Maniak
02.10.09,09:33
Asi už 3 den mi vrta v hlave jeden napad.

Chcel by som si zalozit splatkovu spolocnost nic velkeho:)
Splatkova spoločnosť by sa mala orientovat na jednu skupinu zakaznikov.
Moje zameranie by bolo na male kammene obchodiky (najma oblecenie a pod.) a eshopy.
Lenze ja neviem ako funguje splatkova spoločnost?
Ako tvoria zisky a pod.
Asi kazdy z vas si povie chce zacat nieco len nevie nic o tom. Ale ja sa vyzvam nebranim. A nie sa kazdy mudri s jablone nespadol.
Samozrejme by som nezacal s niecim velkym ale pomalicky od sameho spodku s niecim malym a postupne rast. Mam vyhladnutu jednu predajnu ktorej by som nieco take ponukol ale je ten hacik ze neviem ako zacat.

A mam 10 000 € na zaciatok.

Viem ze je to tak troksu futuristicke a ale co niekedy nebolo a teraz je.

Ak mate nejake pripomienky alebo napady alebo sa chcete spytat.
Uvitam kazdu jednu odpoved.
belo72
02.10.09,11:20
Ja si myslim ze je to prilis komplikovane na to aby si mohol zacat s takou malou sumou. Ako budes overovat ci zakaznik niekde pracuje, ci je solventny..... .Co ak ti nebudu platit splatky aj ked budes mat zmluvy na Slovensku nieco vymahat a hlavne vymoct je dost velky problem. Moj nazor je ze 10 000 € je smiesne malo na to aby si pri takej cinnosti mal nejaky zisk skor o nich prides.
rickman
02.10.09,12:29
Pokial chces zacat v niecom podnikat tak pre teba mam prilezitost. Nepotrebujes k tomu nic vediet, vsetko ti vysvetlim. Akurat by sa ti to malo cele pozdavat a davat zmysel najma tebe, kedze by si investoval zjavne svoje peniaze.
belo72
02.10.09,13:53
Nie kazdy dobry napad ktory clovek vymysli je az tak dobry ako by sa zdalo a nie kady aj ked je neviem ako dobry je realizovatelny z roznych pricin. Jedina vyhoda ak podnikas a robis sam na seba je ze ak ti to nejde a prides o peniaze poznas vinnika :)
profesional
15.12.09,12:17
Priemerna splatkova spolocnost zarobi na svojich peniazoch okolo 18 % p.a. z toho si stat vezme 3,42 %. Ostane ti 16,02 %. Pri 10.000 Eurach zarobis za rok 1.620 Eur. Co je v prepocte cca. 4.000 Sk za mesiac. Tak to je teda biznis jedna radost. Za to si dnes uz ani nezaplatis poriadne fakturu za telefon.