alltracboy
02.10.09,10:35
Chcel by som sa uistit co vsetko je treba k stavbe dalsieho domu v zahrade kde uz jeden dom stoji. Na urade mi bolo povedane, ze je mozne tam stavat, len neviem ako z toho spravit stavebny pozemok. Stavat bude majitel zahrady a prveho domu. Ked sa vyda stavebne povolenie, tak sa stava stavebnym pozemkom cela zahrada (podla parcelneho cisla), alebo je lepsie vytvorit dalsiu parcelu? Aky je postup? Mam zavolat geodeta a povedat mu, ze chcem stavat nech mi odmera novu parcelu? Je mozne spravit v zahrade novu parcelu aj ak by to mal byt len stvorec v strede zahrady? Dik za kazdu radu
vratnik
02.10.09,10:24
Nemusite vytvarat novu parcelu, ale v tom pripade hned ako dostanete stav povolenie budete platit vyssiu dan z tzv. stavebnych pozemkov, co vo Vasom pripade bude cela zahrada a to az do riadnej kolaudacie. Preto je vyhodnejsie pri vyssich vymerach zamerat geodetom a nasledne vyclenit zo zahrady cast pod RD, niekde vyzaduju aj pristup. cestu. Na prekvalifikovanie, ale uz potrebujete mat projekt RD. Doporucujem na LV pozemku prveho domu dat tarchu - pravo prechodu a tarchu na IS pre novy dom v zahrade - neviete co sa v buducnosti stane.
alltracboy
02.10.09,10:55
malo by to vyzerat nejak takto: http://gallery.pcraj.com/out.php/i6616_pozemok.jpg

2,5m pristupova cesta, voda, elektrina a plyn by isli v pristupovej ceste, napajane na pozemku ktory je v spoluvlastnictve, tiez kanalizacia by bola ako spoluvlastnictvo (isla by po druhej strane pozemku) Neviem ako to vyriesit co najlacnejsie.. lebo mam taky pocit ze to zameranie toho vsetkeho nebude moc lacne.
Miloš Mičega - CIMOM TN
03.10.09,11:35
Chcel by som sa uistit co vsetko je treba k stavbe dalsieho domu v zahrade kde uz jeden dom stoji. Na urade mi bolo povedane, ze je mozne tam stavat, len neviem ako z toho spravit stavebny pozemok. Stavat bude majitel zahrady a prveho domu. Ked sa vyda stavebne povolenie, tak sa stava stavebnym pozemkom cela zahrada (podla parcelneho cisla), alebo je lepsie vytvorit dalsiu parcelu? Aky je postup? Mam zavolat geodeta a povedat mu, ze chcem stavat nech mi odmera novu parcelu? Je mozne spravit v zahrade novu parcelu aj ak by to mal byt len stvorec v strede zahrady? Dik za kazdu radu

Ak je záhrada k jestvujúcemu RD, tak si treba pozrieť ÚPD - regulatívy, aká je možná zastavanosť pozemku.

Môže sa stať, že podľa zastavanosti nebude možno vydať stavebné povolenie. Zastavanosť je určená v %-ách.

CIMOM
alltracboy
03.10.09,12:16
na stavebnom vraveli ze nieje problem.
marjankaj
03.10.09,12:53
Ak je záhrada k jestvujúcemu RD, tak si treba pozrieť ÚPD - regulatívy, aká je možná zastavanosť pozemku.

Môže sa stať, že podľa zastavanosti nebude možno vydať stavebné povolenie. Zastavanosť je určená v %-ách.

CIMOM

Toto mi nie je jasné. Malo tam byť "možné" alebo "treba"?
Miloš Mičega - CIMOM TN
05.10.09,04:42
Toto mi nie je jasné. Malo tam byť "možné" alebo "treba"?

Príklad :

UPD určuje podmienku max. zastavanosti napr. 30 %.

Pri ploche 1000 m2 pozemku je plocha zastavanosti max 300 m2.

Ak mám jeden RD s plochou 150 m2, tak môžem pozemok zastavať ďalšou stavbou do max 150 m2.
K ploche prvého RD treba pripočítať aj napr. garáž, hosp. budovu, altánok a pod. Aj tietio stavby majú svoju plochu, ktorá je zastavaná. V takom prípade mi na druhý RD nezostáva 150 m2, ale menej.


CIMOM