Evinka73
01.10.09,09:09
Chcely by som poradiť. Čo je výhodnejšie pre konateľa, ktorý je aj zamestnancom s.r.o. , aby si dal koncom roka odmenu, alebo si vyplatil podiel na zisku z minulých rokov? Zatial si všetky zisku od vzniku nevyplácal. Pri odmene si s.r.o., ktorej je jediným spoločníkom síce zvýši náklady, ale z odmeny je potrebné ešte odviesť daň a odvody. A pri vyplatení zisku je to bez odvodou a dane. Takže podľa mňa je to pre neho výhodnejšie. Ale tým pádom zase firma má menšie náklady ( ak si nedá odmenu) a tým zaplatí aj väčšiu daň.Fakt neviem ,čo je lepšie pre konateľa a súčastne aj pre s.r.o., v ktorej je on jediným spoločníkom. Asi som to zamotala, ale skúsi sa mi niekto vyjadriť? Viem, že podiel na ziosku sa nezdaňuje od roku 2004, takže sa to týka zisku z r.2003?, alebo zisku z r.2004?

PS. Vďaka že si..... ( PORADA)
Lianka
02.10.09,15:41
Zanalyzovala si si to spravne :). Daj si to pripadne na papier, v akych cislach je to u tvojej konkretnej firmy. Uz ta povinnost odvodov z odmeny konatela o niecom napoveda...
Ak by si mala Draka, na tuto temu ma zaujimave clanky pan Mihal. Pozri aj tu: http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/04/11/danove-a-odvodove-tipy-jozefa-mihala-19/


PS. Vďaka že si..... ( PORADA)

Suhlasim :).