ZDENIELA
01.10.09,15:34
Mám multifunkčnú atramentovú tlačiareň HP Photosmart C3180 na ktorej my vždy po zapnutí tlačiarne tlačí ukážkovú stránku a pekne mi to lezie na nervy aj do peňaženky samozrejme. Neviem to nikde v nastaveniach nájsť a zabrániť tomu. Vie niekto poradiť?
domenico.office
01.10.09,13:55
Toto zvykne robiť na HP-čkach, keď nie je správne dokončená inštalácia vrátane vytlačenia tej skúšobnej stránky, stretol som sa už s takýmto niečím viac krát. Doporučil by som preinštalovať ešte raz tlačiareň, ale spôsobom, že najprv odinštalovať tlačiareň, reštart PC a potom urobiť novú inštaláciu, určite sa drž návodu na inštaláciu, sleduj celý proces inštalácie, hlavne, aby si mala hlášku, že tlačiareň je nainštalovaná a na koniec nechaj dokončiť vytlačenie skúšobnej stránky.
ZDENIELA
04.03.10,17:02
Mám multifunkčnú atramentovú tlačiareň HP Photosmart C3180 na ktorej my vždy po zapnutí tlačiarne tlačí ukážkovú stránku a pekne mi to lezie na nervy aj do peňaženky samozrejme. Neviem to nikde v nastaveniach nájsť a zabrániť tomu. Vie niekto poradiť?
Tu som sa zle vyjadrila, nie je to ukážková stránka, ktorú tlačí po nainštalovaní ale je to stránka tzv. zarovnávanie toneru alebo také čosi. Neviem sa toho zbaviť, vymenila som i náplň ale nepomáha to ...
kergulaan
04.03.10,18:31
Ak som dobre zistil na nete, je to multifunkcne zariadenie, ktore obsahuje tlaciaren, kopirku a SKENER. A tam je tvoj problem zakopany.
Po kazdej vymene toneru sa to musi kalibrovat. T.j. - vytlaci sa kalibracna stranka, po jej vytlaceni ju zober a poloz na sklo skeneru/kopirky a stlac tlacitko "skenovat"- tym sa cela procedura ukonci.
Inac malo by ti to pisat aj na obrazovke PC.
ZDENIELA
05.03.10,13:45
Ak som dobre zistil na nete, je to multifunkcne zariadenie, ktore obsahuje tlaciaren, kopirku a SKENER. A tam je tvoj problem zakopany.
Po kazdej vymene toneru sa to musi kalibrovat. T.j. - vytlaci sa kalibracna stranka, po jej vytlaceni ju zober a poloz na sklo skeneru/kopirky a stlac tlacitko "skenovat"- tym sa cela procedura ukonci.
Inac malo by ti to pisat aj na obrazovke PC.
A čo s tým naskenovaným obrázkom, PC obrazovka mi nič neukazuje, tak som ho proste len naskenovala, uložila do PC, vypla a zapla tlačiareň a tlačí mi to znova. Zrejme s tým naskenovaným obrázkom treba niečo aj urobiť :eek:
TomasHC
05.03.10,14:04
A čo s tým naskenovaným obrázkom, PC obrazovka mi nič neukazuje, tak som ho proste len naskenovala, uložila do PC, vypla a zapla tlačiareň a tlačí mi to znova. Zrejme s tým naskenovaným obrázkom treba niečo aj urobiť :eek:

Skus najst v Start ponuke - Programy - HP Printing alebo nieco take a tak Konfiguracia zariadenia, alebo podobne. Na dialku sa tazko radi. Alebo ako uz pisali, preinstaluj tlaciaren a pri novej instalacii aj citaj, co to pise, nie len klikat na Dalej :)
ZDENIELA
05.03.10,14:20
Skus najst v Start ponuke - Programy - HP Printing alebo nieco take a tak Konfiguracia zariadenia, alebo podobne. Na dialku sa tazko radi. Alebo ako uz pisali, preinstaluj tlaciaren a pri novej instalacii aj citaj, co to pise, nie len klikat na Dalej :)
Preinštalovať a nastaviť som ju už skúšala aspoň 4x. A nepomohlo :mee: Ani v konfigurácii ani v nastaveniach som nič nenašla ... neviem a už ma to poriadne štve, atramentová tlač ide pekne do peniežkov
Pidgey
05.03.10,14:39
:) toto iste som mal aj ja, treba tu vytlacenu stranku vlozit do skenera a dat oscanovat (nie som si isty, ci to nieje aj napisane na tej vytlacenej strane), cize ked zapnes tlaciaren, ona najprv vytlaci tu stranu, a hned nasledne tu vytlacenu stranu dat na scan, a stlac tlacidlo scanovania. Potom by to uz nemalo robit (u mna to tymto skoncilo)


...no, uz som si vsimol, ze to tu bolo napisane...
ZDENIELA
05.03.10,15:09
:) toto iste som mal aj ja, treba tu vytlacenu stranku vlozit do skenera a dat oscanovat (nie som si isty, ci to nieje aj napisane na tej vytlacenej strane), cize ked zapnes tlaciaren, ona najprv vytlaci tu stranu, a hned nasledne tu vytlacenu stranu dat na scan, a stlac tlacidlo scanovania. Potom by to uz nemalo robit (u mna to tymto skoncilo)


...no, uz som si vsimol, ze to tu bolo napisane...
Ďakujem, ale mne to nepomohlo :mee:
kergulaan
05.03.10,15:30
Skus este nasledovny postup:
- PC vypnuty
- Tlaciaren vypnuta (neuskodi aj vytiahnut kabel napajania tlaciarne).
- Kabel z tlaciarne do PC vytiahnuty z PC.
- Spusti PC a pockaj kym nabehne system.
- Zapoj kabel PC - Tlaciaren (asi USB kabel)
- Zapoj napajaci kabel do tlaciarne.
- Zapni tlaciaren a sleduj, ci sa ti nebudu nejale hlasky zobrazovat na monitore.

Inac k tomu prvemu popisu co som ti radil, ten scan by nemap prebehnut, teda lepsie povedeane, mal by prebehnut, ale nemal by vzniknut nejaky obrazok, ktory by bolo treba ukladat na pocitac.
Chobot
05.03.10,23:21
A čo s tým naskenovaným obrázkom, PC obrazovka mi nič neukazuje, tak som ho proste len naskenovala, uložila do PC, vypla a zapla tlačiareň a tlačí mi to znova. Zrejme s tým naskenovaným obrázkom treba niečo aj urobiť :eek:

A vložila si tú stránku správne do skenera - správnou stranou hore? Lebo tlačiareň ten sken by mala rozpoznať automaticky a nemala by si mať nič na uloženie.
Chobot
06.03.10,00:15
Mám multifunkčnú atramentovú tlačiareň HP Photosmart C3180 na ktorej my vždy po zapnutí tlačiarne tlačí ukážkovú stránku a pekne mi to lezie na nervy aj do peňaženky samozrejme. Neviem to nikde v nastaveniach nájsť a zabrániť tomu. Vie niekto poradiť?

Ešte by bolo asi dobré si vyjasniť, čo je to tá ukážková strana. čo je na tej strane, čo ti stále tlačí? Je tam nejaký čb či farebný raster? Nejaká mriežka, či iný grafický vzor? Alebo je tam len text popisujúci základné charakteristiky tlačiarne? Prípadne sem prilož sken tej strany, nech vieme, čo to je a možno je tam nejaký návod.)

Menila si predtý, než ti začalo tlačiť tú stránku náplne? Alebo ti to tlačí od začiatku? Máš v tlačiarni obyčajný biely papier? (Farebný papier nedokáže tlačiareň naskenovať pre účely zarovnania tlačových hláv).
ZDENIELA
07.03.10,08:02
Mám obyčajný biely papier, nemám tieto problémy od začiatku, teda minula som asi 2 náplne až pri tej tretej to začalo, tú som tiež už minula a mám ďalšiu, no problém neprestal... Skúsila som originál náplň HP i renovovanú náplň, výsledok pri oboch rovnaký. Momentálne mám iba čiernu náplň, farebná sa minula (žeby tu bol ten problém?)
Priložím stránku, čo mi zakaždým pri zapnutí tlačiarne vylieza, ak sa podarí ... a ďakujem za váš čas
kergulaan
07.03.10,08:10
Momentálne mám iba čiernu náplň, farebná sa minula (žeby tu bol ten problém?)


Je to dost mozne, podla scanu tam nemas ziadne farby a tak sa zariadenie nemoze kalibrovat.
Prosim ta, neukazuje ti to na monitore nejake chybove hlasky pri tlaci. Je mi totiz zahada, ze ti to nehlasi prazdny cartridge a hlaven, ze ti to vobec tlaci. Ja ked som mal prazdnu napln (jedno ci farebnu alebo ciernu) , tak som nemohol nic tlacit.

Skusila si ten postup s celkovym odpojenim tlaciarne a s restartom pocitaca atd - co ti to ukazovalo na monitore?
zdenka131
07.03.10,08:51
Mám obyčajný biely papier, nemám tieto problémy od začiatku, teda minula som asi 2 náplne až pri tej tretej to začalo, tú som tiež už minula a mám ďalšiu, no problém neprestal... Skúsila som originál náplň HP i renovovanú náplň, výsledok pri oboch rovnaký. Momentálne mám iba čiernu náplň, farebná sa minula (žeby tu bol ten problém?)
Priložím stránku, čo mi zakaždým pri zapnutí tlačiarne vylieza, ak sa podarí ... a ďakujem za váš čas
Želám pohodový deň. Problém spôsobuje chýbajúca farebná náplň.
ZDENIELA
07.03.10,09:30
Želám pohodový deň. Problém spôsobuje chýbajúca farebná náplň.
Už pri písaní predchádzajúcej odpovede ma napadlo, že to časovo sedí, problémy s tlačiarňou sú odkedy nemám farebnú náplň ... (aspoň dúfam) Budem rada ak problém bude iba v tom ;) Doplním a dám vedieť.
Ďakujem všetkým
zdenka131
07.03.10,09:39
Už pri písaní predchádzajúcej odpovede ma napadlo, že to časovo sedí, problémy s tlačiarňou sú odkedy nemám farebnú náplň ... (aspoň dúfam) Budem rada ak problém bude iba v tom ;) Doplním a dám vedieť.
Ďakujem všetkým
Mala som rovnaký problém. Po výmene náplne bolo všetko OK.:)
Chobot
07.03.10,18:56
Mám obyčajný biely papier, nemám tieto problémy od začiatku, teda minula som asi 2 náplne až pri tej tretej to začalo, tú som tiež už minula a mám ďalšiu, no problém neprestal... Skúsila som originál náplň HP i renovovanú náplň, výsledok pri oboch rovnaký. Momentálne mám iba čiernu náplň, farebná sa minula (žeby tu bol ten problém?)
Priložím stránku, čo mi zakaždým pri zapnutí tlačiarne vylieza, ak sa podarí ... a ďakujem za váš čas

To si mohla hneď napísať, že tam nemáš farebné tonery. Veď keď to dáš naskenovať, tak tlačiareň si myslí, že má zle nakonfigurované farebné cartridge a stále sa kalibruje. Veď aj vidno na tej stránke, že je neúplná (teda kto sa s tým stretol, ten by to videl hneď - pred mesiacom som menil tonery v jedne podobnej tlačiarni).