evina313
01.10.09,11:40
Dobry den, v prvom rade sa chcem ospravedlnit ak som otazku zadala do nespravnej " kolonky", ale snad mi budete vediet poradit. Zijem s partnerom s ktorym nie sme zosobasení. ja mam 2 deti, jedno z predchadzajuceho vztahu. kedze som momentalne na materskej dovolenke, danovy bonus na mladsieho pobera partner / jeho otec/. na starsieho bonus nepobera nikto. Chcem sa opýtat, ci nemoze poberat bonus aj an starsieho, hoci nie je jeho biologicky otec, ani nie sme manzelia. Zijeme v spolocnej domacnosti a mame spolocny trvaly pobyt.
za odpovede vopred dakujem.
Tweety
01.10.09,09:44
Dobry den, v prvom rade sa chcem ospravedlnit ak som otazku zadala do nespravnej " kolonky", ale snad mi budete vediet poradit. Zijem s partnerom s ktorym nie sme zosobasení. ja mam 2 deti, jedno z predchadzajuceho vztahu. kedze som momentalne na materskej dovolenke, danovy bonus na mladsieho pobera partner / jeho otec/. na starsieho bonus nepobera nikto. Chcem sa opýtat, ci nemoze poberat bonus aj an starsieho, hoci nie je jeho biologicky otec, ani nie sme manzelia. Zijeme v spolocnej domacnosti a mame spolocny trvaly pobyt.
za odpovede vopred dakujem.
Nie, nemôže.
veronikasad
01.10.09,09:48
Dobry den, v prvom rade sa chcem ospravedlnit ak som otazku zadala do nespravnej " kolonky", ale snad mi budete vediet poradit. Zijem s partnerom s ktorym nie sme zosobasení. ja mam 2 deti, jedno z predchadzajuceho vztahu. kedze som momentalne na materskej dovolenke, danovy bonus na mladsieho pobera partner / jeho otec/. na starsieho bonus nepobera nikto. Chcem sa opýtat, ci nemoze poberat bonus aj an starsieho, hoci nie je jeho biologicky otec, ani nie sme manzelia. Zijeme v spolocnej domacnosti a mame spolocny trvaly pobyt.
za odpovede vopred dakujem.

Partner si nemôže uplatniť DB na tvoje dieťa z predch.vzťahu

Pozri § 33 ZoDzP :

2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
hanelie
01.10.09,09:53
nárok na daňový bonus:
Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa zákona č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa.
takže iba ak by ste boli manželia