marospet
01.10.09,16:04
Nevieme sa rozhodnuť čo dame či omietky alebo sadrokarton zvnutra na tvarnicu ytong lambda.Poradte čo bude lepšie a lacnajšie.Steny su rovne.
vulxy
01.10.09,17:39
skus http://www.ostavbe.sk/portal.php
riesia tam podobne veci
martina0203
20.10.09,17:32
Určite nie sadrokarton. To by som si nikdy nedala. Priateľ robí strojové omietky a s takýmito vecami sa stretáva. Nemyslím, že je to vhodné. Predsa len tie omietky sú omietky a ak to robí šikovný majster, sú prekrásne.
dementolog
21.10.09,12:41
su mnohe sposoby a typ povrchov . podla mna by mal bit final taky , aky bude charakter bytu ci domu . existuje predsa aj zateplovanie z vnutra kombinovane z odhlucnenim . nedavno som dokoncil svoj dom a pouzil som odsadene cd a ud profili a sadrokarton . nevyhodou je zmenseny priestor a rosny bod vo vnutry budovy . vyhodou je neuveritelny tepelny koeficient za malo penazi , odhlucnene izby podla typu izolacie . pekny final a suchy proces montaze , bez ohladu na vonkajsie teploty. omietka je tiez fajn , ale sadrokarton poskytuje omnoho vyssiu variabilitu najme ak chcete efektne zapustene police ci vyklenky na knihy alebo cd .
stavar
29.12.09,22:09
Pozrite si aj Farmacel.
goosesk
29.12.09,23:58
marospet: otazka je ako to myslis.


struktura:

strojove sadrove omietky. krasne rovne. najdrahsia alternativa.

ak mate radi strukturu, takze nie rovne vystierkovane plochy, tak potom klasicke vapenocementove. podla zrnitosti ,ktora sa Vam paci vybrat si tu pravu. Alebo potom pouzit specialne art techniky.

kleber so sietkou, + stierka, alebo bez stierky.

nevyhoda ,ze si to neviete spravit sam a mokra technologia. cize to bude chvilu schnut.

peniaze:

ak je ich dost, nechat si firme spravit strojovo omietky.

ak je penazi malo, vela ludi teraz riesi omietky sposobom ,ze lepia sadrokarton priamo na stenu. obrovska vyhoda je v tom ,ze si to clovek dokaze spravit sam a tym usetri obrovsku ciastku. a v podstate je to velmi jednoduche a rychle.


vhodnost materialu:

najlepsie teraz vychadzaju podla vlastnosti sadrove omietky. tzv "dychaju s vami".

ja nemam rad ytong na obvodove steny, uprednostnujem viac akumulacne prvky a lepsiu dodatocnu izolaciu. vyhoda ytongu ,ze sa da na nho priamo nanasat kleber so sietkou v ovela mensom mnozstve ako je to pri strojovych omietkach a tehle ,, a potom uz len stierku, alebo strukturu..