vulxy
02.10.09,10:43
zdravim,mal by som taku jednoduchu otazku:ako zacinajuci maly zivnostnik(ziadna prevadzka,zamestnanci,ziadny obrat(zatial:) )
da sa uctovat do nakladov 2x mobil+pevna linka+internet?nebude to pre DU podozrive ze vela minam na komunikaciu?
elektronicka faktura je platny danovy doklad alebo mam radsej dat posielat papierovu?
dakujem za odpovede
Lianka
02.10.09,15:05
Dokazne bremeno a obhajova vsetkych danovych nakladov zaevidovanych v uctovnictve spociva na samotnom podnikatelovi. ;) Obavam sa, ze nikto nedokaze zodpovedne prehlasit, ze je to ok, a v pohode mozes.

Uvazovala by som takto:
- mobil - 2x ? :eek: je na to dostatocny dovod, preco dvakrat?
- pevna linka - ak je doma, tak by som neodporucala davat do nakladov 100%, ale najst primerany pomer, idealne dolozit vypisom hovorov,
- internet - podobne - ak je doma, neodporucala by som 100% do nakladov.

Pokial elektronicka faktura splna vsetky zakonne nalezitosti, je to platny danovym doklad - nemusis si extra ziadat aj original. Pozri aj temy "elektronicka faktura".
vulxy
02.10.09,17:26
Dokazne bremeno a obhajova vsetkych danovych nakladov zaevidovanych v uctovnictve spociva na samotnom podnikatelovi. ;) Obavam sa, ze nikto nedokaze zodpovedne prehlasit, ze je to ok, a v pohode mozes.

Uvazovala by som takto:
- mobil - 2x ? :eek: je na to dostatocny dovod, preco dvakrat?
- pevna linka - ak je doma, tak by som neodporucala davat do nakladov 100%, ale najst primerany pomer, idealne dolozit vypisom hovorov,
- internet - podobne - ak je doma, neodporucala by som 100% do nakladov.

Pokial elektronicka faktura splna vsetky zakonne nalezitosti, je to platny danovym doklad - nemusis si extra ziadat aj original. Pozri aj temy "elektronicka faktura".

vdaka, a kolko teda mam dat?
tak mobil dam 100% a pevnu linku mam spolu s internetom dam 50%
bude to OK?