julia2
01.10.09,18:19
Chcela by som vedieť, čo znamenajú čísla 1. ,2. pri platových triedach novej stupnice od 1.11.2009??? To je len holý plat a kde je príplatok za odpracované roky???
kvet
02.10.09,04:13
Ide o nový inštitút v odmeňovaní pedagogických a odborných zamestnancov - pracovné triedy. Zákon rozlišuje dve pracovné triedy. Do pracovnej triedy dva sa zaraďujú pedagogickí zamestnanci, ktorí vykonávajú pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením. Ostatní pedagogickí zamestnanci sa zaraďujú do pracovnej triedy jedna.

Aj naďalej zostáva tarifný plat pedagogického zamestnanca dvojzložkový, t.j. súčet platová tarifa + zvýšenie platovej tarify. Ustanovenia o zvyšovaní platovej tarify v závislosti od započítanej praxe zostali nedotknuté. Naďalej platí, že od 1.1. kalendárneho roka sa platová tarifa zvyšuje o 1 % za každý celý rok započítanej praxe dosiahnutej k 31.12. bežného kalendárneho roka až do 16 rokov započítanej praxe. Za každý celý rok započítanej praxe od 17 rokov až do 32 rokov sa platová tarifa zvyšuje o 0,5 %.
julia2
02.10.09,06:09
Ďakujem za odpoveĎ.

Budú aj naďalej vychovávateľom odpočítavať tri roky praxe keď sú v 9.plat.triede??
susann2
02.10.09,06:35
Ďakujem za odpoveĎ.

Budú aj naďalej vychovávateľom odpočítavať tri roky praxe keď sú v 9.plat.triede??
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.
Sabadka
02.10.09,11:41
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.

Výnimky zostanú zachované, ale do platových tried budú zaradení podľa plnenia kvalifikačných predpokladov. Takže nemusí to byť práve súčasná 9-ka
mia0
02.10.09,14:09
Ano. Všetky výnimky zostanú zachované, aj trieda 9 pre vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním.
..a vychovávatelia s prvým stupňom VŠ - bakalár v odbore vychovávateľstvo?
susann2
02.10.09,18:15
Výnimky zostanú zachované, ale do platových tried budú zaradení podľa plnenia kvalifikačných predpokladov. Takže nemusí to byť práve súčasná 9-ka
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
gerdusha
03.10.09,09:48
ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
judita1971
03.10.09,12:23
ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.

Zatiaľ iba vypočítať v zmysle zákona. Myslím si, že MŠ SR vyvesí na svojej internetovej stránke pomôcku ,kde to bude prepočítané v zmysle zákona, tak ako to urobila k 1.1.
polka
03.10.09,13:49
ahojte, kde by som tieto nove platove stupne mohla najst? velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
Prikladám tabuľku platových taríf pedagog. a odbor. zamestnancov platných od 1.novembra 2009 zo Zákona č. 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch (strana 48), ktorý tiež prikladám a je dobré si ho preštudovať celý.
MartinaŠ
08.10.09,11:33
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
Prosím o odpoveď, ak sme špeciálna škola a mame teraz vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním a rozširujúcim štúdium špec. pedagogiky v 9 PT, ako ich zaradím od 1.11.
Mne to vychádza na 8 PT, karierový stupeň samostatný vych. A
susann2
09.10.09,04:46
Prosím o odpoveď, ak sme špeciálna škola a mame teraz vychovávateľov so stredoškolským vzdelaním a rozširujúcim štúdium špec. pedagogiky v 9 PT, ako ich zaradím od 1.11.
Mne to vychádza na 8 PT, karierový stupeň samostatný vych. A
Vyčkaj, až budú vyjdené všetky potrebné vyhlášky a nariadenia. Pokiaľ sa stane, že bude niekto zaradený do nižšej triedy, jeho funkčný plat nesmie byť nižší ako pred 1.11.
Sal
22.10.09,09:02
Na seminári v Trnave pani z MŠ p. Belešová /myslím že je to správne/ vysvetlila, že vychovávatelky do stredoškolským vzdelaním, ktoré boli doteraz v 9.tr. s odpočtom 5 rokov, od l.11.2009 musia ísť do v8. tr. + vrátiť odpočet rokov. Ak plat od l.ll.2009 bude nižší, zamestnávateľ je povinný im doplácať do výšky funkčného platu. Vyjadrite sa aj vy. Ďakujem
susann2
22.10.09,09:30
Na seminári v Trnave pani z MŠ p. Belešová /myslím že je to správne/ vysvetlila, že vychovávatelky do stredoškolským vzdelaním, ktoré boli doteraz v 9.tr. s odpočtom 5 rokov, od l.11.2009 musia ísť do v8. tr. + vrátiť odpočet rokov. Ak plat od l.ll.2009 bude nižší, zamestnávateľ je povinný im doplácať do výšky funkčného platu. Vyjadrite sa aj vy. Ďakujem
Pozri si diskusiu školské kluby detí, tam je táto téma tiež rozoberaná. Keďže školiteľky sa nezhodli vo výklade zákona, bude nutné asi požiadať o písomné stanovisko MŠ SR.
Sal
22.10.09,09:49
V zákone 317/2009 Z.z. v § 61 je uvedené, že pedagogickému zamestnancovi zostane zachovaná výnimka z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania po celý čas výkonu pracovnej činnosti. Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním boli k 1.4.2002 zaradení do 9. platovej triedy. Do nižšej triedy byť zaradení nemôžu a do vyššej iba vtedy, ak dosiahnu vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa. Týmto zamestnancom je zbytočné si urobiť len vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa. Niet ich kam vyššie preradiť.
Ing.Belešová na seminári vysvetlila, že výnimka zachovania sa týka len učiteľov, vychovávateia so stredošk.vzdel. od 1.11.2009 do 8. tr. a vrátiť im odpočet rokov a ak im vyjde nižší plat, doplácať ôim do výšky funkčného platu, je to tak v prechodných ustanoveniach zákona. Dada
susann2
22.10.09,10:07
Ing.Belešová na seminári vysvetlila, že výnimka zachovania sa týka len učiteľov, vychovávateia so stredošk.vzdel. od 1.11.2009 do 8. tr. a vrátiť im odpočet rokov a ak im vyjde nižší plat, doplácať ôim do výšky funkčného platu, je to tak v prechodných ustanoveniach zákona. Dada
V prechodných ustanoveniach ja slovo "učitelia" nevidím, píše sa tam len o pedagogických zamestnancoch. Odvolala sa na konkrétny § ?.
ala99
23.10.09,07:47
Nesúhlasím, vychovávateľky so stredoškolským vzdelaním budú v zmysle nového zákona preradené do 8. platovej triedy, ale s dodatkom, že sa im plat vyrovná na úroveň pred 1.11. 2009. Prax ostáva zachovaná ako doteraz, roky sa im vrátia k 31.12. 2009. Do 9. platovej triedy sú zaradené vychovávateľky, ktoré majú ukončené vysokoškolské vzdelanie 1. stupňa-Bc. príslušného odboru, teda materáčky pre mat. školy a vychov. v šk. kluboch pre základné školy.
Jaro ban
23.10.09,08:34
Ak máš 1 stupeň VŠ - Bc. máš síce 9 triedu, no nebude sa Ti odpočítavať 3 roky praxe.
janamirka2
24.10.09,08:24
tu píšete,že vychovávatelia,majú byť zaradení do 9.triedy a do nižšej zaradený nemôžu byť, a ja mám odpracovaných 15 rokov u 1.zam., mám stredoškolské vzdelanie a som v 8 triede odkedy som nastúpila. Čo mám robiť?
Sabadka
24.10.09,13:14
tu píšete,že vychovávatelia,majú byť zaradení do 9.triedy a do nižšej zaradený nemôžu byť, a ja mám odpracovaných 15 rokov u 1.zam., mám stredoškolské vzdelanie a som v 8 triede odkedy som nastúpila. Čo mám robiť?

Už teraz nič nerobíš, pretože za 7 dní vstúpi do platnosti nový zákon a podľa zaradenia vychovávateľky so stredoškolským vzdelaním budú zaradené do 8. platovej triedy.
janamirka2
25.10.09,06:54
Ďakujem
ateirnah
27.10.09,04:11
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,som vychovávateľka v škd. Ukončila som bakalára- vychovávateľstvo a magisterské- pedagogika.Mám 1.kvalifik. skúšku a teraz som si urobila aj druhú- na katedre slov.jazyka. Bude mi po novom platiť? A ako budem zaradená, teraz som v 11-stke.Mám 17- rokov praxe- teraz v októbri.Ďakujem
Sabadka
27.10.09,06:02
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu,som vychovávateľka v škd. Ukončila som bakalára- vychovávateľstvo a magisterské- pedagogika.Mám 1.kvalifik. skúšku a teraz som si urobila aj druhú- na katedre slov.jazyka. Bude mi po novom platiť? A ako budem zaradená, teraz som v 11-stke.Mám 17- rokov praxe- teraz v októbri.Ďakujem

V tabuľke pre zaraďovanie je písané pre učiteľov MŠ, vychovávateľov a MOV : VŠ II. stupňa s II. atestáciou - 12 trieda. Čo sa odpracovaných rokov týka, celých 17 rokov sa ti prizná od 01.1.2010. Toto je v zákone, aká bude prax, to uvidíme.
ateirnah
27.10.09,08:43
Ďakujem ya odpoveď, potešilo ma to, ale bude mi platiť aj druhá kvalifikačná , keď som ju robila na katedre slovenského jazyka, hoci téma bola- aplikácia didaktických hier na hodinách slovenského jazyka na 1. stupni ZŠ.
Je to vlastne zbierka didaktických hier využívaných na hodinách SJ, ale aj ja ich využívam v škd
ateirnah
27.10.09,08:49
A ešte mám k Vám prosbu,jedná sa o moju kolegyňu, ktorá ma poprosila, či by jej niekto neporadil, jedná sa o to, že ona tiež ukončila bakalára vychovávateľstvo, má rozširujúce slovenský jazyk aj ukončený slov. jazyk a teraz si urobila druhu kval. skušku zo slov. jazyka. Je zaradená doteraz do deviatky, pretože učí angličtinu.
ateirnah
27.10.09,08:50
A má 21 rokov praxe, to ešte dodávam
babkamaja
10.11.09,18:38
Nie, vychovávatelia so stredoskolským vzdelanim budu od 1.11. zaradeni v 8 platovej triede. Roky sa im vratia 1.1. 201O.
babkamaja
10.11.09,18:40
Je zaradena spravne. Preco si doplna vzdelanie, ktore je pre nu nepotrebne a preco si nedoplna anglictinu ? Roky praxe jej chybajuce vzdelanie nenahradia.
Darica
11.11.09,08:41
Prosím o odpoveď. Tento rok končím bc.( dúfam, že skončím) predškolskú a elementárnu pedagogiku. Pracujem, ako učiteľka v MŠ 18 rok. Mám aj strednú pedagogickú. Som zaradená od začiatku v 8 platovej triede. Budem po skončení predadená do 9 platovej triedy? Oplatí sa mi pokračovať v magisterskom štúdiu na vysokej škole, počuka som ,že nebudú uznávať titul Mgr, tz. že ostavame aj po skončení Mgr.stále v 9 (, že je to maximum).
LidaP
11.11.09,09:15
Darica, riaď sa zákonmi, ktoré tu boli niekoľkokrát spomínané...po ukončení bc. pôjdeš do 9. platovej triedy a po ukončení mgr. do 10. Čo môžeš urobiť ďalej , to neviem ani ja, dúfam, že netreba čakať niekoľko rokov, aby sme si mohli urobiť atestácie....na to ešte neviem odpoveď....Ja končím mgr...
Darica
11.11.09,09:59
Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.
Sabadka
11.11.09,10:10
Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.

V téme učitelia som už niekde prikladala tabuľku pre zaraďovanie zamestnancov podľa vzdelania, skús ju nájsť.
Nájdeš to tu, platová trieda je to príspevok 61
http://www.porada.sk/t121340-platova-trieda.html#post1201931
Darica
11.11.09,14:34
Ďakujem za tabuľku.
LidaP
11.11.09,22:11
...udiať sa v dnešnej dobe môže všetko...Pozri si tabuľku o zaraďovaní pedagogických zamestnancov do platových tried...viac poradiť neviem...

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=4958
Darica
12.11.09,11:14
Ďakujem aj tebe za tabuľku. Je tam konkrétne učiteľ MŠ a vysoká škola 2 stupna - 10. ( ja mám tabulku z knihy PROFESIJNÝ ROZVOJ UČITEĽA, kde učiteľ MŠ, majstri a vychovávatelia potrebujú dosiahnuť len 1. stupen VŠ, 2. stupeň VŠ sa tam ani neuvádza.) Takže po novom, by to mali uznať. Ak sa bude dať, asi je lepšie potiahnúť a vydržať ešte 2 roky, a potom sa venovať práci. U nás v meste, kto doteraz končil vysokú školu 1 a 2 stupna dosť dlho bojoval o uznanie 9 a 10 platovej triedy, tak preto mám obavy. ( hlavne , či to nie je ( 10 platová trieda) podmienené nejakou vedúcou, riadiacou pozíciou, alebo prácou - metodičky.
judita1971
12.11.09,12:56
Veď práve, odkiaľ si si taká istá, že pôjdeš do 10 platovej triedy? Zevraj v zakone je ( ja som to nenasla), ze pre pracu v Mš stačí stredna pedagogicka, alebo 1. stupen predskolskej a elementarnek pedagogiky. Viac netreba, tým padom nemusi ani zriadovatel uznať. Pýtam sa, pretože váham nad dalším studiom. Dakujem za odpoved.
zákon č. 437/2009 Z.z. o kvalifikačných predpokladoch ........ aj pre MŠ, a pokiaľ moje oči a okuliare vidia a správne čítam, tak časť I. učiteľ MŠ kvalifikačné predpoklady

A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika.


učiteľ MS VŠ II. stupňa samostatný - 10 PT, s I. atestáciou 11 PT, s II. atestáciou 12 PT.

toľko zákon.... prečo učiteľka MŠ ide, do ktorej triedy hovorí katalóg pracovných činností novelizovaný kvôli novému zatrieďovaniu bol nariadením vlády č. 423/2009
biosenka
12.11.09,14:22
Prosím vás čo je to ten odpočet rokov pri vychovávateľstve? Ďakujem
zelenoocko
12.11.09,15:03
Som učiteľka, ale pracovala som 1 rok ako vychovávateľka. Ráta sa mi ten rok do pedagogickej praxe? Ďakujem
Sabadka
12.11.09,16:12
Som učiteľka, ale pracovala som 1 rok ako vychovávateľka. Ráta sa mi ten rok do pedagogickej praxe? Ďakujem

Samozrejme, prečo by sa nemalo? Počíta sa odborná prax teda pedagogická a nikde nie je rozdelená na učiteľskú praxe, vychovávateľskú prax a pod.
Sabadka
12.11.09,16:32
Prosím vás čo je to ten odpočet rokov pri vychovávateľstve? Ďakujem

Vychovávatelia boli doteraz zaradení do 9 PT aj keď nespĺňali kvalifikáciu a z tohoto dôvodu mali výnimku boli síce v 9PT ale mali zo započítanej praxe odrátané 5 rokov.
Konkrétny príklad: bola by zaradená v 8 PT s praxou 25 rokov, ale mala výnimku tak ju zaradili do 9PT ale uznali jej len 20 rokov praxe.
Darica
12.11.09,17:47
Tak vdaka, pozrela som si aj ten katalog. Ešte mám jednu otázku, kolegyna v práci končí tento rok Mgr. v odbore elementárna pedagogika. Bc má predškolskej a elementárnej pedagogiky. Pracujeme v materskej skole. Teraz je v 9 platovej triede. Pôjde do 10., alebo musí mať ukončenú predškolskú aj z druhého stupňa VS? Dakujem za odpoved
susann2
12.11.09,17:51
Tak vdaka, pozrela som si aj ten katalog. Ešte mám jednu otázku, kolegyna v práci končí tento rok Mgr. v odbore elementárna pedagogika. Bc má predškolskej a elementárnej pedagogiky. Pracujeme v materskej skole. Teraz je v 9 platovej triede. Pôjde do 10., alebo musí mať ukončenú predškolskú aj z druhého stupňa VS? Dakujem za odpoved
Do 10. triedy môže byť zaradená až po ukončení VŠ II. stupňa.
biosenka
12.11.09,18:05
Ďakujem za odpoveď. Mňa sa to teda netýka, ja som bola v 9pl.triede, ale mám VSvz. ll.stupňa.
Darica
12.11.09,18:32
Mna len zaujíma, ci musí byt pre 10 platový stupen, pri práci v materskej skole vystudovana konkretne predskolská pedagogika, alebo kolegyni bude platit 10 aj pri skoncení elementárnej pedagogiky, ktorá je pre 1. stupen zakladnej školy. Dakujem za odpovede.
adidka
18.11.09,09:39
Bolo by možné nikde zohnať túto zbierku did. hier? Mala by som záujem. Dík z aodpoveď
Sante32
19.11.09,10:58
www.minedu.sk..........a vpravo máš nové metodické pokyny aj nové platové tabuľky. pekný deň prajem
Lelinka59
19.11.09,20:47
No neviem teda ako to s nami stredoškolskými kádrami vlastne bude,vy píšete, že bude zachovaná 9 pl.trieda, naša šéfka mi povedala, že pôjdeme do 8 - s vyrovnaním platu tak ako sme mali doteraz a od 1.1.2010 nám vrátia 3 roky praxe, ktoré nám odpočítali pri zaraďovaní do 9.tr.
Sabadka
20.11.09,05:40
No neviem teda ako to s nami stredoškolskými kádrami vlastne bude,vy píšete, že bude zachovaná 9 pl.trieda, naša šéfka mi povedala, že pôjdeme do 8 - s vyrovnaním platu tak ako sme mali doteraz a od 1.1.2010 nám vrátia 3 roky praxe, ktoré nám odpočítali pri zaraďovaní do 9.tr.

Ano je to správne vychovávateľ so stredoškolským vzdelaním 8 platová trieda bez odpočtu rokov.
jankamm
20.11.09,12:30
ahoj Sabadka
potrebujem vedieť, ako sa počíta najvýšenie triedneho učiteľa o 24% či je to zo samotnej platovej triedy alebo je to trieda plus prax a potom z toho
a ako sa vypočíta príplatok za riadenie
Sabadka
20.11.09,12:42
ahoj Sabadka
potrebujem vedieť, ako sa počíta najvýšenie triedneho učiteľa o 24% či je to zo samotnej platovej triedy alebo je to trieda plus prax a potom z toho
a ako sa vypočíta príplatok za riadenie

Príplatok za triedníctvo pre učiteľa zaradeného napr. v 10PT:

Platová tarifa 539 navýšená o 24% teda
539 + (24% z 539) =539 +129,36 = 668,36
zo 668,36 vypočítaš 5% =33,418 zaokrúhlené na 50 eurocentov nahor teda príplatok za triednictvo je 33,50 €

Príplatok za riadenie podľa §8 ods. 2
Základný výpočet je rovnaký ako pri triednom učiteľovi, teda vypočíta sa z platovej triedy do ktorej je zaradený zvýšenej o 24% a percentuálnu výšku príplatku za riadenie máš určenú v prílohe zákona 553/2003 v prílohe č. 6.

A preto sa to navyšuje o 24 %, lebo ak spočítačš percentá podľa odpracovaných rokov tak pri 32 odpracovaných rokoch ti vyjde presne 24%, a aby bol príplatok za triednictvo rovnaký u každého jedného učiteľa nezávisle od dĺžky praxe tak to ujednotili týmto systémom.

Dúfam, že som ti pomohla.
jankamm
20.11.09,13:16
ahoj Sabadka
Starosta ma nechal v 7. platovej triede a mám mu byť vďačná že ma nedal do 6. platovej triedy, lebo ako som ti písala, že ta pracovníčka čo bola na školení si len pamätala, že všetci učitelia idú o stupeň nižšie a nič viac. Vzal nám aj smennosť ale to už jej jedno že vraj nám to nepatrí. O zvýšenom triednictve o 24% ani nehovorím o tom nemala ani šajnu. Už mi prišiel písomné vyjadrenie z KŠU je to tak ako si vravela. A o započítaní MD nechcú ani počuť vraj by mi ho zarátali ale to som mala u nich pracovať. Ale tá pani z KŠU mi napísala že to nieje tak. Ak mi nebude chcieť uznať MD a vrátiť peniaze za predchádzajúci rok kam sa mám obrátiť. Asi má najskôr prepustí lebo stále tvrdí že nemajú peniaze a o tom v akom stave je škôlka ani nehovorím. Že sa tam kúri drevom a že to mám ešte robiť ja.
Sabadka
20.11.09,16:29
ahoj Sabadka
Starosta ma nechal v 7. platovej triede a mám mu byť vďačná že ma nedal do 6. platovej triedy, lebo ako som ti písala, že ta pracovníčka čo bola na školení si len pamätala, že všetci učitelia idú o stupeň nižšie a nič viac. Vzal nám aj smennosť ale to už jej jedno že vraj nám to nepatrí. O zvýšenom triednictve o 24% ani nehovorím o tom nemala ani šajnu. Už mi prišiel písomné vyjadrenie z KŠU je to tak ako si vravela. A o započítaní MD nechcú ani počuť vraj by mi ho zarátali ale to som mala u nich pracovať. Ale tá pani z KŠU mi napísala že to nieje tak. Ak mi nebude chcieť uznať MD a vrátiť peniaze za predchádzajúci rok kam sa mám obrátiť. Asi má najskôr prepustí lebo stále tvrdí že nemajú peniaze a o tom v akom stave je škôlka ani nehovorím. Že sa tam kúri drevom a že to mám ešte robiť ja.

V pohode svoju sťažnosť na nedodržanie zákona postúp na príslušný KŠÚ, aj keď si zamestnancom obecnej školy alebo škôlky, oni sťažnosť musia prešetriť. Stretla som sa s takým prípadom, keď sa učiteľ sťažoval na zriaďovateľa priamo na KŠÚ, prišli, preverili stav priamo u zriaďovateľa aj v škole. Nemáš čo stratiť, len získať. Daj vedieť čo sa bude diať a držím ti palce.
jankamm
20.11.09,16:37
Ahoj vdaka
Dám ti určite vedieť
malyklaun
20.11.09,18:01
chcem sa spytat ako je to so zapocitavanim rokov? doteraz mi odratavaju 5 rokov praxe za to ze nemam Bc. Je to spravne? Ked si pomyslim, ze Bc ma bude stat cca 5000 € tak kedy sa mi skola vrati na plate ak budem spat v 9. PT po 15 rokoch praxe sa mi to zda nespravodlive.
Sabadka
20.11.09,18:09
a mozu ma preradit z deviatky do osmicky? Mám DPŠ (pedagogic. minim.) pretoze po preradeni mi vychadza nizsi plat ako som mal doteraz. myslim, ze to predpisy zakonnika prace nedovoluju.

Nie môžu, ale musia ťa zaradiť v zmysle 317/2009 do takej triedy, ktorá zodpovedá tvojej kvalifikácii. Plat sa ti bude dorovnávať § 32b zákona 553/2009
malyklaun
20.11.09,18:32
ano, dozvedel som sa, ale ako to je s tymi rokmi, to mi nie je jasne
Sabadka
21.11.09,08:40
ano, dozvedel som sa, ale ako to je s tymi rokmi, to mi nie je jasne

Potrebovala by som podobnejšie info. Aké máš vzdelanie a čo robíš, vychovávateľku, učiteľku MŠ alebo ZŠ, odpracované roky, bez týchto info ti nepoviem presné zaradenie.
malyklaun
22.11.09,14:16
majster odbornej vychovy od 1997. mam stredoškolské vzdelanie a DPŠ (pedagogické minimum) v odobre prax od 1994 do 1997
Sabadka
23.11.09,05:51
majster odbornej vychovy od 1997. mam stredoškolské vzdelanie a DPŠ (pedagogické minimum) v odobre prax od 1994 do 1997

od 1.11.2009 by si mal byť zaradený v 8 PT - karierový stupeň samostatný MOV bez odpočtu rokov.
jankkam
23.11.09,17:31
ahoj Sabadka
Starosta už pochopil že s tím nič nezmôže. Ale problém je v tom že nemá peniaze na tenko rok až na budúci, lebo tento rok v rozpočte s tým nerátal. A ešte nevie o tom že mi dlhuje za tú MD. Zajtra za ním idem a potom sa uvidí. Potrebovala by som vedieť ak som nastúpila vo práce 12.09.2008 a bola zaradená do 7 platovej triedy a na MD som bola 2 roky a 206 dní koľko peňazí mi dlhuje do toho 1.11.2009. Do praxe mi zarátal 1 rok a to od 12.09.2008.do 31.10.2009 v tej 7platovej triede čo činilo 4 eura nemal mi to dať až po 31.12.02009. Môžeš mi s tým pomôcť lebo už ani sama neviem.
Sabadka
23.11.09,17:39
ahoj Sabadka
Starosta už pochopil že s tím nič nezmôže. Ale problém je v tom že nemá peniaze na tenko rok až na budúci, lebo tento rok v rozpočte s tým nerátal. A ešte nevie o tom že mi dlhuje za tú MD. Zajtra za ním idem a potom sa uvidí. Potrebovala by som vedieť ak som nastúpila vo práce 12.09.2008 a bola zaradená do 7 platovej triedy a na MD som bola 2 roky a 206 dní koľko peňazí mi dlhuje do toho 1.11.2009. Do praxe mi zarátal 1 rok a to od 12.09.2008.do 31.10.2009 v tej 7platovej triede čo činilo 4 eura nemal mi to dať až po 31.12.02009. Môžeš mi s tým pomôcť lebo už ani sama neviem.

Nájdem staré tabuľky a prepočítam ti to a potom sa ozvem.
Lucinka23
24.11.09,14:22
Prosím Vás poraďte aj mne. Mám vychovávateľky:
1.vycho. má úplné stredoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho smeru a urobené doplňujúce pedagogické štúdium - vychovávateľstvo (nemá VŠ vzdelanie) - 10 rokov praxe ako vychovávateľ - neviem či ju teraz zaradiť ako nekvalifikovaného alebo kvalifikovaného samostatného
2.vycho. má VŠ vzdelanie I. stupňa, odbor špeciálna pedagogika, do PP nastúpila v októbri, bez praxe - zaradila som ju ako nekvalifikovanú

Prosím poradiť, či som urobila správne.

Ďakujem.

Lucia
Sabadka
24.11.09,17:45
Prosím Vás poraďte aj mne. Mám vychovávateľky:
1.vycho. má úplné stredoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho smeru a urobené doplňujúce pedagogické štúdium - vychovávateľstvo (nemá VŠ vzdelanie) - 10 rokov praxe ako vychovávateľ - neviem či ju teraz zaradiť ako nekvalifikovaného alebo kvalifikovaného samostatného samostatná 8 PT
2.vycho. má VŠ vzdelanie I. stupňa, odbor špeciálna pedagogika, do PP nastúpila v októbri, bez praxe - zaradila som ju ako nekvalifikovanúzačínajúca 8PT

Prosím poradiť, či som urobila správne.

Ďakujem.

Lucia


Odpoveď v texte červeným
Lucinka23
25.11.09,12:24
Ďakujem veľmi pekne, dnes sa chystám robiť pracovníčky v materskej škole, dúfam, že keď budem opäť potrebovať poradiť, tak môžem napísať.

Lucia
malyklaun
25.11.09,16:56
od 1.11.2009 by si mal byť zaradený v 8 PT - karierový stupeň samostatný MOV bez odpočtu rokov.
Ahojte,

dostalo sa mi do ruk nariadenie vlady č. 423 zo 14. októbra 2009, ktoré upravuje zákon 341/2004
a tam sa píše, že nemali by ma preradzovať z 9. do 8., resp. že mi patrí 9. pl.tr.
ako to teraz je?
malyklaun
25.11.09,17:01
16. V prílohe č. 1 v časti 17. Školstvo a telovýchova
v 09. platovej triede sa pracovné činnosti vyžadujúce
úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad
ustanovený osobitným predpisom dopĺňajú
pracovnou činnosťou 05, ktorá znie:
„05 Výchovno-vzdelávacia činnosť vykonávaná pedagogickým
zamestnancom, ktorým je učiteľ materskej
školy, majster odbornej výchovy, vychovávateľ, tréner
športovej školy alebo tréner športovej triedy v škole,
v školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom
výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb,
v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej
kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu
zaradený do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec
s prvou atestáciou.30b)“.

tolko píše v článku 1 v bode 16 to nariadenie
Sabadka
25.11.09,17:39
16. V prílohe č. 1 v časti 17. Školstvo a telovýchova
v 09. platovej triede sa pracovné činnosti vyžadujúce
úplné stredné vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad
ustanovený osobitným predpisom dopĺňajú
pracovnou činnosťou 05, ktorá znie:
„05 Výchovno-vzdelávacia činnosť vykonávaná pedagogickým
zamestnancom, ktorým je učiteľ materskej
školy, majster odbornej výchovy, vychovávateľ, tréner
športovej školy alebo tréner športovej triedy v škole,
v školskom zariadení, v špeciálnej škole, v špeciálnom
výchovnom zariadení, v zariadení sociálnych služieb,
v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej
kurately alebo v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu
zaradený do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec
s prvou atestáciou.30b)“.toto sú dôležité slovíčka

tolko píše v článku 1 v bode 16 to nariadenie

Ano ak by si mal úplné stredoškolské vzdelanie a vykonanú I. atestáciu ( vyznačená v citácii červeným), tak by si zostal zaradený v 9PT, nakoľko ty a nie len ty, ale "zatiaľ" nik nemá úplné stredoškolské vzdelanie s I. atestáciou ( to bude len v budúcnosti, pretože to budeš môcť získať kontinuálnym vzdelávaním) takže musíš byť zaradený v kariérovom stupni samostatný MOV s úplným stredoškolským vzdelaním, ktorému príslúcha 8 PT. Samozrejme výška platu sa ti nemení ani po 1.11.2009 pretože sa ti bude dorovnávať do výšky pred 1.11.2009
malyklaun
25.11.09,19:49
aha... no priznám sa že ma to ani len nenapadlo, že tam bude niečo čo nemôže mať ešte nik... takže definitívne pedagogické minimum mi je teraz úplne na nič, akoby som ani nič nemal. A chuť robiť bakalára za veľa peňazí pri tak minimálnom rozdiele v plate...no neviem, ale ani neprináleží mi súdiť. Som rád, že aspoň plat mi nemôžu znížiť... len je smutné, že po odpracovaných rokoch ani zvýšiť. A so žiakmi je to čím ďalej ťažšie...ale to už asi iná téme.
ďaujem všetkým za rady (o:
Sabadka
26.11.09,05:27
aha... no priznám sa že ma to ani len nenapadlo, že tam bude niečo čo nemôže mať ešte nik... takže definitívne pedagogické minimum mi je teraz úplne na nič, akoby som ani nič nemal. A chuť robiť bakalára za veľa peňazí pri tak minimálnom rozdiele v plate...no neviem, ale ani neprináleží mi súdiť. Som rád, že aspoň plat mi nemôžu znížiť... len je smutné, že po odpracovaných rokoch ani zvýšiť. A so žiakmi je to čím ďalej ťažšie...ale to už asi iná téme.
ďaujem všetkým za rady (o:

No mýliš sa, pedagogické minimum je dôležité, pretože keby si ho nemal, tak si nekvalifikovaný a nemohol by si robiť vôbec to čo robíš teraz.
Ondrej29
26.11.09,10:00
Ked sa mozem pripojiť aj ja do tejto diskusii ohladom zaradzovania vychovavateliek do platovych tried.
Do ktorej platovej triedy by mala byt zaradena vychovavateľka, ktora ma skoncene učiteľstvo pre 1.-4. ročník, titul Mgr. teda ma VŠ študium II. stupňa?
Vdaka
Sabadka
26.11.09,11:06
Ked sa mozem pripojiť aj ja do tejto diskusii ohladom zaradzovania vychovavateliek do platovych tried.
Do ktorej platovej triedy by mala byt zaradena vychovavateľka, ktora ma skoncene učiteľstvo pre 1.-4. ročník, titul Mgr. teda ma VŠ študium II. stupňa?
Vdaka

Záleží aj od praxe ak nastupovala len teraz od septembra tak je začínajúca a patrí jej platová trieda 9 ak nie tak platová trieda 10
Ondrej29
26.11.09,12:23
Záleží aj od praxe ak nastupovala len teraz od septembra tak je začínajúca a patrí jej platová trieda 9 ak nie tak platová trieda 10

nenastupovala teraz, ma uz prax skoro 4 roky.
Ja by som ju zaradil tiez do 10. platovej triedy, len my bolo povedane, ze titul Mgr. a vystudovane ucitelstvo pre 1.-4. rocnik nie je kvalifikacia na vychovavatelku.
Sabadka
26.11.09,12:31
nenastupovala teraz, ma uz prax skoro 4 roky.
Ja by som ju zaradil tiez do 10. platovej triedy, len my bolo povedane, ze titul Mgr. a vystudovane ucitelstvo pre 1.-4. rocnik nie je kvalifikacia na vychovavatelku.

Pozri si 437/2009 nájdeš to tam, spĺňa kvalifikáciu.
Ondrej29
26.11.09,13:44
Pozri si 437/2009 nájdeš to tam, spĺňa kvalifikáciu.

Ano pozeral som to uz skor. Ja som to tiez tak pochopil. Konkretne 437/2009 časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie

Je to ono?

Mne to bolo podane trosku inac. Mgr. a ucitelstvo pre I. stupen ZS by sa jej uznal ako kvalifikacia iba keby mala skoncenu strednu pedagogicku skolu. Takze by mala uplne stredne odborne vzdelanie a plus VŠ II. stupna. Vtedy by vraj mohla ist do 10.
Sabadka
26.11.09,16:10
Ano pozeral som to uz skor. Ja som to tiez tak pochopil. Konkretne 437/2009 časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie

Je to ono?

Mne to bolo podane trosku inac. Mgr. a ucitelstvo pre I. stupen ZS by sa jej uznal ako kvalifikacia iba keby mala skoncenu strednu pedagogicku skolu. Takze by mala uplne stredne odborne vzdelanie a plus VŠ II. stupna. Vtedy by vraj mohla ist do 10.

časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
bod 4. uvedené v častiach III. V. VII. a VIII (rozumej kvalifikácie uvedené v týchto článkoch sa považujú za splnenú kvalifikačnú požiadavku aj pre vychovávateľa)
a v časti III. je uvedené hneď pod bodom 1 . v študijnom odbore učiteľstvo pre 1.-4. ročník základnej školy.

Takže je spĺňa požiadavku kvalifikačných predpokladov podľa vyhlášky, má kvalifikáciu VŠ II. stupňa patrí jej 10 PT.
Ondrej29
26.11.09,17:52
časť XIII - Vychovavatel
Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
bod 4. uvedené v častiach III. V. VII. a VIII (rozumej kvalifikácie uvedené v týchto článkoch sa považujú za splnenú kvalifikačnú požiadavku aj pre vychovávateľa)
a v časti III. je uvedené hneď pod bodom 1 . v študijnom odbore učiteľstvo pre 1.-4. ročník základnej školy.

Takže je spĺňa požiadavku kvalifikačných predpokladov podľa vyhlášky, má kvalifikáciu VŠ II. stupňa patrí jej 10 PT.

Tento bod som akosi prehliadol. Chyba nedosledneho citania.
Takze ju uplne spokojne mozem zaradit do 10 PT a co sa tyka karieroveho stupna ako samostatný pedagogický zamestnanec.

Srdecna vdaka
Sabadka
26.11.09,18:17
Tento bod som akosi prehliadol. Chyba nedosledneho citania.
Takze ju uplne spokojne mozem zaradit do 10 PT a co sa tyka karieroveho stupna ako samostatný pedagogický zamestnanec.

Srdecna vdaka

VŠ vzdelanie II. stupňa- samostatný pedagogický zamestnanec 10 PT. Priožím ti ešte sem aj takú pomocnú tabuľku na zaraďovanie, už som to sem prikladala do viacerých príspevkov ale nevadí, aby si to nemusel pracne hľadať prilepím ešte raz.
Ondrej29
26.11.09,18:49
VŠ vzdelanie II. stupňa- samostatný pedagogický zamestnanec 10 PT. Priožím ti ešte sem aj takú pomocnú tabuľku na zaraďovanie, už som to sem prikladala do viacerých príspevkov ale nevadí, aby si to nemusel pracne hľadať prilepím ešte raz.

Vdaka, ja to vsetko pred sebou mam aj v tlacenej podobe. 317/2009, 423/2009, 437/2009, dokonca ja 341/2004 ale aktualne k 1.11.2009 aj tu tabulku na zaraďovanie.

Len som si potreboval overit vychovavatelku. Mne to vychadzalo na tu 10. PT ale kolegyna z inej skoly ma presviedcala o 9. PT

Este raz srdecna vdaka
Sabadka
26.11.09,18:56
Vdaka, ja to vsetko pred sebou mam aj v tlacenej podobe. 317/2009, 423/2009, 437/2009, dokonca ja 341/2004 ale aktualne k 1.11.2009 aj tu tabulku na zaraďovanie.

Len som si potreboval overit vychovavatelku. Mne to vychadzalo na tu 10. PT ale kolegyna z inej skoly ma presviedcala o 9. PT

Este raz srdecna vdaka

mimotemy Tak sa nedaj presvedčiť o opaku, keď vieš že máš pravdu, vieš ako sa hovorí "Kam nemôže čert, pošle kuriéra";):D
ATAN
27.11.09,09:28
Prosím o radu, ak sa pedagogickému zamestnancovi zmenil od 1.11.2009 funkčný plat z dôvodu zmeny rozsahu vyučovacej povinnosti, vzťahuje sa naňho doplatok podľa §32 b? Ide o to, že doteraz boli zaradení ako učitelia športovej prípravy a od 1.11.2009 ako tréneri športovej školy, tým pádom sa im zmenil rozsah vyučovacej povinnosti.
Učiteľka ZŠ
27.11.09,15:11
Sabadka, chcela by som reagovať na tvoj príspevok v tejto téme na str.5 uvádzaš príklad, ako sa vypočítava zvýšený príplatok za triednictvo. Myslím si , že to nie je správny výpočet, pretože v novom zákone sa píše: "Ped.zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa patrí príplatok za výkon špec.činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %.", Teda nie platová tarifa zvýšená o 24 %, iby tých 5 % sa zvyšuje. Presne takto to mám aj v novom platovom dekréte. (Ak sa mýlim a mám to vypočítané nesprávne, píšte, bola by som rada, ak by to bolo viac, ako nejaké smiešne 2 eurá.)
Sabadka
27.11.09,16:55
Sabadka, chcela by som reagovať na tvoj príspevok v tejto téme na str.5 uvádzaš príklad, ako sa vypočítava zvýšený príplatok za triednictvo. Myslím si , že to nie je správny výpočet, pretože v novom zákone sa píše: "Ped.zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa patrí príplatok za výkon špec.činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %.", Teda nie platová tarifa zvýšená o 24 %, iby tých 5 % sa zvyšuje. Presne takto to mám aj v novom platovom dekréte. (Ak sa mýlim a mám to vypočítané nesprávne, píšte, bola by som rada, ak by to bolo viac, ako nejaké smiešne 2 eurá.)

Ano ten výpočet je správny, aj tvoja citácia je správna, len si zle pochopila výklad a máš aj zle vypočítaný príplatok. Takže si to vysvetlíme ako sa hoví po lopatisticky.

Triednemu učiteľovi patrí príplatok za triednictvo vo výške 5% z platovej triedy do ktorej je zaradený zvýšenej o 24 % - rozumej platovej triedy zvýšenej o 24 %. Keby sa navyšoval už vypočítaný príplatok teda tých 5 % by si navyšovala o 24% zákon by znel takto: Ped.zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa patrí príplatok za výkon špec.činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšený o 24 %.",

Priložím ti sem aj takú pomocnú tabuľku, kde už sú vypočítané príplatky za činnosť triedneho učiteľa a príplatok uvádzajúceho učiteľa, skontroluj si podľa neho svoj dekrét, a ak tam máš za príplatok inú sumu, tak v pondelok reklamuj, nech ti ho opravia:)
Učiteľka ZŠ
27.11.09,18:15
Vďaka za vysvetlenie i tabuľku. Suma mi záhadne sedí:) Neviem, ako sa k tomu prepracovala naša ekonómka, no bolo nám to vysvetlené tak, ako som to popísala ja...Mám ohlasy od známych z iných škôl a zaujímavé je, že všade si to prepočítavajú ináč:)(napr. tarifa+zvýšenie plat.tarify, z toho 5% je príplatok za triednictvo a ten sa zvyšuje o 24%...)
Sabadka
27.11.09,19:01
Vďaka za vysvetlenie i tabuľku. Suma mi záhadne sedí:) Neviem, ako sa k tomu prepracovala naša ekonómka, no bolo nám to vysvetlené tak, ako som to popísala ja...Mám ohlasy od známych z iných škôl a zaujímavé je, že všade si to prepočítavajú ináč:)(napr. tarifa+zvýšenie plat.tarify, z toho 5% je príplatok za triednictvo a ten sa zvyšuje o 24%...)

Ale správne je tarifa zvýšená o 24% a z výsledku 5%, a ja ti aj poviem prečo je to 24 %.

Za každý rok praxe sa navyšuje tarifa o jedno % od 16 rokov vyššie je to už len 0,5% teda od 1-16 rokov je to 16 % od 17- -32 je to 8 % spolu to činí 24 %, a preto je to navýšenie 24 %, aby každý jeden učiteľ zaradení napr. v 10 PT mal taký istý príplatok za triednictvo bez ohľadu na odpracované roky. V konečnom dôsledku je to jedno ako kto počíta, len nech je výsledok správny:D:D:D
fileva
29.11.09,20:35
Zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí sú ochotní poradiť a pomôcť. Má takýto dotaz. Riaditeľ školy znížil jednej našej zamestnankyni jednou štvrtinou pedagogickú prax (čo robí skoro 6 rokov) za 13 rokov (1977 - 1990), kedy pracovala tri roky v DPM /dnešné CVČ/ a desať rokov ako vedúca pionierskej skupiny na ZŠ. Dotyčná zamestnankyňa k nám nastúpila na začiatku školského roka, je učiteľkou pre I. stupeň ZŠ, má VŠ vzdelanie ll. stupňa s prvou atestáciou a s potvrdením započítanej 26 ročnej pedagogickej praxe od bývalého zamestnávateľa. Teraz jej to vychádza /po znížení/ na 19 rokov a 10 mesiacov. Bol postup riaditeľa správny.
fileva
29.11.09,21:23
Zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí sú ochotní poradiť a pomôcť. Má takýto dotaz. Riaditeľ školy znížil jednej našej zamestnankyni jednou štvrtinou pedagogickú prax (čo robí skoro 6 rokov) za 13 rokov (1977 - 1990), kedy pracovala tri roky v DPM /dnešné CVČ/ a desať rokov ako vedúca pionierskej skupiny na ZŠ. Dotyčná zamestnankyňa k nám nastúpila na začiatku školského roka, je učiteľkou pre I. stupeň ZŠ, má VŠ vzdelanie ll. stupňa s prvou atestáciou a s potvrdením započítanej 26 ročnej pedagogickej praxe od bývalého zamestnávateľa. Teraz jej to vychádza /po znížení/ na 19 rokov a 10 mesiacov. Bol postup riaditeľa správny?
jankkam
01.12.09,15:33
Ahoj Sabadka
Už mi starosta vystavil dekrét tak že ma zaradil do 8 PT ako nekvalifikovanú to sedí
príplatok za triednictvo mi dal 27,5eur aj to sedí
do prace mi zarátal 3 roky a to nesedí = preto lebo ako som ti písala som bola na materskej 2 roky a 206 dní z toho mu uznal iba tie 2 roky a to preto, lebo že vraj mi môže uznať len 2/3 do praxe a rok mi dal za pedag. prax k ale ten rok mi mal zarátať až po 31.12.2009 a o tom že mi majú vrátiť rok za materskú dozadu o tom sa nezmienil ja si to mám požiadať ale on by mi rátal iba 2 roky praxe za materskú a to je menej ako keď by mi zarátal 3 roky ale neviem čo mám robiť lebo v skutočnosti som ma MD nebola tie 3 roky ale ako som hore písala
Sabadka
01.12.09,16:47
Ahoj Sabadka
Už mi starosta vystavil dekrét tak že ma zaradil do 8 PT ako nekvalifikovanú to sedí
príplatok za triednictvo mi dal 27,5eur aj to sedí
do prace mi zarátal 3 roky a to nesedí = preto lebo ako som ti písala som bola na materskej 2 roky a 206 dní z toho mu uznal iba tie 2 roky a to preto, lebo že vraj mi môže uznať len 2/3 do praxe a rok mi dal za pedag. prax k ale ten rok mi mal zarátať až po 31.12.2009 a o tom že mi majú vrátiť rok za materskú dozadu o tom sa nezmienil ja si to mám požiadať ale on by mi rátal iba 2 roky praxe za materskú a to je menej ako keď by mi zarátal 3 roky ale neviem čo mám robiť lebo v skutočnosti som ma MD nebola tie 3 roky ale ako som hore písala

Na dekréte máš mať určenú započítanú prax k 31.12.2008. Započítaná prax u učiteľov sa vždy určuje k 31. decembru každého kalendárneho roka. Veľa ľudí to teraz metie. Platy sa síce menili k 1.11.2009 ale započítaná prax k 31.12.2008 vrátane ostáva zachovaná. Tento rok sa ti pripočíta k praxi k 1.1.2010 keď bude znovu valorizácia platov. A pre potreby určenia % na zvýšenie platovej tarify podľa odpracovaných rokov sa berú celé roky. Akurát neviem prečo ti MD krátil 1/3, tá sa má uznať tak ako bola, maximálne 3 roky na jedno dieťa. MD a RD sa nekráti.
kajul
01.12.09,22:35
[QUOTE=kvet;1166994]Ide o nový inštitút v odmeňovaní pedagogických a odborných zamestnancov - pracovné triedy. Zákon rozlišuje dve pracovné triedy. Do pracovnej triedy dva sa zaraďujú pedagogickí zamestnanci, ktorí vykonávajú pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením. Ostatní pedagogickí zamestnanci sa zaraďujú do pracovnej triedy jedna.

mozte mi presne odcitovat zakon a paragraf kde sa to spomina? dakujem
a este sa chcem opytat som ucitelka ZS a mam nahradu 1. kval skusky (SKS) mam tri predmety, ucim ich v specialnych triedach (5hod) a v triedach pre nadane deti (tie vraj tiez patria pod specialne skolstvo)(8+2+1hod) nemam spec. pedag. mam byt v 2 -ke alebo v 1-tke? mam 7 rokov praxe.
Sabadka
02.12.09,06:15
[QUOTE=kvet;1166994]Ide o nový inštitút v odmeňovaní pedagogických a odborných zamestnancov - pracovné triedy. Zákon rozlišuje dve pracovné triedy. Do pracovnej triedy dva sa zaraďujú pedagogickí zamestnanci, ktorí vykonávajú pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením. Ostatní pedagogickí zamestnanci sa zaraďujú do pracovnej triedy jedna.

mozte mi presne odcitovat zakon a paragraf kde sa to spomina? dakujem
a este sa chcem opytat som ucitelka ZS a mam nahradu 1. kval skusky (SKS) mam tri predmety, ucim ich v specialnych triedach (5hod) a v triedach pre nadane deti (tie vraj tiez patria pod specialne skolstvo)(8+2+1hod) nemam spec. pedag. mam byt v 2 -ke alebo v 1-tke? mam 7 rokov praxe.

Pre kajul
zákon 553/2003 § 5a ods. 2 Zamestnávateľ zaradí do pracovnej triedy dva pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením a pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v zariadení sociálnych služieb, v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu.
janamirka2
02.12.09,08:04
Chcela by som sa opýtať či môžem mať taký istý plat ako pred 1.11.? Ani o cent sa mi nič nezmenilo
susann2
02.12.09,08:15
Chcela by som sa opýtať či môžem mať taký istý plat ako pred 1.11.? Ani o cent sa mi nič nezmenilo
Áno môže to byť, pretože sumy týkajúce sa tarifného platu sa nemenili a platová tarifa narátaná podľa odpracovaných rokov, sa bude upravovať až v dektréte od 1.1.2010.
janamirka2
02.12.09,08:27
dik
julia2
07.12.09,17:11
Narobíš!!!! Zamestnávateľ by ti mal aspoň tri roky dozadu doplatiť rozdiel, o kt. si prišla..Ja som sa to dozvedela tiež asi pred rokom a musela som písať až na min.školstva a potom som pohrozila našej mzdovej súdom a potom mi vyplatila tri roky dozadu...
Sabadka
07.12.09,17:18
Narobíš!!!! Zamestnávateľ by ti mal aspoň tri roky dozadu doplatiť rozdiel, o kt. si prišla..Ja som sa to dozvedela tiež asi pred rokom a musela som písať až na min.školstva a potom som pohrozila našej mzdovej súdom a potom mi vyplatila tri roky dozadu...

mimotemy A prečo mzdárke?:eek: Ona je len vykonávateľom rozhodnutia riaditeľa alebo riaditeľky. Keď riaditeľ zle rozhodnote, ona jeho rozhodnutie svojvoľne meniť nemôže.
julia2
07.12.09,17:29
Naša riad. bola zo všetkého z obliga a stále ma posielala za mzdovou že ona nič , len muzikant.. A konečne nám hrajú druhé husle..Po výberovom konaní.
Odpočítavali mi stále 5 rokov praxe z 9. plat.triedy., Tak som chcela späť prachy, o ktoré ma ošidili.A stalo sa.
Ale teraz ma rozčuluje, že nás idú dať späť do 8.plat.triedy i keď v 317/2009 je že :::ped. zamestnancovi , kr. bola udelená výnimka zo vzdelania bude i naaďalej zachovaná""
Sabadka
07.12.09,17:39
Naša riad. bola zo všetkého z obliga a stále ma posielala za mzdovou že ona nič , len muzikant.. A konečne nám hrajú druhé husle..Po výberovom konaní.
Odpočítavali mi stále 5 rokov praxe z 9. plat.triedy., Tak som chcela späť prachy, o ktoré ma ošidili.A stalo sa.
Ale teraz ma rozčuluje, že nás idú dať späť do 8.plat.triedy i keď v 317/2009 je že :::ped. zamestnancovi , kr. bola udelená výnimka zo vzdelania bude i naaďalej zachovaná""

Už som ti písala, aj v inom príspevku výnimka zo vzdelania je výnimka zo vzdelania a zaradenie je zaradenie. V katalógu pracovných činností činnosť, do ktorej ste boli zaradené do 1.11.2009 zákon 317/2009 zrušil, tá činnosť neexistuje, je nahradená inou, ktorá je viazaná na vysokoškolské vzdelanie I. stupňa. Pre stredoškolské vzdelanie je platová trieda 8. Finančne o nič neprichádzate, pretože plat sa Vám dorovnáva do tej istej výšky ako ste mali doteraz. Ani nový riaditeľ vás nedá do 9PT, pretože na to nemá páky ani možnosť, nemôže ísť proti zákonu.
julia2
09.12.09,07:06
Tak prečo mi potom nepriznali späť moje odpracované roky???
Pracujem 22 rokov a na novom dekrete mám odpracovaných len 19 , tak ako som to mala pri 9.plat. triede, keď mi brali tri roky praxe..
julia2
09.12.09,07:12
Mám nový plat. dekret a z 9. tr. ma dali opäť do 8.plat. triedy a roky praxe/TRI/ kt., mi odpočítali mi nevrátili
Reve
09.12.09,07:46
Ahojte,
chcela by som sa poradiť. Máme vychovávateľku, ktorá si úväzok vyplňa vyučovaním výchov a tak bola zaradená podľa najnáročnejšej práce do 9. a bolo jej odpočítané 5 rokov. Teraz, podľa nového patrí do 8-čky - tých 5 rokov sa jej znovu započítavá? logicky mi to ide ako áno, ale nie som si 100% istá a nikde som to nenašla napísané.
Ďakujem
renata
Sabadka
09.12.09,07:59
Tak prečo mi potom nepriznali späť moje odpracované roky???
Pracujem 22 rokov a na novom dekrete mám odpracovaných len 19 , tak ako som to mala pri 9.plat. triede, keď mi brali tri roky praxe..

Roky budeš mať vrátené od 1.1.2010, pri ročnej valorizácii platov. :) Pretože na platovom dekréte k 1.11.2009 musela zostať započítaná prax k 1.1.2009
Sabadka
09.12.09,08:02
Ahojte,
chcela by som sa poradiť. Máme vychovávateľku, ktorá si úväzok vyplňa vyučovaním výchov a tak bola zaradená podľa najnáročnejšej práce do 9. a bolo jej odpočítané 5 rokov. Teraz, podľa nového patrí do 8-čky - tých 5 rokov sa jej znovu započítavá? logicky mi to ide ako áno, ale nie som si 100% istá a nikde som to nenašla napísané.
Ďakujem
renata

Od 1.11.2009 ju zaradíš do 8PT so započítanou praxou k 1.1.2009, roky, ktoré sa jej odpočítavali sa jej vrátia pri úprave platu k 1.1.2010.
Reve
09.12.09,09:23
Ďakujem,
potrebovala som sa uistiť, že robím správne. A mám ešte jednu prosbu. Potrebujem zaradiť riaditeľku MŠ - VS I.stupen /Bc/ a certifikát z dvojročeného štúdia Špeciálna pedagogika - možno to uznať ako I. atestáciu???? Čo sa považuje za I. atestáciU???
Prosím, pomôžte.
Veľmi pekne Ďakujem
renata:mee:
susann2
09.12.09,10:56
Ďakujem,
potrebovala som sa uistiť, že robím správne. A mám ešte jednu prosbu. Potrebujem zaradiť riaditeľku MŠ - VS I.stupen /Bc/ a certifikát z dvojročeného štúdia Špeciálna pedagogika - možno to uznať ako I. atestáciu???? Čo sa považuje za I. atestáciU???
Prosím, pomôžte.
Veľmi pekne Ďakujem
renata:mee:
Nie. Aby ste mohli niekoho zaradiť od 1.11.2009 s 1. astestáciou, musí mať k uvedenému dátumu 1. kvalifikačnú škúšku alebo jej náhradu podľa vyhlášky 41/1996 § 9. To, ale bolo možné len pri VŠ vzdelaní II. stupňa.
Reve
09.12.09,11:32
Ahoj, takže ju nemôžem zaradiť do platovej triedy 10 - VŠ. I. stupna s I. atestáciou, ale len ako VŠ 1. stupňa samostatný - dobre som to pochopila???
Sabadka
09.12.09,12:35
Ahoj, takže ju nemôžem zaradiť do platovej triedy 10 - VŠ. I. stupna s I. atestáciou, ale len ako VŠ 1. stupňa samostatný - dobre som to pochopila???

Ano pri učiteľoch MŠ je to VŠ I. stupňa samostatný 9 PT a je jedno, či je to učiteľka alebo riaditeľka, podľa nového sa zaraďuje na základe získaného vzdelania a nie na základe vykonávanej činnosti, za to že je riaditeľka bude dostávať príplatok za riadenie.
janamirka2
09.12.09,13:37
Chcela by som sa opýtať, kde by som mala písať na min. školstva ohľadne triedy keď mi nedali tú 9. Aký je postup aj adresa ešte som to nerobila tak neviem sa pohnúť.
Reve
09.12.09,14:27
Ďakujem a načo je potom stupeň vzdelania VŠ I: stupeň s atestáciou 10 platova trieda? Preto som bola v rozpakoch, nie preto, že ide o riaditeľku, ale to členenie ma doplietlo.... a keďže má to 2 ročné štúdium špeciána pedagogika, tak som rozmýšľala, aby som ju nezaradila nižšie ako má byť zaradená.
Veľmi pekne Ďakujem
skutočne si veľmi promptná a šikovná.
renata:o
Reve
09.12.09,14:33
Chcela by som sa opýtať, kde by som mala písať na min. školstva ohľadne triedy keď mi nedali tú 9. Aký je postup aj adresa ešte som to nerobila tak neviem sa pohnúť.
Ahoj,
9 máš ako USO s 1. atestáciou, VŠ I. stupňa samostatný, VŠ II. stupňa nekvalifikovaný a začínajúci.
Neviem, či som pomohla - ide o kategóriu učiteľ MŠ, vychovávateľ a MOV
Sabadka
09.12.09,16:59
Ďakujem a načo je potom stupeň vzdelania VŠ I: stupeň s atestáciou 10 platova trieda?
renata:o

Ten ešte len bude, podľa starej vyhlášky I. kvalifikačnú alebo je náhradu si mohli robiť len tí, ktorí mali VŠ II. stupňa. Podľa novej vyhlášky o kontinuálnom vzdelávaní to už možné bude a preto je v tabuľkách zaradená už aj tento stupeň vzdelania.
janamirka2
10.12.09,14:02
Teraz podľa nového je to tak, ale ja som nemala 9. ani predtým, keď som mala nárok. Chcela by som vedieť či sa dá stým niečo robiť.
jankkam
10.12.09,17:30
Ahoj Sabadka
Píšem ako som sľúbila starosta mi nakoniec uznal MD celú ale len 2 roky mi zaplatí pričom moja MD trvala 2 roky a 206 dní do zamestnania so nastúpia 12.9.2008 a chcem si žiadať to doplatiť ale on mi chce doplatiť iba tie 2 roky lebo že vraj sa to započítava stále k 1. januáru a mne tam stále bude chýbať asi dva mesiace do tretieho roku
Neviem ako to mam napísať ale nemalo by to byť tak
12.9 2008 som nastúpila uznal by mi 2 roky a 206 dní – zaplatil za 2 roky
18.2 2009 by mi to už robilo 2 roky a 365 dní čo je 3 roky
neviem či to je tak ale k 1.1.ked sa bude prepočítavať plat tak nikdy mi nevyjde celí rok
Sabadka
10.12.09,17:44
Ahoj Sabadka
Píšem ako som sľúbila starosta mi nakoniec uznal MD celú ale len 2 roky mi zaplatí pričom moja MD trvala 2 roky a 206 dní do zamestnania so nastúpia 12.9.2008 a chcem si žiadať to doplatiť ale on mi chce doplatiť iba tie 2 roky lebo že vraj sa to započítava stále k 1. januáru a mne tam stále bude chýbať asi dva mesiace do tretieho roku
Neviem ako to mam napísať ale nemalo by to byť tak
12.9 2008 som nastúpila uznal by mi 2 roky a 206 dní – zaplatil za 2 roky
18.2 2009 by mi to už robilo 2 roky a 365 dní čo je 3 roky
neviem či to je tak ale k 1.1.ked sa bude prepočítavať plat tak nikdy mi nevyjde celí rok

Správne ti to rátal. počítajme spolu
12.9.2008 si nastúpila mala si 2 roky 206 dní - zaplatil za 2 celé roky
Započítaná prax sa počíta vždy k 1.1. kalendárneho roku
teda k 1.1.2009 si mala odpracované 2 roky 206 dní + 111 dní (od 12.9.-31.12.2008 = 2 roky 317 dní - takže v roku 2009 ti platí za 2 celé roky
k 1.1.2010 budeš mať 2 roky 317 dní + 365 dní za rok 2009 = 3 roky 317 dní - v roku 2010 ti bude určený plat za 3 celé roky.
A tak je to správne, pretože platová tarifa sa zvyšuje vždy k 1.1. o 1% za každý odpracovaný celý rok až do 16 rokov a potom za každý rok o 0,5%.
A žiaľ je to tak aj u tých učiteľov, ktorým vyjde k 1.1. napríklad 5 rokov 364 dní, chýba im do 6 celých rokov 1 deň, tak im plat rátajú z 5 celých rokov a nie 6 tich. Je to smutné, ale zákon platí v takomto znení.V priebehu roka sa započítaná prax neprepočítava na celé roky, platia ti celý rok podľa toho, čo ti vyjde k 1.1.
jankkam
10.12.09,17:48
Vdaka tak si budem žiadať zaplatené za tie 2 roky, ale aspoň som dosiahla to čo som chcela
Sabadka
10.12.09,18:58
Vdaka tak si budem žiadať zaplatené za tie 2 roky, ale aspoň som dosiahla to čo som chcela

držím palce:)
jankkam
11.12.09,17:58
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť, že ak starosta prepustí kolegyňu ktorej končí zmluva 31.12 2009 a nikoho nebude mať namiesto nej a ja ostanem sama tak MŠ pôjde na poldennú prevádzku – majú vtedy deti nárok na celodennú stravu hlavne sa to týka soc.prípadov, dúfam že sa rodičia za to postavia.
Starosta sa nemôže zmieriť s tým že mne musel dať triedu 8 a kolegyni 9.
Sabadka
11.12.09,18:14
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť, že ak starosta prepustí kolegyňu ktorej končí zmluva 31.12 2009 a nikoho nebude mať namiesto nej a ja ostanem sama tak MŠ pôjde na poldennú prevádzku – majú vtedy deti nárok na celodennú stravu hlavne sa to týka soc.prípadov, dúfam že sa rodičia za to postavia.
Starosta sa nemôže zmieriť s tým že mne musel dať triedu 8 a kolegyni 9.

Tak teraz túto otázku posúvam na niekoho iného, lebo ja ti odpoveď dať neviem, ale skús sa na to spýtať susann2, ona to bude určite vedieť:)
jankkam
17.12.09,19:03
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť aký príplatok za riadenie má poberať riaditeľka MŠ zaradená do 9. platového stupňa.
Sabadka
18.12.09,16:14
Ahoj Sabadka
Potrebovala by som vedieť aký príplatok za riadenie má poberať riaditeľka MŠ zaradená do 9. platového stupňa.

V prílohe č. 6 zákona 553/2003 nájdeš tabuľku na % rozpätie pre príplatok za riadenie a počíta sa tým istým spôsobom ako príplatok triedneho učiteľa, teda platová trieda do ktorej je zaradená v tvojom prípade 9 PT navýšená o 24% a z tejto sumy príslušné % z tabuľky v prílohe č. 6 zákona 553/2003. Nepíšem ti konkrétne % pre to, lebo si ho musíš vybrať sama. Sú tam IV. stupne riadenia, a ešte je to rozdelené aj podľa počtu obyvateľov danej obce, ale % sa pohybujú v rozpätí od 3-40%, je na zriaďovateľovi aké určí %.
jankkam
18.12.09,17:16
Ahoj Sabadka
Obec má si 500 obyvateľov
môže mať riaditeľka príplatok za riadenie 5% a s najvýšením to činí 31 eur
Sabadka
19.12.09,08:45
Ahoj Sabadka
Obec má si 500 obyvateľov
môže mať riaditeľka príplatok za riadenie 5% a s najvýšením to činí 31 eur

Ak škôlka nemá právnu subjektivitu a riaditeľka je zaradená do IV. stupňa riadenia tak môže. A ak má 9PT tak má aj vysokoškolské vzdelanie I. stupňa.
myshela
23.06.10,07:10
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, do akej plat. triedy patrím. Som absolventka VS II. stupen a nemám v týchto veciach jasno. Ak som vyštudovala špec. pedagogiku a nastúpim do špec. ZŠ na pozíciu vychovávateľ, do akej triedy patrím? Riaditel je povinný mi zaplatiť celú čiastku tabulk. platu i keď odrobenými hodinami nevyplním celý úväzok (pre skorý odchod detí zo ŠKD domov...)? vopred ďakujem za rady a odpoved!!!!:)
Zdenka1973
24.06.10,07:29
Prosím o odpoveď. Od roku 1997 som pedagogický zamestnanec. Pracujem ako učiteľka odborných predmetov, ale nie som kvalifikovaná, pretože som vyštudovala iný študijný odbor VŠ než sú predmety, ktoré učím. Keďže som spočiatku robila MOV, mám len DPŠ pre MOV. Vysokú školu som si urobila až potom. Vie mi niekto poradiť, v ktorej platovej triede by som mala byť zaradená? Pracujem na súkromnej strednej škole. Ďakujem
jankkam
27.06.10,12:00
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.
judita1971
27.06.10,17:22
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.

Kto robí personálnu a mzdovú agendu na obci ?
jankkam
27.06.10,18:26
túto agendu na obci vediem ja
judita1971
28.06.10,18:24
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.

Ako ti odpovedať na tvoju otázku..... zrejme túto prácu si začala robiť len teraz, lebo z tvojich predchádzajúcich príspevkov je zrejmé,že máš ekonomické vzdelanie, asi vysokoškolské, teraz si učila ako učiteľka MŠ ?... asi je to správne, máš 27 ročnú prax /neviem v akom obore/.... Tvoje zaradenie do 8 PT .... vo verejnej správe sa zaraďuje do platových tried podľa katalógu pracovných činností, podľa najnáročnejšej práce, ktorú máš stanovenú v pracovnej náplni.. nájdi si ten katalóg a mrkni sa do katalógu pracovných činností.... ak si teraz začala s personalistikou vo verejnej správe, čo najrýchlejšie si naštuduj zákony, ktoré k tomu potrebuješ, zákon o verejnom záujme, zákon o odmeňovaní vo verejnom záujme, ak máte na obci pedagogických zamestnancov tak aj ďalšie zákony..... môžeš začať tým, že si skontroluješ správnosť svojho zatriedenia... držím palce..
jankkam
30.06.10,15:12
Ja som to písala za kamarátku, tak by som potrebovala poradiť. Tú prax 27 rokov má v tomto odbore stále robila ekonomiku, ale nie na OU.
Margaretka5
01.07.10,03:50
Pekny den,
mam jednu prosbu o radu, tyka sa znovu vypoctu platoveho dekretu, lebo som asi prisla na chybu, lebo mi to nijako nevychadza. Prosim pekne o presne prepocitanie
K 1.1.2010:
Platova trieda 12
zapocitana prax 11 rokov

prac. uvazok 52%
triednictvo v 2 a viac. triedach 10% - pozn. bolo mi uznane 100%,
Vazene damy, Vy to viete polopatisticky vysvetlit aj ucitelovi ...
dakujem velmi pekne...
Sabadka
01.07.10,08:35
Pekny den,
mam jednu prosbu o radu, tyka sa znovu vypoctu platoveho dekretu, lebo som asi prisla na chybu, lebo mi to nijako nevychadza. Prosim pekne o presne prepocitanie
K 1.1.2010:
Platova trieda 12
zapocitana prax 11 rokov

prac. uvazok 52%
triednictvo v 2 a viac. triedach 10% - pozn. bolo mi uznane 100%,
Vazene damy, Vy to viete polopatisticky vysvetlit aj ucitelovi ...
dakujem velmi pekne...

Poskytla si veľmi málo informácií na presné prepočítanie, pretože nepoznáme tvoj plat spred 1.11.2009 a zaradenie do pracovnej triedy ale pokúsim sa.

Počítam s pracovnou triedou 1
12 PT - 639 €
11 rokov prax-70,50€
príplatok za triednictvo v dvoch triedach - 79,50€
osobný príplatok nepočítam, lebo ho neuvádzaš
Tvoj funkčný plat od 1.1.2010 by teda mal byť -789 €
Nevieme aký si mala doplatok k platu podľa §32b (vyrovnanie platu spred 1.11.2009), ale určite ho máš od 1.1.2010 nižší ako si ho mala pred 1.1.2010, pretože sa zohľadňuje valorizácia. Aj keď od januára 2010 sa valorizovali platy , teda zvyšovali o 1%, tvoj plat sa nejak extra zvyšovať nebude kým sa ti nedorovná do tej výšky ako si ho mala pred 1. novembrom 2009. Teda lopatisticky povedané na platovom dekréte sa ti bude tarifný a zvýšený tarifný plat zvyšovať, doplatok k platu znižovať.
Reálne však dostaneš taký istý obnos ako si mala pred novembrom 2009. Tento stav bude trvať dovtedy, kým sa ti tieto dva platy nestretnú a plat podľa nového zaradenia neprevýši plat podľa starého zaradenia, až potom pocítiš aj v skutočnosti zvýšenie platu teda tú valorizáciu. Dúfam že som to napísala zrozumiteľne. :)
julia2
01.07.10,10:26
má dostať učiteľ preplatené triednictvo aj cez prázdniny???
susann2
01.07.10,10:34
má dostať učiteľ preplatené triednictvo aj cez prázdniny???
Áno, školský rok končí 31.8.
jankkam
01.07.10,16:37
a má dostať triednictvo aj vtedy, ak má dovolenku počas prázdnin
pavlinka
02.07.10,04:23
áno má
Sabadka
02.07.10,04:37
a má dostať triednictvo aj vtedy, ak má dovolenku počas prázdnin

Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.
julia2
02.07.10,08:59
nemáš pravdu,, dali nás opäť do 8.pt.,,i keď je v zákone, že výnimka má byť zachovaná
Sabadka
02.07.10,11:27
nemáš pravdu,, dali nás opäť do 8.pt.,,i keď je v zákone, že výnimka má byť zachovaná

Julka, neviem k akému príspevku si reagovala, teda kto a v čom nemá pravdu.

Ale výplata príplatku triedneho učiteľa počas prázdnin nemá nič spoločné s tým, že v zákone je zachovaná výnimka. Sú to dve diametrálne odlišné veci.


Ak si mala na mysli preradenie z 9 PT do 8PT tak ani tá nemá so zachovaním výnimky zo vzdelania nič spoločné, pretože v novembri 2009 sa menilo zaraďovanie pedagogických zamestnancov do platových tried. Podľa starého zákona ste boli zaradené do 9 PT nie preto, že ste mali výnimku zo vzdelania, ale preto lebo podľa katalógu pracovných činností Vás zaradili podľa Vami vykonávanej najnáročnejšej práce teda učiteľky MŠ a vychovávateľky patrili do 9PT. V novembri sa zmenil zákon a tak isto aj katalóg pracovných činností a zamestnancov zaraďujeme podľa získaného najvyššieho vzdelania a nie podľa náročnosti práce,preto tie, ktoré majú len stredoškolské vzdelanie sa ocitli v 8PT. Výnimka zo vzdelania sa vzťahovala na úplne iných učiteľov, nepatrili tam ani učiteľky MŠ ani vychovávateľky. Výnimka zo vzdelania sa dávala na základe vyhlášky 41/1996 § 10 ods. 6 a táto výnimka zostáva naďalej aj zachovaná ale len pre tých zamestnancov, ktorí spadali do tejto kategórie zamestnancov.

Nechcem sa opakovať, pretože túto problematiku sme už od novembra 2009 prelúskali xkrát avz každého konca. Jedným slovom uvedená výnimka neplatila a ani neplatí pre učiteľov MŠ a vychovávateľov. Ich zaradenie do 9PT nebolo na základe výnimky zo vzdelania.
Darica
02.07.10,19:48
Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.

Opýtam sa ťa Sabadka
Ked sa platy cez prázdniny neupravujú, tak asi ani nemame cakat na preradenie z jednej platovej triedy do druhej? ( ukončenie studia vysokej skoly)
Stane sa tak až v septembri?
Vdaka.
Sabadka
03.07.10,06:55
Učiteľom sa platové dekréty počas prázdniny neupravujú.Prázdniny nie sú dôvod na zmenu platu, má nárok na všetky príplatky tak ako počas školského roku. Príplatok za triednictvo sa odoberá len v tom prípade ak prestane činnosť triedneho učiteľa vykonávať. Lopatisticky povedané nadalej je triednym učiteľom len akurát čerpá dovolenku. To je tak isto ako s osobným príplatkom. Ty keď čerpáš dovolenku ani tebe nevystavujú nový platový dekrét a nezastavujú ti výplatu osobného príplatku počas dovolenky.

Opýtam sa ťa Sabadka
Ked sa platy cez prázdniny neupravujú, tak asi ani nemame cakat na preradenie z jednej platovej triedy do druhej? ( ukončenie studia vysokej skoly)
Stane sa tak až v septembri?
Vdaka.

Nie, to je zase iná vec. Nárok na zvýšenie platovej triedy máš hneď od ďalšieho dňa ako ten nárok vznikol. Napríklad ak si skončila školu 6. júla nárok na vyššiu platovú triedu máš už od 7. júla. V predošlom príspevku bola reč o odobratí príplatku za triednictvo počas prázdnin.
Darica
07.07.10,11:32
Dakujem. Uvidim, ako to prebehne v realite.
zuzulik47
10.09.10,11:05
Kde v zákone by som našla túto informáciu? Ďakujem
susann2
10.09.10,11:17
Kde v zákone by som našla túto informáciu? Ďakujem
Akú, čoho by sa mala týkať ?
xixix
10.09.10,16:07
Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním sú všetci zaradení do 8.pl. triedy, ale tým, ktorým bola udelená výnimka, sa bude plat vyrovnávať. Treba si pozrieť prílohy, ktoré uvádza - polka- tam je aj postup, ako sa to realizuje. ,- nezabudnúť prečítať aj prechodné ustanovenia!
Sabadka
10.09.10,16:11
Vychovávatelia so stredoškolským vzdelaním sú všetci zaradení do 8.pl. triedy, ale tým, ktorým bola udelená výnimka, sa bude plat vyrovnávať. Treba si pozrieť prílohy, ktoré uvádza - polka- tam je aj postup, ako sa to realizuje. ,- nezabudnúť prečítať aj prechodné ustanovenia!

Poskytla si zlé info.

Skoro všetkým sa plat dorovnáva, pretože v reále klesli o jednu platovú triedu. Vychovávateľky nemali výnimku zo vzdelania, ale boli zaradené podľa starej vyhlášky do pracovnej triedy podľa najnáročnejšej práce nimi vykonávanej, teda to bola 9 PT -v tedy . Od 1.11.2009 sa každý jeden pedagogický zamestnanec zaraďuje do platovej triedy na základe najvyššieho získaného vzdelania a vychovávateľky so strednou školou patria do 8 PT. Nakoľko je medzi ich starým zaradením a ich novým zaradením finančný rozdiel, preto sa im plat dorovnáva do výšky platu spred 1.11.2009.
Pauli.
18.08.11,11:55
Dobrý deň, ja by som potrebovala poradiť ohľadom platov vychovávateľov. Chcela by som vedieť keď detský dom je zriadený ako neštátny subjekt, či sa musíme riadiť 317/2009 na určenie platov, alebo či sa tento zákon týka len školských štátnych subjektov?? vďaka za radu..
agiatka
25.08.11,11:40
Ja som sa dnes zaregistovala a neviem, kde písať príspevky. prosím o radu.
agiatka
25.08.11,11:45
prosím radu. Mám ukončené učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, ukončené adaptačné vzdelávanie a druhý rok si robím rozširujúce štúdium. špeciálna pedagogika. V Tomto novom šk. roku mi dala riaditeľka špeciálnu triedu s tým, že budem v 9. triede ako nekvalifikovaná. je to správne????
Ondrej29
21.03.12,09:43
Jedna otazocka ohladom zaradzovania vychovavateliek. Riaditel zaradil vychovavavatelku na zaklade jej dosiahnuteho vzdelania - vysokoskolske vzdelanie druheho stupna - ucitelstvo pre 5. - 9. ročník do 10 PT pracovna trieda 1. Pred casom sme sa tu bavili, ze podla vyhlasky MŠ SR 437/2009 splna kvalifikacne predpoklady na vychovavatelku v SKD a ma byt zaradena do 10 PT. Pri kontrole zriadovatelom bolo riaditelovi oznamene, ze porusil financnu disciplinu, pretoze zle zaradil vychovavatelku. Vraj mala byt zaradena ako nekvalifikovana do 7 PT. Pretoze nema vystudovanu pedagogiku, ale nemcinu /etiku. Tak ako to ma byt?
brontosaurus
22.03.12,17:54
Jedna otazocka ohladom zaradzovania vychovavateliek. Riaditel zaradil vychovavavatelku na zaklade jej dosiahnuteho vzdelania - vysokoskolske vzdelanie druheho stupna - ucitelstvo pre 5. - 9. ročník do 10 PT pracovna trieda 1. Pred casom sme sa tu bavili, ze podla vyhlasky MŠ SR 437/2009 splna kvalifikacne predpoklady na vychovavatelku v SKD a ma byt zaradena do 10 PT. Pri kontrole zriadovatelom bolo riaditelovi oznamene, ze porusil financnu disciplinu, pretoze zle zaradil vychovavatelku. Vraj mala byt zaradena ako nekvalifikovana do 7 PT. Pretoze nema vystudovanu pedagogiku, ale nemcinu /etiku. Tak ako to ma byt?

No, podľa mňa škola postupovala správne.
Pozrel som si zákon 437/2009 Z.z. a v časti XIII. Vychovávateľ, kvalifikačné predpoklady, časť A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa je pod číslom 4. uvedené, že vychovávateľ je kvalifikovaný, ak je jeho vzdelanie uvedené v častiach III, V, VII a VIII a časť V. hovorí o učiteľoch druhého stupňa základnej školy, čiže podľa toho je kvalifikovaný aj každý kvalifikovaný učiteľ druhého stupňa.
Čiže ak vaša kolegyňa má skončené učiteľstvo nemeckého jazyka etickej výchovy, tak ako učiteľka druhého stupňa je kvalifikovaná aj pre prácu vychovávateľky a má byť v PT 10.
Je možné, že zriaďovateľ pri čítaní tohoto zákon asi nepozrel čo sú vlastne tie časti III, V, VII a VIII v bode 4. a preto rozhodol ako rozhodol.
Určite by ste sa mali proti tomu odvolať.
Ondrej29
22.03.12,20:34
Dakujem