machlastka
01.10.09,10:50
Ahoj poradaci ,potrebujem pomoc pretoze nikto nevie poradit ,teda kazdy ma taha za nos.Moj trvaly pobyt je v SR ,ale pracujem v Anglicku kde odvazdam vsetky potrebne poistene udalosti [dan z prijmu,zdravotne poistenie ...a tak].Ale som momentalne na Slovensku z dovodu dovolenky kde ma zastihli zdravotne problemi [zenske]Tak som navstivila svojho doktora[zenskeho]s tym ze ma osetri na europsku karticku poistenca ktoru som si vybavila v UK.No kazde a jedno vysetrenie si musim platit v plnej sume a ked som sa chcela poistit ako dobrovolny platca zdravotnej poistovni tak mi vo vsetkych poistvnach povedali ze je to protizakonne..[jednoducho ma nepoistia]Kazde jedno vysetrenie u svojho zenskeho platim v sume cca 100 eur a caka ma este operacia a neviem ako to mam dalej riesit aby som nemusela vsetko platit natvrdo...Mate nejaku radu ako na to?????A nie je to iba zensky ktory neakceptuje anglicku karticku poistenca,,,,mam vela znamych ktory sa stazuju na to ze na slovensku vobec neakceptuju tieto karticky a vsetko si musia hradit ,,,tak potom ako dalej ked sa neda ani dobrovolne poistit a ani vam neakceptuju poistenie z inej krajiny EU???
machlastka
01.10.09,08:58
No chcela by som vidiet toho samovraha ktory vas zamestna na pracovny pomer ak ja pre neho nic neurobim,,,a vlastne po dovolenke sa vraciam spat do UK..Ale dakujem za nazor ,myslienka dobra a budem nad tym premyslat a spekulovat.
machlastka
01.10.09,09:02
Prečo samovraha? Ved po dovolenke a odchode na UK , Ťa môže prepustiť zamestnávateľ. Ide len o čas hospitalizácie a ošetrení a možno dokonca aj PN.
Je to názor ale toto som si vypočula práve na ženskom oddelení, pri hospitalizácii.
Zdá sa, že pár ludí si takto dokáže spomôcť.

Ano ja dakujem za tvoj nazor ,istotne mi pomohol ,,len neviem ako to je ked ta niekto zamestna na 2 tyzdne a ci sa to vlastne da,[myslim odvody pre zamestnavatela a tak],,no budem sa tym zaoberat ,dakujem moc...
machlastka
01.10.09,09:06
[QUOTE=Xanti;1166222]Dohodnúť sa dá si myslím stále, aj ked to čo som tu písala mi hovorila kočka, kt. je zamestnaná u člena rodiny.[/QUOT ]]

myslienka dobra uz len najst niekoho kto pomoze ,dik moc
Nachtigal
01.10.09,09:11
asi platiť a všetko si nechať zdokladovať a potom predložiť v anglicku v poisťovni na preplatenie. Zdá sa mi, že to tak mala priateľkina dcérka keď bola na Slovensku u zubára. Vraj jej všetko preplatili. Mala by si mať viac informácii o poistení v anglicku. Skús sa nakontaktovať so svojou poisťovňu v anglicku len tak sa dozvieš viac. Skús poslať email a snáď dostaneš fundovanú odpoveď.
machlastka
01.10.09,09:25
asi platiť a všetko si nechať zdokladovať a potom predložiť v anglicku v poisťovni na preplatenie. Zdá sa mi, že to tak mala priateľkina dcérka keď bola na Slovensku u zubára. Vraj jej všetko preplatili. Mala by si mať viac informácii o poistení v anglicku. Skús sa nakontaktovať so svojou poisťovňu v anglicku len tak sa dozvieš viac. Skús poslať email a snáď dostaneš fundovanú odpoveď.

Informacie o ANG.mam a viem ze je taka moznost ,ale nie je jednoduche komunikovat v administrative a preto som hladala jednoduchsiu cestu v rodnej reci ..A kedze mi doktori tvrdili ze sa to da tak som hladala pomoc a nazory ako na to ..
FugAn
01.10.09,09:57
Ak sa niekto zamestná v krajine EU a tam odvádza poistenie, nech sa ošetruje v zahraničí, kde mám platené ZP. Na Slovensku by neplatil nič iba v tomprípade, že mu ZP v zahraničí vydá formulár E 106, ktorý je doručený do ZP na Slovensku. Nakoľko Veľká Británia tieto formuláre nevydáva, pacient si uhrádza ošetrenie v plnej výške a potom môže požiadať vo Veľkej Británii o preplatenie uhradenej starostlivosti. Európsky preukaz (EHIC) slúži na neodkladnú zdrav. starostlivosť nie na bežné ambulantné ošetrenia. Ak chce niekto byť operovaný na Slovensku musí požiadať Veľkú Britániu o schválenie tejto liečby v zahraničí.
FugAn
01.10.09,10:21
V prípade, že má v oboch krajinách pracovný pomer poistenec si určuje stredisko záujmov,t.j. kde bude zdravotne poistený a v tom prípade obaja zamestnávatelia hradia poistné do jednej ZP. Ak si určí Slovensko tak zamestnávateľ vo Veľkej Británii sa musí prihlásiť na Slovesnku do ZP ako platiteľ poistného a opačne.
Nachtigal
01.10.09,10:22
Informacie o ANG.mam a viem ze je taka moznost ,ale nie je jednoduche komunikovat v administrative a preto som hladala jednoduchsiu cestu v rodnej reci ..A kedze mi doktori tvrdili ze sa to da tak som hladala pomoc a nazory ako na to ..
nuž ako vidíš jednoduchšiu cestu v rodnej reči nenájdeš! A keď už všetko platíš, doklady odkladaj. Skúsim zistiť ako postupovala tá kamarátkina dcérka!