misomiso
01.10.09,13:55
Tak to uz je pocit uplnej bezmocnosti - kde to zijeme.

Reklama na opis.sk. Stat sa chysta informatizovat verejnu spravu. To je fajn, lenze to by mala byt samozrejmost, a mali by cusat ako vos pod chrastou o tom, preco to ide tak pomaly. Oni namiesto toho zaplatia masivnu kampan na nejaky projekt, ktory sa teraz iba chysta a ma fungovat v r. 2013! Teda nie na nieco, co sa prave spusta (vazeni obcania, vsimnite si - novinka - vyskusajte) ale nieco, co je iba vo hviezdach a moze dopadnut nakoniec aj tak isto ako metro v Bratislave ci lanovka na hradny vrch.

To je ako keby stat robil reklamu na to, ze ide stavat dalsi usek cesty, alebo ze policajtom nakupili nove vysielacky. To by snad mala byt samozrejmost. Co chcu tou reklamou dosiahnut - okrem toho, ze dohodia par desiatok mil. nejakej spriatelenej reklamke a toho, ze nastvu pred volbami ludi tym, ze na co vyhadzuju ich peniaze ??
Dantess
01.10.09,12:26
Tak to uz je pocit uplnej bezmocnosti - kde to zijeme.

Reklama na opis.sk. Stat sa chysta informatizovat verejnu spravu. To je fajn, lenze to by mala byt samozrejmost, a mali by cusat ako vos pod chrastou o tom, preco to ide tak pomaly. Oni namiesto toho zaplatia masivnu kampan na nejaky projekt, ktory sa teraz iba chysta a ma fungovat v r. 20013! Teda nie na nieco, co sa prave spusta (vazeni obcania, vsimnite si - novinka - vyskusajte) ale nieco, co je iba vo hviezdach a moze dopadnut nakoniec aj tak isto ako metro v Bratislave ci lanovka na hradny vrch.

To je ako keby stat robil reklamu na to, ze ide stavat dalsi usek cesty, alebo ze policajtom nakupili nove vysielacky. To by snad mala byt samozrejmost. Co chcu tou reklamou dosiahnut - okrem toho, ze dohodia par desiatok mil. nejakej spriatelenej reklamke a toho, ze nastvu pred volbami ludi tym, ze na co vyhadzuju ich peniaze ??
no prave že je pred volbami a tak chcu asi poukazat na to že robia niečo pre tento štát.
abel
01.10.09,12:39
Tak to uz je pocit uplnej bezmocnosti - kde to zijeme.

Reklama na opis.sk. Stat sa chysta informatizovat verejnu spravu. To je fajn, lenze to by mala byt samozrejmost, a mali by cusat ako vos pod chrastou o tom, preco to ide tak pomaly. Oni namiesto toho zaplatia masivnu kampan na nejaky projekt, ktory sa teraz iba chysta a ma fungovat v r. 20013! Teda nie na nieco, co sa prave spusta (vazeni obcania, vsimnite si - novinka - vyskusajte) ale nieco, co je iba vo hviezdach a moze dopadnut nakoniec aj tak isto ako metro v Bratislave ci lanovka na hradny vrch.

To je ako keby stat robil reklamu na to, ze ide stavat dalsi usek cesty, alebo ze policajtom nakupili nove vysielacky. To by snad mala byt samozrejmost. Co chcu tou reklamou dosiahnut - okrem toho, ze dohodia par desiatok mil. nejakej spriatelenej reklamke a toho, ze nastvu pred volbami ludi tym, ze na co vyhadzuju ich peniaze ??
misomiso, nezabi ma, ale nedá mi, aby som nereagovala. Ak to má fungovať v roku 20013, je to jasný dôkaz sľubotechny našej vlády. 90 % občanov si ten termín nevšimne a tento úžasný krok pre človeka, nie však pre SR, bude dôvod, prečo ho opätovne voliť.
misomiso
01.10.09,12:45
Ze by kalkulovali s tym, ze 90% ludi ja hlupych ako tago? No ine z toho nevychadza. Je to ale drzost. To je ako keby nejaka nemocnica dala teraz celostranove inzeraty o tom, ze v.r. 2013 sa chystaju kupit novy tomograf.
Lianka
01.10.09,13:00
mimotemy Pre mna je usmevna ta reklama na zdravu vodu z vodovodu :D. Ked som ju pocula prvy raz - v jednom zabavnom radiu, tak som to povazovala za vtip, za recesiu... ale ono to bola "seriozna" reklama :eek:.
Marianna01
01.10.09,13:10
mimotemy Pre mna je usmevna ta reklama na zdravu vodu z vodovodu :D. Ked som ju pocula prvy raz - v jednom zabavnom radiu, tak som to povazovala za vtip, za recesiu... ale ono to bola "seriozna" reklama :eek:.

ja práve túto reklamu považujem za skvelú. Priznajme si, koľkí z nás kupujú čistú vodu (nie minerálku!) balenú v umelých fľašiach, znečisťujeme tým životné prostredie, platíme za to, čo máme za pár halierov neskutočné peniaze... Keby našu vodu mali tí, ktorí sú donútení kupovať vodu balenú, lebo inú nemajú, boli by šťastní...

a mimochodom, odkedy môj 6ročný syn videl tú reklamu, pije vodu z vodovodu naozaj rád. Predtým to bolo len z donútenia. Takže pre mňa má táto reklama zmysel.
babi2
01.10.09,13:14
Tak to uz je pocit uplnej bezmocnosti - kde to zijeme.

Reklama na opis.sk. Stat sa chysta informatizovat verejnu spravu. To je fajn, lenze to by mala byt samozrejmost, a mali by cusat ako vos pod chrastou o tom, preco to ide tak pomaly. Oni namiesto toho zaplatia masivnu kampan na nejaky projekt, ktory sa teraz iba chysta a ma fungovat v r. 20013! Teda nie na nieco, co sa prave spusta (vazeni obcania, vsimnite si - novinka - vyskusajte) ale nieco, co je iba vo hviezdach a moze dopadnut nakoniec aj tak isto ako metro v Bratislave ci lanovka na hradny vrch.

To je ako keby stat robil reklamu na to, ze ide stavat dalsi usek cesty, alebo ze policajtom nakupili nove vysielacky. To by snad mala byt samozrejmost. Co chcu tou reklamou dosiahnut - okrem toho, ze dohodia par desiatok mil. nejakej spriatelenej reklamke a toho, ze nastvu pred volbami ludi tym, ze na co vyhadzuju ich peniaze ??
mimotemyTeda ale robiť reklamu na projekt, ktorý má fungovať o 18 tis.rokov, to je naozaj riadna opovážlivosť :)
misomiso
01.10.09,14:20
mimotemyTeda ale robiť reklamu na projekt, ktorý má fungovať o 18 tis.rokov, to je naozaj riadna opovážlivosť :)

Aha - mas pravdu, uz som to opravil. :)
misomiso
01.10.09,14:27
ja práve túto reklamu považujem za skvelú. Priznajme si, koľkí z nás kupujú čistú vodu (nie minerálku!) balenú v umelých fľašiach, znečisťujeme tým životné prostredie, platíme za to, čo máme za pár halierov neskutočné peniaze... Keby našu vodu mali tí, ktorí sú donútení kupovať vodu balenú, lebo inú nemajú, boli by šťastní...

a mimochodom, odkedy môj 6ročný syn videl tú reklamu, pije vodu z vodovodu naozaj rád. Predtým to bolo len z donútenia. Takže pre mňa má táto reklama zmysel.

Ano, z hladiska zivotneho prostredia to ma zmysel. Lenze zaujimave je na tom to, ze to neplati Min. ziv. prostredia, ale Min. zdravotnictva.

A hlavne je to velmi cudne v case krizy. Na jednej strane stat mina peniaze za srotovne, aby automobilkam nahnal pracu, a na druhej strane opat mina peniaze na to, aby pracu (a zisk) zobral vyrobcom a distributorom balenej vody a maloobchodnikom. Plus do statnej kasy ubytok DPH.

Podla mna je to rovnaka zvhrlost, ako keby stat minal peniaze za propagaciu jazdenia bicyklom (namiesto auta) a dotoval nakup balenych vod. Z enviromentalneho hladiska by to bolo rovnake, dokonca mozno este lepsie riesenie, no jedno i druhe je dobra somarina. Cim viac sa zasahuje, tym horsie. Ale asi sa tym zabijaju dve muchy, stat ako je dnes riadeny si zaklada na tom, ze vsetko usmernuje riadi, naprava a kontroluje (v prospech ludi samozrejme) a potom - hlavne ze tecu statne peniaze do (niektorych) sukromnych reklamiek. Celkom by ma zaujimalo, ktora reklamka to teraz robi.
Marianna01
02.10.09,09:33
nie, ja nad tým takto neuvažujem. Štát "vyrobil" šrotovné na základe spoločenskej objednávky - nebudem to tu rozoberať.

O vode však chcem toľko - máme obrovské bohatstvo vo vode, podunajská nížina je velikánskou zásobárňou podzemnej vody, ktorej kvalitu nám svet závidí. My sa však k tejto vode a prístupe k nej staviame absolútne macošsky, berieme ju ako úplnú samozrejmosť a nevážime si ju. Viete si predstaviť napr. Kuvajt, že by sa takto staval k rope? Štúdie neviem akých spoločností ukázali, že ak má byť tretia svetová voja, a má sa týkať nerastných surovín (však o čom už sú vojny, že?), tak to bude práve o pitnej vode a o prístupe k nej. Z tohto hľadiska mi nepripadá nezmyselné "vyhodiť" peniaze na reklamu, aby sa ľudia naučili vážiť si to, čo máme. Lebo nikde nie je zaručené, že pri hulvátskom správaní sa aj budeme mať.
účtovník 007
02.10.09,09:58
O informatizácii verejnej správy sa stále iba "kecá" a na rovnakej úrovni je aj uvedená kampaň.
Na byrokraciu je viacero názorov, jedni tvrdia, že byrokrat je oddaný svojej práci, je to odborník, nepreferuje svoje záujmy a podobne.
Druhí tvrdia, že byrokrat je ten, čo je skostnatelý, vymýšľa si robotu, umelo zveličuje svoju dôležitosť.(Parkinson)
Najhoršie je, že tá druhá skupina je vo väčšine a nemá záujem na žiadnej informatizácii. Viete si predstaviť, že všetko pošlete elektronicky, na stránke VS nájdete relevantné pokyny, tlačivá....že viete? No ale väčšina úradníkov nie. Lebo by stratili na svojej dôležitosti, nemohli by sa hrbiť pod nekonečnou kopou nezmyselných papierov a nemohli by nás občanov, ktorí vlastne máme byť zákazníkmi, buzerovať na každom kroku. VS a teraz nemyslím časť VS - samosprávu ale štátnu správu, ktorá by horko zaplakala. Preto celá informatizácia je jeden blud, ktorý aj keď bude čiastočne fungovať, nikdy nie tak, ako je tomu napríklad v Austrálii či Novom Zélande.
Marianna01
02.10.09,11:19
O informatizácii verejnej správy sa stále iba "kecá" a na rovnakej úrovni je aj uvedená kampaň.
Na byrokraciu je viacero názorov, jedni tvrdia, že byrokrat je oddaný svojej práci, je to odborník, nepreferuje svoje záujmy a podobne.
Druhí tvrdia, že byrokrat je ten, čo je skostnatelý, vymýšľa si robotu, umelo zveličuje svoju dôležitosť.(Parkinson)
Najhoršie je, že tá druhá skupina je vo väčšine a nemá záujem na žiadnej informatizácii. Viete si predstaviť, že všetko pošlete elektronicky, na stránke VS nájdete relevantné pokyny, tlačivá....že viete? No ale väčšina úradníkov nie. Lebo by stratili na svojej dôležitosti, nemohli by sa hrbiť pod nekonečnou kopou nezmyselných papierov a nemohli by nás občanov, ktorí vlastne máme byť zákazníkmi, buzerovať na každom kroku. VS a teraz nemyslím časť VS - samosprávu ale štátnu správu, ktorá by horko zaplakala. Preto celá informatizácia je jeden blud, ktorý aj keď bude čiastočne fungovať, nikdy nie tak, ako je tomu napríklad v Austrálii či Novom Zélande.

a najkrajšie na tom je, že stále plačú, koľko majú roboty, nič nestíhajú a ničomu nerozumejú, lebo ich na školenie nikto nikdy nepošle...:cool: