mirisko
22.08.05,10:38
http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifAhojko,prosím Vás čo s tou žltou páskou čo vytiahnem z pokladne, zatiaľ ich odkladám ale ako dlho a načo to vlastne slúži? Ak príde kontrola môžu mi urobiť inventúru alebo im iba stiahnem stav na predajni zo skladu z PC. Vlastne v PC mám urobenú tabuľku kde si značím prevzatý tovar a predaj. Behom mesiaca to robím priebežne, ako nosím do predajne tovar a na konci mesiaca to zrátam a vložím do tabuľky ako úhr, za daný mesiac príjem , výdaj a zostatok na predajni. Stačí to? Veľmi pekne dakujem za radu.
zelik
22.08.05,10:43
tú žltú pásku musíš uchovávať pre danovú kontrolu podobne ako všetky účtovné doklady- majú právo ju skontrolovať a porovnať s účtovnými dokladmi, s mesač. uzáviekarmi atď. len si ju pekne odlož do igelitového sačku a archivuj min. 5 rokov od skončenia danového obdobia.
mirisko
22.08.05,11:09
Ďakujem Zelik, už som rozmýšľala že čo s nimi.A s tou inventúrou nevieš ako? Môže mi kontrola urobiť na predajni fyz. inventúru?
zelik
22.08.05,11:15
Teoreticky by mohla, ale prakticky?!ťažko. Počas účtovného obdobia musíš viesť skladovú evidenciu priebežne...presne stanovené nie je ako - bud na skladových kartách alebo inak. Min. jedenkrát ročne /najlepšie ku dnu učt. uzávierky/ musíš mať vytlačeny stav zárob v kusoch aj v skladových cenách a tento účtovný stav mať odsúhlasený so skutočným stavom- teda spočítať stav, odkontrolovať s účtovným a tento súhlas podpísať!