Hana
22.08.05,09:51
Dobrý deň,


chcem sa spýtať že či za automobil ktorí sme poskytli do zahranicia máme platit cestnu dan na Slovensku. Ja som ju zaplatila, pretoze podla zákona o miestnych daniach a miestnych poplatkoch je predmetom dane. Postupovala som správne? A este máme aj opacnú situaciu. Z Českej republiky máme dlhodobo pozicané auto, ktoré je vo vlastníctve ceskej firmy. Mam povinnost platit zanho cestnu dan, tu na Slovensku?

dakujem
zuzi
22.08.05,11:01
My sme takisto prenajali auto do Česka a platili sme zaňho cestnú daň tu na Slovensku, pretože ho máme v majetku firmy. A chcela by som upozorniť, ak fakturujete do EÚ nájom auta, musíte ho fakturovať z DPH!
Hana
31.08.05,05:57
dakujem za odpoved, my sme tiez zaplatili za auto dan tu na Slovensku, kedze ho mame v majetku a nefakturujeme nic. Mna zaujima, ze ci mam za auto ktoré mame prenajaté z CR ( je tam aj zanho zaplatená cestna dan ) zaplatit aj dan na Slovensku. Prenájom je poskytnuty bezplatne. V zákone o miestnych daniach ..... som v casti o dani z motorovych vozidiel nasla, ze dan sa neplati za autá v medzinárodnej cestnej premávke a za auto v medzinárodnej cestnej premávke sa povazuje auto, ktoré o.i. ( co splname ) je na Slovensko docasne dovezene. Len ja neviem na základe coho mam urcit ci vozidlo je docasne dovezene ( teda neplatim dan) alebo je tu dlhsie. Neviete mi s tym poradiť?
Hana
02.09.05,09:21
to mi nik nevie poradit?
liba2
02.09.05,09:31
dakujem za odpoved, my sme tiez zaplatili za auto dan tu na Slovensku, kedze ho mame v majetku a nefakturujeme nic. Mna zaujima, ze ci mam za auto ktoré mame prenajaté z CR ( je tam aj zanho zaplatená cestna dan ) zaplatit aj dan na Slovensku. Prenájom je poskytnuty bezplatne. V zákone o miestnych daniach ..... som v casti o dani z motorovych vozidiel nasla, ze dan sa neplati za autá v medzinárodnej cestnej premávke a za auto v medzinárodnej cestnej premávke sa povazuje auto, ktoré o.i. ( co splname ) je na Slovensko docasne dovezene. Len ja neviem na základe coho mam urcit ci vozidlo je docasne dovezene ( teda neplatim dan) alebo je tu dlhsie. Neviete mi s tym poradiť?Aj keď ide o bezplatný prenájom, určite máte zmluvu o prenájme; v zmluve je uvedené obdobie na aké sa auto prenajíma; ide o dlhší časový úsek? Skús sa oprieť o túto časť zmluvy.
Hana
02.09.05,12:20
bohuzial zmluva nie je