JA A JA
01.10.09,13:28
Premyslame s priatelkou otvorit kvetinarstvo v centre mesta KE.
Zatial s tym nemame skusenosti, ale chut by bola.
Priatelka si spravi kurz aranzovania a viazania a pod., bude to zhruba v trvani 40 hodin.
Chcem sa spytat ci je to odvaha otvorit si kvetinarstvo iba po absolvovani kurzu a ziadnej inej praxe.
A v konecnom dosledku ci kvetinarstvo zhruba o rozlohe 30m2 dokaze uzivit dvoch ludi.cca mesacny zisk 40000
Neviem, mozno som to prestrelil ale preto tu pisem a budem vdacny za kazdu radu.
abel
01.10.09,11:40
Záleží to len a len od vašich poskytovaných služieb. Ak pôjdete do toho s tým, že " všetko dôležité už bolo objavené" , tak nikdy nezačnete. Ak máte estetické cítenie a snahu vyjsť zákazníkovi v ústrety, prax získate. Základné veci sa človek naučí na kurze, ostatné si vyžiada život sám.

Mesačný zisk 40000 pre dvoch ľudí závisí od vašich potrieb. Niekto by kvôli tomu ani nevstal z postele, ale sú rodiny s deťmi, ktoré majú príjem napr. minimálnu mzdu alebo podporu a dokážu s tým prežiť.

A v konečnom dôsledku, ukončiť podnikanie sa dá kedykoľvek, ak by ste mali ísť do mínusu, tak to predsa nebudete robiť.
veronikasad
01.10.09,12:03
Premyslame s priatelkou otvorit kvetinarstvo v centre mesta KE.
Zatial s tym nemame skusenosti, ale chut by bola.
Priatelka si spravi kurz aranzovania a viazania a pod., bude to zhruba v trvani 40 hodin.
Chcem sa spytat ci je to odvaha otvorit si kvetinarstvo iba po absolvovani kurzu a ziadnej inej praxe.
A v konecnom dosledku ci kvetinarstvo zhruba o rozlohe 30m2 dokaze uzivit dvoch ludi.cca mesacny zisk 40000
Neviem, mozno som to prestrelil ale preto tu pisem a budem vdacny za kazdu radu.
okrem chuti aj počiatočné investície na nákup zariadenia a zásob tovaru ?
JA A JA
01.10.09,12:21
s tym ziskom 40 000 by sme boli na zaciatku urcite spokojny, len neviem ci je to mozne dosiahnut alebo nie
a co sa tyka druhej reakcie na pociatocny kapital, tak predstava je taka ze suma do 200 000 by mohla byt na zaciatok dost
veronikasad
01.10.09,12:25
s tym ziskom 40 000 by sme boli na zaciatku urcite spokojny, len neviem ci je to mozne dosiahnut alebo nie
a co sa tyka druhej reakcie na pociatocny kapital, tak predstava je taka ze suma do 200 000 by mohla byt na zaciatok dost
ak za tých 200 000 (sk) plánuješ nákup zariadenia predajne a okrem kvetov napr. aj nejakú keramiku - moc sa rozhadzovať nebudete môcť. A nájom tiež zvyčajne žiadajú zaplatiť na niekolko mesiacov dopredu
VILIKA
27.01.11,10:32
CHCELA SOM SA OPITAT CHCEM OTVORIT KVETINARSTVO MALEJ DEDINKE V CENTRE NO NEVIEM CI MI BUDE STACIT 3000E NA NAKUP TOVARU PORADTE
Danielle369
27.01.11,12:34
bude ti stačiť, lebo rezané kvety nemôžeš kúpiť do zásoby ako cukor, ale budeš postupne dokupovať podla objednávok a dopytu..zo začiatku kúpiš aj tak po 1 zväzku zo základných kvetov a nejakú zelen a po dvoch týždnňoch už budeš ostrielanejšia...len treba krásne viazať a aranžovať