erita
01.10.09,20:48
Zdravím poraďáci!
Ako už aj názov napovedá, chcela by som vedieť do koľkých dní sa dá vybaviť zrušenie živnosti. Cestujem totiž do zahraničia a neplánujem sa v najbližších mesiacoch na Slovensko vrátiť, preto by som potrebovala vybaviť všetko potrebné za pár pracovných dní. Na čo nemám zabudnúť a čo môžem očakávať?
ďakujem za každú cennú radu.
Xanti
01.10.09,18:51
Zdravím poraďáci!
Ako už aj názov napovedá, chcela by som vedieť do koľkých dní sa dá vybaviť zrušenie živnosti. Cestujem totiž do zahraničia a neplánujem sa v najbližších mesiacoch na Slovensko vrátiť, preto by som potrebovala vybaviť všetko potrebné za pár pracovných dní. Na čo nemám zabudnúť a čo môžem očakávať?
ďakujem za každú cennú radu.Návšteva na ŽU, podpísanie žiadosti o zrušenie živnosti. A hotovo. Teda nepárajú sa s tým, samozrejme s papierom ísť najlepšie osobne na DU, vrátiť DIČ kartičku a na ZP, dať im prefotený papier o zrušení živnosti.

Toť vsio.
danushka
01.10.09,19:18
Myslím, že po zrušení živnosti sám Živnostenský úrad odhlási živnostníka zo zdravotnej poisťovne. Nezabudnúť odhlášku z SP.
A následne dať dokopy všetky papiere pre pani účtovníčku, aby vedela vypracovať DP za tento rok k termínu najneskôr do 31.3.2010 a do leta RZZP. Takto môžeš pokojne odísť na dlhšie.
Inak, nemusíš živnosť úplne zrušiť, možno by Ti ju postačilo len pozastaviť .
Xanti
01.10.09,19:21
Myslím, že po zrušení živnosti sám Živnostenský úrad odhlási živnostníka zo zdravotnej poisťovne. Nezabudnúť odhlášku z SP.
A následne dať dokopy všetky papiere pre pani účtovníčku, aby vedela vypracovať DP za tento rok k termínu najneskôr do 31.3.2010 a do leta RZZP. Takto môžeš pokojne odísť na dlhšie.
Inak, nemusíš živnosť úplne zrušiť, možno by Ti ju postačilo len pozastaviť .
Ano máš pravdu ZU , ak zaškrtneš políčko odhlási sám zo ZP. A zo ZP potom nahánajú kvôli tomu papieru o zrušení. A pri DU je to to isté.

Jeeeeeej díky, zabudla som na SP. :D:D:D Odhlásiť sa aj tam treba ak je povinný platca odvodov.
erita
01.10.09,20:20
Ďakujem, to ste ma potešili, pôjde to snáď tak jednoducho, ako to vyznie.
erita
03.10.09,17:24
Ešte jedna otázočka- môžem vystaviť faktúru alebo storno s dátumom po zrušení živnosti?
Xanti
03.10.09,17:26
Ešte jedna otázočka- môžem vystaviť faktúru alebo storno s dátumom po zrušení živnosti?V žiadnom prípade nie. S dátumom pred skončením áno, po skončení NIEEEEEEEEEE:
erita
03.10.09,17:31
Tušila som :( ďakujeeem