grušina
01.10.09,08:38
Dobrý deň,
rada by som sa len uistila v jednej veci, prečítala som si veľa tém ohľadom materskej a podľa toho som aj postupovala, od začiatku roka 2009 som nemocensky poistená zo zamestnania, ale tam mi platia odvody len z 200 eur,
keďže som otehotnela, prihlásila som sa na DNP asi v 7.týždni tehotenstva. Ale nerozumiem jednej veci, a to: " Do obdobia 270 dni nem.poistenia sa započíta okrem DNP aj obdobie predtým už ukončeného nem.poistenia. " Znamená to, že ak som sa prihlásila ako DNP musím k tomu dátumu ukončiť nem.poistenie plynúce zo zamestnania?
vopred ďakujem za rady a názory.
brčko
01.10.09,06:45
Dobrý deň,
rada by som sa len uistila v jednej veci, prečítala som si veľa tém ohľadom materskej a podľa toho som aj postupovala, od začiatku roka 2009 som nemocensky poistená zo zamestnania, ale tam mi platia odvody len z 200 eur,
keďže som otehotnela, prihlásila som sa na DNP asi v 7.týždni tehotenstva. Ale nerozumiem jednej veci, a to: " Do obdobia 270 dni nem.poistenia sa započíta okrem DNP aj obdobie predtým už ukončeného nem.poistenia. " Znamená to, že ak som sa prihlásila ako DNP musím k tomu dátumu ukončiť nem.poistenie plynúce zo zamestnania?
vopred ďakujem za rady a názory.

z trvajúceho DNP samotného nebudeš mať splnanenú podmienku aspon 270dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom, ak si sa prihlásila na DNP už ako tehotná v 7tt. Ak si teda nebola DNP aj predtým. Preto vlastne ak chceš získať nárok na materské z DNP, tak potrebuješ nejaké iné ukončené nem.poistnie, ktorého dni by sa ti ku dnom DNP prirátali. Ak nemáš iné, tak jedine zo zamestnania, ak bude ukončené. Potom ale predpokdám treba žiadať o materské len z DNP. Neviem, či by ti dni zo zamestnania rátali 2x. Jedenkrát nárok zo zamestnania v ochrannej lehote a druhýkrát by ich prirátali k DNP. Skôr pochybujem.