rozum
01.10.09,20:58
Syn je prváčik treba s ním sedieť trošku viac.Dosť je citlivý a potrebuje povzbudiť a aj od učiteľky.Učiteľka mi jeden deň povedala že sa nechcel prezliekať na telesnú ale potom na druhý deň mi hovorila že to ona mu to nedovolila lebo mu išla krv z nošteka.Od začiatku roka ho ešte nepochválila vytrháva mu strany v zošite. To čo napísal doma lebo myslela že to nepísal on a my sme doma najprv cvičili do cvičného a potom písal do školského.Máte nejaké skúsenosti alebo rady?V triede je ešte jedno dieťa ku ktorému sa správa podobne.
Blankake
01.10.09,19:02
Skús si pozrieť aj túto tému (hoci sa to týkalo žiaka na 2. stupni).

http://www.porada.sk/t119706-sikanovanie-zo-strany-pedagoga.html
rozum
01.10.09,19:06
Pozerala som na to ale chcem vedieť aj názor nejaký nový.Ďakujem
danushka
01.10.09,19:10
Nechápem ako môže učiteľ vytrhnúť prváčikovi strany zo zošita? Je to absurdné!
Asi by si sa mala osobne porozprávať so synovou učiteľkou a navrhnúť jej trošku jemnejšie zaobchádzanie a naznačiť, že nie karhanie, ale povzbudenie žiačika je motivujúce.
Takto ho len vystraší a demotivuje. Niektorí prváčikovia si až okolo Vianoc uvedomujú, čo sa to od nich vlastne očakáva a že škola nie je škôlka.
Bohužiaľ, zas len musím konštatovať, že v školstve pracujú ľudia, ktorí by tam vôbec nemali byť. A obzvlášť u prváčikov, kde treba more trpezlivosti a láskavosti.
Beella
01.10.09,19:17
Podľa mňa Váš problém vyrieši len otvorený a kľudný rozhovor s učiteľkou.
Treba ju osloviť, v čom vidíte problém, nechať si vysvetliť prečo tak robí a koná voči Vášmu synovi. Uvidíte ako zareaguje. Už len podľa gestikulácie, mimiky sa dá veľa odsledovať (či sa priamo na Vás pozerá, či uhýba pohľadom). Tak uvidíte, či jej Váš chlapček "nesadol", nie je jej sympatický a preto je aká je alebo sa mu snaží pomôcť, snaží sa i keď zvláštnymi metódami niečo docieliť.

Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.
rozum
01.10.09,19:23
Je to fakt nie dobre.Mal učiteľku v škôlke ktorá ho mala rada ale tú skosila rakovina príliš skoro jednak mala len 49 rokov.A potom dostal učiteľku ktorej bol fuk.Učiteľka v škole má cez 50 rokov a je slobodná chce mať perfektnú triedu vzorných žiakov.Na nič nenarážam lebo nie všetci sme rovnaký.
danushka
01.10.09,19:41
Z vlastných skúseností viem, že mladšie učiteľky majú viac trpezlivosti s deťmi ako staršie, ktoré by už akoby mali nervy vybičované za tie odučené roky. Ďaľšou mojou skúsenosťou je, že v mestách sú pani učiteľky oveľa opatrnejšie, pretože tam sú rodičia viac otvorení oproti obecným školám, kde je málo detí a rodičia sú ,,krotkejší".
Jednoznačne sa treba porozprávať v kľude a vecne s vyučujúcou, navrhnúť riešenie bez emócií a brať na zreteľ aj nedostatky svojho dieťaťa.
Ešte Vás tých rôčkov v škole čaká veľa a ajajáj, čo všetko ešte zažijete.
Ver mi, niet nad diplomaciu, ostrosť použiť v krajných situáciách.
rozum
01.10.09,19:44
Tak to aj chcem riešiť rázne ale s taktom.Ďakujem všetkým za skúsenosti a rady.Stránka kde sú ľudia pre ľudí.
rozum
14.11.09,22:26
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?
zdenka131
15.11.09,04:06
Želám pohodový deň. Veľmi ma mrzí prístup učiteľky k malému prváčikovi. Takéto malé deti si vyžadujú veľmi citlivý a láskavý prístup. Každé dieťa spraví niečo v škole , za čo ho možno pochváliť a zvýšiť tým jeho sebavedomie a povzbudiť ho do ďalšej práce. S trhaním listov zo zošita tiež nesúhlasím. Pretože prváčik to môže vnímať tak, že urobil niečo veľmi zlé, čo treba odstrániť.
fulmaja
15.11.09,07:41
Dobre ste urobili, keď ste syna preložili do inej školy.
ivka70
15.11.09,07:52
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?

Tak nech sa mu dari, nech je jeho novy start do skolskeho zivota o 1000000 % lepsi ako ten nepodareny prvy :)
Danila
15.11.09,08:01
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?To je motivácia pre riaditeľa školy. Silné ruky treba na vyplienenie zeliny. Z pani učiteľky by bola lepšia školská záhradníčka. ;)A synovi samozrejme želám v novej triede len tie láskavé tety.:)
Sabadka
15.11.09,09:27
Podľa mňa Váš problém vyrieši len otvorený a kľudný rozhovor s učiteľkou.
Treba ju osloviť, v čom vidíte problém, nechať si vysvetliť prečo tak robí a koná voči Vášmu synovi. Uvidíte ako zareaguje. Už len podľa gestikulácie, mimiky sa dá veľa odsledovať (či sa priamo na Vás pozerá, či uhýba pohľadom). Tak uvidíte, či jej Váš chlapček "nesadol", nie je jej sympatický a preto je aká je alebo sa mu snaží pomôcť, snaží sa i keď zvláštnymi metódami niečo docieliť.

Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.


Stačilo odpovedať pani učiteľke: " A viete že máte pravdu, ja mám ten istý pocit z Vás" a popriať príjemný zvyšok dňa:D:D:D
rozum
15.11.09,16:52
ĎAKUJEM za povzbudenia všetkým.
mata5
16.11.09,10:14
.....a čo triedny aktív rodičov?....možno sa to netýka len vášho syna....to budú rodičia prekladať deti a učiteľka zostáva a naďalej bude pokračovať vo svojom "výchovnom" pôsobení? ja navrhujem riešiť problém: učiteľka - rodičia - vedenie školy
terezamaria
16.11.09,10:46
Človeku sa rozum zastavuje, keď číta, že aj takýto učitelia učia prváčikov.Takéto malé dieťa, ktoré sa predtým hralo v škôlke a teraz mu začínajú povinnosti, potrebuje nesmierne veľa trpezlivosti a lásky od učiteľa. Sem nepatrí podceňovanie, zlé známky, trhanie strán zo zošita. Nič lepšie si spraviť nemohla ako to, že si dieťatko preložila do inej školy. Želám Vám, aby tu mal dobrú učiteľku - učiteľa a cítil sa dobre a do školy chodil z radosťou.
elaurie
16.11.09,11:20
.....a čo triedny aktív rodičov?....možno sa to netýka len vášho syna....to budú rodičia prekladať deti a učiteľka zostáva a naďalej bude pokračovať vo svojom "výchovnom" pôsobení? ja navrhujem riešiť problém: učiteľka - rodičia - vedenie školy

Mata5, bolo by to ideálne, keby sa takto niečo dalo vyriešiť. Lenže učiteľka, ktorá deťom vytrháva strany v zošite podľa mňa nie je psychicky v poriadku a preto si myslím, že pohovor zo strany rodičov na jej prístupe k deťom nič nezmení... To potvrdzuje aj skutočnosť, že "pani učiteľka" začala používať telesné tresty... Vedenie školy by sa samozrejme o takýchto praktikách malo dozvedieť, lenže ochotní hovoriť budú asi len rodičia tých detí, ktorých už táto učiteľka neučí, inak riskujú pomstu... lenže týto rodičia už nemusia mať záujem sa do problému miešať.... Je preto v prvom rade na rodičoch, aby svoje dieťa ochránili a nedopustili, aby ho učila psychopatka... Vedenie školy sa možno spamätá až potom, keď v triede zostane podozrivo málo detí...
Žabinka
16.11.09,12:07
Ako by som čítala o "našej pani učiteľke". Začnem škôlkou. Syn bol plachý, viac utiahnutý, ale celkovo patril medzi šikovných. V prvej triede vyfasoval pani učiteľku, ktorá od počiatku na mňa neurobila dobrý dojem. Jej spôsoby boli presne také isté, ako v príspevku. Syn nedostával slniečka asi prvé tri mesiace, zošity vytrhané, musel veľa vecí prepisovať. Po asi dvoch týždňoch školy sa uňho začali prejavovať žalúdočné problémy, absolvovali sme veľa vyšetrení. Výsledok, žiadna potvrdená zdravotná príčina, ale psychologický problém. Odporučenie detského lekára-zmeniť učiteľa. Predebatovali sme to s ním, chlapec plakal, že nechce ísť inde. Keďže syn ťažko znášal zmeny kolektívu, ostal v tejto triede. Našťastie, v tretej triede dostali normálnu učiteľku. Ale prvácka učiteľka v ňom stihla vypestovať totálny odpor voči škole. Teraz je siedmak, má problémy v učení, je ľahostajný voči úlohám, voči učiteľom, učí sa len nasilu.
Preto som dávala veľký pozor na učiteľku, keď išla do prvej triedy dcéra. Tá mala šťastie a jej pani učiteľka je učiteľka s veľkým U.
jaros5
16.11.09,12:57
Syn je prváčik treba s ním sedieť trošku viac.Dosť je citlivý a potrebuje povzbudiť a aj od učiteľky.Učiteľka mi jeden deň povedala že sa nechcel prezliekať na telesnú ale potom na druhý deň mi hovorila že to ona mu to nedovolila lebo mu išla krv z nošteka.Od začiatku roka ho ešte nepochválila vytrháva mu strany v zošite. To čo napísal doma lebo myslela že to nepísal on a my sme doma najprv cvičili do cvičného a potom písal do školského.Máte nejaké skúsenosti alebo rady?V triede je ešte jedno dieťa ku ktorému sa správa podobne.

Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?



... Zažívala som to so sestrou. Jej dcérka bola nesympatická pani učiteľke, prišlo k nepríjemným stretom a malá bola v permanentnom strese. Sestra sa snažila situáciu pol roka nejako riešiť a pani učiteľka nespolupracovala. Až to vyriešili prestupom na inú školu. Podotýkam, že musela ísť do iného mesta.... "Pani učiteľka" bez hanby sestre v potravinách po prestupe malej povedala "Viete, ona je taká dobrá, že je až blbá. A ja to na deťoch neznášam." Sestra sa nezmohla na slovo.


Preloženie dieťaťa na inú školu, by malo byť posledným riešením, keď zlyhajú všetky ostatné možnosti. Prečo?
Jednoducho preto, lebo:
- je potrestaná obeť a nie vinník
- problém zostáva vo svojej podstate nevyriešený
- agresor (v našom prípade "p. učiteľka") má možnosť ďalej pokračovať vo svojich praktikách
- v neposlednom rade učiteľ, ktorý používa podobné praktiky, by sa mal dať vyšetriť - minimálne psychotesty

Na strane druhej chápem rodiča, ktorý nemá chuť ( zlezaradilčúrať proti vetru), .....
Aďka S
16.11.09,13:15
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?

Gratulujem. My máme tiež školáčku, ktorej to ide ťahšie, ako ostatným. Ale my sme mali šťastie na pani učiteľku. Je už dôchodkyňa a je neskutočne tolerantná a trpezlivá. Boli sme s malou u psychologičky s podozrením na dislexiu (teraz už potvrdenou) a sama pani učiteľka nám povedala, že ona bude brať zreteľ na diagnózu, ale aby sme s ňou zbytočne nebehali po odborníkoch, aby malá nenadobudla pocit, že je iná - horšia ako iné deti. Učí ich aj tento rok a stále je fajn. Prajem Vám, aby ste aj vy mali šťastie na pedagóga.
Mária27
16.11.09,14:04
Psychotesty učiteľov majú byť vraj zo zákona povinné. Len aby to nebola zase formalita!
zelenoocko
17.11.09,17:37
Trochu ma zarazili vaše reakcie. Aj poraďákov, okrem jarosa5. Absolútne s ním súhlasím. Prečo by sa malo prekladať dieťa a nie pani učiteľka? Ja som učiteľka a proste neviem pochopiť prečo by sa mali rodičia báť. Ak by som neuspela po rozhovore s p. učiteľkou, posúvam to k riaditeľovi, nech rieši správanie p. učitelky. Fyzický trest nie je náhodou nejakým hrubým porušením? Ja viem, že sú aj rodičia, ktorí radi vyskakujú, ale na druhej strane aby som v role rodiča v takejto situácii ustupovala ja - tak to teda nie! Ak je na p. učiteľku sťažnosť u riaditeľa, riaditeľ to musí riešieť a v tom prípade ona ma problém a ona sa má báť a uvedomiť si, že za takéto správanie môže aj prísť o prácu.
jaros5
20.11.09,08:43
Táto téma ma zaujala preto, lebo riešim podobný problém. Nejedná sa o facky, alebo trhanie strán zo zošita, je to trošku skrytejšia forma.

Vlani syn ukončil 2. ročník ZŠ a pani učiteľka nastúpila na MD. Bez zveličovania môžem napísať, že synátor ju zbožňoval, čo povedala bolo sväté. Dokázala ho "namotať" tak, že v 2. ročníku prečítal v rámci mimočítankového čítania skoro 30 kníh. Do školy chodil s radosťou, tešil sa na každý deň strávený v škole.
Od septembra ich prebrala nová učiteľka. Prešiel mesiac a chalanisko chodil zo školy unavený, do školy s nechuťou, ... predtým vedel vždy do podrobností zreferovať čo v škole robili, teraz akoby uťal ... Podarilo sa mi z neho vytiahnuť, že p. učiteľka len kričí, počas vyučovania musia mať často ruky za chrbátom, na utíšenie žiakov používa neobvyklú metódu - búchanie do katedry kameňom (ktorý, ako som pozdejšie zistil mal slúžiť ako ťažítko) ... jednoducho - pani učiteľka žiakov na vyučovaní nezvláda.
Začiatkom októbra som išiel za ňou a vypočul som si: "... žiaci sú nedisciplinovaní, nenosia si pomôcky, do školy chodia nepripravení, nič nevedia ... "
Keď som jej doporučil, aby zmenila niektoré formy komunikácie (kameň, krik, vyhrážanie sa zníženou známkou zo správania, atď.), aby dala žiakom priestor na adaptovanie sa, aby využila niektoré metódy, ktoré používala predchádzajúca pani učiteľka a deti ich brali ako samozrejmosť (napr. každodennú rannú komunitu - kde sa zo žiakmi pred začiatkom vyučovania zvítala a motivovala ich na témy, ktoré ich čakali ten-ktorý deň) ..... , tak mi strohým a ráznym hlasom oznámila, že ona už učí vyše 30 rokov a dva roky pred dôchodkom nemieni meniť svoje osvedčené metódy a keby prišiel aj minister školstva, ona si svoje obháji aj pred ním :eek:..., a čo sa týka jej kričania - to vraj ona má len tak silný hlas ...:confused:. Videl som, že nemá význam ju presviedčať o nutnosti zmeniť jej 30 ročné metódy vyučovania a išiel som sa porozprávať s jej priamou nadriadenou a riaditeľom školy.

Prešiel mesiac a nejaký týždeň a pani učiteľka nezmenila na svojom správaní nič, akurát môj syn chodí do a zo školy ešte znechutenejší, ešte unavenejší, ešte smutnejší. Známky si síce nezhoršil, ale v jeho žiackej knižke už svieti od mojej návštevy päť poznámok typu: Váš syn cez vyučovanie veľa rozpráva..., váš syn sa na vyučovaní nedáva pozor..., váš syn na vyučovaní vyrušuje..., váš syn sa cez prestávky naháňa...., a včera sa pohár naplnil - v žiackej knižke svietilo pokarhanie triednym učiteľom za opakované porušovanie školského poriadku.
Samozrejme som si zistil, ako vnímajú zmenu ostatné deti a ich rodičia. Nespokojný nie som len ja. Takže pani učiteľka asi bude musieť zmeniť niektoré postoje a správanie, aj keby to malo byť mesiac pred dôchodkom, alebo prepustením.
Jednoducho a slušne - Na hrubú dieru, hrubá záplata.
alaya1
20.11.09,09:07
Táto téma ma zaujala preto, lebo riešim podobný problém. Nejedná sa o facky, alebo trhanie strán zo zošita, je to trošku skrytejšia forma.

Vlani syn ukončil 2. ročník ZŠ a pani učiteľka nastúpila na MD. Bez zveličovania môžem napísať, že synátor ju zbožňoval, čo povedala bolo sväté. Dokázala ho "namotať" tak, že v 2. ročníku prečítal v rámci mimočítankového čítania skoro 30 kníh. Do školy chodil s radosťou, tešil sa na každý deň strávený v škole.
Od septembra ich prebrala nová učiteľka. Prešiel mesiac a chalanisko chodil zo školy unavený, do školy s nechuťou, ... predtým vedel vždy do podrobností zreferovať čo v škole robili, teraz akoby uťal ... Podarilo sa mi z neho vytiahnuť, že p. učiteľka len kričí, počas vyučovania musia mať často ruky za chrbátom, na utíšenie žiakov používa neobvyklú metódu - búchanie do katedry kameňom (ktorý, ako som pozdejšie zistil mal slúžiť ako ťažítko) ... jednoducho - pani učiteľka žiakov na vyučovaní nezvláda.
Začiatkom októbra som išiel za ňou a vypočul som si: "... žiaci sú nedisciplinovaní, nenosia si pomôcky, do školy chodia nepripravení, nič nevedia ... "
Keď som jej doporučil, aby zmenila niektoré formy komunikácie (kameň, krik, vyhrážanie sa zníženou známkou zo správania, atď.), aby dala žiakom priestor na adaptovanie sa, aby využila niektoré metódy, ktoré používala predchádzajúca pani učiteľka a deti ich brali ako samozrejmosť (napr. každodennú rannú komunitu - kde sa zo žiakmi pred začiatkom vyučovania zvítala a motivovala ich na témy, ktoré ich čakali ten-ktorý deň) ..... , tak mi strohým a ráznym hlasom oznámila, že ona už učí vyše 30 rokov a dva roky pred dôchodkom nemieni meniť svoje osvedčené metódy a keby prišiel aj minister školstva, ona si svoje obháji aj pred ním :eek:..., a čo sa týka jej kričania - to vraj ona má len tak silný hlas ...:confused:. Videl som, že nemá význam ju presviedčať o nutnosti zmeniť jej 30 ročné metódy vyučovania a išiel som sa porozprávať s jej priamou nadriadenou a riaditeľom školy.

Prešiel mesiac a nejaký týždeň a pani učiteľka nezmenila na svojom správaní nič, akurát môj syn chodí do a zo školy ešte znechutenejší, ešte unavenejší, ešte smutnejší. Známky si síce nezhoršil, ale v jeho žiackej knižke už svieti od mojej návštevy päť poznámok typu: Váš syn cez vyučovanie veľa rozpráva..., váš syn sa na vyučovaní nedáva pozor..., váš syn na vyučovaní vyrušuje..., váš syn sa cez prestávky naháňa...., a včera sa pohár naplnil - v žiackej knižke svietilo pokarhanie triednym učiteľom za opakované porušovanie školského poriadku.
Samozrejme som si zistil, ako vnímajú zmenu ostatné deti a ich rodičia. Nespokojný nie som len ja. Takže pani učiteľka asi bude musieť zmeniť niektoré postoje a správanie, aj keby to malo byť mesiac pred dôchodkom, alebo prepustením.
Jednoducho a slušne - Na hrubú dieru, hrubá záplata.
jaros, s tvojim prispevkom uplne sughlasim, ak su zatate, je to o nicom. Poznam take, je ich dost. len ma udivuje, ze na SS ma tvoj syn ziacku snizku, moje deti take nieco nemali, ani som nikde nepocula, zeby papierovu ZK stredoskolaci mali. Skoda, bola by som ju aj ja uvitala.
JarkaL
20.11.09,09:22
ale v jeho žiackej knižke už svieti od mojej návštevy päť poznámok typu: Váš syn cez vyučovanie veľa rozpráva..., váš syn sa na vyučovaní nedáva pozor..., váš syn na vyučovaní vyrušuje..., váš syn sa cez prestávky naháňa...., a včera sa pohár naplnil - v žiackej knižke svietilo pokarhanie triednym učiteľom za opakované porušovanie školského poriadku.



Moja mama učila vyše 30 rokov, ale nedala ani jednu poznámku, všetko si vybavila so žiakmi priamo na hodine. Nechápala, ako môže učiteľka môjmu synovi a jeho spolužiakom denno-denne vypisovať poznámky podobného typu. Veď to zaberie kopu času. Je to aj vizitka učiteľky, keď nevie žiaka zaujať.
aktaK
20.11.09,09:31
alaya, to nie je SS, ale ZS...
Zvalik
20.11.09,09:35
ahojte. aj my máme doma prváčika a pani učiteľka je veľmi milá a zlatá, poradí a pomôže. Patrik dostáva len jednotky. Pani učiteľka rozdelila známky na veľkosti, napr.keď to prečíta krásne má velikánsku jednotku a keď troška horšie má menšiu a keď slabšie má malinkú jednotku. A až by to bolo na horšiu známku tak nedá nič. Nemôžem sa sťažovať, syn sa do školy teší, baví ho tam všetko. Je tiež troška rozmaznaný tak sme sa báli ako to bude, ale pani učiteľka je veľmi milá. Hneď na začiatku šk.roka nám povedala, že aj ona má deti a nemieni ich trápiť. tak sme veľmi radi, že naša pani učiteľka je pani učiteľka.
jaros5
20.11.09,11:52
Pre alaya :):):) ...



....:rolleyes:Vlani syn ukončil 2. ročník ZŠ a pani učiteľka nastúpila na MD. Bez zveličovania môžem napísať, že synátor ju zbožňoval, čo povedala bolo sväté. Dokázala ho "namotať" tak, že v 2. ročníku prečítal v rámci mimočítankového čítania skoro 30 kníh. Do školy chodil s radosťou, tešil sa na každý deň strávený v škole....
alaya1
20.11.09,11:58
ahaaaa, pardon.:):):), asi ma zmiatlo tych 30 precitanych knih
jaros5
20.11.09,12:38
Moja mama učila vyše 30 rokov, ale nedala ani jednu poznámku, všetko si vybavila so žiakmi priamo na hodine. Nechápala, ako môže učiteľka môjmu synovi a jeho spolužiakom denno-denne vypisovať poznámky podobného typu. Veď to zaberie kopu času. Je to aj vizitka učiteľky, keď nevie žiaka zaujať.
Vystihla si to presne.
Ak niektoré kolegyne v minulosti mrnčali, že žiaci nedávajú pozor na vyučovaní, vyrušujú, zabávajú sa ..., vždy som sa opýtal: Čo robíš na vyučovaní Ty, milá kolegyňa ?
Pre mňa je každý učiteľ odborník s vysokoškolským vzdelaním - špecialista (opravujem - mal by byť), či je to vysokoškolský pedagóg, alebo elementarista na 1. stupni ZŠ;
Z úprimného srdca si želám, aby spoločenský status učiteľa bol na úrovni zodpovedajúcej nárokom na toto skutočne krásne a náročné povolanie.
Zároveň si však uvedomujem, že to ako spoločnosť pozerá na prácu učiteľov, ako ju dokáže ohodnotiť a vážiť si ju, je v rukách samotných učiteľov.
Zitulda
04.12.09,10:52
Vystihla si to presne.
Ak niektoré kolegyne v minulosti mrnčali, že žiaci nedávajú pozor na vyučovaní, vyrušujú, zabávajú sa ..., vždy som sa opýtal: Čo robíš na vyučovaní Ty, milá kolegyňa ?
Pre mňa je každý učiteľ odborník s vysokoškolským vzdelaním - špecialista (opravujem - mal by byť), či je to vysokoškolský pedagóg, alebo elementarista na 1. stupni ZŠ;
Z úprimného srdca si želám, aby spoločenský status učiteľa bol na úrovni zodpovedajúcej nárokom na toto skutočne krásne a náročné povolanie.
Zároveň si však uvedomujem, že to ako spoločnosť pozerá na prácu učiteľov, ako ju dokáže ohodnotiť a vážiť si ju, je v rukách samotných učiteľov.
Plne súhlasím s tým, čo si tu napísal. Aj my sme mali problém s našou vnučkou (v téme šikana v triede) to bolo dosť rozvádzané. Aj my sme sa stavali ako starí rodičia a rodičia aj na stranu učiteliek, ale aj na stranu a našej vnučky. Jedno je ale žiaľ, dnes isté, že učitelia majú dosť zviazané ruky, lebo sú (ak dobre viem ) hodnotení aj podľa toho aký je prospech celej triedy. Ak majú v triede pár pubertiakov a môžu ich napomenúť iba zápisom do žiackej knížky ...a nehovoriac o tom že dnešná mládež už nie je taká úctivá a tolerantná aj vďaka médiám, internetu a tak...kde vidia a naučia sa mnoho zlého...nájdu tam "veľmi dobré" príklady ako byť takým, čo si nedajú povedať...veď to je dobré, to je "in" nie? Učiteľ je u niektorých nutné zlo a povedia si "oni mi rozkazovať nebudú". A čo je horšie, ak na stranu takého dieťaťa sa postavia rodičia...má zázemie a je obľúbený medzi kamarátmi. Nie vúbec nie som za telesné tresty, ale aj keď je učiteľské poslanie krásne, nemajú to vôbec ľahké. Nezávidím im majú to ťažké,(okrem prípravy učiva stále sa meniaceho...nie ako predtým, musia vypĺňať kadejaké výkazy) na oddych a regeneráciu síl nemajú čas a v škole sú potom nervózne. A deti práve tak.... nároky na nich sú teraz vyššie nielen v škole, s pomocou doma, ale aj často mimoškolské záujmy diktované rodičmi (aj z dôvodu, ich ochrany či pred možným flákaním sa, alebo aby nemal čas na POKEC....to si musíme priznať my rodičia) a nezostáva im čas na hry, ich záujmy a hlavne oddych a v škole sú potom neurotické, nesústredené a neprispôsobivé...(tzv.nezvládnuteľné). Iba s poslednými slovami nesúhlasím v plnej miere, lebo nie len od učiteľov závisí, ako si ich bude spoločnosť ctiť a uznávať ich úlohu. Nemajú dostatočnú právomoc za zlé správanie adekvátny trest a za zlý prospech, patrí zlá známka a nemôžu ju dať, lebo si pohoršia hodnotenie. Dať prepadnúť dieťa, to je teraz zlá vizitka učiteľa a nie žiaka...je to na škodu.
ivka3
07.12.09,10:14
Tak je to vyriešené syna sme preložili do inej školy.Pani učiteľka po mesiaci povedala manželovi že nasadila rýchle tempo na prvákov. A dnes som počula že zbila po rukách jedno dievčatko s triedy a ďalší deň mu dala facku. A rozdávanie pätoriek u pani učiteľky samozrejmosťou.To je motivácia čo?

je mi to fakt ľúto, že ste museli pristúpiť až k takému riešeniu. Učím na škole a neviem si predstaviť, žeby som sa tak správala k žiakom. Neučím dlho, no viem, že fyzický kontakt je zakázaný, no nie? myslím bitku , klepnutie po prstoch a tak. a pohovor s riaditeľom? ved musí existovať riešenie. no keby sa tak správala k môjmu synovi, to ani radšej neopisujem.
samozrejme, beriem do úvahy, že musia byť dve strany mincí. ale nie u prváčika.učím puberťákov, tak to je niečo iné. tí vedia tak vyprovokovať, že som neraz v koncoch.
a čo sa týka tej "milej pani učiteľky": myslím si, že si potrebuje niečo dokazovať. je to úbohé na deťoch, ktoré sa nevedia brániť. toľko z mojej strany :o)