AntekaK
22.08.05,11:13
Ahojte, poradíte mi, prosím.
Dostali sme faktúru za údržbu - oprava strechy. Dodávateľ si účtuje práce a materiál, celková suma k úhrade je 3.626,- materiál 2.455,- a práca 966,-, na záver si naúčtoval zaobstarávaciu prirážku 6% 205,-
Vychádza to tak, že 6% k materiálu a 6% k prácam. Ako mám faktúru rozúčtovať? (neviete, čo je to za prirážku?)
Veľmi pekne ďakujem.
liba2
22.08.05,09:31
Ahojte, poradíte mi, prosím.
Dostali sme faktúru za údržbu - oprava strechy. Dodávateľ si účtuje práce a materiál, celková suma k úhrade je 3.626,- materiál 2.455,- a práca 966,-, na záver si naúčtoval zaobstarávaciu prirážku 6% 205,-
Vychádza to tak, že 6% k materiálu a 6% k prácam. Ako mám faktúru rozúčtovať? (neviete, čo je to za prirážku?)
Veľmi pekne ďakujem.Pri opravách sa všetko, teda materiál aj práca, zaúčtuje na účet 511.
S pojmom "zaobstarávacia prirážka" som sa ešte nestretla, ale z významu slova vyplýva, že ide o jeho réžiu pri obstaraní materiálu, alebo o dopravu na adresu odberateľa. Ak ste takúto prirážku nemali dohodnutú v objednávke, skúste ju reklamovať u dodávateľa. V každom prípade všetky 3 časti fakturácie pôjdú na účet 511.