Alyssa
01.10.09,10:51
Tak som o niečo múdrejšia, ale bojím sa, že sme na krk zobrali veĺké bremeno...po geodetickom vztíčení pozemku vyšla najavo skutočnosť...sused....za prvé už dlhé roky na čierno užíva pozemky, ktoré mu nepatria a dokoca si dovolil pristaviť k svojej hale prístavbu, ktorá je, ale celá na cudzom pozemku(pozemok spravuje S pozemkový fond, nemá ho v prenájme...informovali sme sa)a dokonca 30cm stavby je na našom pozemku, stavbu má načierno, čo je samozrejmé, keďže stojí na cudzích pozemkoch....ďaľšia vec je, že na našom pozemku parkuje vlečky, traktori a tak a nechce sa vysťakovať)...nedá sa s ním komunikovať, z pozemku nie a nie sa vysťahovať, ako sa takéto veci riešia? A ešte mám otázku ak má niekto nelegálnu skládku (hnoj), nespĺňa ani predpisy,dokonca je na cudzom pozemku...čo mu z toho hrozí? ďakujem za rady....
vratnik
01.10.09,10:04
Idem riesit podobnu zalezitost - drevene budy na skladovanie haraburd na mojom pozemku. Dotycnu osobu idem pisomne (doporucene) vyzvat na vypratanie do urciteho terminu, prilozim kopiu geom. planu so zakreslnymi budami a ked to dotycna osoba k uvedenemu terminu neodprace - neprihlasi sa k vlastnictvu tak budy odstranim. Niektory ludia su vyslovene drzy a bezocivy, na cudzich pozemkoch 20 - rokov skladuju stav. material, odpad zo stavby a ked ich upozornite, tak len povedia, ze ich to nie je, odpracte si to ked vam to zavadzia.
ciners
01.10.09,10:09
Vyhladat pravnika a ten mu posle upozornenie a dalej prikaz az pokial ho to bude bavit.
Martasch
01.10.09,10:55
V prvom rade by som navrhovala ísť na stavebný úrad a nahlásiť nelegálnu stavbu, resp. časť stavby. Stojí na tvojom pozemku a ty povolenie na stavbu nemáš.
Na svoj pozemok daj tabuľu - súkromný pozemok, zákaz parkovania. Daj mu nejaký čas, a ak tam bude parkovať ďalej, nahlás na polícii.
So skládkou hnoja sa obráť na úrad životného prostredia.

Nezávidím ti túto situáciu, prajem pevné nervy pri vybavovaní.