Mima P.
01.10.09,20:11
Ahojte poradaci.
Nahlasila sa nam kontrola zo SP:mad:. Odvody mam platene na cas, ziadne nedoplatky, mame 4 zamestancov +1 dohodara a konatela bez PP.
Na co si mam dat pozor a pripravit sa? Po com teraz idu?
Ak by ste mali najaku dobru mandatnu zmluvu (konatel bez PP) budem rada, nas pan konatel ju papierovo zatial nema.
Dakujem vpred za skore reakcie.
M.
Mima P.
02.10.09,07:18
Nikto nemal kontrolu zo Soc. poist? To budem 1:?
Dufam ze sa niekto ozve, mam z toho zvlastny pocit ...
bv_alexandra
02.10.09,07:22
Nikto nemal kontrolu zo Soc. poist? To budem 1:?
Dufam ze sa niekto ozve, mam z toho zvlastny pocit ...

Nemusíš sa báť, však su to tiež len ludia, kontrolujú pracovné zmluvy, samotné výkazy, správne výpočty.
Myslím že ma ešte ostatní doplnia, my sme mali kontrolu z SP už dávno tak si to tak dopodrobna nepamätám. :);)
Paula
02.10.09,07:41
Mima P.
02.10.09,17:41
Daujem Vam krasne za reakcie.
Snad to bude dobre, nie som si vedoma nejakych chyb, tak im to pekne pripravim do sanona a odnesiem.
Pekny vikend prajem.
Keby este niekto mal nejake info budem rada.
Manual
02.10.09,17:48
Daujem Vam krasne za reakcie.
Snad to bude dobre, nie som si vedoma nejakych chyb, tak im to pekne pripravim do sanona a odnesiem.
Pekny vikend prajem.
Keby este niekto mal nejake info budem rada.
Ja som mal tiež kontrolu v 1/09, za obdobie 6 rokov dozadu, chceli doslova všetko (aj č. topánok:D), vrátane evidencie dochádzky atď. Trvala 2 mesiace, ale OK, boli penále za neskoré úhrady poistného cca 38 €
Správnosť výpočtu odvodov zo začiatku robili poctivo, keď videli že to sedí, tak už len námatkovo.
Nakoniec bol pochválený SW v ktorom to bolo vedené.
Asi tak.
cloe
02.10.09,20:12
Mne robili kontrolu v jednej firme minulý mesiac za roky 2004 až do polroka 2009. Mali to urobené behom dopoludnia a mala som tam od 4-12 zamestnancov. Všetko som im nachystala tak, aby im to išlo od ruky, lebo už som vedela systém ako to kontrolujú. Nenašli nič zvláštne, len v niektorých mesiacoch pár dní omeškania. Ale hovorili, že je generálny pardón na penále, takže aj keď ich pošlú vyčíslené, tak budú automaticky odpustené /bez žiadosti/. Ale myslím, že sa to vzťahuje na penále do r.2008. Nie som si celkom istá.
Inak musím povedať, že ešte kontrolóri si brali odo mňa nejaké kópie RL, lebo im chýbali. Takže celkom mali bordel oni v SP.
Boli ale veľmi milí a ústretoví, takže sa nemusíš ničoho báť:)
marina8
02.10.09,20:24
Ahojte poradaci.
Nahlasila sa nam kontrola zo SP:mad:. Odvody mam platene na cas, ziadne nedoplatky, mame 4 zamestancov +1 dohodara a konatela bez PP.
Na co si mam dat pozor a pripravit sa? Po com teraz idu?
Ak by ste mali najaku dobru mandatnu zmluvu (konatel bez PP) budem rada, nas pan konatel ju papierovo zatial nema.
Dakujem vpred za skore reakcie.
M.


ked som mala kontrolu za 2006-2008 teraz v 2009 tak som sa rovno opytala, ze co mam nachystat, ze co potrebuju, aby som ich potom nezdrziavala nejakym hladanim a prehladavanim
co povedali, to som nachystala, teda vsetky prihlasky odhlasky zamestnanci, zamestnavatel, mesacne vykazy + prilohy, prehlady o poistnom, zmluvy a vsetky veci okolo toho - ukoncenia, ELDZ, zapoctove listy, mzdove listy a vsetko co s tym suvisi
bolo to urobene za jeden den, pekne sa vsetko skontrolovalo, na niektore veci sa iba namatkovo opytali, ze ci ich mam, a ked som podala sanon a otvorila na mieste kde sa pozadovane veci nachadzali, tak iba prezreli, lebo videli, ze som ani okom nemrkla, ze je to , tak povedali , ze ok a vypytali dalsie
bolo to prijemne, nikto nestresoval, bola to normalna kontrola
hlavne treba s nimi komunikovat ved aj oni su len ludia a ked je vsetko nachystane a je spolupraca, tak to pekne odsypa a oni sa tesia , ze mozu uzavret spis, lebo maju naozaj kopec veci nevyriesenych, niektori s nimi odmietaju spolupracovt a si myslia, ze ked nepreberaju postu tak su nedostihnutelni:)
tak drzim palce nech to dobre dopadne:)
Mima P.
05.10.09,10:27
Ďakujem Vam ste zlati. Ste ma potesili, tak idem do toho. Nachystam sanon a bude. To vas kontrolovali za take dlhe obdobie? Nas od 1.1.2009_31.8.2009.
Este raz dakujem a dam avizo ako to dopadlo aj ked do 26.10. mozno aj zabudnem.
Zatial pa. M.