Barbora78
02.10.09,10:59
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu: Naša spoločnosť sa snaží poskytnúť zamestnancom komfort pri spracovaní daňového priznania (hovorím o zamestnancoch, ktorí majú popri zamestnaní ešte iné príjmy, kombinácie...). Mali sme externú mzdovú účtovníčku, ktorá spracovávala mzdy a bežné výkazy (zmluvne podchytene). Po ústnej dohode, sa podujala spracovávať aj daňové priznania, ktoré boli mimo mandátnej zmluvy. A dostala za to zaplatené. Nastala situácia, že sme ukončili spoluprácu s pani mzdárkou v júni tohto roka. Kolegovi, ktorý si ňou dal urobiť daňové priznanie, prišlo rozhodnuti z DU, že si nesplnil povinnosť a neuhrádzal preddavky nakoľko jeho daň presiahla sumu 50t Skk. Kolega to nie je ochotný zaplatiť, a požaduje aby to uhradila bývala pani mzdárka, ktorá za to dostala zapltené. Avšak pani mzdárka, napriek tomu že priznala, že je to jej chyba, sa vyjadrila, že daňové priznanie bolo v poriadku a že ona nie je daňový poradca (vraj informovať o tom, či a čo platiť je už poradenstvo). Nakoľko som medzi dvoma kameňmi, a rada by som túto nepríjemnú situáciu vyriešila, potrebovala by som Vašu odbornú radu, ako ďalej postupovať.
Ďakujem veľmi pekne
veronikasad
02.10.09,09:04
Dlžnikom voči daňovému úradu je daňovník=zamestnanec. Voči účtovníčke by si mohol vymáhať náhradu škody cestou súdu. Pokial DP bolo spracované správne - myslím, že neuspeje ...
Barbora78
02.10.09,09:25
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.