:20
...vytrvalo posúvam, aby neupadla do zabudnutia :)

Ešte mi stále záleží, aby porada fungovala predovšetkým na to, za akým účelom ju Richard pôvodne vytvoril :):):)

Teda, ...dúfam, že sa nemýlim :rolleyes:

Muši, ale tých účelov je určite už asi viacej. Mám taký dojem po prečítaní pár tém. Môj pocit. Ale nehovorím, že to nie je správne, aby sa zasa nerozpútala zbytočná debata. A majiteľ a zriaďovateľ má na to právo akým smerom sa chce uberať a ako som niekde čítala, komu sa nepáči, nemusí Poradu navštevovať a rozpútavať vášne.
Som asik mimotemy, prepáčte.
Richard
02.10.09,12:10
aha mám to v merku, musím skontrolovať tie oprávnenia do zákonov...

čo sa týka oceňovania, chcem vymyslieť celkom nový systém, ktorý by lepšie vystihoval to že bod je za niečo a nie za nič...

niečo takéto:
zadávateľ témy by mohol určiť, ktoré príspevky mu pomohli, resp. predstavujú pre neho odpoveď či riešenie...

s tými nesúhlasmi, pouvažujem či nejak nezlúčiť súhlasy a palce ...

lenže keď sa to všetko aj tak "zneuctí" tak hmmm
Muška
02.10.09,12:37
Riško,
ďakujem Ti za odpoveď. Do zákonov DPH som Ti aj zatiaľ pricapila nový zákon DPH.

Môj názor je:

Tie palce sa asi najviac používajú v tých "oddychovkách" .

V odborných témach by sa mi to páčilo:
- bez palcov
- s tlačítkom súhlasím s menom /ako doteraz/
- s tlačítkom nesúhlasím s menom
- s možnosťou ocenenia , ktoré ale už pre mňa znamená "osobné poďakovanie"
____________________________________________

...to, že zadávateľ témy by určil ....nie je zlé, ale väčšinou sa téma rozvinie inými poraďákmi a zadávateľ tam už dávno "nefunguje".

...zneuctenie..... je väčšinou v oddychovkách, a to sa priznávam mám väčšinu tém vypnutých, takže ani netuším "kto kope za nás a kto proti" :D
Možno keby si v oddychovkách nedal možnosť súhlasov, nesúhlasov , palcov,.....ale to už fakt netuším.
:):):)
Blankake
02.10.09,12:53
S tými bodmi to podľa mňa aj tak nikdy nebude objektívne. Jednak, že nováčikovia si ich niekedy mýlia so súhlasom a jednak ich niektorí "skalní" dávajú aj za to, že "niekto niekoho pochváli, že je šikovný". :rolleyes:
Muška
15.10.09,12:37
aha mám to v merku, musím skontrolovať tie oprávnenia do zákonov...


Riškooooooooooo :)
ja viem , že máš teraz krajšie povinnosti, ale opäť sa "podarilo" pricapiť tému do zákonov ďalšej "ostrieľanej" poraďáčke :D